Jump to content

Hair Styling - Περιποίηση μαλλιών


bill_viper
 Κοινοποίηση

Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?  

600 members have voted

  1. 1. Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?

    • Gel
      297
    • Κερί
      96
    • Αφρός
      83
    • Άλλο
      124


Recommended Posts

Εννοειται αυτο απλα λεμε οτι οταν υπαρχουν καπως πιο σοβαρα πραγματα καταφευγουμε σε λυσεις φαρμακειου.Αυτο ειναι το ζουμι.Ολα αυτα περι βιταμινων και διαφορων τετοιων που υποτιθεται οτι βαζουν στα σαμπουαν του εμποριου δεν τα πολυπιστευω.Μιγμα απο SLS και αρωματων ειναι...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό/δυνατό πιστολάκι για ίσιωμα; Τα ισιώνω αρκετά συχνά και όπως καταλαβαίνετε είναι μια σημαντική απόφαση...
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό/δυνατό πιστολάκι για ίσιωμα; Τα ισιώνω αρκετά συχνά και όπως καταλαβαίνετε είναι μια σημαντική απόφαση...
parlux3200 μονο απο καταστηματα που αγοραζουν οι επαγγελματιες ,αλλου δεν θα το βρεις
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση...

Το ψιλοέψαξα στο internet και είδα ότι υπάρχουν δυο τρεις τύποι του συγκεκριμένου....

Νομίζω πως το compact πρέπει να είναι καλό, διάβασα και ένα καλό review για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση...

Το ψιλοέψαξα στο internet και είδα ότι υπάρχουν δυο τρεις τύποι του συγκεκριμένου....

Νομίζω πως το compact πρέπει να είναι καλό, διάβασα και ένα καλό review για αυτό.

απλα ειναι λιγο ακριβοτερα απο τα αλλα που κυκλοφορουν και μονο αν εισαι επαγγελματιας θα το παρεις σε πολυ καλη τιμη
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω κατι σε πυλο η κρεμα που να δινει mat look στα μαλλια και να ξεπλενετε και ευκολα ομως. Εχετε κατι υπ'οψην?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γνωριζει κανεις κανα καλο κομμωτηριο στο κεντρο της Θεσσαλονικης, βασικα μαρεσε πολυ το κουρεμα του Γιωργου τσαλικη δεν ξερω αν σας αρεσει αλλα πειτε μου την γνωμη σας θα ηθελα να κανω κατι παρομοιο εχω παει σε καποια κομμωτηρια κομμωτηρια αλλα δνε εμεινα ευχαριστημενος για αυτο αν θελετε οι ΘΙεσσαλονικεις προτεινεται!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μπορεί κάποιος να μου δώσει ιδέες για το πώς να κουρέψω σγουρά μαλλιά (ΣΓΟΥΡΑ); Κοντά, μέτρια ή μακριά;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

:dance:
Link to comment
Share on other sites

μα καλά ειλικρινά, περιμένεις να σου απαντήσουν τι ακριβώς..?? θα μετράς ''ψήφους'' και όποια κερδίσει, βουρ για το κομμωτήριο..??
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου δώσει ιδέες για το πώς να κουρέψω σγουρά μαλλιά (ΣΓΟΥΡΑ); Κοντά, μέτρια ή μακριά;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

αναλόγως το πόσο πυκνά, κ πόσο σγουρά είναι... δώσε περισσότερες πληροφορίες για να πάρεις καλύτερες απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια ο πατερας μου εχει παρει να γκριζαρει σημεια σημεια και θελει να βρει τροπο να τα κανει ολα γκριζα εφοσον πλεον ειναι περιεργο να εχει τουφες γκριζα και τουφες μαυρα :lol: εχει καμμια βαφη η κανα σπρει να τα γκριζαριε ξερω γω? βασικα αν γνωριζει κανεις ας απαντησει και λυπαμαι αν ειναι τελειως εκτος θεματος forum

