Jump to content

Hair Styling - Περιποίηση μαλλιών


bill_viper
 Κοινοποίηση

Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?  

600 members have voted

  1. 1. Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?

    • Gel
      297
    • Κερί
      96
    • Αφρός
      83
    • Άλλο
      124


Recommended Posts

θα βοηθουσε να το περιοριζαμε λιγακι.

περιοχη?

καλο κομμωτηριο για κουρεμα?βαφη?τι?

 

Στο κέντρο κυρίως και για κούρεμα!:)

Edited by christy89
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1) Λεμόνι και ήλιος (κανει δουλεια)

 

2)Υπαρχει ενα ξανοικτικο σπρευ. Κανει γυρω στα 12 ευρω ή καπου εκει . Το ψεκαζεις στο μαλλι σου και βγαινεις στον ηλιο η στεγνωνεις με πιστολακι. Καθε φορα που γινεται αυτο ανοιγει μισο τονο το μαλλι. Εγγυημενο αποτελεσμα αλλα θελει προσοχη γιατι δε κανει σε βαμμενα μαλλια η μαλλια με περμαναντ η ισιωτικη. Θα το βρεις σε καθε Χοντο (Αν ρωτησεις για σπρευ ξανθιστικο θα σου πουνε) . Ειναι ενα ασπρο μπουκαλακι με κατι χαμομηλια απανω και κιτρινο το σημειο οπου ψεκάζεις. Ευκολα θα το αναγνωρισεις...

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩς ΤΗ ΧΡΗΣΗ...

Μπορει να σου κανει το μαλλι ξανθοκοκκινο για αυτο θελει πολυ προσοχη στη χρηση ...!

 

3)Τα ξανθιστικά σαμπουαν κανουν δουλεια αλλα μακροπροθεσμα.

 

Αυτα. Καλο καλοκαιρι για τις ξανθες και αγαπημενες Παναγιές (που θα λεγε και ο Ψινακης)

 

 

χαχαχαχαχαχαχααχ! :)

 

Εγώ πήγα και ζήτησα στα hontos center ξανθιστικό σπρέι και ένα μόνο μου έδειξε η πωλήτρια. Ήταν έναν που είχε όντως κάτι χαμομήλια επάνω αλλά χωρίς κίτρινο χρώμα εκεί που ψεκάζεις. Λέγεται Sunlight hair spray της zarbis.

Μου είχε πει μία γνωστή ότι είχε ανοίξει τα μαλλιά της με ξανθιστικό σπρέι και μου είπε να πάω να το ζητήσω από τα hontow center και ότι είναι φοβερό!

Έτσι το αγόρασα (η πωλήτρια μόνο αυτό μου υπέδειξε ως ξανθιστικό σπρέι)....παρόλα αυτά δεν κάνει απολύτως τίποτα:cry: τζάμπα τα 7,50 ευρώ που έδωσα. Το έχω βάλει λίγες φορές όταν πήγα παραλία και έχω να πω πως τα μαλλιά μου και από μόνα τους ανοίγουν λίγο λόγο του ήλιου κάθε χρονιά!:mad:

Να συνεχίσω να το χρησιμοποιώ μήπως με τον καιρό δω αποτέλεσμα;;;

Πάντως ούτε λόγος για άνοιγμα του μαλλιού μισό τόνο τη φορά.

Και μου άρεσε που η πωλήτρια είπε ότι αν θέλω να ανοίξω εκείνη τη στιγμή και να μην περιμένω να βγω στον ήλιο μπορώ να το κάνω με το πιστολάκι....:tease:

Δεν βλέπω διαφορά και το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί...είμαι ανοιχτή καστανή:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ε παιδια εχω μαλλι μακρι περιπου 5-6 ποντους και θελω να εχει πολυ δυνατο κρατημα και στεγνο λοοκ να μην γυαλιζει και εχει λιγδα τη μου προτεινετε; παλια χρησιμοπιουσα το wella new wave styling steel gel αλλα αφηνει γυαλαδα
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε της Schwarzkopf το gel με δεικτη κρατηματος 12 αν δε κανω λαθος... ενα τετραγωνο κουτι κοκκινο με μαυρο καπακι ειναι :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

12 χρονια χρησιμοποιω gel. εχω δοκιμασει τα παντα.

τωρα χρησιμοποιω ενα τη schwarzkopf και ειμαι πολυ ευχαριστημενος

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Παιδιά το style των μαλλιων μου ειναι backslip και δεν ξερω πως ακριβως να τα φτιαχνω και τι να βαζω κερι, πυλο ή τζελ οποιος ξερει να με βοηθησει λιγοοοο !!! :(
Link to comment
Share on other sites

για κοντά μαλλιά το κερί είναι καλύτερο. βάζεις μικρή ποσότητα γιατί μετά γίνονται σκατά. αν έχετε την δυνατότητα πάρτε από κομμωτήριο
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Γνωρίζω ότι τα κατάλληλα προιόντα που τα εχω χρησιμοποιήσει που είναι πολυ καλά είναι της εταιρίας της Vitality's ,κορυφαία προιόντα και ξέρω ότι είναι ιταλικής προέλευσης.Θα τα βρείτε σίγουρα σε χαμηλές τιμές γνωρίζω ότι μοναδική αντιπρόσωπος της εταιρείας στην ελλάδα σε κομμωτηριακά προιόντα είναι vmodno

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω ότι τα κατάλληλα προιόντα που τα εχω χρησιμοποιήσει που είναι πολυ καλά είναι της εταιρίας της Vitality's ,κορυφαία προιόντα και ξέρω ότι είναι ιταλικής προέλευσης.Θα τα βρείτε σίγουρα σε χαμηλές τιμές γνωρίζω ότι μοναδική αντιπρόσωπος της εταιρείας στην ελλάδα σε κομμωτηριακά προιόντα είναι vmodno
Πειτ ακτορ

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...