Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τον τελευταίο καιρό έχει αρχίσει να ανοίγει μόνο του το καπάκι της φόρτισης. Λύνεται αν αντικατασταθεί το λαστιχάκι; Αν ναι έχει πάρει κανείς και από πού; Είναι εύκολη διαδικασία;
Link to comment
Share on other sites

Να το πας στην αντιπροσωπία. Θα είναι μέσα στην εγγύηση και θα είσαι σίγουρος και για την στεγανοποιηση
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό έχει αρχίσει να ανοίγει μόνο του το καπάκι της φόρτισης. Λύνεται αν αντικατασταθεί το λαστιχάκι; Αν ναι έχει πάρει κανείς και από πού; Είναι εύκολη διαδικασία;

 

Μη το πας πουθενά. Αγόρασε ένα γνήσιο καπάκι από κάποιο μαγαζί, εγώ το είχα πάρει από Καλλιθέα στα 11 ευρώ και το άλλαξα μόνος μου μιας και δεν είναι τίποτα σπουδαίο.

Link to comment
Share on other sites

Μη το πας πουθενά. Αγόρασε ένα γνήσιο καπάκι από κάποιο μαγαζί, εγώ το είχα πάρει από Καλλιθέα στα 11 ευρώ και το άλλαξα μόνος μου μιας και δεν είναι τίποτα σπουδαίο.

 

Σωστα. Και αν αποτύχει, το πάει στο σέρβις

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αγοράσει στις 19/01/2015 οπότε δεν είναι πια εντός εγγύησης. Υπάρχουν τέτοια καπάκια στην ελληνική αγορά (είμαι στη Θεσσαλονίκη και είναι πιο περιορισμένη η αγορά); Νόμιζα ότι έπρεπε να αλλάξω μόνο το λάστιχο.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω αγοράσει στις 19/01/2015 οπότε δεν είναι πια εντός εγγύησης. Υπάρχουν τέτοια καπάκια στην ελληνική αγορά (είμαι στη Θεσσαλονίκη και είναι πιο περιορισμένη η αγορά); Νόμιζα ότι έπρεπε να αλλάξω μόνο το λάστιχο.

 

αν πας καμια omnitech παιζει να σε καλυψουν με καποιο τροπο. απο εκει και περα το κοστος ειναι αστειο..πιο πολυ η τοποθετηση να γινει σωστα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι η τοποθέτηση γίνεται χωρίς να ανοιχτεί η συσκευή. Απλά ξεριζώνεις το παλιό και κουμπώνεις το καινούριο

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στη Θεσσαλονίκη, δεν παίζει να το στείλω για αυτό το λόγο. Πρέπει να δω που θα βρω καπάκι για να το κάνω μόνος.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στη Θεσσαλονίκη, δεν παίζει να το στείλω για αυτό το λόγο. Πρέπει να δω που θα βρω καπάκι για να το κάνω μόνος.

 

Σκρούτζαρε να στο στείλουν σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Σκρούτζαρε να στο στείλουν σπίτι.

 

Thanks mate! Και απλώς βγάζω τραβώντας το παλιό και κουμπώνω το καινούριο;

Link to comment
Share on other sites

ναι τραβας το παλιο και κουμπωνεις το καινουριο.παιδια η κλασσική μου ερωτηση.μια φορα το διμηνο τη ρωταω εδω κ ενα χρονο αλλα απαντηση τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Thanks mate! Και απλώς βγάζω τραβώντας το παλιό και κουμπώνω το καινούριο;

Με λίγο προσοχή.

ναι τραβας το παλιο και κουμπωνεις το καινουριο.παιδια η κλασσική μου ερωτηση.μια φορα το διμηνο τη ρωταω εδω κ ενα χρονο αλλα απαντηση τιποτα

Ποιά ερώτηση? Μήπως δε ξέρει κανείς να απαντήσει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,γινεται στο ζ3κομπακτ να βαλεις και δευτερη σιμ καρτα εκει που ειναι η sd?Εννοω μαζι με την sd κολλημενη μια σιμ.Εχω δει στο youtube για αλλες συσκευες,το εχει επιχειρησει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται σε συσκευές που έχουν υβριδικό slot για 2η SIM. Δηλαδή σε εκείνο το σημείο μπορείς να βάλεις κανονικά είτε τη 2η SIM είτε κάρτα micro SD. Έχουν επαφές (ακροδέκτες) και για τα 2, σε ξεχωριστά σημεία φυσικά, και ανάλογα με το τι θα τοποθετήσεις λειτουργεί. Η πατέντα που βλέπεις είναι το να κολλούν το τσιπ από τη sim αφού το βγάλουν από την κάρτα (διαλύοντάς την) στο κάτω μέρος της SD. Στο δικό σου δεν γίνεται γιατί δεν υπάρχει εσωτερικά υποδοχή για 2η SIM έτσι κι αλλιώς.

