Jump to content

Hair Styling - Περιποίηση μαλλιών


bill_viper
 Κοινοποίηση

Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?  

600 members have voted

  1. 1. Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?

    • Gel
      297
    • Κερί
      96
    • Αφρός
      83
    • Άλλο
      124


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω θα λεγα ή να το κοψεις ή να το αποδεχτεις ετσι, γιατι το μαλλι το ισιωμενο με σιδερο, φαινεται οτι ειναι ισιωμενο απο σιδερο και στον αντρα αυτο δεν δειχνει πολυ καλο. :confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα λεγα ή να το κοψεις ή να το αποδεχτεις ετσι, γιατι το μαλλι το ισιωμενο με σιδερο, φαινεται οτι ειναι ισιωμενο απο σιδερο και στον αντρα αυτο δεν δειχνει πολυ καλο. :confused:

 

Yπαρχουν και προιοντα για πιο "μονιμο" ισιωμα μαλλιων,κραταει γυρω στους 4 μηνες . Εχει ομως καποια διαδικασια καθως ειναι οπως η περμαναντ αλλα χωρις το τυλιγμα,απλα τα χτενιζεις για να παρουν ισια φορμα.Αυτα τα προιοντα τα βρισκεις σε καταστηματα καλλυντικων και οχι σουπερμαρκετα.

Link to comment
Share on other sites

^ και υπαρχει η πιθανοτητα να σου καταστρεψει τα μαλλια.

 

ασε ..και εγω ως τον ώμο εχω.. και σκεφτομουνα να κανω ισιωτικη (οχι πως εχω πολυ σγουρο μαλλι. χαλαρα) αλλα ξερεις κατι...οσο μακραινει βαραινει και ισωνει.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

^ και υπαρχει η πιθανοτητα να σου καταστρεψει τα μαλλια.

 

ασε ..και εγω ως τον ώμο εχω.. και σκεφτομουνα να κανω ισιωτικη (οχι πως εχω πολυ σγουρο μαλλι. χαλαρα) αλλα ξερεις κατι...οσο μακραινει βαραινει και ισωνει.

 

Παντα υπαρχει ο κινδυνος αυτος.Για αυτο καλο ειναι να τα εφαρμοζουν ανθρωποι που ξερουν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να την παθεις και απο επαγγελματιες μη νομιζεις...

 

Παντως η ψυχωση για το ισιο μακρυ μαλλι μου περασε.

Ξερεις κατι, ειναι ωραια να ειναι και λιγο σπαστο.

 

Θυμισου το μαλλι του Τότσικα... δεν τα σπαει?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να την παθεις και απο επαγγελματιες μη νομιζεις...

 

Παντως η ψυχωση για το ισιο μακρυ μαλλι μου περασε.

Ξερεις κατι, ειναι ωραια να ειναι και λιγο σπαστο.

 

Θυμισου το μαλλι του Τότσικα... δεν τα σπαει?

Προσεξε οτι εγραψα για ανθρωπους που ξερουν και οχι επαγγελματιες :lol:

Εχω δει πολλες φορες καμμενα μαλλια απο επαγγελματιες (ανταυγιες ,βαφες,περμαναντ) ,μαλλια που καταντησαν αχυρο.

Ημουν στο χωρο των καλλυντικων οποτε εχω μια εμπειρια,στο να προτεινω και οχι στην εφαρμογη ομως.

Link to comment
Share on other sites

καλα εννοειται εσυ ξερεις καλυτερα. δεν παω να το παιξω γνωστης.

 

αλλωστε μου ριχνεις και 10 χρονακια;)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

http://www.hairfinder.com/haircollections/mens-hairstyle.jpg να ετσι θα μου αρεσε να ηταν το μαλλι μπορει να γινει γιατι δεν ειναι πολυ σπαστο αλλα δεν ξερω πως τι να πω στο κομμωτη τι προιοντα να βαζω ?????:wacko:
Link to comment
Share on other sites

τι χρωμα ειναι?

 

τελικα με τα got2b τι γινεται? καταργουνται ολα? σε καποια σουπερ μαρκετς εχει πολυ λιγα κομματια (stock θα ελεγα)

Link to comment
Share on other sites

τι χρωμα ειναι?

 

τελικα με τα got2b τι γινεται? καταργουνται ολα? σε καποια σουπερ μαρκετς εχει πολυ λιγα κομματια (stock θα ελεγα)

εγω το ειδα και στον μασουτη χτες(θυμομουν μια ερωτηση που εκανε καποιος πιο πανω,και το κοιταξα σκοπιμα)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εγω ρωτησα για το glued (κιτρινο σωληναριο).

μηπως θυμασαι αν υπηρχε αυτο?

 

στον μασουτη δε το ειχε.στα καρφουρ νομιζω το ειχα δει.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

παττυ βλεπετε ?? εχετε δει πως εχουν το μαλλι τους τα αγορια τι προιοντα λετε να χρησιμοποιουν εμενα το μαλλι ειναι σαν αυτο το φαγκουτο αλλα ποιο κοντο λιγο
Link to comment
Share on other sites

τελικα αποσυρθηκε το got2b glued... δεν υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ...

 

πηρα ενα αλλο προ'ι'ον της σβαρτσκοπφ. απο τη σειρα syoss. ειναι σε μικρο πλαστικο βαζακι με μαυρο καπακι. δε κανει για τη δουλεια που το θελω.

 

 

κατι παρομοιο με το got2b glued δεν υπαρχει? κατι σαν κερι-ζελε. 2 σε 1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ενα νέο φανταστικό προιον πολλαπλών ιδιοτήτων είναι το Moroccanoil Treatment που ήρθε επιτέλους και στην Ελλαδα και είναι για όλους τους τύπους μαλλιών.

