Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα, την εκανα την ενημερωση και οτι γινει! :p

 

Χαχα. Θαρραλέος. Βγήκε και σε μένα ειδοποίηση και μπήκα να δω σχόλια. Βασικά και γω τη μπαταρία δε θέλω να ξαναχαλάσουν :p

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν βγει και το full zip για εμάς τους custom recovery Ρίξτε ένα σφύριγμα :)

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πολύ καλυτερο το cos 13.1.

Λύθηκαν και κάτι θέματα που είχα με από συνδέσεις του Bluetooth. Γρήγορο μου φάνηκε. Για την μπαταρία μετα απο μερικές μέρες. Το συνιστώ σε οποίον το σκέφτεται

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο?

 

Ολα δουλευουν και ειναι οκ! (Και η μπαταρια, δεν αλλαξε καθολου προς το χειροτερο, ισα ισα που ενα τσακ παραπανω, ειναι καλυτερη).

Link to comment
Share on other sites

Ολα δουλευουν και ειναι οκ! (Και η μπαταρια, δεν αλλαξε καθολου προς το χειροτερο, ισα ισα που ενα τσακ παραπανω, ειναι καλυτερη).

 

Ευχαριστώ, ελαβα την ενημέρωση εχθες βραδυ και σημερα θα την εγκαταστησω, για να δουμε πως θα ειναι σ εμένα

Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με sultan η 5.1.1 της sultan ήταν ότι καλύτερο υπήρχε αλλά όταν αναβάθμισε σε 6 , μπαταρία χάλια, έτσι ξαναγύρισα σε 5.1.1 sultan αλλά με έτρωγε για 6.

 

Κάτι δεν σου έκατσε καλά. Εμένα η 13.0 του sultan έχει φοβερή αυτονομία τώρα που έλυσα το θέμα drain! Από προχθές το βράδυ που το φόρτισα τώρα είμαι στο 68%, κάπου 33 ώρες μέτριας χρήσης με 2 ώρες sot.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν σου έκατσε καλά. Εμένα η 13.0 του sultan έχει φοβερή αυτονομία τώρα που έλυσα το θέμα drain! Από προχθές το βράδυ που το φόρτισα τώρα είμαι στο 68%, κάπου 33 ώρες μέτριας χρήσης με 2 ώρες sot.

Την έβαλα 3 φορές ;) αλλά έχω Τώρα δύο μήνες να την δοκιμάσω, ίσως να έχει αλλάξει προς το καλύτερο.

Edited by stefanidis
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους, οπως και πολλοι άλλοι εχω και εγω μεγάλο θεμα με την μπαταρία μου , στοιχεία τηλ android 6.0.1 cyanogen os 13 επιπεδο dragonfruit(4)-εχω διαβασει για βελτίωση στην 13.1 κανω κάτι για να παω εκεί? ή περιμένω? Η κατασταση ειναι απελπιστικη σε flight mode την νυχτα με ολες τις εφαρμογες κλειστες απο 60% sστο 46%-Ευχαριστώ

Καλημέρα, τελικά ειδα διαφορά με την 13.1. σε flight-mode την νυχτα απο 70% στο 68% το πρωι-ευτυχως!!!

Link to comment
Share on other sites

Άμα πάρει το μάτι σας το full zip ρίχτε ένα σύρμα ρε παίδες!

Από βδομάδα.....

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ενα μεγαλο προβλημα και αν μπορείτε να με βοηθήσετε θα το εκτιμούσα πάρα πολύ.

Πήρα στην γυναίκα μου πριν από κάτι μήνες ένα OPO 64GB,το προβλημα μου ειναι το εξης,προσφατως του εβαλε δεδομενα στην wind μιας και εχει καλυψει 4G εκει που ειμαστε,αλλα δεν πιανει 4G σημα,ενω με την δικια μου συσκευη δεν υπαρχει κανενα τετοιο θεμα,πιανει κανονικα.

Εκανα τα παντα,αλλαγη rom,φλασαρα ξεχωριστα μεσω fastboot το μοντεμ/radio κτλ,δοκιμασα κατι tricks με το *#*#4636#*#* και παλι τιποτα.

Υπαρχει κατι που δεν δοκιμασα,κατι που δεν βρηκα?!

Αυτη την στιγμη εχει την cm13.1 κατευθείαν μεσα απο το site της 1+

Εχει twrp και bootloader unlocked.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Προφανως σε εκείνο το σημείο χρησιμοποιεί 4G στην μπάντα των 800Mhz την οποία δεν υποστηρίζει το One. Δυστυχώς η wind φαίνεται να την χρησιμοποιεί περισσότερο απο οτι οι άλλοι 2.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ενα μεγαλο προβλημα και αν μπορείτε να με βοηθήσετε θα το εκτιμούσα πάρα πολύ.

