Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάπου στις ρυθμίσεις προσβασιμότητας νομίζω

 

Ντρέπομαι αλλά έχω το κινητό από την ημέρα της κυκλοφορίας του σχεδόν και δεν ήξερα ότι υπήρχε αυτός ο ήχος :(

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε νομίζω από την 5.0.1 και μετά, οπότε αν δεν είχες μπει ποτέ σε αυτό το μενού μετά από εκείνη την αναβάθμιση, λογικό το βρίσκω!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν ξερω αν το εχει παρατηρήσει κάποιος αλλος αλλα μετα την τελευταία αναβάθμιση η μουσική μου ακούγεται πιο δυνατά με τα ενσύρματα ακουστικά. Πριν δεν ήταν τόσο έντονη η μουσική οταν έπαιζε στο τέρμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,στις τελευταιες φορτισεις οταν το βγαζω απο την φορτιση μου κανει τρελο battery drain 10% σε 5 λεπτα.Του κανω επανεκκινηση κα στρωνει.Τι να φταιει? Καμια εφαρμογη?Κα η φορτιση ειναι πολυ γρηγορη,σε.2 ωρες απο 0 παει 100%.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παίδες ξαναρωταω μήπως δεν το είδατε.Μου φορτίζει πολύ γρήγορα το κινητό και αμέσως μόλις το βγάλω από τον φορτιστή πέφτει η μπαταρία περίπου στο 91% μέσα σε 10 λεπτά.Μετα σταματάει και έχουμε κανονική κατανάλωση.Εγκατεστησα το gsambattery και μου δείχνει στην αρχή Βασικές ανδροιδ εφαρμογές οι οποίες είναι λεξικο χρήστη,επαφές και επαναφορά εργοστασιακων.Τι να φταίει δε παιδιά;Οποίος ξέρει ας απαντησει.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξαναρωταω μήπως δεν το είδατε.Μου φορτίζει πολύ γρήγορα το κινητό και αμέσως μόλις το βγάλω από τον φορτιστή πέφτει η μπαταρία περίπου στο 91% μέσα σε 10 λεπτά.Μετα σταματάει και έχουμε κανονική κατανάλωση.Εγκατεστησα το gsambattery και μου δείχνει στην αρχή Βασικές ανδροιδ εφαρμογές οι οποίες είναι λεξικο χρήστη,επαφές και επαναφορά εργοστασιακων.Τι να φταίει δε παιδιά;Οποίος ξέρει ας απαντησει.

 

μαλλον η μπαταρια σου θελει αλλαγη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω φιλε Νικ,το κινητο εναι 2 μηνων με προσεκτικες φορτισεις.Κατι παιζει με αυτες τις εφαρμγες.Οταν το φορτισα κλειστο και το ανοιξα δεν ειχε αυτη την καταναλωση,μονο οταν το φορτιζω ανοιχτο.Η αυτονομια δεν εχει πεσει,μονο αυτο το 10% αμεσως μολις το αποσυνδεσω απο το φορτιστη και σε διαστημα 10 λεπτων εχει χασει 10%
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω φιλε Νικ,το κινητο εναι 2 μηνων με προσεκτικες φορτισεις.Κατι παιζει με αυτες τις εφαρμγες.Οταν το φορτισα κλειστο και το ανοιξα δεν ειχε αυτη την καταναλωση,μονο οταν το φορτιζω ανοιχτο.Η αυτονομια δεν εχει πεσει,μονο αυτο το 10% αμεσως μολις το αποσυνδεσω απο το φορτιστη και σε διαστημα 10 λεπτων εχει χασει 10%

 

