Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποιος θελει να διαβασει γιατι καθυστερησε η Cos12, γιατι καθυστερησε η ΟΤΑ και αλλα διαφορα.

 

https://forums.oneplus.net/threads/adventures-in-ota-land.306573/

 

Τα πιο σημαντικα ειναι τα εξης:

 

We restarted the rollout today and plan to have it out to everyone by the end of the week.

 

We're also working hard to get 12.1 rolled out in the coming weeks which brings in the new changes from Android 5.1.1 as well as a few new features of our own like LiveDisplay and of course bugfixes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βιαστικα να την περασω χειροκινητα...:p

 

Αντε τωρα να ερθει η 5.1.1.

 

σιγα μην αγχωθουμε κιόλας ευχαριστιομαστε το κινητο όπως είναι... κ ειναι μια χαρα σβελτο κ φυσιολογική μπαταρία

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

σιγα μην αγχωθουμε κιόλας ευχαριστιομαστε το κινητο όπως είναι... κ ειναι μια χαρα σβελτο κ φυσιολογική μπαταρία

 

Εμενα το μονο που με χαλαει ειναι οταν μπαινεις στις ρυθμισεις και μπαινεις πχ "λογαριασμοι" και πατας βελακι για να παει πισω σε ολες τις ρυθμισεις δεν παει σφαιρα οπως πηγαινε με κιτκατ αλλα εχει μια ελαφρος καθυστερη. Λογο του εφε το κανει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το μονο που με χαλαει ειναι οταν μπαινεις στις ρυθμισεις και μπαινεις πχ "λογαριασμοι" και πατας βελακι για να παει πισω σε ολες τις ρυθμισεις δεν παει σφαιρα οπως πηγαινε με κιτκατ αλλα εχει μια ελαφρος καθυστερη. Λογο του εφε το κανει αυτο?

μπορει κ να ειναι του εφε που ρυθμίζεται απο developer options αλλα εγω δεν πειράζω τίποτα μήπως κ μπαινω συχνα σαυτη την επιλογή.... ψιλοπραγματα!! ειναι σβελτο κ τούμπανο!!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Το MaxxAudio θα το φτιαξουν στην επομενη αναβαθμιση:

 

We've got the MaxxAudio issue fixed for the next update. The awesome guys over at Waves tracked it down and got us a new release.
Link to comment
Share on other sites

μπορει κ να ειναι του εφε που ρυθμίζεται απο developer options αλλα εγω δεν πειράζω τίποτα μήπως κ μπαινω συχνα σαυτη την επιλογή.... ψιλοπραγματα!! ειναι σβελτο κ τούμπανο!!!!

 

Αν ξερεις πως γινεται λιγο πιο γρηγορο σε αυτο που εγραψα, πες μου...

Link to comment
Share on other sites

Αν ξερεις πως γινεται λιγο πιο γρηγορο σε αυτο που εγραψα, πες μου...

 

όχι φίλε δυστυχώς δεν το γνωρίζω

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το μονο που με χαλαει ειναι οταν μπαινεις στις ρυθμισεις και μπαινεις πχ "λογαριασμοι" και πατας βελακι για να παει πισω σε ολες τις ρυθμισεις δεν παει σφαιρα οπως πηγαινε με κιτκατ αλλα εχει μια ελαφρος καθυστερη. Λογο του εφε το κανει αυτο?

 

Γενικά το κινητό από τότε που ήρθε η λόλιποπ πάει πιο "φέτες" από όσο πήγαινε με κίτκατ! Τώρα αν καθυστερεί για μερικά εκατοστά του δευτερολέπτου σε ένα μόνο σημείο (εννοώ επιστροφή στις ρυμθίσεις από υπομενού), δε χάθηκε και ο κόσμος ρε αδερφέ! :p

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο πριν από περίπου δυο εβδομάδες δόθηκε το Cyanogen OS 12 update για το OnePlus One και η Cyanogen θα συνεχίσει να υποστηρίζει τις συσκευές που τρέχουν το λειτουργικό της σύστημα, αλλά αυτό είναι το τελευταίο που βλέπουμε από την μεταξύ τους συνεργασία.

