Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

Μέσα δεν θα μπει αλλά θα φάει τρελό κράξιμο και είναι κρίμα να χαλάσει την καλή φήμη που απέκτησε από το g2.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι άλλο περίεργο που κάνει το G3 -και είναι η γνωστή μείωση της μέγιστης φωτεινότητας- εμένα προσωπικά μου φαίνεται περισσότερο για safety precaution παρά για ρεαλιστικό "κίνδυνο" της συσκευής, καθώς εκείνη τη στιγμή δεν μου φαίνεται να "καίγεται" τόσο η συσκευή ώστε να πρέπει να χαμηλώσει τη φωτεινότητα....Έχω δει ΠΟΛΥ χειρότερες θερμοκρασίες σε παλιότερα κινητά, και σε κανένα δεν υπήρχε κάποια εσκεμμένη μείωση απόδοσης ή φωτεινότητας (πέρα φυσικά από το στιγμιαίο underclocking)....

 

Υποθέτω ότι κάτι τέτοια 2-3 μικροπροβληματάκια είναι επειδή και η ίδια η LG δεν είχε αρκετό (?) χρόνο για να κάνει εκτενές debugging σε συσκευή που πρωτοπορεί και πάλι....οπότε *υποθέτω* ότι σε κάποιο update θα μας έρθουν και οι "σωστές" ρυθμίσεις....

 

Edit: τι το ήθελα να το πω, την ώρα που το έγραφα έκλεισε μόνο του το G3, με 67% μπαταρία :(

Edited by The Ace

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τραγικά πράγματα.. Να ρωτήσω, τι έκταση έχει πάρει το θέμα αυτό παγκοσμίως; Δεν γίνεται να μην έχει πάρει θέση επίσημα ακόμα η εταιρία.

Πρόσφατα με κάτι πολύ πιο απλά θέματα θυμάμαι αναθεματισμό για άλλες εταιρίες και ολόκληρα άρθρα να γράφονται.. Για "φωνάξτε" λίγο μπας και "ξυπνήσουν" οι εταιρίες που μας κάνουν beta testers.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τραγικά πράγματα.. Να ρωτήσω, τι έκταση έχει πάρει το θέμα αυτό παγκοσμίως; Δεν γίνεται να μην έχει πάρει θέση επίσημα ακόμα η εταιρία.

Πρόσφατα με κάτι πολύ πιο απλά θέματα θυμάμαι αναθεματισμό για άλλες εταιρίες και ολόκληρα άρθρα να γράφονται.. Για "φωνάξτε" λίγο μπας και "ξυπνήσουν" οι εταιρίες που μας κάνουν beta testers.

 

το είδα και στο xda και από ότι κατάλαβα το κάνει σε όλους απλός μερικοί δεν το πήραν χαμπάρι

Link to comment
Share on other sites

το είδα και στο xda και από ότι κατάλαβα το κάνει σε όλους απλός μερικοί δεν το πήραν χαμπάρι

Epic-mega fail.. Ασε την LG να κοιμαται.. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το θέμα και διαπιστώνω ότι δεν έχει λυθεί με το νέο software update μέχρι στιγμής, αρά κανείς δεν μπορεί να αποκλείσει και hardware πρόβλημα ή ενός συνδυασμού. Πάντως είναι αδιανόητο για μια εταιρία σαν την LG να κάνει τέτοιου είδους σοβαρά σφάλματα. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα μου το έχει κάνει δύο φορές στην αρχή που το αγόρασα .Μετα τα έσβησα όλα και τα ξανά πέρασα και έκτοτε 10 μέρες τουλάχιστον έχουν περάσει δεν το έχει ξανά κάνει .Τις μισές μέρες τις τελευταίες περίπου το φορτίζω ασύρματα αν και δεν νομίζω να παίζει κάπου ρόλο αυτό .
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Από εκεί που είχα κάθε μέρα ένα κλείσιμο απενεργοποίηση το geotagging από το widget του καιρού και είμαι 3 μέρες και κάτι χωρίς shutdown.

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά ας πει και κάποιος που αντιμετωπίζει πρόβλημα αν έχει το geotagging στον καιρό ή κάποια άλλη εφαρμογή ενεργό.

 

 

Τζίφος παλι μόλις έκλεισε

 

Η lg Hellas έχει επίγνωση του θέματος; Ποια είναι η θέση της.

Μόλις μίλησα με την LG. Δεν γνωρίζουν τίποτα, οι συσκευές που εισάγονται απο την LG HELLAS δεν έχουν κάποιο θέμα και όλα αυτά που γράφονται στο internet από κάποιος είναι προπαγάνδα ανταγωνιστών.

Αλήτες όλοι εδώ μέσα και εγώ σας πίστευα ότι κλείνουν οι συσκευές σας βρε ουστ σαμσονακιδες και htcακιδες που πήγατε να κακολογησετε την lg.

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Now testing d85510g... (αν και έχω πάψει να ελπίζω)

Μπράβο ρε spanaks ήθελα να την δοκιμάσω και εγώ. Περιμένουμε αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ 32/3 ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΛΥΣΙΔΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΦΤΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΑ ΑΝΟΙΞΩ ΞΑΝΑ ..

ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΚΙΝΗΣΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΙΣ ΗΜΕΡΑΣ ΟΥΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΤΟΠΟΘΕΤΩ ΣΤΟ ΚΟΜΟΔΙΝΩ ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΤΗΘΕΙ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ON/OFF ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΚΛΕΙΣΤΟ .. ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΓΙΑ DOA ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ?

ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

 

Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

α) Διάβασε αυτό το θέμα από την αρχή και θα καταλάβεις

β) Μη φωνάζεις.

