Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και καιρό μου έχει έρθει η αναβάθμιση K920_S271_150907_ROW_TO_K920_S277_151029_ROW. Το μέγεθος είναι 49MB. Κάνω download και μου ζητάει επανεκκίνηση. Πατάω ΟΚ αλλά δεν ανοίγει ποτέ το κινητό. Κάποιος να με βοηθήσει;;;

Μήπως έκανες του και έβαλες custom recovery?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως έκανες του και έβαλες custom recovery?

Όχι δεν έχω κάνει τπτ. Να πω ότι είναι αγορασμένο από Ελλάδα με ευρωπαική ROM σε περίπτωση που έχει σημασία. Δεν ξέρω τι να κάνω. . .

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης πολλές φορές όταν πατάω ΟΚ για να ξεκινήσει την αναβάθμιση, μου γράφει '' Ελέγξτε την κάρτα SD". Δεν στέκει αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγω το πηρα απο 1φιλο μεταχειρισμενο και μου φαινεται πολυ καλο. Δεν εχει κανενα θεμα. Μια ερώτηση για το εάν το φορτιζετε μόνο με τον δικό του φορτίστηκαν καλώδιο ή και με αλλά.... Edited by tigerdaytona
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Mε ο,τι βρισκω το φορτιζω. Ωστοσο ειναι απ τα λιγα τηλέφωνα που μου εχουν βγαλει ασυμβατοτητες με φορτιστες. Ενας της νοκια και ο ταχυφορτιστης του samsung s6 δεν το φορτιζουν. Με τον δικο του και δυο απο bluetooth ηχειο και ακουστικο του 1Α κ 0,5Α αντίστοιχα μια χαρα δουλευει.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου το πούλησα, και μετά από 1,5 μήνα παρουσίασε πρόβλημα στην κάμερα. Το έστειλα στην αρβατο και με πήρανε μετά από δύο εβδομάδες και μου είπανε ότι το κινητό δεν μπορεί να επισκευαστεί και θα μου το αντικαταστήσει με άλλο ίσως αξίας...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα μαγαζι απο Ελλαδα για φθηνη αγορα?

Στο σκρουτζ που παταω δεν υπαρχει πλεον...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα μαγαζι απο Ελλαδα για φθηνη αγορα?

Στο σκρουτζ που παταω δεν υπαρχει πλεον...

Υπάρχει αυτό εδώ σφραγισμένο

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/variousmobile/620273-lenovo-vibe-z2-pro/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μείναμε λίγοι νομίζω με το κινητό. Υπαρχει περιπτωση παιδια να βρουμε τρόπο για να κάνουμε αναβάθμιση σε android 6;

δεν έχω βρει καποια λύση και δεν βλεπω να υπαρχει τρόπος δυστυχώς. Δεν θελω να κάνω την αναβάθμιση απλα για να κάνω αναβάθμιση, υπαρχουν κάποια features στην 6 που τα θελω ομως (τα έχω στο nexus 7 tablet) και ειναι κρίμα ενα κινητό με αυτές τις δυνατότητες να μην μπορεί να παρει την αναβαθμιση.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Έχει ο αδερφός μου κινεζικο, αλλά δεν το ξανά πειράζω για κανένα λόγο....

Του έχω πει να μη κάνει ποτέ αναβάθμιση. Είδα και έπαθα να το στήσω όταν το είχαμε πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ο αδερφός μου κινεζικο, αλλά δεν το ξανά πειράζω για κανένα λόγο....

Του έχω πει να μη κάνει ποτέ αναβάθμιση. Είδα και έπαθα να το στήσω όταν το είχαμε πάρει.

 

Συμφωνω και επαυξάνω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο... έχει δει κανείς απο εσάς, πτώση της απόδοσης της μπαταρίας?? Γιατί νομίζω ότι τελευταία κάτι τέτοιο συμβαίνει...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και επαυξάνω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο... έχει δει κανείς απο εσάς, πτώση της απόδοσης της μπαταρίας?? Γιατί νομίζω ότι τελευταία κάτι τέτοιο συμβαίνει...

Και σε εμένα που το έχω αγοράσει 15-6-2015 από Ελλάδα έχει πέσει ή αυτονομία του κινητού με την ίδια χρήση.

