Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω για συσκευή με πλήκτρα και επειδή την θέλω για 2η συσκευή θα ήθελα να έχει τις παρακάτω δυνατότητες.

 

- να είναι όσο γίνεται μικρών διαστάσεων

- να έχει θύρα φόρτισης micro usd

- να έχει Bluetooth που να μπορεί συνδέεται όμως με ακουστικά headset(πήρα το Nokia 108 και την πάτησα, δεν παίρνει)

- όσο πιο φθηνή γίνεται

 

Μάρκα και χρώμα δεν με ενδιαφέρει. Ευχαριστώ.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψάχνω για ένα κινητό του στυλ NOKIA 130 DS άλλα να έχει κ κωδικό κλειδώματος πληκτρολογίου, εκτός από το απλό με τον αστερίσκο ή τη δίεση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το asus zenphone 5, αλλά βλέπω ότι είναι περσινό μοντέλο.Αξίζει η αγορά του αυτήν την εποχή?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους!!Ενας φιλος μου ειχε στην κατοχη του ενα galaxy s3.Ηταν απολυτα ικανοποιημενος απο την εμπειρια χρησης του android και ειχε μια αναποδια πριν 2 μερες οταν του επεσε η συσκευη απο αρκετα μεγαλο υψος και εσπασε η οθονη(digitizer) αλλα επηρεαστηκε κ η οθονη.Να μην μακρυγορω ομως θα ηθελα να μου πειτε την καλυτερη δυνατη επιλογη συσκευης εως 200 ευρω!!
Link to comment
Share on other sites

Δες το moto g 2nd gen, και το lenovo s60. Το lenovo έχει το πλεονέκτημα των 2GB ram, που νομίζω ότι για το android κάνουν μεγάλη διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει με χίλια γιατί είναι ένα απροβλημάτιστο κινητό. Το έχω φέρει σε γνωστό και αυτός με την σειρά του σε όλους και δεν έχει υπάρξει το παραμικρό παράπονο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Θελω μια οσο το δυνατον εμπεριστατομενη αποψη για ποιο απο τα 2 να επιλεξει φιλος μου μετα απο πτωση και διαλυση της οθονης του δικου του galaxy s3..Τα lenovo να τα εμπιστευτει??Ειδα οτι ειναι ενα απο τα πιο best value for money smartphones και φοραει πανω οκταπυρηνο επεξεργαστη.Εγω του προτεινα το lenovo αντι του samsung λογο ram επεξεργαστη και γιατι δεν εχει το κακογραμμενο touchwiz..Εσεις τ λετε??ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ μονο ενα απο αυτα τα 2..Οσο το δυνατον πιο γρηγορα αν μπορειτε γιατι ειναι χωρις συσκευη το παλικαρι και δεν μπορει να το καθυστερησει αλλο. Edited by Nickozzz
Link to comment
Share on other sites

Το lenovo το παιρνεις απο κινα και θα κανει 15-25 μερες...το samsung πιο γρηγορα.Το s3 neo εχει 850MB/1,35GB μνημη ελευθερα αμα καθαρισεις.

Αμα τρεχουν fb,viber κλπ πας στο 0,95GB...Αμα κανεις disable τα google apps(μουσικη,περιπτερο,παιχνιδια,drive) και τα samsung apps+dropbox πας σταθερα 700MB πιασμενα με καθαρισμο.

Με 1,5GB παει αρκετα καλα σε γενικε γραμμες.Οι καμερες,οθονη και ηχειο ειναι σαν του s3 απλα η οθονη δν εχει gorilla glass

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να τα πάρει και τα 2 από Ελλάδα τότε εξαρτάται και αν είναι διατεθειμένος να δώσει και καμιά 30αριά παραπάνω για το lenovo ( καινούργια και τα 2 πάντα ).

Αν το πάρει το lenovo από κίνα,ασυζητητί αυτό.

 

Υπάρχει κι εδώ από την ευρωπαική αποθήκη του minideal που βρίσκεται στην ελλάδα και είναι πιο φθηνό από την ελληνική τιμή

Stock In Greece Original Lenovo A8 A806

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτόμουν κι εγώ για φίλο, αλλά πέρα από τη λειτουργικότητα κάτι δεν μου κάθεται καλά

Μιλάμε για οθόνη 5" και οι διαστάσεις του κινητού συγκρίνονται με κινητά με οθόνη 5,5"

Όταν ο άλλος μου λέει βρες μου ένα καλό 5" γιατί τα κινητά με 5,5" μου φαίνονται μεγάλα, πως να του το προτείνεις; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω παράπονο από το θέμα του μεγέθους. Δείξε του περίπου το μέγεθος και άσε τον ίδιο να αποφασίσει.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω παράπονο από το θέμα του μεγέθους. Δείξε του περίπου το μέγεθος και άσε τον ίδιο να αποφασίσει.

Δεν έχεις παράπονο από το μέγεθος, οπότε δεν έχεις πρόβλημα και με αρκετές συσκευές στις 5,5". Έχει δει το δικό μου το g flex 2 ο φίλος μου που είναι στις 5,5" και του φαίνεται τεράστιο. Χαλαρά συγκρίνεται το zenfone στις διαστάσεις μαζί του.

Αυτό που θέλω να πω εν τέλει είναι αν κάποιος σκέφτεται να πάρει το zenfone μπορεί άνετα να κοιτάξει και κινητά στις 5,5". Αρκετά πιο μεγάλη-άνετη οθόνη, παρόμοιο μέγεθος συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...