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

βαζεις μια βαφη ,που ειναι σε σωληναριο,πανω στη χτενα σου και περνας τα λευκα μαλλια...Το χρωμα που χρησιμοποιει ο πατερας μου ειναι γκριζο μπλε,ή καπως ετσι λεγεται
Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις να δωσεις περισοτερες πληροφοριες θα το εκτιμουσα

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο πατερας μου εχει παρει να γκριζαρει σημεια σημεια και θελει να βρει τροπο να τα κανει ολα γκριζα εφοσον πλεον ειναι περιεργο να εχει τουφες γκριζα και τουφες μαυρα :lol: εχει καμμια βαφη η κανα σπρει να τα γκριζαριε ξερω γω? βασικα αν γνωριζει κανεις ας απαντησει και λυπαμαι αν ειναι τελειως εκτος θεματος forum

 

είχα δει στα hondos center κάτι βαφές για γκρίζα μαλλιά αλλά νομίζω ήταν για αυτους που έχουν άσπρα κ θέλουν να τα γκριζάρουν. Υπάρχει πιθανότητα να βρείς κάτι παρεμφερές που να κάνει τα μαυρα να είναι γκρίζα... λίγο ψάξιμο θα θέλει... αν και μου ακούγεται πιο ευκολα να βάψει τις άσπρες τούφες στο φυσικό του... όπως προτιμά!

Link to comment
Share on other sites

Tigi Bed Head - hair products

Δεν γνωρίζω αν αυτή η μάρκα κυκλοφορεί στην Ελλάδα, αλλά τη δοκίμασα μετά από προτροπή φίλων από το εξωτερικό και πραγματικά είναι απίστευτη η ποιότητα των προϊόντων .. Οι τιμές είναι κάπως τσιμπημένες, μεν, αλλά ως επαγγελματικό προϊόν, θεωρώ ότι αξίζει την τιμολόγησή του .. αφήστε που και με το αντίστοιχο ψάξιμο βρίσκεις προσφορές, και καλύτερες τιμές, κτλ. (εκτός από amazon, και fragrance direct, έχει και το assos, και όσον αφορά τα 2 τελευταία, στέλνουν Ελλάδα).

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

επειδη οι σελιδες ειναι παρα μα παρα πολλες και μολις μπηκα στο φορουμ :rolleyes: θα ηθελα να μ πει καποιος αν το Gel τελικα βλαπτει τα μαλλια και αν υπαρχει φυσικος τροπος για hair styling;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Φιλοι κ φιλες κομμωτες και κομωτριες δωστε τα φωτα σας. Εχω μακρυα μαλια 5 χρονια τωρα. Εινα σγουρα και παντα τα εχω πιασμενα κοτσιδα. Ολα ξεκινησαν οταν μια ξαδερφη μου φαγωθηκε να μου τα ισιωσει και τελικα με επεισε. Επαθα πλακα. Περα απο οτι ειναι πιο ωραια εμφανισιακα, αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι δεν μπερδευονται τοσο πολυ δεν σπανε και χτενιζονται πολυ πιο ευκολα. Μετα απο καιρο ειχα δει μια εκπομπη στη τηλεοραση που ελεγε για μια μεθοδο ισωτικης μαλιων που κρατουσε 3-4 μηνες. Υπαρχει τετοιο πραγμα και αν ναι πως γινετε κ ποσο στοιχιζει?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μια ερώτηση κι αν ξέρει κανείς μου απαντάει...

