Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλεύει σε κανέναν το ok oneplus? πήγα ρυθμίσεις - γλώσσα κ εισαγωγή - φωνητικη αφυπνιση το τικαρω σε ενεργο με πετάει στην δοκιμη αλλα δεν δέχεται την φωνή..... πρέπει να εχω το google now ενεργοποιημενο?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τον κανονικο τροπο "offcial" σου εγραψα. :)
https://forums.oneplus.net/threads/lipsi-egkatastasi-me-stock-custom-recovery-cyanogen-os-12-cm12s.296698/#post-10885506:// αυτο είναι καθαρός ο τροπος?σρυ που ρωατω αλλά είμαι καινούργιος σε αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Είναι 2 διαφορετικές εκδόσεις στους συνδέσμους στις προηγούμενες σελίδες.

 

Η μια στο φόρουμ είναι η cm-12.0-YNG1TAS17L-bacon-signed-fastboot.zip (579 Mb) και η άλλη στη σελίδα που γράφει ο άλλος για τις ΟΤΑ η cm-12.0-YNG1TAS17L-bacon-signed.zip (571 Mb).

 

Τι παίζει; Μέσω recovery βάζεις την "όχι fastboot" έκδοση αν δεν κάνω λάθος;

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Είναι 2 διαφορετικές εκδόσεις στους συνδέσμους στις προηγούμενες σελίδες.

 

Η μια στο φόρουμ είναι η cm-12.0-YNG1TAS17L-bacon-signed-fastboot.zip (579 Mb) και η άλλη στη σελίδα που γράφει ο άλλος για τις ΟΤΑ η cm-12.0-YNG1TAS17L-bacon-signed.zip (571 Mb).

 

Τι παίζει; Μέσω recovery βάζεις την "όχι fastboot" έκδοση αν δεν κάνω λάθος;

Ναι, τη Signed θα βάλεις.

 

H Fastboot φλασάρεται μέσω εντολών και ουσιαστικά κάνει wipe τα πάντα και περνά όλο το λειτουργικό από την αρχή.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

http://www.oneplusgreece.com/install-manual-ota-cm12s/

 

Ερώτηση: στον παραπάνω οδηγό, γιατί λέει να κάνουμε back-up? Σε κανένα βήμα δε λέει να κάνουμε κάποιο wipe. Όπως καταλαβαίνετε, βαρέθηκα να περιμένω ΟΤΑ :Ρ :)

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε και άλλη με άλλο bild number και μόλις την έβαλα

Βλέπω ελάχιστη καλύτερη μπαταρία

[ATTACH]59922[/ATTACH]

Αυτή είναι custom rom; Η τελευταία που κατέβασα αφορά νέα έκδοση της CM12 και όχι νέα έκδοση της Google; Ρωτάω γιατί η έκδοση android είναι πάλι 5.0.2

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι custom rom; Η τελευταία που κατέβασα αφορά νέα έκδοση της CM12 και όχι νέα έκδοση της Google; Ρωτάω γιατί η έκδοση android είναι πάλι 5.0.2

 

Το προ-αναφερόμενο στα παραπάνω posts update διορθώνει το message app crash και βάζεις το OK One Plus μόνο νομίζω.

 

Για δώσε link για την 5.1.1, αυτή θέλω!

Link to comment
Share on other sites

Απο Steve Kondik:

 

Just FYI, the reasons why we stopped the initial rollout are because of a problem updating encrypted devices from 11 to 12, and a couple of bugs that we felt were critical enough to fix before continuing (mms/telephony/themes). We also had an error in our production build environment that broke voice wakeup.

 

Here's what we are doing right now:

 

1. Rolling out the new bugfixed update to users already on CM12

 

2. Resuming rollout to users still on CM11 tomorrow (it's late here). You'll actually first see a small 8MB update which will prepare the device for the real update (required if you are encrypted), this will immediately be followed by the new CM12 update.

 

I apologize for the delays.. This is why we do staged rollouts though. Lots of stuff (especially among a crowd like this that might not be in a fully stock state) is really tough to account for when doing OTAs, so we closely watch the diagnostic data and make our decisions based on it.

 

It's perfectly safe to sideload the build onto your device even if you're encrypted.

 

Enjoy :)

Link to comment
Share on other sites

έβαλα χθες cm12.1 με AK και το βράδυ από 100% σε flight mode χωρίς να το χρησιμοποιήσω καθόλου έπεσε 65% :confused::blink:

 

http://s7.postimg.org/v6xkku1cn/Screenshot_2015_04_23_14_34_55.jpg

http://s7.postimg.org/fmv8rexjr/Screenshot_2015_04_23_14_35_00.jpg

http://s7.postimg.org/nr3cw5jyv/Screenshot_2015_04_23_14_35_07.jpg

Κάνεις; :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Τι θελει να πει ο ποιητης με λιγα λογια?

Ότι υπήρξε πρόβλημα με ίσες συσκευές είναι κρυπτογραφημενες.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμε την πρώτη επίσημη cm12, θα περιμένουμε ota η πρέπει να την περάσουμε μόνοι μας?

 

Θα ερθει ΟΤΑ και σε εμας. Εχει ξεκινησει απο χθες.

