Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα θελω βοηθεια απο τον λαο εδω μεσα που ειναι σχετικοι με την τεχνολογια διοτι εγω δεν το εχω ευχαριστω προκαταβολικα,,IPPO V12 ATM7029 Quad Core 1.5GHz 10.1 Inch Android 4.4 Tablet τι λετε για αυτο αξιζει?για τον γιο μου το θελω ευχαριστω πολυ

http://www.banggood.com/IPPO-V12-ATM7029-Quad-Core-1_5GHz-10_1-Inch-Android-4_4-Tablet-p-948098.html εδω το ειδα ειναι αξιοπιστο μαγαζι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nikolas 14... το LG είναι το μοντέλο L fino (για περισσότερες πληροφορίες, μάλλον πρέπει να ρωτήσεις τον teotsi:lol:) και ο πάροχος είναι η wind. Όταν λες "έφυγες" για το Motorola εννοείς να το αποφύγω;; Teotsi Κι εγώ προς το LG κλίνω, για τα Motorola γενικώς δεν άκουσα καλά λόγια. Σας ευχαριστώ πάντως και τους δυο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για κυριως κινεζο στα 250 ευρω με 5-5.5 inch οθονη, καλη καμερα, τουλαχιστον 2gb ram και καλο design. Βλεπω για oneplus one αλλα η τιμη ξεφευγει λιγο... Επισης θελω κ προτάσεις για 150-200 με τα ιδια χαρακτηριστικα. Ευχαριστω!

 

Huawei Honor 6

xiaomi mi3 16 gb

ZTE Nubia Z7 Mini

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται Moto G. Θα πάει σίγουρα στο Android 5. Έχει φοβερή μπαταρία και είναι πολύ γρήγορο.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Με μία αναζήτηση που έκανα μου φάνηκαν πολύ ενδιαφέροντα τα

 

lenovo a806, 144 €

asus zenphone 5 (2gb ram), 160 €

 

και αν ανεβω λιγακι στα λεφτα τα

 

meizu mx3 225 €

xiaomi m3 232 €

 

καμια γνωμη γι'αυτά η άλλο αυτής της κατηγοριας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό το οποίο θα κοστίζει μέχρι 150€(αν κάτι αξίζει τρελά δεν θα τα χαλάσουμε για μέχρι ένα 20άρικο πάνω).

Τα χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν κυρίως είναι:

-αυτονομία

-επιδόσεις

-καλή οθόνη

-κάμερα(όσο καλή μπορεί να είναι σε μία τέτοια συσκευή)

με ενδιαφέρει σίγουρα να είναι και κομψό και όμορφο σίγουρα να μπορεί να πάρει και καμία ενημέρωση βρε αδερφέ!!

 

Αυτά που έχω "μπανίσει" είναι τα παρακάτω(δεν τα βάζω ιεραρχικά):

-Lenovo Golden Warrior S8

-Original Lenovo A8 A806(golden warrior?? δεν είμαι σίγουρος αν είναι και αυτό!)

-Lenovo S860

-ZTE V5 Max

-Huawei Honor 4X

-ASUS Zenphone 5

 

Τι σας λένε αυτά,πως τα βλέπετε? Δεκτές και άλλες προτάσεις φυσικά!!

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Edited by igoumenos7
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να το αγοράσεις από το internet ώστε να μπορείς να το επιστρέψεις αν υπάρχει πρόβλημα. Αλλιώς αν το αγοράσουν από εκεί θα πρέπει να το χρησιμοποιήσουν όσο είναι εκεί για τυχόν προβλήματα.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να το αγοράσεις από το internet ώστε να μπορείς να το επιστρέψεις αν υπάρχει πρόβλημα. Αλλιώς αν το αγοράσουν από εκεί θα πρέπει να το χρησιμοποιήσουν όσο είναι εκεί για τυχόν προβλήματα.

 

Ακριβώς. Το οτι πάει κάποιος δικός σου Κίνα δε λέει κάτι. Αγορά από internet με paypal και είσαι καλυμμένος. Εσύ θα διαλέξεις και αν κάτι πάει στραβά δεν κλαις τα λεφτά σου. Αν σε πειράζει η αναμονή, τι να σου πω, ρίσκαρέ το.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κινητό με ελάχιστα specs...

