Jump to content

Hair Styling - Περιποίηση μαλλιών


bill_viper
 Κοινοποίηση

Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?  

600 members have voted

  1. 1. Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?

    • Gel
      297
    • Κερί
      96
    • Αφρός
      83
    • Άλλο
      124


Recommended Posts

Δεν ξερω αν ειναι off topic, αλλα φετος τι κουρεματα ειναι στη μοδα? Και δεν εννοω κατι extreme...

Θελω να κανω μια αλλαγη.

 

Τσέκαρε το ;)

011110010110111101110101011101000111010101100010011001010010111001100011011011110110110100101111011101110110000101110100011000110110100000111111011101100011110101101111010010000110011100110101010100110100101001011001010100100100100001000001

00110000

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για μαλλια ρωτησε η κοπελα ,οχι για μυτες και σχημα αυτιων

 

 

http://littlestylist.wordpress.com/2008/09/16/%ce%bc%ce%b1%ce%bb%ce%bb%ce%b9%ce%ac-%cf%87%ce%b5%ce%b9%ce%bc%cf%8e%ce%bd%ce%b1%cf%82-2009/

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα ενα φαρμακευτικο σαμπουαν απο τα φαρμακειο , το fungoral , επειδη εχω υπερβολικη πυτιριδα στα μαλλια και σμηγματοροιδη δερματιτιδια (κοινως νινιδα ή αλλιως ασπρες πετρες στις ριζες των μαλλιων).Το προβλημα ειναι πως δεν κανει καθολου αφρο,ελαχιστο, και αυτο εχει ως αποτελεσμα τα μαλλια να μην καθαριζονται καλα και το πλυσιμο να ειναι εφιαλτης (καθως εχω μακρια μαλλια).Αν χρησιμοποιησω ενα απλο σαμπουαν πρωτα και βαλω μετα αυτο , λετε να καταστρεψω τη θεραπεια ή να δημιουργησω καποιο αλλο προβλημα ?Χαζομαρα μου που δεν το ρωτησα στο φαρμακειο αλλα δεν γραφει και τιποτα σχετικο στις οδηγιες...:O
Link to comment
Share on other sites

Δοσολογία - Τρόπος χορήγησης για το Fungoral® shampoo 2%

 

 

Βρέξτε τα μαλλιά σας ή την μολυσμένη περιοχή. .Χρησιμοποιείστε το σαμπουάν κετοκοναζόλης και αφήστε το προϊόν να ενεργήσει για 3 ως 5 λεπτά πριν το ξεπλύνετε προσεκτικά.

Βεβαιωθείτε ότι η εφαρμογή του προϊόντος έγινε σε όλο το δέρμα και όχι μόνο στα μαλλιά.

Συνήθως ποσότητα μιας παλάμης από το προϊόν είναι αρκετή για μια εφαρμογή.

Η συχνότητα που πρέπει να χρησιμοποιείται το σαμπουάν κετοκοναζόλης εξαρτάται από τον τύπο της μόλυνσης ή αν γίνεται για θεραπεία ή για προφύλαξη.

Για θεραπεία, δύο φορές την εβδομάδα για 2-4 εβδομάδες.

Για προφύλαξη, μία φορά την εβδομάδα ή μία φορά κάθε 2 εβδομάδες.

 

 

 

επειδη προκειται για φαρμακευτικο σαμπουαν κατα μυκητων θα σου προτεινα να μην κανεις πειραματα.

επισης εχω την εντυπωση πως το πηρες απο μονος σου,χωρις να στο συστησει δλδ καποιος δερματολογος.

καλυτερα να ζητησεις την συμβουλη ειδικου.αν δεν εισαι ευχαριστημενος απο το σαμπουαν (και ο γιατρος θεωρει πως αυτη ειναι η σωστη θεραπεια) κυκλοφορει και σε καψουλες

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα ψαλίδι ισιώματος, αυτό ειναι καλό http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=37341 ? Ή είναι καλύτερα να πάρω από μαγαζί με είδη κομμωτηρίου?Γνωρίζετε κάποια μάρκα να μου προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμένο δεν ξέρω, αλλά γενικά της Babyliss είναι πολύ καλά. Μια φίλη μου έχει το παρακάτω: http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=59021 και είναι σούπερ :p
Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμένο δεν ξέρω, αλλά γενικά της Babyliss είναι πολύ καλά. Μια φίλη μου έχει το παρακάτω: http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=59021 και είναι σούπερ :p

 

προτιμησε μια με πιο φαρδιες πλακες,ουτως ωστε να καλυπτεται μεγαλυτερη επιφανεια μαλλιου..θα κερδισεις πολυ χρονο και νευρα.

επισης οι επιφανειες να ειναι κεραμικες ΜΟΝΟ.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

πχ σαν αυτη?

http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=10132

κοιταω να παρω καμια για την αδερφη μου..

Link to comment
Share on other sites

καλη φαινεται...αλλα δεν γραφει ποσο μεγαλες ειναι οι πλακες.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos εχω 2 φιλες αδελφες που αρχισαν τα μαλλια τους να αραιωνουν μπροστα στο μετωπο και αντι για μαλλια να βγαινουν μικρα σαν χνουδια.

