Jump to content

Hair Styling - Περιποίηση μαλλιών


bill_viper
 Κοινοποίηση

Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?  

600 members have voted

  1. 1. Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?

    • Gel
      297
    • Κερί
      96
    • Αφρός
      83
    • Άλλο
      124


Recommended Posts

Ναι ειναι σπαστα στις ακρες αλλα οταν λουζομαι μετα φουντωνουν.Ελεγα μηπως υπαρχει κανενα προιον που να το βαζω και ισιωνουν καπως.Μαλλον ομως ζηταω πολλα!Ευχαριστω

 

Δυστυχώς είναι μονόδρομος...έχω δοκιμάσει ότι υπάρχει σε προιον και δεν κάνει τίποτα... πάρε ένα ψαλίδι ισιώματος και καλό ίσιωμα... αλλιώς δοκίμασε με το που βγαίνεις απο το ντους να τα σκουπίζεις πολύ καλα με την πετσέτα μέχρι να είναι λίγο υγρά και μετά βάλε λίγο αφρό σε όλη την έκταση των μαλλιών... Τα κάνει ομοιόμορφα σπαστά... Ότι θέλεις ρώτησε με... ξέρω πολλά λόγο των δικών μου απροσάρμοστων μαλλιών...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς είναι μονόδρομος...έχω δοκιμάσει ότι υπάρχει σε προιον και δεν κάνει τίποτα... πάρε ένα ψαλίδι ισιώματος και καλό ίσιωμα... αλλιώς δοκίμασε με το που βγαίνεις απο το ντους να τα σκουπίζεις πολύ καλα με την πετσέτα μέχρι να είναι λίγο υγρά και μετά βάλε λίγο αφρό σε όλη την έκταση των μαλλιών... Τα κάνει ομοιόμορφα σπαστά... Ότι θέλεις ρώτησε με... ξέρω πολλά λόγο των δικών μου απροσάρμοστων μαλλιών...

Mονόδρομος το κόψιμο ε;Με ψαλιδια και τετοια δεν θελω να μπλεχτω...Το κολπο με το αραιωμα στο κομμωτηριο εχει αποτελεσμα;Μηπως ειναι καπως παρακινδυνευμενο;

Link to comment
Share on other sites

Mονόδρομος το κόψιμο ε;Με ψαλιδια και τετοια δεν θελω να μπλεχτω...Το κολπο με το αραιωμα στο κομμωτηριο εχει αποτελεσμα;Μηπως ειναι καπως παρακινδυνευμενο;

 

μην κάνεις αραίωση... έχω κάνει και είναι απαίσια η κατάληξη... καταλήγεις μεν με λιγότερο όγκο στις άκρες αλλά το ίδιο ισχύει και για τις ρίζες... Άσε που το βρίσκω επώδυνο για την τρίχα... ή ίσιωνε τα με μασιά ή κάνε τα σγουρά με αφρό... τώρα αν θες να πειραματιστεις με προιόντα όπως κρέμες κτλ δοκίμασε, αλλά σε εμένα τουλάχιστον δεν είχαν κάποια σπουδαία επίδραση... πεταμένα λεφτά μονάχα! Επίσης δοκίμασε να τα κόψεις σε διάφορα μήκη ώστε να είναι ομοιόμορφο το φούντωμά τους... είναι και αυτό μια λύση...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα..εδω και καιρο μαρεσει το μαλλι ενος παιδιου απο το σχολείο μου.....τον εχω ρωτησει και μου εχει πει οτι μετα το gel βαζει lak..gel χρσιμοποιώ ενα της schwarzkopf και λακ την κλασσική της fructis ......βέβαια το μαλλι μου είναι λιγο σγουρό στις άκρες και στισ φαβορίτες.. έχετε καμοιά ιδέα τι μπορώ να χρησιμοποιώ????
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέραααααα...

Τις τελευταίες μέρες μου έχει μπει στο μυαλό να κουρέψω το μαλλί μου κοντό (όπως της Ελεονώρας Μελέτη... :lol:)...το θέμα όμως είναι ότι η τρίχα μου είναι χοντρή και τα μαλλιά μου αρκετά σγουρά...Μικρή όταν τα είχα κοντά ήταν φουντωτά με αποτέλεσμα να είμαι λίγο πολύ σαν θάμνος :p αλλά τώρα πλέον που είναι μακριά και τα περιποιούμαι πολύ συχνά (ίσιωμα με ψαλίδι) είμαι αρκετά ικανοποιημένη. Ρώτησα την κομμώτρια μου για το αν θα μπορούσα να κάνω αυτό το κοντό κούρεμα και μου είπε πως μπορούμε να το δοκιμάσουμε κάνοντας αποσγούρωση...Βέβαια οι φίλοι μου μου συνιστούνε για τέτοια trendy κουρέματα να πάω σε κάποιο μαγαζί που ξέρουνε!