Link to comment
Share on other sites

To δικο μου ειναι Φλεβαρη 2015,μεταχειρισμενο το χω παρει. Το εχω σα δευτερο σε flight mode,εμενα καλα κραταει η μπαταρια προς το παρον. Μην αγχωνεστε πολυ,η μπαταρία του υπάρχει στα σκρουτζομαγαζα, κανα 20αρικο κανει,ειδα στο youtube δεν ειναι μεγαλη φασαρια η αλλαγη της. Αυτο θα κανω αμα τα φτυσει η δικη του,δε με βλέπω να μπλεκω με το σερβις...
Link to comment
Share on other sites

To δικο μου ειναι Φλεβαρη 2015,μεταχειρισμενο το χω παρει. Το εχω σα δευτερο σε flight mode,εμενα καλα κραταει η μπαταρια προς το παρον. Μην αγχωνεστε πολυ,η μπαταρία του υπάρχει στα σκρουτζομαγαζα, κανα 20αρικο κανει,ειδα στο youtube δεν ειναι μεγαλη φασαρια η αλλαγη της. Αυτο θα κανω αμα τα φτυσει η δικη του,δε με βλέπω να μπλεκω με το σερβις...

 

Βέβαια... έχε υπόψη σου πως άλλο το Flight mode και άλλο η κανονική χρήση...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται,εδω κανει διαφορα η μπαταρία αμα το αλλαξεις απο 3g σε 2g ,φαντασου σε flight mode με wifi και χρηση ταμπλετ ουσιαστικα...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!

Οταν συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη μεσω usb δεν το αναγνωριζει (μου εμφανιζεται μυνημα στον υπολογιστη πως δεν αναγνωριζεται η συσκευη Usb), επισης στις ρυθμισεις του κινητου δεν μπορω να βρω τις επιλογες usb που ειχα πριν.... Κατι εχω πειραξει γιατι παλιοτερα ηταν ολα φυσιολογικα.

Γνωριζει καποιος πως μπορω να το διορθωσω?

Ευχαριστω...

Edited by peny1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει το κινητό συγγενής μου είναι στην 5.0.2 του έχει έρθει αναβάθμιση κατεβάζει το πακέτο επιλέγει να γίνει ή αναβάθμιση και μόλις φτάσει στο 100% του βγάζει ότι ή εγκατάσταση απέτυχε το τηλ είναι με στοκ ρομ και recovery
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει το κινητό συγγενής μου είναι στην 5.0.2 του έχει έρθει αναβάθμιση κατεβάζει το πακέτο επιλέγει να γίνει ή αναβάθμιση και μόλις φτάσει στο 100% του βγάζει ότι ή εγκατάσταση απέτυχε το τηλ είναι με στοκ ρομ και recovery

 

Λογικά είναι Root για να το κάνει αυτό... αλλιώς θα έπαιρνε κανονικά το update

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετά από αρκετούς μήνες έβγαλε καινούρια αναβάθμιση για το vibe z2 pro 338 mb , με τα λίγα που κυκλοφορούν περί της αναβάθμισης λένε ότι φτιάχνει την εγγραφεί βίντεο στα 4Κ δεν υπάρχουν ακόμα αρκετές πληροφορίες σχετικά με το τη διορθώνουν
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε χθες ΟΤΑ και την εβαλα. Η συσκευη μου δουλευε καλα,σε αντιθεση με αλλους συμφορουμιτες που ειχαν διάφορα. Δεν εχω προβληματα ουτε με το νεο update, εχει ενημερωθει το επιπεδο ασφαλειας σε 1-2-2016,δεν ειδα καποιες διαφορές αξιοσημειωτες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε και μένα η αναβάθμιση. Την κατέβασα αλλά δεν διαπίστωσα καμία εμφανή βελτίωση, ούτε βέβαια είχα ποτέ τα προβλήματα που αναφέρουν οι φίλοι παραπάνω. Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από σκρουτζομαγαζο εδώ και 6 μήνες και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Γενικά πετάει, αξιόπιστο, σταθερό, τέλεια κάμερα και πατάει κάτω πολύ ακριβότερα κινητά. VERY VFM:)
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ

ΕΧΩ ΕΝΑ LENOVO K920 VIBE Z2 PRO ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΜΙΑ

ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ 338 ΜΒ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ

ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΗ ΜΟΥ ΖΗΤΑ ΕΠΑΝΕΚΙΝΙΣΗ

ΠΑΤΑΩ ΟΚ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

ΜΑΥΡΗ ΟΘΟΝΗ .

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΠΟΤΑ .ΠΑΤΑΩ ΤΟ ON-OF ΤΟΤΕ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΕΚΙΝΚΣΗ

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...