Jump to content

Value For Money Κινητα


king2009
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Geotel note 5.5'

Τομογραφία 67€ + τελωνείο (αν περάσει)

Εξαιρετικό για τα χρήματα του

Το έχω για δεύτερο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με αφησε τελικα μετα από 3+ χρονια το καλυτερο VFM κινητο των τελευταίων ετων ,φυσικα μιλαω για το coolpad f1 μου και τωρα ψαχνω απεγνωσμένα για το επομενο VFM κινητο μου αλλα τα λεφτα αυτή την φορα είναι πολύ περιορισμένα και ετσι ψαχνω για κατι κατω από 100 .

Θελω κινητο που να τα κανει όλα αξιοπρεπεστατα εως πολύ καλα και να είναι σχεδόν τζαμπα,γινεται?

Με το coolpad f1 γινοταν γιατι λοιπον να μην γινεται και τωρα ρωταω?

Ειδα κατι βιντεακια στο youtube και είναι ενας ο οποιος ανεβαζει αβερτα βιντεο για το leagoo M8 PRO και λεει ότι είναι πολύ VFM,εσεις τι λέτε ρε παιδια να το χτυπησω(87 ευρω από ευρωπαικη αποθηκη),η άλλη προταση τιποτα?

https://www.skroutz.gr/s/9192579/Alcatel-OneTouch-Pop-4-8GB.html για ριξε μια ματια και σε αυτο.εχω αλκατελ και προτεινω αλκατελ γιατι εδω και πεντε χρονια ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.το ξερω οτι η ραμ ειναι λιγη αλλα οι αριθμοι δεν λενε παντα την αληθεια.αλλιως αν μπορεις να ανεβεις 10 ευρω δες το pop up.το εχω εδω κει ενα χρονο περιπου και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, μπαταρία αλλάζεις αν είναι αυτό το πρόβλημα, έμενα πάντως 2 ulefone βγήκαν σκυλιά μέχρι τώρα. Πάντως κάτω από 100€ μην περιμένεις να βρεις κάτι καλύτερο. Ψάξε μήπως βρεις κάποιο xiaomi ή κάποιο zte σε προσφορά από Κίνα Αλλά όπως είπα υπολόγισε και τελωνείο. Αλλιώς πας σε επιλογες τύπου ulefone.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Μπαταρια η πιο φθηνη κανει 10 ευρω + αλλα 10 το digitizer,δεν νομιζω να αξιζει να αλλαχτουν σε ένα τηλ. των 45 ευρω!

Με το τελωνειο τα ξερω κι τα εχω ζησει,πιστευω πως δεν περναει τιποτα πια με τα απλα ταχυδρομεια,γι'αυτο και κοιταω eu αποθηκη αλλα και εκει δεν υπαρχει ποικιλια !

Ειμαι αναμεσα στο DOOGEE SHOOT 1 στα 116 ευρω από eu αποθηκη αλλα μου φαινονται πολλα όταν απο Κινα το βρισκει κανεις στα 73 (αρα παυει να ισχυει το vfm)και στο Leagoo M8 Pro 90 ευρω από eu αποθηκη που και εκεινο κανει 69 από Κινα !

Link to comment
Share on other sites

Valsam κι εγώ προτείνω το redmi note 4x global edition.

Μετά το f1 δύσκολα βρίσκεις άξιο αντίκαταστατη!

Εγώ το πήρα πριν ~ένα μήνα με κουπόνι από banggood στα 135$, προσφορά από HK warehouse. Ήμουν και λίγο τυχερός!

Τώρα δε ξέρω που είναι η καλύτερη τιμή.

 

Μια άλλη καλή επιλογή είναι και το 5ιντσο redmi 4x global edition. Είναι όμως 5ιντσο.

Αυτό το βρίσκεις στην ιταλική αποθήκη του geekbying με κουπόνι KIMOVIL στα 148$.

http://m.geekbuying.com/item/Global-Version-XIAOMI-Redmi-4X-3GB-32GB-Smartphone---Gold-381853.html

 

Το leagoo M8pro είναι καλό για τα λεφτα του.

Όμως είναι πολύ ογκωδες και οι φωτογραφίες του, χωρίς να είναι απαράδεκτες, απέχουν πολύ από του f1.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ψάχνει φίλος κινητό μέχρι 150ε έψαξα λίγο κ είδα το p8 lite το παλιό το xiaomi redmi 4x το xiaomi redmi note 4 και το xioami 4a προτείνεται κάποιο άλλο σε αυτά τα λεφτά ? κ ποιο ειναι καλύτερο από τα 3 που ανέφερα ?