Πήρα στην γυναίκα μου πριν από κάτι μήνες ένα OPO 64GB,το προβλημα μου ειναι το εξης,προσφατως του εβαλε δεδομενα στην wind μιας και εχει καλυψει 4G εκει που ειμαστε,αλλα δεν πιανει 4G σημα,ενω με την δικια μου συσκευη δεν υπαρχει κανενα τετοιο θεμα,πιανει κανονικα.

Εκανα τα παντα,αλλαγη rom,φλασαρα ξεχωριστα μεσω fastboot το μοντεμ/radio κτλ,δοκιμασα κατι tricks με το *#*#4636#*#* και παλι τιποτα.

Υπαρχει κατι που δεν δοκιμασα,κατι που δεν βρηκα?!

Αυτη την στιγμη εχει την cm13.1 κατευθείαν μεσα απο το site της 1+

Εχει twrp και bootloader unlocked.

 

Ή δεν έχει στην πραγματικότητα κάλυψη 4G ή όντως είναι άλλη μπάντα. Δοκίμασες με άλλο τηλέφωνο με Wind να δεις αν πιάνει;

 

Δεν ξέρω αν η μπάντα 800 είναι τόσο σημαντική για τη Wind, έχω διαβάσει ότι έχει μεγάλη διεισδυτικότητα σε κλειστούς χώρους. Ένας από τους λόγους που παρήγγειλα το OnePlus 3.

Link to comment
Share on other sites

Ή δεν έχει στην πραγματικότητα κάλυψη 4G ή όντως είναι άλλη μπάντα. Δοκίμασες με άλλο τηλέφωνο με Wind να δεις αν πιάνει;

 

Δεν ξέρω αν η μπάντα 800 είναι τόσο σημαντική για τη Wind, έχω διαβάσει ότι έχει μεγάλη διεισδυτικότητα σε κλειστούς χώρους. Ένας από τους λόγους που παρήγγειλα το OnePlus 3.

 

Δοκιμασα την κάρτα της στο δικό μου τηλ και έχει κανονικά 4G,εβαλα την watch up που την έχω μόνο για data και να με καλούν και πάλι μέχρι H+

Υπάρχει κάποιο κρυφό μενού που να μπορώ να αλλάξω της μπάντες?!

Δώστε μου λίγο τα φώτα σας παιδιά.

Υ.Γ Ένας φίλος μου έχει 2 1+ και στα δύο τα δουλεύει με data cosmote και έχει κανονικά 4G και στα 2.Τα έχει και αυτός με cm13.1

Edited by drake19
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από μία έρευνα ανακάλυψα ότι μπορεί να έχει κλειδωμένη την band3 για αυτό και να μην παίζει το 4G με wind,wu κτλ
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από μία έρευνα ανακάλυψα ότι μπορεί να έχει κλειδωμένη την band3 για αυτό και να μην παίζει το 4G με wind,wu κτλ

 

και πως έγινε αυτό ????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και πως έγινε αυτό ????

 

Δεν ξέρω,ετσι το πήρα,υπαρχει ένας οδηγός για ξεκλειδωμα lte bands.

Γενικά πάντως,αν το έχει πάθει και κανένας άλλος ας το πει να ξέρουμε.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω,ετσι το πήρα,υπαρχει ένας οδηγός για ξεκλειδωμα lte bands.

Γενικά πάντως,αν το έχει πάθει και κανένας άλλος ας το πει να ξέρουμε.

δες και εδώ https://forums.oneplus.net/threads/unlock-lte-band-800mhz.112465/

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

 

Τους εχω δει αυτους τους οδηγους,αλλα lte bands δεν ξεκλειδωνει,με 3G/H+ δεν έχει κανένα θέμα απολύτως.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Τους εχω δει αυτους τους οδηγους,αλλα lte bands δεν ξεκλειδωνει,με 3G/H+ δεν έχει κανένα θέμα απολύτως.

Συγγνώμη αλλά από που το αγόρασες το τηλ;

Αν δεν υπάρχει οδηγός για το θέμα σου.....Μήπως να άνοιγες ένα ticket στην εταιρεία;

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μτχ το πηρα αλλα ειναι ευρωπαϊκό.

Η διαθέσιμες μπαντες στο *#*#4636#*#* πληροφορίες τηλεφωνου οι ευρω μπαντες ειναι gsm900/dcs1800/wcdma imt 2000

Πειτε μου λιγακι και όσοι το εχετε,τι μπαντες σας δινει εσας εκει και ποια ρομ φορατε?!

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=67717275

Μάλλον βγήκε το full image για εμάς τους custom.

Drakell που αναφέρει τις παντες, δεν το βρήκα στο δικό μου, βάζεις ένα screenshot?

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται κάποιο wipe για να το περάσουμε?

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...