Ακόμα και να υπήρχε (λέμε τώρα, εγκυκλοπαιδικά), θα έπρεπε να υπάρχει dual SIM μοντέλο του οποίου το λογισμικό να φλασάρεις για να δει τη 2η κάρτα. Και αυτό υπό προϋποθέσεις γιατί δεν θα είχε αριθμό imei το 2ο slot.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

ή αν χαλάσει το σλότ της σιμ να το αντικαταστήσεις με αυτόν τον τρόπο και να βλέπει πάλη το ίδιο imei
Link to comment
Share on other sites

Αν χαλάσει θα αλλάξεις το slot. Το imei δεν θα αλλάξει. Να κάνεις οτιδήποτε άλλο δεν γίνεται. Υπενθυμίζω πως τα τηλέφωνα που λειτουργούν με αυτήν την πατέντα που αναφέρθηκε, έχουν υποδοχές και για SIM και για SD. Δεν κάνουν δηλαδή κάποια διαφορετική χρήση της υποδοχής για SD να "διαβάσουν" κάρτα SIM. Και αυτό εκμεταλλεύονται όσοι προχωρούν σε αυτό. Σε άλλο τηλέφωνο που έχει απλά μία SIM και μία υποδοχή για SD απλά ξεχνάς οποιαδήποτε τέτοια παρέμβαση γιατί εξ ορισμού δεν πρόκειται να λειτουργήσει.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το καπάκι του usb δεν κούμπωνε και πλέον έχει φύγει εντελώς το λαστιχάκι (πλέον κουμπώνει αλλά δεν ασφαλίζει).

Η εγγύηση λήγει 31 Μάρτη, υπάρχει περίπτωση να το περάσουν; Στο τηλέφωνο δεν μου απάντησαν.

Ξέρει κανένας πόσο χρόνο θέλουν; Υπάρχει περίπτωση να το αλλάξουν επί τόπου;

Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι του usb δεν κούμπωνε και πλέον έχει φύγει εντελώς το λαστιχάκι (πλέον κουμπώνει αλλά δεν ασφαλίζει).

Η εγγύηση λήγει 31 Μάρτη, υπάρχει περίπτωση να το περάσουν; Στο τηλέφωνο δεν μου απάντησαν.

Ξέρει κανένας πόσο χρόνο θέλουν; Υπάρχει περίπτωση να το αλλάξουν επί τόπου;

Το καλύπτει η εγγύηση..Μιας κ λήγει κοίτα μήπως είναι να σου φτιάξουν κ τίποτα άλλο άμα έχεις πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι του usb δεν κούμπωνε και πλέον έχει φύγει εντελώς το λαστιχάκι (πλέον κουμπώνει αλλά δεν ασφαλίζει).

Η εγγύηση λήγει 31 Μάρτη, υπάρχει περίπτωση να το περάσουν; Στο τηλέφωνο δεν μου απάντησαν.

Ξέρει κανένας πόσο χρόνο θέλουν; Υπάρχει περίπτωση να το αλλάξουν επί τόπου;

 

λογικα 1-2 μερες θα κανουν. Αν δεν εχουν ανταλλακτικο παιζει να σου δωσουν και νεα συσκευη, αν και για καπακι δυσκολο. Αλλα 3-4 γνωστοι μου οπως και εγω φυγαμε με καινουρια συσκευη καθως δεν υπηρχαν ανταλλακτικα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν δε βγάλεις ακρη..Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/222410846389

παιδια ισοι το εχετε 1 χρονο+ πως τα πατε με τγ μπαταρία σας;μονο εγω ειμαι ο γκαντεμης;;

Link to comment
Share on other sites

αν δε βγάλεις ακρη..Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/222410846389

παιδια ισοι το εχετε 1 χρονο+ πως τα πατε με τγ μπαταρία σας;μονο εγω ειμαι ο γκαντεμης;;

 

Πάλι εσύ??? :p:)είχες θέμα και με την μπαταρία του tablet.

Κώστα, ούτε εσύ είσαι ο γκαντέμης, ούτε οι συσκευές έχουν θέμα. Μάλλον με τις νέες roms μειώθηκε η αυτονομία των συσκευών σε σχέση με την ΚΚ

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...