Link to comment
Share on other sites

Λέτε για την ΟΤΑ που γράφουμε στην προηγούμενη σελίδα ότι σου βάζει το OK OnePlus και διορθώνει το error μηνυμάτων (παραμένει 5.0.2 η έκδοση); Γιατί απ' ό,τι κατάλαβα δεν έχει βγει 5.1.1, σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ μεγαλο battery drain (πανω απο 20%) τις τελευταίες μέρες. Τα 3 στοιχεια απο το privacy είναι σε καταστολή.

 

Edit: completely stock η συσκευή με manual πέρασμα της lollipop.

Edited by johnnie_
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Λέτε για την ΟΤΑ που γράφουμε στην προηγούμενη σελίδα ότι σου βάζει το OK OnePlus και διορθώνει το error μηνυμάτων (παραμένει 5.0.2 η έκδοση); Γιατί απ' ό,τι κατάλαβα δεν έχει βγει 5.1.1, σωστά;

 

Ναι αυτη που ειναι παλι 5.02.

 

5.1.1 ειναι η nightly.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την χτεσινή Nighlty η οποία είναι πλέον 5.1.1 μαζί και με τον τελευταίο AK kernel, και το πρόβλημα με το drain από το Mobile radio εξακολουθεί να υπάρχει όταν είμαι με data σε 3G δίκτυο (σε 2G δεν υπάρχει drain).

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την χτεσινή Nighlty η οποία είναι πλέον 5.1.1 μαζί και με τον τελευταίο AK kernel, και το πρόβλημα με το drain από το Mobile radio εξακολουθεί να υπάρχει όταν είμαι με data σε 3G δίκτυο (σε 2G δεν υπάρχει drain).

 

Εγώ ετοιμάζομαι να περάσω την σημερινή έκδοση μιάς και έχω πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις. Όταν μπει σε sleep mode η συσκευή δεν έρχονται μηνύματα από messenger, whatsapp κλπ αν δεν μπω στις εφαρμογές από μόνος μου. Πολύ σπαστικό :wacko: Από θέμα μπαταρίας πάντως με 3g ή wifi δεν είχα πρόβλημα και μου φαίνεται καλύτερα από την official. Βγάζω άνετα 2 μέρες με 7 ώρες οθόνης! :) Χωρίς gapps βέβαια :p

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ετοιμάζομαι να περάσω την σημερινή έκδοση μιάς και έχω πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις. Όταν μπει σε sleep mode η συσκευή δεν έρχονται μηνύματα από messenger, whatsapp κλπ αν δεν μπω στις εφαρμογές από μόνος μου. Πολύ σπαστικό :wacko: Από θέμα μπαταρίας πάντως με 3g ή wifi δεν είχα πρόβλημα και μου φαίνεται καλύτερα από την official. Βγάζω άνετα 2 μέρες με 7 ώρες οθόνης! :) Χωρίς gapps βέβαια :p

 

Πρόβλημα με ειδοποιήσεις παρατήρησα κι εγώ τις τελευταίες μέρες, αλλά σε συγκεκριμένες μόνο εφαρμογές (πχ. Instagram και Google+), όχι σε όλες και ΜΟΝΟ όταν είμαι με data. Με WiFi δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Τα νούμερα SOT που αναφέρεις δεν τα έχω πιάσει ποτέ από τα μέσα Νοεμβρίου που είμαι με Lollipop.

Συνηθως είμαι κοντά στις 5h.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την χτεσινή Nighlty η οποία είναι πλέον 5.1.1 μαζί και με τον τελευταίο AK kernel, και το πρόβλημα με το drain από το Mobile radio εξακολουθεί να υπάρχει όταν είμαι με data σε 3G δίκτυο (σε 2G δεν υπάρχει drain).

 

Το μεγαλύτερο πρόβλημα της CM είναι ακριβώς αυτό που αναφέρεις. Το drain του Android OS/System με το mobile radio active. Απο κει έρχεται η μείωση της μπαταρίας σε σχεση με τo kitkat. Σε kitkat είχα κατανάλωση πρώτα την οθόνη και μετά όλα τ'αλλα. Αν είναι να μην το διορθώνουν τότε ας μας πουν γιατί συμβαίνει αυτό! Δεν μπορεί να είμαστε συνέχεια με wifi για να έχουμε καλή μπαταρία! Ελεος ρε CM! Μας μηδένισες τα wakelocks και μας έφερες το "mobile radio active"! Πάντα ναχουμε κάτι να ασχολούμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με ειδοποιήσεις παρατήρησα κι εγώ τις τελευταίες μέρες, αλλά σε συγκεκριμένες μόνο εφαρμογές (πχ. Instagram και Google+), όχι σε όλες και ΜΟΝΟ όταν είμαι με data. Με WiFi δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Τα νούμερα SOT που αναφέρεις δεν τα έχω πιάσει ποτέ από τα μέσα Νοεμβρίου που είμαι με Lollipop.

Συνηθως είμαι κοντά στις 5h.

 

Την πέρασα κι ελπίζω να δω διαφορά! Πάντως μη νομίζεις δεν είμαι κανένας heavy user, τώρα τελευταία θα παίξω κανένα παιχνιδάκι και θα το σκαλίσω λίγο παραπάνω, δηλαδή ειδήσεις, κανένα qiuzdom, λίγο browsing Κλπ

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...