τοτε κανε επαναφορα και στησε το απο την αρχη βαζοντας τις βασικες εφαρμογες μονο (viber/whatsapp/fb κτλ) που παιζουν σωστα σχετικα και μετα καθε 2 μερες τις πιο δευτερες να δεις τι παιζει. Ακομα και το snapchat σκοτωνει την μπαταρια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απο εφαρμογες εχω πολυ λιγες(cm browser-newsbeast-opapp-lidl-ποκερ ελλαδας-εορτολογιο-videoder-just reminder-ενημερωση για ολα-here we go-zedge-ελληνικο caller id-i bank-dropbox-bluetooth file tranfer-transparent weather clock.Και ολες τις εχω καιρο εγκατεστημενες.Οι.εφαρμογες που φαινεται να τρωνε στην αρχη μπαταρια ειναι.Βασικες εφαρμογες Ανδροιδ(χωρος αποθηκευσης επαφων,λεξικο χρηστη,δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας επαναφορα.
Link to comment
Share on other sites

Απο εφαρμογες εχω πολυ λιγες(cm browser-newsbeast-opapp-lidl-ποκερ ελλαδας-εορτολογιο-videoder-just reminder-ενημερωση για ολα-here we go-zedge-ελληνικο caller id-i bank-dropbox-bluetooth file tranfer-transparent weather clock.Και ολες τις εχω καιρο εγκατεστημενες.Οι.εφαρμογες που φαινεται να τρωνε στην αρχη μπαταρια ειναι.Βασικες εφαρμογες Ανδροιδ(χωρος αποθηκευσης επαφων,λεξικο χρηστη,δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας επαναφορα.

 

Πήγαινε εκεί που λέει ασφάλεια buck up και απενεργοποίησε αυτό τις γκούγκλ που το κάνει αυτόματα μάλον αυτό είναι τρώει πολύ πράγμα αυτό και το είχαν ξαναπεί κάτι παιδιά εδώ πιο παλιά

Link to comment
Share on other sites

Το εχω απενεργοποιημεν αυτο,υποψιαζομαι οτι ειναι στο διαχειριστες συσκευων,εχω ενεργοποιημενο την προστασια my xperia και την διαχειριση συσκευης ανδροιδ να κλειδωνει και να διαγραφει μια χαμενη συσκευη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ποση ωρα φορτιζει το κινητο σε.σας?Νομιζω κανονικα ειναι 2:30 ωρες σωστα?

Την αυτοματη δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας την εχω ανενεργη,μηπως ειναι αυτο?

Edited by mantilas
Link to comment
Share on other sites

Χθες πηγα το κινητο στην arvato (γρηγορη καταναλωση μπαταριας..μου εβγαζε μια μερα με το ζορι,προβλημα στο καπακι φορτισης,τα ηχεια στο τερμα τριζουν,θολωμενο τζαμακι καμερας,δεν εκανε καλη επαφη η θυρα usb) μολις μου ηρθε μνμ για το κοστος επισκευης-αντικαταστασης 328€ ή 18,6€ για να την παρω πισω..στο τηλ μου ειπε δεν καλυπτεται απο εγγυηση γιατι φαινεται οτι εινα χτυπημενη η συσκευη..

Τι να κανω?

Η εγγυση ληγει το σαββατο :/

Edited by Fousekis_
Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως χτυπημένο??? Θα δοκίμαζα να το πάω στην omnitech στο γέρακα και απο κει και πέρα αν σου πουν το ίδιο, θα πράξεις ανάλογα με τη διάθεση και τον χρόνο που διαθέτεις. Να πάρεις πχ τηλ στη sony, να κάνεις παράπονα(οτι για μια γρατζουνιά σε δύο χρόνια χρήσης το βγάζουν εκτός κλπ). Ενδέχεται να βγει άκρη στο τέλος.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως χτυπημένο??? Θα δοκίμαζα να το πάω στην omnitech στο γέρακα και απο κει και πέρα αν σου πουν το ίδιο, θα πράξεις ανάλογα με τη διάθεση και τον χρόνο που διαθέτεις. Να πάρεις πχ τηλ στη sony, να κάνεις παράπονα(οτι για μια γρατζουνιά σε δύο χρόνια χρήσης το βγάζουν εκτός κλπ). Ενδέχεται να βγει άκρη στο τέλος.

 

πηρα ηδη στη σονυ κ μου ειπαν θα το ελεγξουν κ θα με παρουν τηλ σε 2 εργασιμες το πολυ γιατι εγω ισχυριζομαι οτι δεν ειναι χτυπημενο..