 

Μπορείτε να μου δώσετε μερικές πληροφορίες για την αποσγούρωση, και αν ξέρετε κανένα μαγαζί στη Θεσσαλονίκη από αυτά που μου λένε ότι κάνουν trendy κουρέματα;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κρεμα Kerastase oleo-relax slim κανει αυτο που θελεις αλλα απο τιμη ειναι λιγακι τσουχτερη 22,60 μονο ομως σε κομμωτηρια ου πουλανε Kerastase

Λοιπον πηρα αυτη την κρεμα και μπορω να πω οτι με ικανοποιησε αρκετα.Στο θεμα της λυανσης που υποσχεται δεν μπορω να πω οτι ειδα εντυπωσιακα αποτελεσματα -ειδικα στις ακρες- αλλα στο θεμα ογκου εκανε δουλεια!;)

Link to comment
Share on other sites

πω πω... γιατι δνε ειχε το πολλ κ την επιλογη "τιποτα";

ειμαι η καταστροφη των εταιριων κ της κομμωτριας προφανως...

Εχω μαλλακι ως τη μεση, ευτυχως ισιο. ετσι, απλα το λουζω, αντε να βαλω και στις ακρουλες κατι τυπου σιλικονη γιατι με τη μηχανη δημιουργειται ψαλιδα λενε.

Αυτα...

 

Μην βαζετε πολλα πολλα στα μαλλια σας βρε. Σε δεκα χρονια θα ειναι καμπριο.

 

καλη χρονια να εχουμε τζουτζουκια!

"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο τοτε που θυμαμε τον εαυτο μου βαζω gel στα μαλλια μου (6-7 χρονων).. :lol: Δεν υπαρχει μερα που να βγω εξω για καφε,για βολτα,για οτι διποτε χωρις να εχω το μαλλι σηκωμενο :X ..Το περιεργο ειναι πως δεν εχω καποιο προβλημα οπως μειωσει τον μαλλιων , αλλα πως θελω κουρεμα καθε 3 εβδομαδες γιατι μεγαλωνουν πολυ γρηγορα :p
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο τοτε που θυμαμε τον εαυτο μου βαζω gel στα μαλλια μου (6-7 χρονων).. :lol: Δεν υπαρχει μερα που να βγω εξω για καφε,για βολτα,για οτι διποτε χωρις να εχω το μαλλι σηκωμενο :X ..Το περιεργο ειναι πως δεν εχω καποιο προβλημα οπως μειωσει τον μαλλιων , αλλα πως θελω κουρεμα καθε 3 εβδομαδες γιατι μεγαλωνουν πολυ γρηγορα :p

 

ειναι κληρονομικο αμα ερθει η ωρα τους να πεσουν βαλεις δε βαλεις αυτα θα πεσουν...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προσφατα εβαψα για πρωτη φορα τα μαλλια μου σε κομμωτηριο blue-black(το φυσικο μου ειναι καστανο) και στα μεχρι τωρα λουσιματα(3-4 δλδ) εχω παρατηρησει οτι οταν ξεπλενομαι το νερο βγαινει σκουρο :p (:worry: ). Δεν εδωσα σημασια την πρωτη φορα γιατι σκεφτηκα οτι ισως ειναι φυσιολογικο αλλα μαλλον δεν ειναι, αφου παρατηρησα ελαχιστο χρωμα και στην πετσετα που τα σκουπισα μετα. Το χει παθει καμια; :worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συχνό φαινόμενο για το blue-black κ για μερικα κόκκινα!

