Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά καντιλακ μετά από τόσες μέρες το τηλέφωνο αναστήθηκε από μόνο του.

Δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει αλλά η γυναίκα μου είναι ξετρελαμενη με τα λενοβο, από εδώ και πέρα θέλει μόνο λενοβο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά καντιλακ μετά από τόσες μέρες το τηλέφωνο αναστήθηκε από μόνο του.

Δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει αλλά η γυναίκα μου είναι ξετρελαμενη με τα λενοβο, από εδώ και πέρα θέλει μόνο λενοβο.

Μακάρι να την γλυτώσει τελικά....

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορη ερωτησουλα, καπου εκανα βλακεια και πλεον οταν το συνδεω στο pc δεν μου βγαζει το μενου που επιλεγεις να απενεργοποιησεις την sd πχ ωστε να την διαβασει το pc. ξερει κανεις που το ξαναβρισκω?
Link to comment
Share on other sites

Να πω όμως και την αλήθεια το πήγα μετά από 3μέρες σε ένα φίλο το άνοιξε και έβαλε τη πλακέτα σε ένα μηχάνημα με αλκοόλη και υπέρυθρες για τα αλατα. Δεν ξέρω αν και πόσο βοήθησε αυτό γιατί το τηλέφωνο ξαναδουλεψε μετά από 2 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα σελφοκόνταρο.

Υπάρχει κάποια επιλογή στην εφαρμογή της κάμερας, έτσι ώστε πατώντας το κουμπί να τραβάει φωτογραφία?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα σελφοκόνταρο.

Υπάρχει κάποια επιλογή στην εφαρμογή της κάμερας, έτσι ώστε πατώντας το κουμπί να τραβάει φωτογραφία?

Αν κάνεις pair το bluetooth του σελφοκονταρου με το bluetooth του τηλεφώνου δεν δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει ένα widget για την ώρα , αλλά όποτε κάνω clean up σταματάει η ώρα. Μπορώ να το κάνω κάπως εξαίρεση από το task kill;

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει ένα widget για την ώρα , αλλά όποτε κάνω clean up σταματάει η ώρα. Μπορώ να το κάνω κάπως εξαίρεση από το task kill;

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

πάτα συνεχόμενα το home και βρες την μικρογραφία της εφαρμογής που αντιστοιχεί το widget και συρε τη με το δάχτυλό προς τα κάτω μια φορά ώστε να εμφανιστεί ένα λουκετάκι. Αν δεν βλέπεις την μικρογραφία της εφαρμογής πήγαινε και άνοιξε την μια φορά και μετά θα εμφανιστεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Bluetooth του σελφοκόνταρου? Ενα mini jack εχει που συνδεέται στην έξοδο του hands free.
Α εσένα ειναι διαφορετικό. Λογικά λοιπόν αφου έχει mini jack θα χρειαστεί κάποια εφαρμογή που δίνει εντολές ελέγχου χρησιμοποιώντας το mini jack. Αλλά λογικά θα υπάρχουν οδηγίες για την χρήση του. Διαφορετικά δοκίμασε το mswitch απο το playstore.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η μικρογραφία, το lock ξέρω να το κάνω.

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Άνοιξες την εφαρμογή ρολογιού και μετά να πατήσεις το home συνεχόμενα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

ά806 με εκδοση android 4.4.2 θελω να κανω αναβαθμηση αλλα δεν μαφηνει, οταν επιλεγω το πεδιο στις ρυθμησεις με πεταει εξω λεγοντας μου, η εφαρμογη δυστηχως εχει σταματηση. Ειχα το pocemon go, μετα απο αναγκαστικες αναβαθμησεις απο το game πλεον δεν το υποστηριζει, τωρα πηγα να αναβαθμησω το ice age και δω τα ιδια. Το ειχα παρει απο το minideal και τοτε ειχα ζητησει να το κανουν root, το ειχα διαβασει εδω που το λεγατε, αλλα αυτοι μου ειπαν πως δεν γινεται, τελικα ανακαλυψα προσπαθοντας να παιξω το pocemon οτι το εχουν κανει ροοτ. Δεν ξερω καν τι ειναι. Τελος στην γυναικα μου που πηρα παλι lenovo αλλα το κ3 με ιδιες δυνατοτητες αλλα ποιο καινουριο android παει σφαιρα στο ιντερνετ. Ενω τραβαμε και οι δυο ιντερνετ απο σταθερο με wifi κανει το 1/3 το χρονου μου για να ανοιξει την ιδια σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

ά806 με εκδοση android 4.4.2 θελω να κανω αναβαθμηση αλλα δεν μαφηνει, οταν επιλεγω το πεδιο στις ρυθμησεις με πεταει εξω λεγοντας μου, η εφαρμογη δυστηχως εχει σταματηση. Ειχα το pocemon go, μετα απο αναγκαστικες αναβαθμησεις απο το game πλεον δεν το υποστηριζει, τωρα πηγα να αναβαθμησω το ice age και δω τα ιδια. Το ειχα παρει απο το minideal και τοτε ειχα ζητησει να το κανουν root, το ειχα διαβασει εδω που το λεγατε, αλλα αυτοι μου ειπαν πως δεν γινεται, τελικα ανακαλυψα προσπαθοντας να παιξω το pocemon οτι το εχουν κανει ροοτ. Δεν ξερω καν τι ειναι. Τελος στην γυναικα μου που πηρα παλι lenovo αλλα το κ3 με ιδιες δυνατοτητες αλλα ποιο καινουριο android παει σφαιρα στο ιντερνετ. Ενω τραβαμε και οι δυο ιντερνετ απο σταθερο με wifi κανει το 1/3 το χρονου μου για να ανοιξει την ιδια σελιδα.

