Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πρώτο οικονομικό που μου προτείνεις από Ελλάδα.?

 

https://www.skroutz.gr/s/5438416/Archos-70-Copper-4GB.html

 

απλος να μην με καταριέσαι οταν το πάρεις (γενικος κατο απο 200..... και λιγα λεω ολα ειναι .........δεν λεω την λεξη)

Link to comment
Share on other sites

Η Lenovo δεν κατασκευάζει κάμερες αυτό είναι σίγουρο, ούτε οπτικά μέρη. Ίσως έχει της Sony αλλά αμα δεν γίνει της προκοπής teardown δεν θα μάθουμε ποτέ, εκτός άμα το πει η εταιρεία.

 

ευχαριστω

:)

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/5052791/Samsung-Galaxy-Tab-4-7-0-LTE-8GB.html

 

Έχω το tablet που εμφανίζεται στον παραπάνω σύνδεσμο Samsung Galaxy Tab 4 7.0 LTE που μπορείς να το δουλεύεις και ως τηλέφωνο, και ενώ τα γνωστά μαγαζιά οπως το Πλαισιο και το eshop το έχουν ακόμα 300 ευρώ, όπως βλέπεις στα skroutzομαγαζα μπορείς να το βρεις γύρω στα 180 όσο περίπου το πήρα κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα πολύ διαφωτιστικό αυτό το βίντεο και είπα να το μοιραστώ μαζί σας.

Ο νικητής είναι φυσικά προφανής...

Edited by Rhodion
Link to comment
Share on other sites

Το 8 χρονων λαπτοπ μου κοντεύει να με αφήσει και το iphone 5 μου εχει γινει η προέκταση του χεριού μου διότι βλεπω εκει μεχρι και σειρές!

Στο μονο που κολαω ειναι πως απο ενα ταμπλετ μπορω να εκτύπωσω χωρις ο εκτυπωτής να εχει wifi!

Πιο απο τα 2 να επιλέξω;

Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχει εκτυπωτής σύνδεση στο δίκτυο τότε δεν.... πάρε ένα Windows tablet η ακόμη καλύτερα ένα laptop των 400 500 ευρώ (κατά προτίμηση Lenovo η Asus) και είσαι comple
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για το ποστ και για το χρόνο σου,

Coolpad F2

{{αναμενεται να ειναι διαθεσιμο αυτο το μηνα (σεπτ 2014)

με τιμη στα γνωστα κινεζικα καταστηματα περιπου €165 }}

θα είναι και αυτό 5.5"

 

ωραια!

 

το 1s το απέρριψα

από οσο βλέπω και εγώ το a806 ειναι καλύτερο και για την ρομ του και 16 gb.

το note 4g για το λογο οτι ειναι 5.5

θα περιμένω και το coolpad όμως.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα δύο που έχουν αναφερθεί είναι οι καλύτερες επιλογές που έχεις. Το Galaxy tab pro είναι πιο καινούργιο και φοράει καλύτερο επεξεργαστή αλλά πρακτικά νομίζω πως το gpad έχει πιο ελαφρύ λειτουργικό και είναι πιο smooth
Link to comment
Share on other sites

κοιτα,το note 3 υπερτερει σε ολα που ειπες!!και το note 3 neo ειναι καλο!!!αλλα σου βαζω και το s4 i9506 ειναι ενα φοβερο τηλ που κοντραρει στα ισια τα καινουρια!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

κοιτα,το note 3 υπερτερει σε ολα που ειπες!!και το note 3 neo ειναι καλο!!!αλλα σου βαζω και το s4 i9506 ειναι ενα φοβερο τηλ που κοντραρει στα ισια τα καινουρια!!!

 

Δεν την ήξερα καν αυτή την έκδοση... Μου μεγάλωσες το δίλημμα...

