Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

παίδες συνεχίζει παντός και με την 10g απλός κάνει restart οποίος δεν έχει pin δεν περνει χαμπάρι μάλλον.

Από ότι ακούγεται στο xda είναι hardware

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δικό μου, ελβετικό 32ρι, έσβηνε κάθε τρεις και λίγο, με τη 10α. Με το που έκανα αναβάθμιση σε 10ε έπαψε να σβήνει και τώρα εδώ και 10 μέρες με τη 10g, λειτουργεί κυριολεκτικά υποδειγματικά! Το έχω σε ART και όλες τις αναβαθμίσεις τις έκανα ΟΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

παίδες συνεχίζει παντός και με την 10g απλός κάνει restart οποίος δεν έχει pin δεν περνει χαμπάρι μάλλον.

Από ότι ακούγεται στο xda είναι hardware

 

Εγω τα ελεγα απο την αρχή οτι hardware θεμα ειναι.

Αν ηταν software θα το είχαν όλοι.

Απο τη στιγμη που δεν συμβαίνει αυτο και κάποιες παρτίδες δεν εχουν καθολου θεμα άρα ειναι καθαρά θεμα κορώνα-γράμματα τι θα σου κάτσει.

Το ζήτημα ειναι αν παρτίδες Αυγούστου και Σεπτεμβρίου θα εχουν θεμα η οχι που θα το διαπιστώσουμε απο εδω και πέρα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα ελεγα απο την αρχή οτι hardware θεμα ειναι.

Αν ηταν software θα το είχαν όλοι.

Απο τη στιγμη που δεν συμβαίνει αυτο και κάποιες παρτίδες δεν εχουν καθολου θεμα άρα ειναι καθαρά θεμα κορώνα-γράμματα τι θα σου κάτσει.

Το ζήτημα ειναι αν παρτίδες Αυγούστου και Σεπτεμβρίου θα εχουν θεμα η οχι που θα το διαπιστώσουμε απο εδω και πέρα.

υπάρχει και άλλη περίπτωση... δεν το παρατηρούν...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι από τους τυχερούς!!! Κανένα πρόβλημα με επανεκκινήσιες ή κλείσιμο της συσκευής. Το κινητό είναι άψογο, αγορασμένο πριν λίγες μέρες απ το ΠΛΑΙΣΙΟ....αλλά το πουλάω λόγω μετάβασης σε windows phone....
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και άλλη περίπτωση... δεν το παρατηρούν...

Αυτό είναι το χειρότερο μιας και φαντάσου ότι μόνο από τα φόρουμ που είναι πολύ μικρό αντιπροσωπευτικο δείγμα έχουμε πολλά κρούσματα,πόσο μάλλον στην αγορά γενικότερα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την LG τηλέφωνο για να ζητήσω επισκευή της συσκευής , τους είπα το γνωστό θέμα με τα shutdown και με τις επανεκκινήσεις με την 10g και μου είπαν ότι ετοιμάζουν νέο update που επιλύει το πρόβλημα των επανεκκινήσεων.

Δεν παίρνει και κανείς άλλος τηλέφωνο να ρωτήσει να δούμε τι θα του πουν .

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την LG τηλέφωνο για να ζητήσω επισκευή της συσκευής , τους είπα το γνωστό θέμα με τα shutdown και με τις επανεκκινήσεις με την 10g και μου είπαν ότι ετοιμάζουν νέο update που επιλύει το πρόβλημα των επανεκκινήσεων.

Δεν παίρνει και κανείς άλλος τηλέφωνο να ρωτήσει να δούμε τι θα του πουν .

αφού το είπαν ας περιμένουμε.. κρίμα πάντως μετά από το διαμάντι g2 βγάζει αυτό.. και μάλιστα με χειρότερη οθόνη..

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα ελεγα απο την αρχή οτι hardware θεμα ειναι.

Αν ηταν software θα το είχαν όλοι.

