Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε, χμμ... Η προσωπική μου άποψη είναι ότι σε αίσθηση στο χέρι και σε διάρκεια μπαταρίας το Ζ3c υπερτερεί του νεότερου αδελφού του...

 

με την εκδοση 6 του ανδροιδ η διαφορα στη μπαταρια ειναι ελαχιστη. Οσο για την αισθηση στο χερι ισως ειναι πιο ανετο το Ζ3c λογω καμπυλης, αλλα για μενα αυτα ειναι λεπτομερειες μπροστα στην καμερα, στην ταχυτητα και γενικα στη διαφορα ως νεοτερο μοντελο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με την εκδοση 6 του ανδροιδ η διαφορα στη μπαταρια ειναι ελαχιστη. Οσο για την αισθηση στο χερι ισως ειναι πιο ανετο το Ζ3c λογω καμπυλης, αλλα για μενα αυτα ειναι λεπτομερειες μπροστα στην καμερα, στην ταχυτητα και γενικα στη διαφορα ως νεοτερο μοντελο.

Συνονόματε φίλε, δεν μπορώ να διαφωνήσω. Τα 32 Gb, o γρηγορότερος επεξεργαστής, το δακτυλικό αποτύπωμα, η κάμερα, όλα είναι βελτιωμένα στο Ζ5c. H μπαταρία όμως (τουλάχιστον στο δικό μου) όχι. Παααρα πολύ σπάνια να το αφήσω αφόρτιστο το βράδυ και να μου πάει και 2η μέρα, ενώ στο Z3c αυτό ήταν ο κανόνας. Εκτός κιαν τώρα κάνω περισσότερη χρήση στο κινητό, και την εξαντλώ.

 

Ίσως μου έχει μείνει απλώς αυτή η αίσθηση, ίσως να το είχα χαρεί περισσότερο, αλλά το Ζ3c μου γεννά πιό θετικά συναισθήματα αν και συνολικά κατώτερο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να χειμωνιασει λίγο ακόμα να δεις πως θα σου βγάζει τις 2 και το Ζ5c. Έχω το s7 edge και κοντεύω να φτάσω 3ημέρες αυτονομία πλέον..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ευχαριστούμε για την πληροφορία μόλις θα κάνω και στο δικό μου πάνω που νόμιζα ότι δεν θα έρθει ποτέ
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν αυτή είναι η τελευταία αναβάθμιση που παίρνει η συσκευή;

Η τελευταία είναι

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία είναι

 

Δεν το ξερεις αυτο. Μπορει να παρει και αλλες στα πλαισια της MM

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στο δικό μου αλλά το σκέφτομαι να την περάσω τώρα. Ο λόγος είναι ότι βαριέμαι να κάνω επαναφορά. Άραγε χρειάζεται για την συγκεκριμένη αναβάθμιση;
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση διακρίνω ένα σκάλωμα όταν πάω να ανοίξω πρώτη φορά την εφαρμογή "Ρολόι". Κάνει ένα flick και μετά ανοίγει.
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση από ότι βλέπω διορθώθηκε το θέμα με την καθυστέρηση της εμφάνισης του ονόματος στον dialer. Από την άλλη, χωρίς να έχω ασχοληθεί ακόμα μιας και μόλις την έκανα την αναβάθμιση, σίγουρα η κάμερα παραμένει χάλια. Κινητά του 100 ευρου βγάζουν ίδιες και καλύτερες

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο dialer βελτιώθηκε αλλά δεν διορθώθηκε εντελώς. Το σκάλωμα στο άνοιγμα του ρολογιού γίνεται ακόμη και μετά από καθαρή εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

εχει συμβει σε κανεναν να παιρνει τηλεφωνο και να γινεται η οθονη μαυρη? διαβαζω οτι εχουν πολλοι τετοιο προβλημα. εκανα repair μεσω του pc companion αλλα παλι τα ιδια. διαβαζω κατι για εναν proximity sensor. ξερει κανεις τι παιζει με δαυτο?

 

το βρηκα, εχει ξεκολλησει λιγο πανω αριστερα η οθονη, και για αυτο συμβαινει. ξερει κανεις που το παμε να μας το κολλησουν?

Edited by samis31
Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα εγώ πριν δύο βδομάδες. Proximity Sensor που ξεκολλησε. Τηλέφωνο στη Sony για να σου πουν που θα το στείλεις η σε κάποιο μαγαζί που επιδιορθωνουν κινητά οπου θα χρεωθείς 20-30 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

εχει συμβει σε κανεναν να παιρνει τηλεφωνο και να γινεται η οθονη μαυρη? διαβαζω οτι εχουν πολλοι τετοιο προβλημα. εκανα repair μεσω του pc companion αλλα παλι τα ιδια. διαβαζω κατι για εναν proximity sensor. ξερει κανεις τι παιζει με δαυτο?

 

το βρηκα, εχει ξεκολλησει λιγο πανω αριστερα η οθονη, και για αυτο συμβαινει. ξερει κανεις που το παμε να μας το κολλησουν?

 

συχνη βλαβη στο κινητο αυτο.και γω το ειχα παθει με αποτελεσαμ να παρει και νερο εμενα.και μετα πολλα,δουλευε κανονικα απλα η οθονη εσβηνε.το στειλα στην omnitech και η συσκευη εγινε αντικατασταση.

 

Το έπαθα εγώ πριν δύο βδομάδες. Proximity Sensor που ξεκολλησε. Τηλέφωνο στη Sony για να σου πουν που θα το στείλεις η σε κάποιο μαγαζί που επιδιορθωνουν κινητά οπου θα χρεωθείς 20-30 ευρώ

 

αν εχεις εγγυηση ειναι δωρεαν.αποψη μου ειναι να παει μονο σε εξουσιοδοτημενο service και οχι σε μαγαζι της γειτονιας...γιατι κανεις δεν θα μπορεσει να το στεγανοποιησει οπως πρεπει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κινητο εχει εγγυηση μεχρι 7/5/17, τουλαχιστον ετσι λεει στο xperia care στις ρυθμισεις. το ειχα παρει απο γερμανο, απλα δεν παιζει να εχω την αποδειξη. με καλυπτουν ή οχι?
Link to comment
Share on other sites

το κινητο εχει εγγυηση μεχρι 7/5/17, τουλαχιστον ετσι λεει στο xperia care στις ρυθμισεις. το ειχα παρει απο γερμανο, απλα δεν παιζει να εχω την αποδειξη. με καλυπτουν ή οχι?

 

Κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Αμα πας στο Γερμανο παιζει και να σου δωσουν αντιγραφο της αποδειξης αν θυμασαι ημερομηνια αγορας
Link to comment
Share on other sites

;Ρε παιδια τον ηχο που μας ειδοποιει οτι ολοκληρωθηκε η φορτιση πως το ενεργποιουμε;

 

Κάπου στις ρυθμίσεις προσβασιμότητας νομίζω

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...