Jump to content

Hair Styling - Περιποίηση μαλλιών


bill_viper
 Κοινοποίηση

Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?  

600 members have voted

  1. 1. Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?

    • Gel
      297
    • Κερί
      96
    • Αφρός
      83
    • Άλλο
      124


Recommended Posts

geia!eimai kainourgios edw.exw kollhma me ta mallia mou!kaneis dn mporei a katalabei ti sxhma exoun kai an einai sgoura isia h spasta . . .p.x akomh kai sto kommothrio me ebgalan foto gia ta poio paraksena mallia.kserei kaneis an h lack katastrefei ta mallia???shmera arxisa na bazw kai dn 8elw na mou katastrafoun . . .an kserei kapoios as mou pei . . .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

geia!eimai kainourgios edw.exw kollhma me ta mallia mou!kaneis dn mporei a katalabei ti sxhma exoun kai an einai sgoura isia h spasta . . .p.x akomh kai sto kommothrio me ebgalan foto gia ta poio paraksena mallia.kserei kaneis an h lack katastrefei ta mallia???shmera arxisa na bazw kai dn 8elw na mou katastrafoun . . .an kserei kapoios as mou pei . . .

 

Ολα τα προϊοντα styling καταστρεφουν/ταλαιπωρουν τα μαλλια. :O

 

Θα σου προτινα να μη βαλεις τιποτα ή απλα να τα κοψεις μαχαιρι οταν αρχισει να ψιλοαραιωνει το μαλλι. :O

Link to comment
Share on other sites

μάσκα συνήθως σε ποιο ύψος της τρίχας βάζετε??

η κομμώτρια μου είπε δύο δάχτυλα κάτω από τη ρίζα και κάτω,

η βοηθός της η οποία είναι για χτενίσματα και λούσιμο, είπε από τη ρίζα να βάζω,

ενώ η προηγούμενη κομμώτριά μου, μου είπε από τη μέση της τρίχας και κάτω(κάπου από τους ώμους και κάτω ή και από ποιο κάτω).

τα χω παίξει!!!:wacko:

 

 

αααα....και συνήθως τα σωληνάρια ή τα κουτιά που περιέχουν την μάσκα, γράφουν από την ρίζα(και ότι θρέφουν πολύ την ρίζα)

 

Η μάσκα ουσιαστικά είναι βιταμίνες για τα μαλλιά. Την αφήνω τόση ώρα επειδή βάζω μόνο μια φορά την βδομάδα, ενώ κάνω αρκετά συχνά πιστολάκι.Εγώ πάντα την απλώνω σε όλο το μαλλί, απο την ρίζα, και δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα με τα μαλλιά μου. Μια φίλη μου βάζει κάθε μέρα, την χρησιμοποιεί αντί για μαλακτική.

 

 

Είναι και ανάλογα με τον τύπο των μαλλιών σου απ'ότι ξέρω.Αν έχεις λιπαρά μαλλιά δεν κάνει να βαζεις στην ρίζα,μόνο στις άκρες κλπ..

 

Τη μάσκα κανονικά την βάζεις μια φορά την εβδομάδα όπως λένε και οι οδηγίες.Κι εγώ όμως την χρησιμοποιώ κάθε φορά που λούζω τα μαλλιά μ μόνο στις άκρες γιατι χρησιμοποιώ κάθε μέρα μασιά για ίσιωμα ή για μπούκλες(αναλογα με την όρεξη που έχω!) και καταστρέφονται πάρα πολύ ειδικά οι άκρες.Κι από τότε που άρχισα να χρησιμοποιώ με αυτον τον τρόπο την μάσκα και ένα serum μετα το λούσιμο,η φθορά έχει μειωθεί.Αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι είναι καλό να την αφήνεις για 1 ώρα πάνω..Καλύτερα όμως να ρωτήσεις κάποιον ειδικό..

Link to comment
Share on other sites

Εγω επειδη μπηκε η εποχη που μαδαω σαν κοτοπουλο και φοβαμαι, εκοψα προσωρινα τους αφρους και τις λακ και χρησιμοποιω το Organics aloe serum για μπουκλες. Πολυ καλο και δεν κολλαει τα μαλλια, ουτε τα λαδωνει.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρετε κανένα καλό ξεμπλεχτικό?