 

το κινητό θα αγοραστεί απο Ελλάδα

Edited by makrixeris92
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ψάχνει φίλος κινητό μέχρι 150ε έψαξα λίγο κ είδα το p8 lite το παλιό το xiaomi redmi 4x το xiaomi redmi note 4 και το xioami 4a προτείνεται κάποιο άλλο σε αυτά τα λεφτά ? κ ποιο ειναι καλύτερο από τα 3 που ανέφερα ?

 

το κινητό θα αγοραστεί απο Ελλάδα

 

Redmi note 4 snapdragon παρε.Το πιο τιμιο κινητο πραγματικα.Το εχει η μανα μου και ειναι απιστευτο.Τιμια και καλη καμερα για μερα αλλα και τη νυχτα δεν ειναι ασχημη.Δουλευει ακαριαια,η λεξη lag δεν υπαρχει με αυτη τη συσκευη.Μπαταρια που κραταει,κραταει,κραταει.Τη μερα θα τη βγαλει αν το λιωσεις με data.Το iPhone 5s μου θελει 2 φορτισεις μεσα στη μερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Καινούριος στο φόρουμ..... Θα ήθελα μια βοήθεια στην επιλογή κινητού μεταξύ Xiaomi redmi note 4 ( snapdragon ) και Xiaomi redmi note 4 pro σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν διαφωνω ισος και να είναι αλλα 160 ευρω είναι πολλα για μενα σημερα !

Εγω ψαχνω για το απολυτο vfm 5,5+ιντσο στην ζωνη τιμης κατω από 100 ευρω,υπαρχει καμια προταση?

Ας είναι και last year μοντελο ,δεν με χαλαει!

Φιλέ valsam οτι αγορασεις έκτο απο redmi θα χτυπας το κεφάλι σου.Αλλιως πάρε απο Ελλάδα ενα lenovo να τελειωνεις

 

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το έχουμε ξεφτιλίσει λίγο με τα Redmi. :) Ναι πολύ αξιόπιστα κινητά ναι, vfm κινητά αλλά όταν ο άλλος λέει, θέλω 5,5ιντσο κάτω από 100 ευρώ καταντάει εμμονή να προτείνετε Note 4X που έχει στην καλύτερη, από Κίνα και αν γλυτώσει το τελωνείο 140 ευρώ. Και εγώ νομίζω ότι η xiaomi έχει ξεφύγει πολύ σε σχέση με τον ανταγωνισμό αλλά δεν παύει να υπάρχουν και άλλες αξιόλογες προτάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Valsam κι εγώ προτείνω το redmi note 4x global edition.

Μετά το f1 δύσκολα βρίσκεις άξιο αντίκαταστατη!

Εγώ το πήρα πριν ~ένα μήνα με κουπόνι από banggood στα 135$, προσφορά από HK warehouse. Ήμουν και λίγο τυχερός!

Τώρα δε ξέρω που είναι η καλύτερη τιμή.

 

Μια άλλη καλή επιλογή είναι και το 5ιντσο redmi 4x global edition. Είναι όμως 5ιντσο.

Αυτό το βρίσκεις στην ιταλική αποθήκη του geekbying με κουπόνι KIMOVIL στα 148$.

http://m.geekbuying.com/item/Global-Version-XIAOMI-Redmi-4X-3GB-32GB-Smartphone---Gold-381853.html

 

Το leagoo M8pro είναι καλό για τα λεφτα του.

Όμως είναι πολύ ογκωδες και οι φωτογραφίες του, χωρίς να είναι απαράδεκτες, απέχουν πολύ από του f1.

 

Και επειδή ακριβος βρισκω δυσκολα άξιο αντίκαταστατη,χτυπησα μια οθονη για το f1 μου με 14 ευρω και άλλο ένα f1 μεταχειρο από ebay αλλα 35 ευρω!