Τι μπορώ να βάζω στα μαλλιά μου αντι για gel μαλλιων ωστε να κρατιουνται στο στυλ που τα θελω;

 

Χρησιμοποιουσα για χρονια gel μαλλιων αλλα εχω ακουσει διαφορα κι γενικα δεν κάνει καλο με τοσα χημικα που εχει, κι εγω θελω να χρησιμοποιω κατι για καθε μερα χωρις να μου κανει κακο...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Παιδια καμια προταση για κερι; Εχω κοντα μαλια και τα περισσοτερα που εχω δοκιμασει (2-3 βασικα) αφηνουν μια γυαλαδα στα μαλια και βγαινει και δυσκολα ενω εγω το θελω πιο πολυ σε matt. Εχετε να προτεινετε κατι;
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι κ φιλες κομμωτες και κομωτριες δωστε τα φωτα σας. Εχω μακρυα μαλια 5 χρονια τωρα. Εινα σγουρα και παντα τα εχω πιασμενα κοτσιδα. Ολα ξεκινησαν οταν μια ξαδερφη μου φαγωθηκε να μου τα ισιωσει και τελικα με επεισε. Επαθα πλακα. Περα απο οτι ειναι πιο ωραια εμφανισιακα, αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι δεν μπερδευονται τοσο πολυ δεν σπανε και χτενιζονται πολυ πιο ευκολα. Μετα απο καιρο ειχα δει μια εκπομπη στη τηλεοραση που ελεγε για μια μεθοδο ισωτικης μαλιων που κρατουσε 3-4 μηνες. Υπαρχει τετοιο πραγμα και αν ναι πως γινετε κ ποσο στοιχιζει?

 

Πηγαίνεις σε ένα κομμωτήριο και τους λες να σου κάνουν ισιωτική...Στοιχίζει αρκετά παραπάνω από π.χ ένα κούρεμα αλλά όπως είπες κρατάει κάτι μήνες!

2 φίλοι μου είχαν κάνει...του ενός γαμήθηκε η τρίχα του γιατί ήταν λεπτή και του ψιλοέπεφταν.Ο άλλος κανένα πρόβλημα...κάτι χημικά σου βάζουν δεν ξέρω ακριβώς..Ρώτα σε ένα κομμωτήριο να σου πουν καλύτερα

 

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μια ερώτηση κι αν ξέρει κανείς μου απαντάει...στοιχίζει πολύ παραπάνω

Τι μπορώ να βάζω στα μαλλιά μου αντι για gel μαλλιων ωστε να κρατιουνται στο στυλ που τα θελω;

 

Χρησιμοποιουσα για χρονια gel μαλλιων αλλα εχω ακουσει διαφορα κι γενικα δεν κάνει καλο με τοσα χημικα που εχει, κι εγω θελω να χρησιμοποιω κατι για καθε μερα χωρις να μου κανει κακο...

Λακ, αφρό, κερί, πηλό, κρέμα, άργιλο και χίλα δυο πράγματα υπάρχουν...το θέμα είναι εσύ τι ακριβώς θέλεις να κάνεις και τι θα σου κάτσει καλύτερα στα μαλλιά σου

Παιδια καμια προταση για κερι; Εχω κοντα μαλια και τα περισσοτερα που εχω δοκ,ιμασει (2-3 βασικα) αφηνουν μια γυαλαδα στα μαλια και βγαινει και δυσκολα ενω εγω το θελω πιο πολυ σε matt. Εχετε να προτεινετε κατι;

Το κερί γυαλίζει και λαδώνει...δοκίμασε πηλό ή άργιλο

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γεια χαρά

ξέρει κανείς κανέναν μαύρο/μαύρη, στην χειρότερη κομμωτήριο, που να κάνει dreadlocks στη θεσσαλονική? Αν έχουμε τηλ για να επικοινωνήσω άμεσα, θα είναι ότι καλύτερο.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας παιδια...λοιπον βαζω πηλο στα μαλλια και χρειαζομαι μια λακ με τν οποια να τα ψεκαζω κ να στεκονται οπως ειναι ολη την ημερα..οχι ομως να τα σκληραινει πολυ και να αφηνει 'ασπρακια,δηλαδη να εχει πιο 'φυσικο' αποτελεσμα..εχετε κατι να προτεινετε????
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...