Το παθαίνω κ εγώ....απλά πάρ'το απόφαση ότι θα βάζεις περισσότερες φορές μπουγάδα για πετσέτες! :D

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μου ειπαν κι αλλες κοπελες... Φχαριστω, μαλλον πρεπει να συμβιβαστω τελικα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Για την ξηροδερμια έχετε να προτείνετε κανένα καλό σαμπουάν? Τελευταία μετά το λούσιμο παρατηρώ πολλά ασπράκια στο κεφάλι μου:worry:
Link to comment
Share on other sites

Ultrex.....αν σε μια βδομαδα δεν εχεις καλα αποτελεσματαεχεις και εχεις αρκετα εντονο προβλημα να απευθυνθεις σε δερματολογο-φαρμακειο για ειδικο σαμπουαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Προτιμησε σαμπουαν φαρμακειου και οχι του εμποριου.Εγω ειχα σοβαρο προβλημα με την πιτυριδα,κανενα δεν εκανε δουλεια.Πηρα το fungoral απο το φαρμακειο , και σε 4-5 λουσιματα εφυγε και η πυτιριδα και η <<ασπρη πετρα>> που δημιουργησε στο κεφαλι μου η πυτιριδα.Βεβαια δεν σου λεω να παρεις αυτο,παραδειγμα σου δινω.
Link to comment
Share on other sites

Το ultrex το είχα δοκιμάσει και μετά το λούσιμο ήταν σαν να έκαιγε όλο μου το κεφάλι:worry: απο φαρμακείο θέλω να πάρω αλλά δε ξέρω ποιο....από φαρμακείο ποιο σαμπουάν είναι καλό για γενική χρήση? να έχει ισοροπημένο ph?
Link to comment
Share on other sites

Για την ξηροδερμια έχετε να προτείνετε κανένα καλό σαμπουάν? Τελευταία μετά το λούσιμο παρατηρώ πολλά ασπράκια στο κεφάλι μου:worry:
Να πας απ ευθειας στον δερματολογο,χωρις να κανεις πειραματα μηπως και με καποιο σαμπουαν βελτιωθεις..

και αν χειροτερεψει η κατασταση??

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Το ultrex το είχα δοκιμάσει και μετά το λούσιμο ήταν σαν να έκαιγε όλο μου το κεφάλι:worry: απο φαρμακείο θέλω να πάρω αλλά δε ξέρω ποιο....από φαρμακείο ποιο σαμπουάν είναι καλό για γενική χρήση? να έχει ισοροπημένο ph?

Σαν δροσια και σαν καψιμο το νιωθεις,,αυτο δειχνει οτι εχεις οντως προβλημα...αντε σε ενα φαρμακειο και εξηγησε το προβλημα σου και θα σου προτεινουν...

 

εγω χρησιμοποιησα το ultreχ gia miα βδομαδα και εξαφανιστηκε η ξηροδερμια. δεν χρειαστηκε να χρησιμοποιησω κατι πιο δραστικο..μην περιμενεις απο το πρωτο λουσιμο να εξαφανιστει....

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω στο φαρμακείο να τους πω για την ξηροδερμία...αλλά κανένα καλό σαμπουάν για γενική χρήση από φαρμακείο έχετε να μου προτείνετε? γιατί η ξηροδερμία πολλές φορές οφείλεται στην χρήση σαμπουάν από super market
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα χρησιμοποιω της Apivita τα Propoline.

Υπαρχει ενα propoline ομως που δεν εχει Sodium Laureth Sulfate.

Ειναι αυτο και ειναι για για ολους τους τυπους μαλλιων.

Link to comment
Share on other sites

Για την ξηροδερμια έχετε να προτείνετε κανένα καλό σαμπουάν? Τελευταία μετά το λούσιμο παρατηρώ πολλά ασπράκια στο κεφάλι μου:worry:

 

 

Της Propoline απο το φαρμακειο χρησιμοποιώ όταν μου παρουσιάζεται κ είμαι πολύ ευχαριστημένη

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

τελικα το got2be glued (κιτρινο σωληναριο) εχει σταματησει να κυκλοφορει? το βρισκω σπανια και μονο σε super markets.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, άλλο η ξηροδερμία άλλο η πιτυρίδα ... άλλη δουλειά κάνει το ultrex κι άλλο το ειδικό φάρμακο για την ξηροδερμία ...

είτε φαρμακείο θα πας και θα ζητήσεις ένα αντίστοιχο φάρμακο για την ξηροδερμία, είτε στο δερματολόγο (γιατί μπορεί να είναι κι άλλοι παράγοντες που το δημιουργούν, διατροφή, κτλ) είτε στον κομμωτή (σαν τελευταία λύση) ..

Η γνώμη ενός γιατρού πάντα φαντάζει ως η καλύτερη και - συνήθως πιο - αξιόπιστη λύση ..

Μην πειραματίζεσαι μόνος σου.. χειρότερα θα τα κάνεις ... !

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...