επρεπε να το παω απο την αρχη στην omnitech αλλα τωρα ειναι αργα..

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάνεις κόστος επισκευής?

 

120 ευρω απ οσο ξερω εχει η επισκευη τζαμιου στην omnitech γερακας (κλεισθενους)

δε χανεις κατι να παρεις τηλεφωνο πριν πας

Link to comment
Share on other sites

120 ευρώ απ όσο ξέρω έχει η επισκευή τζαμιού στην omnitech γερακας (κλεισθενους)

δε χάνεις κάτι να πάρεις τηλέφωνο πριν πας

 

είμαι Ρόδο δύσκολο να πάω από εκεί

βρήκα αυτό με μια σύντομη αναζήτηση

http://www.ebay.com/itm/LCD-Display-Touch-Screen-Assembly-for-Sony-Xperia-Z3-Mini-Compact-D5803-Black/192042826483?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D38530%26meid%3D12928e1bd0074dd8a088422f344fc67d%26pid%3D100005%26rk%3D4%26rkt%3D6%26sd%3D181920628730

 

είδα και πως αλλάζει εύκολο φαίνεται αλλά θέλει και από πίσω άνοιγμα

Link to comment
Share on other sites

Στείλε το με courier..η οθόνη αυτή φυσικά δεν είναι η γνήσια και ενδέχεται να μην έχει καμιά σχέση με την άλλη.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα

Πήρα τηλέφωνο στην omnitech και μου είπαν ότι δεν υποστηρίζουν το μοντέλο που έχω το Sony Z3 Compact D5803

Εδώ πήρα έκανα λάθος??

Κλεισθένους 231

Γερακας

Αθηνα, Ελλαδα

153 44

210 6619010

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα

Πήρα τηλέφωνο στην omnitech και μου είπαν ότι δεν υποστηρίζουν το μοντέλο που έχω το Sony Z3 Compact D5803

Εδώ πήρα έκανα λάθος??

Κλεισθένους 231

Γερακας

Αθηνα, Ελλαδα

153 44

210 6619010

Μαλλον θα πρεπει να μιλησεις με το καταστημα που στο πουλησε (υποτιθεται με 2 χρονια εγγυηση κλπ) για να σου εξηγησει γιατι η αντιπροσωπεια δεν το δεχεται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι το d5803.. Πως γίνεται να μην το υποστηρίζουν?? Τότε θα επικοινωνήσεις με ts solutions..(http://tssolutions.gr/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1/). Πιστεύω πως αξίζει να το επισκευάσεις.. Με 140€ δεν παίρνεις καλύτερο κινητό.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

140 ευρώ αξίζει να δώσει για μια συσκευή του 14; και στην τελική δεν ξέρεις αν θα έχει χτυπηθεί και κάτι εσωτερικά και του εμφανίσει και άλλο πρόβλημα στο μέλλον.

 

Με τόσα λεφτά παίρνεις απίστευτα κινητά από Κίνα ή με λίγα περισσότερα από Ελλάδα.

 

Με την καμία δεν αξίζει να το φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 140 συν μεταφορικά δεν θα τα έδινα μην τρελαθούμε κιόλας

160 το πείρα μεταχειρισμένο με την εγγύηση του και μου χάλασε το τατς και μου το αλλάξανε στην εγγύηση όλο το τηλ αλλά σε άλλο χρώμα τι να πεις.

Δηλαδή το πουλάς όπως είναι κανένα 100 ευρο και βάζεις άλλα 50-70 και πέρνεις μεταχειρισμένο έτοιμο σε εγγύηση κάπου εκεί πάνε η τιμές

 

θα έπαιρνα μια οθόνη με κανένα 20ρικάκι από κίνα μεριά να την έβαζα απάνω και όλα καλά

θα έχανα την αδιαβροχοποίηση πως την λένε αλλά σιγά τα ωά και άν το πουλούσα ποτέ θα το έλεγα στον επόμενο, αν το πουλούσα γιατί συνήθως χαλάνε ...

Edited by mz3stelios
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...