 

http://modernastaxtopouta.blogspot.com/2011/02/moroccanoil-treatment.html

 

http://www.xtenismata.com/2010/10/moroccanoil-the-perfect-product-for-curly-hair/

 

http://www.moroccanoil.com/en/our-products.html

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάτι ερωτήσεις.

 

Έχω σγουρά μαλλιά, ατίθασα, δε κάνουν μπούκλες, αν με καταλαβαίνετε, απλά είναι σγουρά, ενίοτε, αν δε τα προσέξω, εμφανίζω ξηροδερμία.

Δεδομένου του ότι δε "κάθονται" με τίποτα, χρησιμοποιώ πηλό/ζελέ και λόγω αυτού τα λούζω καθημερινά, αλλιώς δε γίνεται τίποτα.

Δεν είναι κάτι που μπορώ να αποφύγω, έχω προσπαθήσει να τα ισιώσω, όταν όμως εκτείθενται σε εξωτερικές θερμοκρασίες και, ειδικά, όταν υπάρχει υγρασία, γίνονται χάλια.

Χθες, λοιπόν, μου είπαν ότι το καθημερινό λούσιμο αλλάζει το pH της τρίχας, τις αποδυναμώνει και στο τέλος πέφτουν! Μόλις το άκουσα έπαθα εγκεφαλικό :p

 

Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν υπάρχει κάποια ΔΥΝΑΤΗ κρέμα μαλλιών, που να τα ισιώνει, έστω για ένα χρονικό διάστημα, ας πούμε, ενός μηνός. Θα ήθελα, επίσης, να μου πείτε πώς μπορώ να περιποιούμαι τα μαλλιά μου με τον καλύτερο τρόπο, για να παραμένουν υγιή, τι προϊόντα να χρησιμοποιήσω. Αλλά, το πρώτο με ενδιαφέρει περισσότερο, δεν τα αντέχω άλλο, δε συνεργάζονται ποτέ και πάντα χαλάνε! 30 λεπτά μου παίρνει να τα στρώσω και χρησιμοποιώ πιστολάκι, ζελέ, λακ και βούρτσα! Η αδερφή μου λιγότερο κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις μακρυα μαλλια δλδ αν καταλαβα καλα;:worry:

Κρεμα μαλλιων που να τα ισιωνει δεν υπαρχει, αν υπηρχε θα ημουν ευτυχισμενη κι εγω. Θα σου ελεγα να μην βαζεις τοσα προιοντα πανω και μην χρησιμοποιεις πιστολακι αν δεν βγεις απο το σπιτι μετα, γιατι χειροτερευει την τριχα.

Το καθημερινο λουσιμο, ναι, δεν ειναι οτι καλυτερο, ξηραινει τα μαλλια.

Αλλα το να σου πεφτουν το βρισκω υπερβολικο.

Θα σου προτεινα να αραιωσεις λιγο τα λουσιματα, να χρησιμοποιεις σαμπουαν και κρεμα μαλλιων "κατα του φριζαρισματος" (ή για "απαλα/μεταξενια μαλλια" γραφουν μερικα) και μετα να βαζεις ενα γαλακτωμα που δεν το ξεβγαζεις(leave-in) και οχι ζελεδες και λακ. Ειχε ενα γαλακτωμα η Organics και υπαρχει κι αυτο:

http://s8.thisnext.com/media/230x230/Garnier-Fructis-Sleek-Shine_CD5D3CD1.jpg

 

και φανταζομαι μπορεις να βρεις κι ενα σωρο αλλα παρομοια.

 

Και βεβαια αν ειναι μακρυα υπαρχει παντα η λυση να τα κοψεις, εισαι τυχερος γιατι εισαι αντρας. Για ρωτα κι εμας τι τραβαμε με το σγουρο μαλλι.:p

Edited by sofi-k
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοντά τα έχω! Τα κουρεύω μύτες, έχω δοκιμάσει διάφορα στυλ, αλλά πάλι χαλάνε.

Θυμάμαι μια φορά είχα βάλει στο κομμωτήριο μία κρέμα που μύριζε απαίσια, αλλά μου τα είχε ισιώσει, όταν τα έλουσα 2η φορά χάλασαν.

Όσον αφορά το λούσιμο, δυστυχώς πρέπει, τα κάνω κατά τις 8 το πρωί και στις 2 που γυρνώ έχουν ήδη πέσει. Αν κοιμηθώ κιόλας χωρίς λούσιμο... Άστο καλύτερα... Δε ξέρω ειλικρινά τι να κάνω...

Πάντως, όταν δε βγαίνω από το σπίτι, εννοείται δε τα κάνω και τίποτα. Τα λούζω πριν πέσω και τα κάνω την άλλη μέρα, δηλαδή συμπληρώνω ένα 24ωρο χωρίς λούσιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τελικα αποσυρθηκε το got2b glued... δεν υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ...

 

πηρα ενα αλλο προ'ι'ον της σβαρτσκοπφ. απο τη σειρα syoss. ειναι σε μικρο πλαστικο βαζακι με μαυρο καπακι. δε κανει για τη δουλεια που το θελω.

 

 

κατι παρομοιο με το got2b glued δεν υπαρχει? κατι σαν κερι-ζελε. 2 σε 1

 

καποια βοηθεια παιδια... :( ριξτε καμια ιδεα. θελω να ειναι κερι-πηλος-ζελε. ολα μαζι. οχι σε υγρη μορφη οπως τα τζελ ομως:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...