Γιατί τώρα το καλοκαίρι μετά τη θάλασσα καθόμαστε ώρα χωρίς να ξεπλύνουμε τα μαλλιά, και μετά είναι δύσκολο το χτένισμα.

Είχα ένα johnson κίτρινο παλιότερα, αλλά δεν υπάρχει πια. Ξέρετε κανένα άλλο?:)

House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

Εγω επειδη μπηκε η εποχη που μαδαω σαν κοτοπουλο και φοβαμαι, εκοψα προσωρινα τους αφρους και τις λακ και χρησιμοποιω το Organics aloe serum για μπουκλες. Πολυ καλο και δεν κολλαει τα μαλλια, ουτε τα λαδωνει.:)

Καλαμακι κοτοπουλο; http://www.laymark.com/i/m/m131.gif

 

Ρε παιδιά, ξέρετε κανένα καλό ξεμπλεχτικό?

Γιατί τώρα το καλοκαίρι μετά τη θάλασσα καθόμαστε ώρα χωρίς να ξεπλύνουμε τα μαλλιά, και μετά είναι δύσκολο το χτένισμα.

Είχα ένα johnson κίτρινο παλιότερα, αλλά δεν υπάρχει πια. Ξέρετε κανένα άλλο?:)

Τι ειναι το ξεμπλεχτικο; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το ξεμπλεχτικο; :confused:

Εγω θυμαμαι μονο αυτο που διαφημιζαν παλια με το κοριτσακι "καθε πρωι ξυπναει μαζι και η ζουγκλα, δηλαδη τα μαλλια μου". Πρεπει να εξαφανιστηκε πανω-κατω ιδια εποχη με τους δεινοσαυρους αυτο θαρρω ομως.:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν όντως πολύ παλιό!:lol:

Ξεμπλεχτικό είναι αυτό που σε βοηθάει να ξεμπλέκεις τα μαλλιά σου και να τα χτενίζεις πιο εύκολα.:)

House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρετε κανένα καλό ξεμπλεχτικό?

Γιατί τώρα το καλοκαίρι μετά τη θάλασσα καθόμαστε ώρα χωρίς να ξεπλύνουμε τα μαλλιά, και μετά είναι δύσκολο το χτένισμα.

Είχα ένα johnson κίτρινο παλιότερα, αλλά δεν υπάρχει πια. Ξέρετε κανένα άλλο?:)

εγω εχω παρει ενα της carotten που το χρησιμοποιεις οταν εισαι στην παραλια,ειναι και καλα για την προστασια των μαλλιων απο τον ηλιο και παραλληλα ξεμπλεκει και τα μαλλια,ειναι σε ενα κοκκινo γυαλινο μπουκαλι,παιδια ειναι ΤΕΛΕΙΟ!!!εγω εχω βρει την υγεια μου με αυτο!!!

ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ.....
Link to comment
Share on other sites

Εγω θυμαμαι μονο αυτο που διαφημιζαν παλια με το κοριτσακι "καθε πρωι ξυπναει μαζι και η ζουγκλα, δηλαδη τα μαλλια μου". Πρεπει να εξαφανιστηκε πανω-κατω ιδια εποχη με τους δεινοσαυρους αυτο θαρρω ομως.:worry:

 

Λάθος το λες :"Κάθε πρωί μαζί με εμένα ξυπνάει και η ζούγκλα, δηλαδή τα μαλλιά μου"!!:lol:

Πω,πω τι μου θύμισες τωρα!!Αυτό το έπαιρνα όταν πήγαινα δημοτικό!:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια

Εχω ξαναποσταρει εδω αλλα το προβλημα εγινε μεγαλυτερο και φαινεται πως εχω εποχικη τριχοπτωση.Ειδα στο ιντερνετ το σαμπουαν Migliorin.Το εχει δοκιμασει κανενας ?Ειναι καλο?κανει τιποτα ?Η αφου το τελειωσω το προβλημα θα γινει πιο οξυ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για τα μαλλιά μου τον τελευταίο χρόνο χρησιμοποιώ αφρό.Δεν κολλάει τόσο όσο το κερί και το ζελέ και τα μαλλιά μου στρώνουν πολύ καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

kalispera ! ti ginetai ?! vrika to forum sas sto google... 8a i8ela na sas rwtisw mipws 3erete pws borw na kanw tzives...vasika mia tziva 8elw na kanw k den 3erw pws...an boreite enimerwste me oso pio analitika ginetai !! thanks !! :D
Link to comment
Share on other sites

kalispera ! ti ginetai ?! vrika to forum sas sto google... 8a i8ela na sas rwtisw mipws 3erete pws borw na kanw tzives...vasika mia tziva 8elw na kanw k den 3erw pws...an boreite enimerwste me oso pio analitika ginetai !! thanks !! :D

 

Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να κάνει κάποιος τζίβες .. το θέμα είναι εσένα τι σε ενδιαφέρει ακριβώς...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

kalispera ! ti ginetai ?! vrika to forum sas sto google... 8a i8ela na sas rwtisw mipws 3erete pws borw na kanw tzives...vasika mia tziva 8elw na kanw k den 3erw pws...an boreite enimerwste me oso pio analitika ginetai !! thanks !! :D

 

Βασικα που μενεις; Αν ειναι να στειλουμε τη Μαριελ να σε σενιαρισει! http://www.laymark.com/i/m/m011.gif

Link to comment
Share on other sites

σε ενα κομμωτηριο που πηγα μιας φιλης μου..μου προτειναν να κανω ισιωτικη..(οχι μονος,εκει περα μ λεει κ κραταει καμια ωρα)..τι παιζει σχετικα με αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

Στον Άγγελο, που είναι στο Σύνταγμα έχει πάει κανείς για κούρεμα?

Είναι καλά?

Έχω κλείσει ραντεβού για αύριο. Είναι η πρώτη φορά μετά από χρόνια (πήγαινα μόνο στον Λέφα, στην Θεσσαλονίκη) που θα πάω σε άλλο κομμωτήριο.

Ελπίζω να μείνω ευχαριστημένη :)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στον Άγγελο, που είναι στο Σύνταγμα έχει πάει κανείς για κούρεμα?

Είναι καλά?

Έχω κλείσει ραντεβού για αύριο. Είναι η πρώτη φορά μετά από χρόνια (πήγαινα μόνο στον Λέφα, στην Θεσσαλονίκη) που θα πάω σε άλλο κομμωτήριο.

Ελπίζω να μείνω ευχαριστημένη :)

 

Αγγελο; είναι το πρώτο όνομα στα κομμωτήρια,δεν υπάρχει περίπτωση να μην μείνεις ευχαριστημένη. Μια θεία μου δουλεύει στο αγγελο αλλά στο χαλάνδρι και εχω εμπειρία, όχι μέσα στο κομμωτήριο όμως.

Link to comment
Share on other sites

Αγγελο; είναι το πρώτο όνομα στα κομμωτήρια,δεν υπάρχει περίπτωση να μην μείνεις ευχαριστημένη. Μια θεία μου δουλεύει στο αγγελο αλλά στο χαλάνδρι και εχω εμπειρία, όχι μέσα στο κομμωτήριο όμως.

 

 

Den νομίζω να είναι καλύτερα από τα Νίκολας. :rolleyes:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Den νομίζω να είναι καλύτερα από τα Νίκολας. :rolleyes:

 

Δεν εχω ακούσει για τα Νίκολας οτι είναι κορυφή,μόνο για του Αγγελου εχω ακούσει.

Ευχαριστημένη θα μείνει πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το σαμπουαν Migliorin κατα της τριχοπτωσης ειναι καλο ?Γιατι τωρα με το φθινοπωρο οποτε βαζω το χερι στην πλατη αρπαζω πολλες:(

Οταν το τελειωσω θα υπαρξει καποια βελτιωση ή μηπως επιδεινωση στο προβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν ξερω αν ειναι off topic, αλλα φετος τι κουρεματα ειναι στη μοδα? Και δεν εννοω κατι extreme...

Θελω να κανω μια αλλαγη.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι off topic, αλλα φετος τι κουρεματα ειναι στη μοδα? Και δεν εννοω κατι extreme...

Θελω να κανω μια αλλαγη.

 

Mohican ftw !!!

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...