Απο τη στιγμη που δεν συμβαίνει αυτο και κάποιες παρτίδες δεν εχουν καθολου θεμα άρα ειναι καθαρά θεμα κορώνα-γράμματα τι θα σου κάτσει.

Το ζήτημα ειναι αν παρτίδες Αυγούστου και Σεπτεμβρίου θα εχουν θεμα η οχι που θα το διαπιστώσουμε απο εδω και πέρα.

 

Και εγώ εκεί καταλήγω το πιο πιθανό να ειναι hardware θέμα , εαν ήταν θέμα software η LG θα το είχε λύσει με τόσα updates μέχρι τώρα, απλα το μόνο που κατάφερε ήταν να το περιορίσει. Το πρόβλημα θα λυθεί οριστικά με τις νέες παρτίδες. Η LG το γνωριζει απλά δεν θα τοποθετηθεί επίσημα γιατί θα είναι τεράστια δυσφήμιση για αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω τουλάχιστον να ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ και όχι να ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΕΙ τις συσκευές όσων έχουν θέμα. Τις χαλασμένες μην πω που να τις βάλει γιατί θα φάω ποινή.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικα μειωθηκαν τα προβληματα παιδια?Το ειδα σημερα σε ΠΛΑΙΣΙΟ και θελω να το αποκτησω δινωντας το 5s μου.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μειωθηκαν τα προβληματα παιδια?Το ειδα σημερα σε ΠΛΑΙΣΙΟ και θελω να το αποκτησω δινωντας το 5s μου.

 

Εγώ είχα 3-4 reboots, αλλά μετά τις δύο αναβαθμίσεις δεν έχει ξανασυμβεί εδώ και περίπου 1 μήνα....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

αν εξαιρέσεις 2 reboot που είχα στην αρχή με την 10G , είμαι συνολικά 9 μέρες χωρίς reboot , 5 με την 10g και 3 ,5 μερες με την 10h

 

 

5 μέρες και κάτι ώρες χωρίς επανεκκίνηση με την h.

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην lg. Δείχνει να έχει μάθει από τα λάθη της και αντιμετωπίζει σχετικά γρήγορα τα όποια θέματα. Οι τελευταίες θετικές αναφορές μάλλον δείχνουν οτι τα θέματα που αντιμετώπιζε το κινητό είχαν να κάνουν με το software, το οποίο προσωπικά, πλέον, το θεωρώ πολύ αξιόπιστο.
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην lg. Δείχνει να έχει μάθει από τα λάθη της και αντιμετωπίζει σχετικά γρήγορα τα όποια θέματα. Οι τελευταίες θετικές αναφορές μάλλον δείχνουν οτι τα θέματα που αντιμετώπιζε το κινητό είχαν να κάνουν με το software, το οποίο προσωπικά, πλέον, το θεωρώ πολύ αξιόπιστο.

 

Καλά, μην υπερβάλλουμε κιόλας :D Το θέμα με την LG και το UI της είναι ότι τα ΙΔΙΑ ακριβώς προβλήματα είχε και το G2 όταν το πρωτοπήρα, και τα οποία έφτιαξαν στην πορεία (μικροlags κυρίως). Και όπως είδαμε, τα ΙΔΙΑ ακριβώς μικροπροβληματάκια είδαμε και στο G3.

 

Πως το λέει το γνωμικό: "το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού" :shifty:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα και εγώ ένα g3 πριν από ένα μήνα και είχα προβλημα με το σήμα (άλλα κινητά με ίδιο παροχέα φουλ σήμα εγώ μια γραμμή)και το γνωστό σβήσιμο οθόνης 4 φορές νομίζω έγινε όταν έκανα κάποια εργασία π.χ έπαιζα και ερχόταν μνμ με περίπου 50% μπαταριά έγινε...πήρα στην lg τηλεφωνώ και μου είπε ότι τα ακούει πρώτη φορά αυτά και ότι είναι από skroutz και τα λοιπά...τελικά η εγγυηση ισχύει άσχετα με το τι έλεγε ο τύπος...στείλανε οι ίδιοι courrier και το αναμένω να σας πω τη έγινε αν και δεν πιστεύω να κάνουν κάτι γτ ούτε αυτοί φαίνονται να γνωρίζουν...γνωρίζει κάποιος αν το αντικαθιστούν????
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά λύνονται τα περισσότερα προβλήματα με αναβάθμιση. Το είχες στην 10h ;
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μειωθηκαν τα προβληματα παιδια?Το ειδα σημερα σε ΠΛΑΙΣΙΟ και θελω να το αποκτησω δινωντας το 5s μου.