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ 32/3 ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΛΥΣΙΔΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΦΤΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΑ ΑΝΟΙΞΩ ΞΑΝΑ ..

ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΚΙΝΗΣΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΙΣ ΗΜΕΡΑΣ ΟΥΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΤΟΠΟΘΕΤΩ ΣΤΟ ΚΟΜΟΔΙΝΩ ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΤΗΘΕΙ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ON/OFF ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΚΛΕΙΣΤΟ .. ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΓΙΑ DOA ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ?

ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Κανε χρήση του doa αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε spanaks ήθελα να την δοκιμάσω και εγώ. Περιμένουμε αποτελέσματα

 

Με την ιταλική 10g, όλα καλά στον πρώτο κύκλο αποφόρτισης... Άντε να δούμε στον 2ο... :baby:

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω απο τις 7 του Μηνα και δεν εχει κλεισει ΟΥΤΕ μια φορα ουτε εχει κολλησει. Ειναι Ελληνικο με τα 16gb:)
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει καποιος που να μπορει να μας πει ποια παρτιδα εχει τα προβληματα ωστε να την ξερουμε. Μιλησα με το καταστημα που το αγορασα και μου ειπε να το στειλω για doa το εχω 4 μερες και οταν πεσω το βραδυ για υπνο το πρωι το βρισκω κλειστο μαλλον κοιμαται και αυτο μαζι μου ( μου το εχει κανει και τα 4 βραδυα ισως να φταει οτι μενε πολες ωρες αδρανη. Και σβηνει συνηθως κοιμαμαι 7 ωρες ...
Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν ειναι θεμα παρτιδας δηλ και doa να κανω μπορει παλι να εχω το ιδιο προβλημα ειναι γενικο το προβλημα τι να πω ..

Οταν πηρα τηλ να το αναφερω το προβλημα μου ειπαν απο το καταστημα κανενα προβλημα στελνουμε εντολη παραλαβης τις συσκευης στην courier.

(Σεναριο δικο μου )Μαλλον το θεμα το ξερει και η lg και σιωπηρα κανεις τις αντικαταστασεις συσκευων με διχως προβληματικες θελω να πιστευω ισως καποια κοματια τους βγηκαν προβληματικα και μεσωτου δικτυου πωλησεων τα αντικαθηστει για να μην παρει το θεμα διαστασεις τι αλλο να πιστεψω μαλλον αν ηταν θεμα sw θα εβγαζε ανακοινωση οτι θα υπαρξει update και θα διορθωθει το ξαφνικο κλεισιμο.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου είχα δεί τουλάχιστον 3 φορές shutdown όταν η μπαταρία πήγαινε 48-50%. Με την ιταλική 10g που είμαι τώρα 3 μέρες, δεν βλέπω κανένα πρόβλημα.
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου είχα δεί τουλάχιστον 3 φορές shutdown όταν η μπαταρία πήγαινε 48-50%. Με την ιταλική 10g που είμαι τώρα 3 μέρες, δεν βλέπω κανένα πρόβλημα.

Μόλις κλείσεις 5 Μέρες χωρίς πρόβλημα ενημέρωσε και την περνάω και εγώ αμέσως .

Για ποιά χώρα προορίζεται η 10g που έβαλες ;

Είναι branded ;

Την πέρασες με full wipe ;

Μπορείς να δώσεις link ;

Link to comment
Share on other sites

ROM η ιταλική από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2791761

Ο πιο εύκολος τρόπος flashαρίσματος αυτή τη στιγμή είναι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Πάντα με full wipe.

Δεν είναι branded οι official ROM (από όσο κατάλαβα). Υπάρχει ένας φάκελος (/data/.OP/) στο κινητό, που δεν επηρεάζεται από flashάρισμα ROM. Εκεί υπάρχουν τα "καλούδια" του κάθε carrier. Οι μόνες εφαρμογές που έρχονται με τη ROM είναι το McAfee και το Box.

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Από όλα αυτα που λέμε, αποδεικνύεται, οτι το πρόβλημα στο κινητό, ήταν (ως επί το πλείστον τουλάχιστον) θέμα software. Εγώ ας πούμε από τότε που εγκατέστησα πριν 5 μέρες την v10e σε ελβετικό 32ρι και μάλιστα ΟΤΑ και χωρίς Hard Reset, δε μου ξαναέσβησε. Μακάρι πάντως το γενικότερο πρόβλημα να λύθεί για όλους, για να πάψει να αδικείται αυτή η, κατά τα άλλα, κινητάρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Από όλα αυτα που λέμε, αποδεικνύεται, οτι το πρόβλημα στο κινητό, ήταν (ως επί το πλείστον τουλάχιστον) θέμα software. Εγώ ας πούμε από τότε που εγκατέστησα πριν 5 μέρες την v10e σε ελβετικό 32ρι και μάλιστα ΟΤΑ και χωρίς Hard Reset, δε μου ξαναέσβησε. Μακάρι πάντως το γενικότερο πρόβλημα να λύθεί για όλους, για να πάψει να αδικείται αυτή η, κατά τα άλλα, κινητάρα.

 

Έτυχε και δεν σου έκλεισε και εγω με ελβετικό και μου εχει κλείσει .

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε και δεν σου έκλεισε και εγω με ελβετικό και μου εχει κλείσει .

 

Μπορεί και να έτυχε όπως λες, δε ξέρω...πάντως με τη χρήση που κάνω, με γεμάτη ή μισογεμάτη μπαταρία, σε λειτουργεία πτήσης ή κανονική, βράδυ ή πρωϊ, με κάθε πιθανό συνδυασμό, από την ενημέρωση και μετά, λειτουργεί άψογα. Εάν παρατηρήσω κάτι θα το πω :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...