Η αναβάθμιση δεν πρόκειται να δουλέψει, και καλά θα κάνει γιατί θα έχεις τηλέφωνο με αγγλικά και κινέζικα. Επίσης αν έχεις διαβάσει προηγούμενα ποστ έχουμε πει οτι η επίσημη έκδοση firmware για το A806 είναι για χρήση στην Κίνα και όχι στην Ευρώπη.

Αν είσαι όντως root αυτό είναι καλό γιατί μπορείς πιο εύκολα να περάσεις TWRP και μετά να αλλάξεις rom.

Δες το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6898828#

Η 1536 multilanguage rom είναι και αυτή rooted. Μπορείς όμως εύκολα να την κάνεις unroot μέσα από την εφαρμογή SuperSU ενώ έχουν προστεθεί και κάποια fix για σωστοτερη λειτουργία του τηλεφώνου για εμάς στην Ελλάδα-Ευρώπη.

Αν μιλάς για το K3 note για το τηλέφωνο της γυναίκας σου, πρόκειται για πολύ καλύτερη επιλογή από το A806 λόγω χαρακτηριστικων αλλά και λόγω του ότι υπάρχει επίσημη row (rest of world) υποστυριξη σε firmware.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.αν μπορείτε τσεκάρετε λίγο τα links γιατί μερικά δε δουλεύουν. ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τροποποιήθηκε και λειτουργουν σωστά τα links! Αν θέλει ο moderator ας το βάλει πρώτη σελίδα!

 

 

 

 

αν μπορείτε τσεκάρετε λίγο τα Links γιατί μερικά δε δουλεύουν.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.αν μπορείτε τσεκάρετε λίγο τα links γιατί μερικά δε δουλεύουν. ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αν μπορείτε τσεκάρετε λίγο τα Links γιατί μερικά δε δουλεύουν.

Έχουν μπει link για πολλά πράγματα εδώ. Για τι ακριβώς θέλεις link.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο κανει επανακκινηση μονο εκει που λειτουργει τι λετε να φταιει?

 

Η μπαταρία είναι στα τελευταία της.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λες?Μπορει να διαγνωστει σε καποιο καταστημα κτλ για σιγουρα? Παιζει να θελει φλασαρισμα κτλ ή κανα hard reset κτλ,να ναι δλδ. θεμα λογισμικου? Να σημειωσω οτι το ειχα για μηνες κλειστο στο κουτι του το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες απο τοτε που εβαλατην κάρτα μνημης εχω προβλημα με την αποθήκευση φωτογραφιων σε viber και φωτογραφική μηχανή. Πρέπει να κάνω κάτι?
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα η multi light rom από kandilak με ποιον τρόπο απαντάς στην κλήση?

με την κατεύθυνση προς τα πάνω κάτω?η με την κατεύθυνση αριστερά δεξιά?

θέλω θήκη και θέλω να ξέρω!!

ευχαριστώ!!

 

η θήκη:

 

https://www.aliexpress.com/item/Deluxe-Leather-Flip-Window-Stand-Case-Full-Body-Cover-For-Lenovo-A8-A806-A808T-Top-Quality/32394509837.html?spm=2114.30010308.3.194.Ztk7fk&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10091_10090_10088_10089,searchweb201603_1&btsid=76bc20b7-9951-4c52-ba2b-2f0dc9791cbb

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα η multi light rom από kandilak με ποιον τρόπο απαντάς στην κλήση?

με την κατεύθυνση προς τα πάνω κάτω?η με την κατεύθυνση αριστερά δεξιά?

θέλω θήκη και θέλω να ξέρω!!

ευχαριστώ!!

 

η θήκη:

 

https://www.aliexpress.com/item/Deluxe-Leather-Flip-Window-Stand-Case-Full-Body-Cover-For-Lenovo-A8-A806-A808T-Top-Quality/32394509837.html?spm=2114.30010308.3.194.Ztk7fk&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10091_10090_10088_10089,searchweb201603_1&btsid=76bc20b7-9951-4c52-ba2b-2f0dc9791cbb

 

Πάνω κάτω....

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum, έχω το Α806 σχεδόν δύο χρόνια και έχω παρατηρήσει ότι τελευταία η μπαταρια με αρκετή χρήση βέβαια τελειώνει εύκολα στη μία μέρα, κάτι το οποίο όμως δε συνέβαινε 5-6 μήνες πριν. Σκέφτομαι να κοιτάξω για μπαταρία σιγά σιγά. Έχω βρει στο e-bay αλλά θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανεις κάτι αξιόπιστο.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας!!!Θα ήθελα να ρωτησω αν είναι εφικτο και ασφαλές να κανω factory reset το rooted κινητο μου;;;

 

Ναι... δεν έχεις κανένα θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...