Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Μόλις έκανα αναβάθμιση σε adroid 6 και μου εμφανίζει το μήνυμα 'Δυστυχώς, η εφαρμογή Trebuchet έχει σταματήσει.' και από κάτω τις επιλογές ΑΝΑΦΟΡΑ και ΟΚ. Απ' ότι κατάλαβα πρόκειται για τον launcher κι έτσι το κινητό δεν μπορεί να λειτουργήσει!! Βοήθεια αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει..

 

Ενεργοποίησε την εφαρμογή Google..αν δεν κάνω λάθος κάποτε είχα το ίδιο πρόβλημα και λύθηκε με αυτόν τον απλό τρόπο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτη είναι η -2JK, δλδ η "τωρινή" που έχω...

Full image την καινούργια, που να περνιέται με TWRP - εχεις?

Ελπίζω να μην εννοείς να ξανα-περάσω αρχική, να βάλω stock recovery, να βάλω το update, ξανα TWRP κλπ...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το oxygenOS 3 αραγε θα το παρει το OPO? Εχετε διαβασει κατι σχετικο σε καποιο forum?

 

Λογικα, θα βγει καποια στιγμη. Αυτο που ειχαν δηλωσει, ειναι οτι οσο προλαβαινουν και μπορουν θα βγαζουν ενημερωσεις για το one, αλλα με μεγαλυτερη προτεραιοτητα φυσικα στο 2 και πλεον και στο 3.

 

Οσο για την cos, οσο η qualcomm θα υποστηριζει τον sd801, ετσι κι αυτοι θα βγαζουν ενημερωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Fotis, σειρα εχει το X το οποιο ακομα δεν εχει παρει την 6αρα. Αν ακολουθησουν την ιδια διαδικασια με το 2 (δηλαδη beta για 2 μηνες και μετα stable), το δικο μας το βλεπω για Χριστουγεννα:p
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες που την περασα, μεχρι και τωρα που γραφω, η μπαταρια τα πηγαινει εξαιρετικα εως παρα πολυ καλα. Λιγο που ειδα, κανει και πολυ καλο deep sleep. Επισης, μεχρι στιγμης, κανενα drain πουθενα οπως και τρελα νουμερα στα στατιστικα. Παραπανω, θα φανει στις επομενες μερες.
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω, να δουμε διαφορα στην μπαταρια!

https://forums.oneplus.net/threads/new-cos-13-1-___-znh2kas1kn-__android-6-0-1.448892/

 

New OTA Incremental ZNH2KAS1KN απο COS 13.0 σε COS 13.1

http://builds.cyngn.com/incremental/bacon/cm-bacon-64003595ee-to-ced5430fc0-signed.zip

Φλασαρουμε το update χωρίς κάποιο wipe ή χρειάζεται και wipe;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Στην τελευταία COS Όταν μιλάτε στο τηλέφωνο και χτυπάει η άλλη γραμμή και πάτε να απαντήσετε στη δεύτερη γραμμή σας κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, αλλα εγω εκανα καταργηση τα plugin για skype, onenote και twitter καθως τα θεωρω, αχρηστα.

Πώς το έκανες;

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά την αναβάθμιση όλα δουλεύουν ρολόι όπως ο dialer γύρισε στα παλιά αλλά lolipop , μπαταρία άψογη , χωρίς τα διαφορά drain, το μόνο έχει ένα θέμα με τον καιρό στο cklock αλλά βάζεις ένα άλλο και τελειώνεις.

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έκανες;

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά την αναβάθμιση όλα δουλεύουν ρολόι όπως ο dialer γύρισε στα παλιά αλλά lolipop , μπαταρία άψογη , χωρίς τα διαφορά drain, το μόνο έχει ένα θέμα με τον καιρό στο cklock αλλά βάζεις ένα άλλο και τελειώνεις.

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως μπορείς να μου πεις την διαδικασία για το update μέσω twrp ή δεν γίνεται ακόμα απο twrp;

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έκανες;

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά την αναβάθμιση όλα δουλεύουν ρολόι όπως ο dialer γύρισε στα παλιά αλλά lolipop , μπαταρία άψογη , χωρίς τα διαφορά drain, το μόνο έχει ένα θέμα με τον καιρό στο cklock αλλά βάζεις ένα άλλο και τελειώνεις.

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο τις εγκατεστημενες εφαρμογες. Βρισκεις τα mod και τα σβηνεις. Μου ειναι τελειως αχρηστα εμενα, οποτε, γι' αυτο και τα εσβησα. 4 ειναι. Onenote, twitter, skype και hyperlapse.

 

*επισης εστειλα και την εφαρμογη cortana οπως και το boxer email.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Στην τελευταία COS Όταν μιλάτε στο τηλέφωνο και χτυπάει η άλλη γραμμή και πάτε να απαντήσετε στη δεύτερη γραμμή σας κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο;

'Αλλη/Δευτερη γραμμή στο OnePlus ONE, δεν έχουμε...!

Μήπως εννοείς την αναμονή κλήσης (εισερχόμενη κλήση κατα την διάρκεια ομιλίας)? Οχι, δεν εχω τετοιο θέμα (επανεκκίνησης)

Μήπως μπορείς να μου πεις την διαδικασία για το update μέσω twrp ή δεν γίνεται ακόμα απο twrp;

Δεν βγήκε (ακόμη) update TWRP, το ψάχνω/αναμένω και εγώ...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου πεις την διαδικασία για το update μέσω twrp ή δεν γίνεται ακόμα απο twrp;

Την έκανα με στοκ recovery Αφού φλασαρα πάλι την full rom , γιατί μου έβγαζε error.