τα ίδια πάνω κάτω απλός σε μερικούς τα reboot μετατράπηκαν σε soft reboot (κάνει reboot αλλα δεν ζητάει pin κλπ) έτσι πλέων δεν το παρατηρούν... + πολύ σημαντικό που παρατήρησα αν δεν μπεις Internet καθόλου (κλειστό wifi και 3g data) δεν κάνει αυτό το reboot.

άλλο ένα κουλό που παρατήρησα είναι ότι μειώθηκε φωτισμός της οθόνης (μόνιμα) νόμιζα κάνω λάθος πήγα σε ένα κατάστημα να συγκρίνω με ένα άλλο και ναι ένα 15-20% λιγότερο φως βγάζει....

 

μάλλον πάει για δεύτερη φορά για service (πρώτη φορά ήταν για χαμηλό σήμα)

θα με σκίσει ο φίλος μου εγώ των έπεισα να το πάρει γιατί ενθουσιαστικα με το g2

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως από την στιγμή που έβαλα την 10H δεν είχα κανένα shutdown ούτε soft reset. Να σημειώσω ότι με τις προηγούμενες εκδόσεις firmware είχα. Γενικά η συσκευή έχει παρουσιάσει σοβαρή βελτίωση μετά το τελευταίο update.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως από την στιγμή που έβαλα την 10H δεν είχα κανένα shutdown ούτε soft reset. Να σημειώσω ότι με τις προηγούμενες εκδόσεις firmware είχα. Γενικά η συσκευή έχει παρουσιάσει σοβαρή βελτίωση μετά το τελευταίο update.

soft reset και να κάνει χαμπάρι δεν παίρνεις αν δεν το έχεις στα χέρια εκείνη την στιγμή

Link to comment
Share on other sites

soft reset και να κάνει χαμπάρι δεν παίρνεις αν δεν το έχεις στα χέρια εκείνη την στιγμή

 

Μπορείς να το δεις στο διάγραμμα της μπαταρίας το δείχνει με κόψιμο στο διαγραμμα

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

soft reset και να κάνει χαμπάρι δεν παίρνεις αν δεν το έχεις στα χέρια εκείνη την στιγμή

 

Δεν έχεις άδικο αλλά όπως είχα αντιληφθεί τα soft reset με τα προηγούμενα firmware , έτσι θα το έβλεπα και τώρα. Συν ότι φαίνεται και από τα στατιστικά της μπαταρίας.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το δεις στο διάγραμμα της μπαταρίας το δείχνει με κόψιμο στο διαγραμμα

soft restart ουτε εκεί φαίνεται καθος kernel panic παθαίνει, όταν το δεις μόνο να το κάνει μπροστά σου

με λίγα λόγια βρήκαν την καλύτερη λύση αφού πλήρες λύση δεν βρήκαν

Link to comment
Share on other sites

soft restart ουτε εκεί φαίνεται καθος kernel panic παθαίνει, όταν το δεις μόνο να το κάνει μπροστά σου

με λίγα λόγια βρήκαν την καλύτερη λύση αφού πλήρες λύση δεν βρήκαν

 

Επειδή μου χει κάνει τέτοιο χωρίς να ζητήσει πιν στην προηγούμενη αναβάθμιση το είδα στο διάγραμμα ήταν κομμένο στο σημείο. Και μετά μου κάνε άλλο ένα που το χα στα χέρια μου και το ξαναείδα και στο διάγραμμα.

Edited by kopromax
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...