Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα την 3.2.2 και έχω μερικές απορίες :

 

Πού είναι η απενεργοποίηση του fingerprint στην τσέπη;

 

Πώς μπαίνει το NFC στις συντομεύσεις; Το έχουν ανακοινώσει αλλά δεν το βρίσκω.

 

Αυτό το smartapp lock feature που έχει μάλλον από προηγούμενη έκδοση και λέει ότι μειώνει την κατανάλωση μπαταρίας κατά 50% είμαι αυτό που κάνει agressive kill τις εφαρμογές και το κάναν προεραιτικό;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβαλα την 3.2.2 και έχω μερικές απορίες :

 

Πού είναι η απενεργοποίηση του fingerprint στην τσέπη;

 

Πώς μπαίνει το NFC στις συντομεύσεις; Το έχουν ανακοινώσει αλλά δεν το βρίσκω.

 

Αυτό το smartapp lock feature που έχει μάλλον από προηγούμενη έκδοση και λέει ότι μειώνει την κατανάλωση μπαταρίας κατά 50% είμαι αυτό που κάνει agressive kill τις εφαρμογές και το κάναν προεραιτικό;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε λάθος τοπικ ποστάρεις :D

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ωραία θα την δοκιμάσω. Αδιάφορο για το 4κ βίντεο οπότε λογικά θα με βολέψει; ποια είναι η τελευταία έκδοση της oxygen; 3.0.2;

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η oxygen που έχει βγει επίσημα για το one είναι μόνο μια..2.1.4..Αυτή φοράω..Και είναι έκδοση android 5.1.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετω. εδω και λιγες μερες είμαι κάτοχος του κινητού και αρκετά ευχαριστημένος .Ξερετε για ποιο λογο δεν μπορώ να στειλω ίντερνετ μέσω wifi. Να κάνω δηλαδή hotspot το τηλέφωνο...συνδέομαι από το λαπτοπ στο κινητο αλλά λέει και βλέπω ότι δεν έχει συνδεση ενω στο κινητο έχει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετω. εδω και λιγες μερες είμαι κάτοχος του κινητού και αρκετά ευχαριστημένος .Ξερετε για ποιο λογο δεν μπορώ να στειλω ίντερνετ μέσω wifi. Να κάνω δηλαδή hotspot το τηλέφωνο...συνδέομαι από το λαπτοπ στο κινητο αλλά λέει και βλέπω ότι δεν έχει συνδεση ενω στο κινητο έχει κανονικά.

 

Καλησπέρα! Δεν έχω συναντήσει τέτοιο πρόβλημα ακόμα, σε όσες rom και αν έχω πάει... Μάλιστα χθες έδινα internet σε μια δεύτερη συσκευή που έχω. Στις ρυθμίσεις είναι μάλλον το θέμα σου!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος το bug στην stock gallery οταν σβηνεις φωτό που είναι fullscreen στην ξαναεμφανίζει στην οθόνη εσαεί όσες φορές κ να πατήσεις delete; αν πας όμως μέσα στη gallery έχει διαγραφεί κανονικά..

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος το bug στην stock gallery οταν σβηνεις φωτό που είναι fullscreen στην ξαναεμφανίζει στην οθόνη εσαεί όσες φορές κ να πατήσεις delete; αν πας όμως μέσα στη gallery έχει διαγραφεί κανονικά..

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

Επιβεβαιωνω κι εγω πως ναι, ισχυει αυτο. Την σβηνεις απο fullscreen και παλι την ιδια σου δειχνει. Αν πατησεις βελακι για πισω ομως, την εχει κανει κανονικα διαγραφη. Απο καιρο ηθελα να το αναφερω κι εγω, αλλα ολο ξεχνουσα. :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετω. εδω και λιγες μερες είμαι κάτοχος του κινητού και αρκετά ευχαριστημένος .Ξερετε για ποιο λογο δεν μπορώ να στειλω ίντερνετ μέσω wifi. Να κάνω δηλαδή hotspot το τηλέφωνο...συνδέομαι από το λαπτοπ στο κινητο αλλά λέει και βλέπω ότι δεν έχει συνδεση ενω στο κινητο έχει κανονικά.

 

Επανέρχονται στο θέμα μου με τις εξής παρατηρήσεις :

 

Στελνω σύνδεση στο λενοβο της γυναίκας και όλα καλά.στελνω στο νεξους 7 ταμπλετ και λέει πως δεν υπάρχει συνδεση .Στελνω στον υπολογιστή , δεν έχει συνδεση.Στελνω με το Μ4 ενός φίλου στον υπολογιστή και όλα καλά....ειλικρινά δεν ξέρω τι συμβαινει .Έχω εξερευνήσει ότι ρυθμίσεις έχω βρει και δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου.Δοκιμασα και με επαναφορά ρυθμίσεων αλλά δεν άλλαξε κάτι.