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγήκε (ακόμη) update TWRP, το ψάχνω/αναμένω και εγώ...

Την έκανα με στοκ recovery Αφού φλασαρα πάλι την full rom , γιατί μου έβγαζε error.

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραία σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160611/ef3aa411dcb8b59c3fe91479c2451887.jpg

 

Είπαμε να βγάλει ένα update να φτιάξει το battery drain και αυτοί το παρακαναν, ούτε από εποχή kit Kat τέτοια αδράνεια, με ανοιχτά wifi GPS data από 00:30 μέχρι 05:30 απώλεια μηδέν.μπράβο.

Edited by stefanidis
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως βρηκα το πρωτο bug. Ειχα το κινητο στο αθορυβο με μονο δονηση, με πηραν τηλ και χτυπουσε κανονικα με ηχο ενω πανω ειχε την ενδειξη του αθορυβου με δονηση. Το γυρναω με ηχο κανονικα και τοτε ειχε μονο δονηση χωρις ηχο. Εκανα ρεσταρτ και ολα ενταξει.

 

Οσο για την μπαταρια, πραγματικα, δεν υπαρχει η αυτονομια της.

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα διαβάζω για το update. Άντε να βγει το full zip και για μας!

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα διαβάζω για το update. Άντε να βγει το full zip και για μας!

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Ε σιγά, βάλε στοκ recovery να περάσεις το update και βάλε μετά πάλι twrp

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως, σαφώς καλύτερη μπαταρία! Αν και την έχω μόνο μερικές ώρες, ήδη σταμάτησε να "καίει" άσκοπα.

 

Κάνω κι ένα edit (για καλό): ΝΑΙ! Επανέφεραν τον παλιό dialer!! Επίσης μου αρέσει η νέα οθόνη κλειδώματος. Kαι η μπαταρία συνεχίζει εξαιρετικά. Το μόνο που με πείραξε ελαφρώς είναι ότι είναι γεμάτο prompts του skype. Θέλετε να πάρετε τηλέφωνο μέσω skype, θέλετε το ένα, θέλετε το άλλο. Μετά από ένα σημείο σταμάτησαν πάντως :P

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

εμεις που εχουμε παρει το μονοπατι της Snapshot να δουμε ποτε θα βγει update. Η τελευταια ηταν τον απριλη...!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

'Αλλη/Δευτερη γραμμή στο OnePlus ONE, δεν έχουμε...!

Μήπως εννοείς την αναμονή κλήσης (εισερχόμενη κλήση κατα την διάρκεια ομιλίας)? Οχι, δεν εχω τετοιο θέμα (επανεκκίνησης).

 

Ναι αναμονή κλήσης. Σ' ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Περασα κ εγώ το τελευταίο ota update κ ενω παρατήρησα τις βελτιώσεις που αναφέρετε, έχω φοβερό πρόβλημα με τις κλήσεις! Κανει hang up μια στις δύο κλήσεις μονο τ ενώ επίσης συχνά φαίνεται κλειστό σε αυτούς που με παίρνουν. Εκανα κ hard reset κ φαίνεται να επιμένει..κανένας άλλος παρατήρησε κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Περασα κ εγώ το τελευταίο ota update κ ενω παρατήρησα τις βελτιώσεις που αναφέρετε, έχω φοβερό πρόβλημα με τις κλήσεις! Κανει hang up μια στις δύο κλήσεις μονο τ ενώ επίσης συχνά φαίνεται κλειστό σε αυτούς που με παίρνουν. Εκανα κ hard reset κ φαίνεται να επιμένει..κανένας άλλος παρατήρησε κάτι τέτοιο?

 

Να φανταστω, το εχεις σε επιλογη δικτυου 4G και συμβαινει αυτο με τις κλησεις, ε?

 

Η αλλαγη απο 4G σε 3G και το αντιστροφο, εχει ως αποτελεσμα να "κολλαει" το δικτυο. Το εχει και το s7 αυτο το προβλημα. Αν το γυρισεις σε 3G μονο, θα δεις πως ειναι οκ χωρις κανενα προβλημα.

 

Μου συμβαινει κι εμενα καποιες φορες και δεν ξερω τι ακριβως φταιει και συμβαινει ολο αυτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όντως, σαφώς καλύτερη μπαταρία! Αν και την έχω μόνο μερικές ώρες, ήδη σταμάτησε να "καίει" άσκοπα.

 

Κάνω κι ένα edit (για καλό): ΝΑΙ! Επανέφεραν τον παλιό dialer!! Επίσης μου αρέσει η νέα οθόνη κλειδώματος. Kαι η μπαταρία συνεχίζει εξαιρετικά. Το μόνο που με πείραξε ελαφρώς είναι ότι είναι γεμάτο prompts του skype. Θέλετε να πάρετε τηλέφωνο μέσω skype, θέλετε το ένα, θέλετε το άλλο. Μετά από ένα σημείο σταμάτησαν πάντως :P

 

Οπως ειπα και στις προηγουμενες σελιδες, εγω τα εχω σβησει τα καινουργια plugin για τα mods. Οποτε, τα σβηνεις και εισαι οκ, οπως εκανα εγω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...