ενας γιατρος ειπε για ανδρογεννετικη αλωπεκια, ειναι δυνατον ομως να ξεκινησε και στις 2 ταυτοχρονα? αλλος ειπε ειναι απο την σφιχτη κοτσιδα, τα κοριτσια κοντευουν να παλαβωσουν, αν καμια κοπελα απο δω μεσα αντιμετωπισε η αντιμετωπιζει παρομοιο προβλημα την παρακαλω να μοιραστει μαζι μας το προβλημα της. το θεμα ειναι πως φοβουντε οτι αυτο θα καταλειξει σε μονιμη καραφλα και εχουν απελπιστει..τι να πω δεν ξερω :(

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Η τριχοπτωση επιδεινονεται απο το αγχος.Οσο αγχωνονται γενικα η για το θεμα τοσο χειροτερα θα ειναι..
Link to comment
Share on other sites

To ανχος δεν ελενχεται ομως ρε παιδια, τι να κανουν να περνουν Lexotanil για να μην καραφλιασουν? δηλαδη λες να τα χασουν ολα σε καποιο διαστημα?..
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

ο δερματολογος σιγουρα ξερει καλυτερα απο τον καθε ενα εδω μεσα...ιδιως απο την στιγμη που περα απο γνωσεις εχει και κλινικη εικονα

 

 

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos εχω 2 φιλες αδελφες που αρχισαν τα μαλλια τους να αραιωνουν μπροστα στο μετωπο και αντι για μαλλια να βγαινουν μικρα σαν χνουδια.

ενας γιατρος ειπε για ανδρογεννετικη αλωπεκια, ειναι δυνατον ομως να ξεκινησε και στις 2 ταυτοχρονα? αλλος ειπε ειναι απο την σφιχτη κοτσιδα, τα κοριτσια κοντευουν να παλαβωσουν, αν καμια κοπελα απο δω μεσα αντιμετωπισε η αντιμετωπιζει παρομοιο προβλημα την παρακαλω να μοιραστει μαζι μας το προβλημα της. το θεμα ειναι πως φοβουντε οτι αυτο θα καταλειξει σε μονιμη καραφλα και εχουν απελπιστει..τι να πω δεν ξερω :(

 

 

 

Ίσως κάποιες βιταμίνες να δυναμώσουν την τρίχα.

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

εγω παλι θελω κατι που να χει δυνατο κρατημα

γιατι εχω χοντρη τριχα..(γουρουνοτριχα:D)

 

χρησιμοποιω συνηθως λακ που εχει δυνατο κρατημα...το τζελ δν κραταει..

ενω η λακ "στεγνωνει" αμεσα και βοηθαει.. κανεις με παρομοιο μαλλι?:rolleyes:

 

 

α κοντα ειναι:p

 

υσ: το μονο καλο οτι δν προκειται να παθω τριχοπτωση.. πολυ πυκνο επισης

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερεις κανεις μια οποιαδηποτε μαρκα κρεμας για ισσιωμα μαλλιων σαν αυτες π χρησιμοποιουν στα κομμωτηρια αλλα για αντρικα κεφαλια,αυτες που εχουν κ εντονη μυροδια η τελος παντων μια κρεμα ισσιωσης για αντρες.ευχαριστω πολλη
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερεις κανεις μια οποιαδηποτε μαρκα κρεμας για ισσιωμα μαλλιων σαν αυτες π χρησιμοποιουν στα κομμωτηρια αλλα για αντρικα κεφαλια,αυτες που εχουν κ εντονη μυροδια η τελος παντων μια κρεμα ισσιωσης για αντρες.ευχαριστω πολλη

 

λοιπόν εγώ χρησιμοποιώ μια της new wave και μου φαίνεται καλή...εννοείτε ότι χρησιμοποιείς πιστολάκι ή μασιά ισιώματος γιατί απο μόνα τους είναι αδύνατον να σου ισιώσουν τα μαλλιά...επίσης θα σου πρότεινα να χρησιμοποιείς και σιλικόνη στις άκρες γιατί το ίσιωμα δημιουργεί ψαλίδα και καίει τα μαλλιά...Μεγάλη προσοχή με το ίσιωμα...καλύτερα όχι πάνω απο 2 φορές την εβδομάδα... Άμα πας σε κάποιο κατάστημα όπως τα hondos center θα βρείς μεγάλη ποικιλία προϊόντων και θα σε βοηθήσουν και οι πωλητές... Επίσης μετά το λούσιμο σε βρεγμένα μαλλιά δοκίμασε και το nivea straight and easy serum... Δεν είναι ακριβό...

Αυτά,

Ελπίζω να βοήθησα!:)

Link to comment
Share on other sites

Mporw na se rwthsw kati??To mellogoo apo pou to pairneis??kathws de to briskw pouthena...: )

 

Υπάρχει σε κάποια κομμωτήρια. Η αλήθεια είναι όχι σε πολλά. Αλλά μπορείς να το βρεις αν ψάξεις. Για παράδειγμα εδώ Αθήνα Ζωγράφου το έχουν 2 κομμωτήρια που ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε κάποια κομμωτήρια. Η αλήθεια είναι όχι σε πολλά. Αλλά μπορείς να το βρεις αν ψάξεις. Για παράδειγμα εδώ Αθήνα Ζωγράφου το έχουν 2 κομμωτήρια που ξέρω.

 

Επειδη μενω κοντα σε Ζωγραφου θα σου ημουν ευγνωμων αν μου ελεγες που ειναι τα κομμωτηρια..διοτι ψαχνω παντου και δε τα βρισκω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια γεια σας και απο εμενα....μπορει να μου προτεινει καποιος(μαλλον καποια)ενα ΚΑΛΟ κομμωτηριο στη Θεσσαλονικη?κυριως για βαφη θελω αλλα να ειναι και καποιος που να μπορει να σου πει 1,2 πραγματα για το τι σου ταιριαζει κλπ...περιμενω με αγωνιααα,,,,ευχαριστω πολυυυ!!!
Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

περιοχη???καλα κομμωτηρια υπαρχουν πολλα και παντου
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...