 

Μονο εγω δεν εχω καταλαβει τι θελει να πει???? :/

Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο πριν από περίπου δυο εβδομάδες δόθηκε το Cyanogen OS 12 update για το OnePlus One και η Cyanogen θα συνεχίσει να υποστηρίζει τις συσκευές που τρέχουν το λειτουργικό της σύστημα, αλλά αυτό είναι το τελευταίο που βλέπουμε από την μεταξύ τους συνεργασία.

 

Μονο εγω δεν εχω καταλαβει τι θελει να πει???? :/

 

Το one plus 2 η οπως θα λεγετε τελος παντων δεν θα βγει με CM αλλα με το oxygenOS , και οτι νεα συσκευη βγαζει δεν θα εχει CM παρολα αυτα το oneplus one θα συνεχισει να υποστιριζεται κανονικα απο την CM

Link to comment
Share on other sites

Βαλε αυτο και μετα θα σου ερθει και το μεγαλο 600ΜΒ.

 

Eυχαριστω. Κατι παρομοιο πρεπει να ειχε γινει και στο προηγουμενο update αν θυμαμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

ηρθε το OTA update και ειναι λιγο πανω απο 8mb. Ειναι φυσιολογικο νουμερο αυτο; :confused:

 

Ειναι ενα μικρο update σαν προετοιμασια πες το αν θελεις και απ' οτι ειχα διαβασει, εχει να κανει με την κρυπτογραφηση της συσκευης. Αν περασεις η περνουσες το τελευταιο update χειροκινητα, τα εχει ολα οσα χρειαζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Αν ξερεις πως γινεται λιγο πιο γρηγορο σε αυτο που εγραψα, πες μου...

settings->developer options->window animation scale&transition animation scale&animator duration scale-> set to .5x

Link to comment
Share on other sites

settings->developer options->window animation scale&transition animation scale&animator duration scale-> set to .5x

 

τρωει μπαταρία?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

settings->developer options->window animation scale&transition animation scale&animator duration scale-> set to .5x

 

Ευχαριστω πολυ. Τα εβαλα off και πηγαινει σφαιρα. :)

 

Βασικα, μονο το transition εβαλα off και τα αλλα δυο τα αφησα οπως ηταν πριν 1x

 

Οι αλλες δυο επιλογες, προσπαθω να καταλαβω τι ακριβως κανουν αλλα δεν βρισκω τι αλλαζει.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

έχει αναφερθεί κάποια λύση για τα προβλήματα στην οθόνη και τα ghost swypes? λέτε να μιλήσω με την εταιρία?
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να έχει αντίκτυπο στην μπαταρία.

 

Ίσα ίσα, που μπορει να βοηθαει στην καλυτερη μπαταρια, καθως δεν εχει πλεον το εφε καπως που εκανε.

 

*Να ρωτησω λιγο...

 

2. Resuming rollout to users still on CM11 tomorrow (it's late here). You'll actually first see a small 8MB update which will prepare the device for the real update (required if you are encrypted), this will immediately be followed by the new CM12 update.

 

Εμεις που την περασαμε χειροκινητα απευθειας σε 12s, είμαστε οκ?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια μου ηρθε και εμενα OTA για lollipop!! Πριν το περάσω θα ήθελα να ρωτήσω για πιθανα bugs και εαν αξιζει το update ( διαβασα για θεματα μπαταριας και οτι δεν εχει την ιδια εφαρμογη της καμερας και οτι πρεπει να κατεβασω εγω καποια...) Ισχύουν ή να προχωρησω ?? :p :p Ευχαριστωωω!!
Link to comment
Share on other sites

Καλη αλλα απο μπαταρια πολυ μαπα ειναι μετα απο καποιες μερες που την εχω.

 

Εγώ έχω 2 μέρες που την έβαλα. Βασικά το φόρτισα στην cm11s και μόλις γέμισε, έκανα την αναβάθμιση. Ακόμα είμαι 43% με τρεις ώρες οθόνης, λίγο 3g και κυρίως WiFi (+το ζόρι της αναβάθμισης αν κι έκανα μόνο install το αρχείο χωρίς wipe κλπ). Για την ώρα στα ίδια επιπεδα με πριν το βλέπω. :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...