 

Είμαι με στοκ ρομ 2.1.4 με ρουτ μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε με κάποια εφαρμογή που τα κάνει όλα μόνη της κι αυτόματα ;)
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχονται στο θέμα μου με τις εξής παρατηρήσεις :

 

Στελνω σύνδεση στο λενοβο της γυναίκας και όλα καλά.στελνω στο νεξους 7 ταμπλετ και λέει πως δεν υπάρχει συνδεση .Στελνω στον υπολογιστή , δεν έχει συνδεση.Στελνω με το Μ4 ενός φίλου στον υπολογιστή και όλα καλά....ειλικρινά δεν ξέρω τι συμβαινει .Έχω εξερευνήσει ότι ρυθμίσεις έχω βρει και δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου.Δοκιμασα και με επαναφορά ρυθμίσεων αλλά δεν άλλαξε κάτι.

 

Είμαι με στοκ ρομ 2.1.4 με ρουτ μόνο.

 

Νομιζω ειχα αυτο το προβλημα παλια και το ελυσα με αυτο τον τροπο http://forum.xda-developers.com/z3/general/lollipop-tethering-t3058923

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία cos 13.1 διαπιστώνω κάποια θέματα στην ισχύ του σήματος αλλά και στο Wi-Fi και αυτό τώρα που είμαι σε διακοπές εκτός Αθηνών. Υπάρχει καμιά έκδοση radio πιο καλή σε σχέση μες την default?

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε νέα incremental αναβάθμιση. Για να δούμε :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Την περασα μολις! Αντε να δουμε...

 

Προς το παρόν πάει καλά, δεν άλλαξε κάτι, όλα οκ

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Με μια γρηγορη ματια, διορθωθηκε το bug που ειχε η συλλογη με την διαγραφη φωτογραφιων.

 

*BTW Το παει πολυ καλα η cos με τις ενημερωσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, πηρα το oneplus one μεταχειρισμενο και ειναι σκαλισμενο αλλες ρομ αλλους κερνελ ρουτ κτλ κτλ...

 

 

Διαβασα μερικούς οδηγους για clean install 44ς ωστε να τα πάρω ολα απο αρχη γιατι ετσι όπως ειναι τωρα εχω χασει την μπαλα με το τι και πως...

 

Παιζει θεμα που εχει ολα αυτά περασμένα μεσα;; η απλα κάνω τον οδηγο και περνούν δρομο ολα απο μεσα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, πηρα το oneplus one μεταχειρισμενο και ειναι σκαλισμενο αλλες ρομ αλλους κερνελ ρουτ κτλ κτλ...

Διαβασα μερικούς οδηγους για clean install 44ς ωστε να τα πάρω ολα απο αρχη γιατι ετσι όπως ειναι τωρα εχω χασει την μπαλα με το τι και πως...

Παιζει θεμα που εχει ολα αυτά περασμένα μεσα;; η απλα κάνω τον οδηγο και περνούν δρομο ολα απο μεσα;

Καλόδούλευτο.

Μην μπαίνεις σε τετοια διαδικασία (44s, κλπ)

Με μια σειρά εντολων, αν κάνεις lock bootloader και ξανα unlock, και μετά εγκατάσταση την ΠΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΗ Full έκδοση και είσαι ΟΚ.

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κάνε format κάθε partition από twrp και μετά απλά φλασαρε την ρομ που θες. Έτσι θα σβηστεί ότι έχει μέσα το κινητό χωρίς περιττές διαδικασίες.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλόδούλευτο.

Μην μπαίνεις σε τετοια διαδικασία (44s, κλπ)

Με μια σειρά εντολων, αν κάνεις lock bootloader και ξανα unlock, και μετά εγκατάσταση την ΠΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΗ Full έκδοση και είσαι ΟΚ.

 

Βασικά κάνε format κάθε partition από twrp και μετά απλά φλασαρε την ρομ που θες. Έτσι θα σβηστεί ότι έχει μέσα το κινητό χωρίς περιττές διαδικασίες.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

Ευχαριστω πολυ παιδια εκανα το δευτερο τελικα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, πηρα το oneplus one μεταχειρισμενο και ειναι σκαλισμενο αλλες ρομ αλλους κερνελ ρουτ κτλ κτλ...

 

 

Διαβασα μερικούς οδηγους για clean install 44ς ωστε να τα πάρω ολα απο αρχη γιατι ετσι όπως ειναι τωρα εχω χασει την μπαλα με το τι και πως...

 

Παιζει θεμα που εχει ολα αυτά περασμένα μεσα;; η απλα κάνω τον οδηγο και περνούν δρομο ολα απο μεσα;

 

Πραγματικά, δεν υπάρχει λόγος να ξεκινήσεις απο την αρχή. Βάλε το σωστό twrp (αν δεν το έχει) και με wipes βάλε τη rom που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Ειπα και εγω να δοκιμασω να δω τι παιζει με ρομς κλπ και βρηκα για αρχη ενα θεμα με εργοστασιακες εκδοσεις κλπ ....Δεν ειμαι σιγουρος τι ειχα πριν αλλα περασα μεσα μια cyanogen os , για αρχη πολυ πιο εμφανισημη και με πολυ περισσοτερες παραμετροποιησεις απο την αρχικη .

 

Για την ωρα οχι μονο δεν μετανοιωσα για την κινηση αυτη αλλα το αντιθετο.Θα επανελθω σε λιγο με περισσοτερα. :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...