Με συνολο ουτε 50 ευρω όχι 1 αλλα 2 f1 και καλα να'χει ο θεος τον jpower73 και θα δουμε και MIUI 10 στο COOLPADΑΚΙ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή είμαι χωρίς κινητό (nexus 5x και με χτύπησε το bootloop σήμερα) και πρέπει να το αντικαταστήσω άμεσα με κάτι οικονομικό. Σκέφτομαι να πάρω το redmi απο skroutz αλλά έχω μπερδευτεί με τις πολλές εκδόσεις. ποια προτείνετε;

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή είμαι χωρίς κινητό (nexus 5x και με χτύπησε το bootloop σήμερα) και πρέπει να το αντικαταστήσω άμεσα με κάτι οικονομικό. Σκέφτομαι να πάρω το redmi απο skroutz αλλά έχω μπερδευτεί με τις πολλές εκδόσεις. ποια προτείνετε;

 

Η έκδοση που ενδιαφέρει εμάς και έχει Β20(800) μπάντα είναι με Snapdragon και να προσέξεις στο κουτί στα πλάγια να έχει τα αυτοκόλλητα που γράφουν Global Vertion...

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που ενδιαφέρει εμάς και έχει Β20(800) μπάντα είναι με Snapdragon και να προσέξεις στο κουτί στα πλάγια να έχει τα αυτοκόλλητα που γράφουν Global Vertion...

 

αν πάρω το redmi 4x από κατάστημα τύπου public θα είμαι safe πιστεύεις;

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

αν πάρω το redmi 4x από κατάστημα τύπου public θα είμαι safe πιστεύεις;

 

Safe θα είσαι, απλά θα έχεις ξοδέψει περισσότερα λεφτά από όσα αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Safe θα είσαι, απλά θα έχεις ξοδέψει περισσότερα λεφτά από όσα αξίζει.

 

βρήκα εν τέλει απο skroutzομάγαζο το redmi note 4 με snapdragon και αναγράφει στο site ότι έχει την 800 μπάντα και το παρήγγειλα. Θέλω να πιστεύω ότι ειναι η global edition και δεν το γράφουν έτσι

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

βρήκα εν τέλει απο skroutzομάγαζο το redmi note 4 με snapdragon και αναγράφει στο site ότι έχει την 800 μπάντα και το παρήγγειλα. Θέλω να πιστεύω ότι ειναι η global edition και δεν το γράφουν έτσι

 

Αν θες για σιγουριά πάρε τους τηλέφωνο και ρώτα τους αν γράφει το κουτί global και αν έχει ευρωπαϊκό φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη κοιταζω και γω για Xiaomi , ποιο λετε ? Xiaomi Redmi Note 4X ή Xiaomi Redmi Note 4 ? και τα δυο "πρεπει" να εχουν Snapdragon και να ειναι global edition ? To "ελληνικο μενου" που αναφερουν μερικα σκρουτζομαγαζα εχει να κανει με την global edition ή ειναι ανεξαρητο το ενα με το αλλο ? Edited by andreas1022
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας και απο εμενα.

θα ηθελα να μου πειτε καμια συσκευη μεχρι 100ε σε γνωστες μαρκες

lg

samsung

motorola

κλπ.....

ειναι για την μητερα μου και δεν ειμαι ελλαδα να της το φτιαχνω αν χαλαει , δηλαδη θελω κατι σταθερο

σας ευχαριστω

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi 4A. Πολύ αξιόπιστα τα xiaomi και σε αυτά τα λεφτά (100€) ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις.

 

Ωραία ευχαριστώ.

Αυτό ψάχνω τώρα που ήρθα Αθήνα.

100 ευρώ που το βρήκατε? Εγώ το βρίσκω 114 στο skroutz

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ.

Αυτό ψάχνω τώρα που ήρθα Αθήνα.

100 ευρώ που το βρήκατε? Εγώ το βρίσκω 114 στο skroutz

 

Από Κίνα μόνο κάτω από 100 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα.

θα ηθελα να μου πειτε καμια συσκευη μεχρι 100ε σε γνωστες μαρκες

lg

samsung

motorola

κλπ.....

ειναι για την μητερα μου και δεν ειμαι ελλαδα να της το φτιαχνω αν χαλαει , δηλαδη θελω κατι σταθερο

σας ευχαριστω

 

Δες και το Nokia 3 στα 130

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το Redmi Note 4x Global edition, εχει καποιος αξιόπιστο λινκ απο σκρουτζομαγαζο? με ενδιαφέρει να εχει ελληνικό μενού και εγγύηση.. δεν είμαι σιγουρη αν τα πιο φθηνα που βγάζει το σκρουτζ ειναι global edition.
"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...