Η αλήθεια είναι πως αν δεν βρω ευκαιρία note3 μάλλον θα πάω για ένα από τα άλλα 2..., ίσως λίγο παραπάνω προς το note3 neo...

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έκανα settings restore σε λεπτό δελλ από Ρωσία και είχε licence για μια γλώσσα μόνο. <br>

Δεν σε άφηνε να προσθέσεις αγγλικό μενου<br>

Υπάρχει περίπτωση να συμβαίνει και αυτό σε κινέζικο ταβλετ?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το μεγάλο, Note3.

 

Κι εγώ, αλλά δεν το φτάνω και δύσκολο να μου κάτσει ευκαιρία σήμερα...Μάλλον θα πάω για ένα από τα άλλα 2...

Link to comment
Share on other sites

το note 3 ειναι απο τα καλυτερα..εμενα δν μ αρεσει λογω του μεγεθος του!!το note 3 neo και αυτο μεγαλο ειναι για εμενα!!την εχω κατα βρει με το s4 i9506 μεχρι στιγμης!!!υπαρχουν πολλα note 3 σε καλη τιμη
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα δύο που έχουν αναφερθεί είναι οι καλύτερες επιλογές που έχεις. Το Galaxy tab pro είναι πιο καινούργιο και φοράει καλύτερο επεξεργαστή αλλά πρακτικά νομίζω πως το gpad έχει πιο ελαφρύ λειτουργικό και είναι πιο smooth

Αυτό το θεωρώ το πιο σημαντικό δηλαδή να είναι smooth το tablet και να μη κολλάει και που στα Samsung δεν ισχύει από όσο ξέρω. Η τρίτη μου επιλογή είναι το νεξους αλλά με χαλάει λίγο η 7αρα οθόνη

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το θεμα εχει ως εξης.... το s3 παραδιδει πνευμα αρα πρεπει να παρω κατι αλλο....το budget ευκολως εννοουμενο οτι ειναι περιορισμενο...αρα κοιταω συσκευες εως 110ε με προτιμηση οσο πιο κατω γινεται... θελω τα βασικα... τηλ, μνμ ,ιντερνετ και gps... οθονη πανω απο 4" και αν εχει και 2 γιγα ραμ... το αγαπαμε!!!

κοιταξα το Elephone G5... λογω τιμης κυριως, αλλα δεν εχω αποφασισει ακομα...

 

εχετε να προτινετε κατι;;

Link to comment
Share on other sites

2GB ram στα 110 Ευρω,μονο το Cubot S308 εχει που οπως φαινεται ειναι καλη συσκευη.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

2GB ram στα 110 Ευρω,μονο το Cubot S308 εχει που οπως φαινεται ειναι καλη συσκευη.

 

+1 για το Cubot, το έχω φέρει για φίλη.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω καινούργιο νήμα κι επειδή ψάχνω κι εγώ για κινητό από Κίνα σε αυτή την τιμή, μπορείτε να μου πείτε τι γίνεται με τις ROM των Α806 και 1S; Διαβάζω ότι θα πρέπει να τραβήξω ΤΑ μαρτύρια και να μάθω από την αρχή τόσα πράγματα που δεν ξέρω αν έχω το κουράγιο και τον χρόνο για όλα αυτά. Ισχύει; Υπάρχει κάποια πρόταση που να λειτουργεί όπως έρχεται;

 

Φίλε μου το 1s το έχω φέρει για τον αδελφό μου και το έχει σχεδόν 5 μήνες. Το έβγαλα από το κουτί του, το γύρισα στα ελληνικά, του έβαλα κάτι προγράμματα και του το έδωσα. Από τότε το έχει και το χαίρεται χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Μην ακούς τι λέει ο ένας και ο άλλος.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο παρα πολυ ψαξιμο κατεληξα στο Oneplus One ενω σκεφτομουν το G3 θα ηθελα να μου πειτε οι κατοχοι του καποια αρνητικα που εχει το κινητο αυτο !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...