 

-Android

-Τετραπύρινο και άνω

-2gb ram και άνω

-16gb δίσκο και άνω

-Εώς 4,5 ίντσες οθόνη (5ιντσα έχω βρει πολλά).

-Δίκαρτο

-Να πάρει lollipop

 

Υπάρχει κάτι αξιόλογο που να καλύπτει τα παραπάνω ???

Αν είναι και γνωστής μάρκας ακόμη καλύτερα...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κινητό με ελάχιστα specs...

 

-Android

-Τετραπύρινο και άνω

-2gb ram και άνω

-16gb δίσκο και άνω

-Εώς 4,5 ίντσες οθόνη (5ιντσα έχω βρει πολλά).

-Δίκαρτο

-Να πάρει lollipop

 

Υπάρχει κάτι αξιόλογο που να καλύπτει τα παραπάνω ???

Αν είναι και γνωστής μάρκας ακόμη καλύτερα...

και dual sim?......... οχι (ακόμη και αν αφαιρέσουμε 2 3 πράγματα από εκεί ) το κύριο πρόβλημα είναι ίντσες..........

άντε αν αφαιρέσουμε το dual sim και ίσως lollipop έχει δυο τρις συσκευές........... αλλά μέχρι εκει .............

Link to comment
Share on other sites

Με καποιους συμβιβασμους Motorola moto G το παλιο (στην μνημη ραμ) ή το Sony Z3 compact(στο δικαρτο)

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει τοσο το design αυτων, κατι σε 3gb ram υπαρχει;

 

βεβαία υπάρχει αλλά διπλασίασε το ποσό (στα χρήματα που θες μόνο honor 6 και 3gb ram)

Link to comment
Share on other sites

Με καποιους συμβιβασμους Motorola moto G το παλιο (στην μνημη ραμ) ή το Sony Z3 compact(στο δικαρτο)

 

+ z5s mini (στο δικαρτο)

 

κάπου εκεί τελειώνουν η προτάσεις

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη πρόταση είναι το galaxy s5 mini duos, με το μικρότερο συμβιβασμό ουσιαστικά. Δυστυχώς ξεφεύγει στην τιμή, την οποία δεν έθεσα γιατί ήθελα να δω πρώτα αν υπάρχει κάτι. Αν παραβλέψουμε τις ίντσες θα βρούμε πολλά αξιόλογα, αλλά δεν θέλω να ξεφύγω εκεί.

Μου φαίνεται όμως απίστευτο να μην υπάρχει τίποτα που να πληροί αυτά τα κριτήρια, ούτε καν σε κινέζικο. Ούτε καλή κάμερα, ούτε καλή οθόνη, ούτε καν ράδιο δε ζήτησα...

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

το l fino εχει καλυτερη καμερα και ιδιο επεξεργαστη/ραμ με το Moto g. επισης παιρνει και MicroSD καρτα, που δεν παιρνει το moto g.

το Moto g παίρνει microsd (το μοντέλο του 2014 εννοείται)

 

Nikolas 14... το LG είναι το μοντέλο L fino (για περισσότερες πληροφορίες, μάλλον πρέπει να ρωτήσεις τον teotsi:lol:) και ο πάροχος είναι η wind. Όταν λες "έφυγες" για το Motorola εννοείς να το αποφύγω;; Teotsi Κι εγώ προς το LG κλίνω, για τα Motorola γενικώς δεν άκουσα καλά λόγια. Σας ευχαριστώ πάντως και τους δυο!!!

εννοεί έφυγες για να πας να το πάρεις το Moto g

γενικά δεν βρίσκεται εύκολα ανταγωνιστής σε αυτή την τιμή

καθαρό UI (ουσιαστικά stock android) με υποστήριξη/αναβαθμίσεις, οθόνη 5" 720p, στερεοφωνικά ηχεία, dual sim, microsd slot, καλή ποιότητα κατασκευής

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...