Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

σε ελβετικο 16άρι με αναβαθμιση σε 10e δεν μου το έχει ξαναπαρουσιάσει εδώ και 5 ημέρες
Θα mini ή θα μου mini ? (στα χέρια)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άρα δύο με την τελευταία έκδοση που δεν έχουν πρόβλημα. Άντε να δούμε...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το 32αρι ελληνικό αγορασμένο απο γνωστό κατάστημα απο τις 23/07 και μου το έχει κάνει 2 φορές . Το έχει πάει κανείς πίσω και του το έχουν αλλάξει ?Θα λυθεί έτσι το πρόβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι λένε ότι το πρόβλημα φαίνεται να διορθώθηκε με την τελευταία έκδοση λογισμικού. Διάβασε τα προηγούμενα ποστ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί οι διαχειριστές δεν έχουν ακόμη φτιάξει κατηγορία για το G3 όπως είναι και το G2 και οι άλλες συσκευές και έχουμε μόνο δύο τόπικ και δεν μπορούμε οι χρήστες να μιλήσουμε πάνω στην συσκευή μας .Φωτογραφία , μπαταρία κτλ που έχουμε ενδιαφέροντα πράγματα να αλλάξουμε και ασχολούμαστε μόνο με το ξαφνικό κλείσιμο της συσκευής και όχι με τη βελτίωση και με την ανταλλαγή απόψεων και πρέπει να μπαίνουμε σε ξένα φόρουμ για να το κάνουμε .
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτούς πού σβήνει πάντως καλό θα ήταν να αφαιρέσουν το pin,μην χάνουν κλήσεις:-P

Εύχομαι πάντως να διορθωθεί σύντομα καθώς σίγουρα είναι εκνευριστικό όλο αυτό το ζήτημά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτούς πού σβήνει πάντως καλό θα ήταν να αφαιρέσουν το pin,μην χάνουν κλήσεις:-P

Εύχομαι πάντως να διορθωθεί σύντομα καθώς σίγουρα είναι εκνευριστικό όλο αυτό το ζήτημά.

 

Δυστυχώς δεν βοηθά αυτό που προτείνεις φίλε ταξιδιώτη, διότι η συσκευή κλείνει τελείως και δεν κάνει restart.

Έμενα μου εχει παρουσιάσει 5-6 shutdowns από την ήμερα που το πήρα. Το firmware που φοράει η συσκευή είναι το 10e ,το οποίο και είχα περάσει αμέσως μετά το unboxing.

Κατά τα αλλά σούπερ !!!!

Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν βοηθά αυτό που προτείνεις φίλε ταξιδιώτη, διότι η συσκευή κλείνει τελείως και δεν κάνει restart.

Έμενα μου εχει παρουσιάσει 5-6 shutdowns από την ήμερα που το πήρα. Το firmware που φοράει η συσκευή είναι το 10e ,το οποίο και είχα περάσει αμέσως μετά το unboxing.

Κατά τα αλλά σούπερ !!!!

 

Απο που το αγορασες;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κλείσεις 5 Μέρες χωρίς πρόβλημα ενημέρωσε και την περνάω και εγώ αμέσως .

 

Έσβησε στις 5 ρε γκαντέμη... :lol:

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Έσβησε στις 5 ρε γκαντέμη... :lol:

 

:lol::lol: Και εμενα δεν ξερω τι εχει παθει και εδω και 4 μερες δεν εχω ουτε ενα κλεισιμο.

Ελπιζω να ειμαι πιο τυχερος απο εσενα και να φτασω την βδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 10a έκλεισε δύο φορές στην αρχή μου έκανε δύο σβησίματα ,μετά κάνω hard reset και έκ τοτε δεν το ξανά κανε .Μήπως να το δοκιμάσετε μήπως βρείτε και εσείς λύση στο πρόβλημα σας ...?
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να θυμηθω τι εχω αλλαξει εδω και 4 μερες που δεν έχω αντιμετωπισει κανενα κλεισιμο και το μονο που εκανα ηταν να βγαλω την sd card για να τυπωσω καποιες φωτογραφιες .

Υπαρχει καποιος που αντιμετωπιζει κλεισιματα και ΔΕΝ έχει sd card?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά. Λύθηκε το πρόβλημα ;;αξίζει. Να ζητήσω αντικατάσταση ;ή Και το άλλο το ίδιο θέμα θα έχει.
Link to comment
Share on other sites

Έχει. Διορθωθεί. Σε κανέναν αυτό το θέμα;; το κινητό το έχω μια βδομάδα. Κ το έχει κάνει 3 φορές
Link to comment
Share on other sites

Έχει. Διορθωθεί. Σε κανέναν αυτό το θέμα;; το κινητό το έχω μια βδομάδα. Κ το έχει κάνει 3 φορές

Τελικά όπως φαίνεται το όλο πρόβλημα είναι ζωδιακό. Σε όσους το κινητό είναι ζώδιο του νερού τότε επηρεάζεται από τον ανάδρομο Ερμή. Στα ζώδια της ξηράς τώρα το shut down εμφανίζεται όταν ο Άρης είναι στην σελήνη. Όλοι Αυτοί που είναι παρθένοι με ωροσκόπο Αιγόκερω τότε δεν εμφανίζεται το πρόβλημα.

Το πρόβλημα παρουσιάζεται και εξαφανίζεται τόσο τυχαία που σε λίγο θα συμβουλευόμαστε την Λίτσα Πατέρα.

Link to comment
Share on other sites

Απο που το αγορασες;

 

Είναι Ελληνικό από Wind και δεν χρησιμοποιώ κάρτα μνήμης.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα .Είχε και ένας φίλος μου το πρόβλημα κάθε δύο μέρες .Έτυχε και έβαλε κάρτα μνήμης class 10 για να έχει κάτι αρχεία που ήθελε πρόχειρα πάντα και εδώ και τέσσερις μέρες δεν του το ξανά έκανε.Επίσης και σε εμένα επιβεβαιώνω ότι με κάρτα μνήμης δεν μου το έχει κάνει ποτέ εδώ και ένα μήνα που το έχω το τηλέφωνο.
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα .Είχε και ένας φίλος μου το πρόβλημα κάθε δύο μέρες .Έτυχε και έβαλε κάρτα μνήμης class 10 για να έχει κάτι αρχεία που ήθελε πρόχειρα πάντα και εδώ και τέσσερις μέρες δεν του το ξανά έκανε.Επίσης και σε εμένα επιβεβαιώνω ότι με κάρτα μνήμης δεν μου το έχει κάνει ποτέ εδώ και ένα μήνα που το έχω το τηλέφωνο.

 

..δεν ξέρω αν αυτό έχει να κάνει με το συγκεκριμένο πρόβλημα, αλλά και εγώ του είχα βάλει από την αρχή κάρτα μνήμης και ποτέ δεν είχα

κλείσιμο της συσκευής.

 

..ας μας πούν και άλλοι που έχουν, η δεν έχουν έξτρα μνήμη την συμπεριφορά στο δικό τους..

Link to comment
Share on other sites

..δεν ξέρω αν αυτό έχει να κάνει με το συγκεκριμένο πρόβλημα, αλλά και εγώ του είχα βάλει από την αρχή κάρτα μνήμης και ποτέ δεν είχα

κλείσιμο της συσκευής.

 

..ας μας πούν και άλλοι που έχουν, η δεν έχουν έξτρα μνήμη την συμπεριφορά στο δικό τους..

 

Και εγώ με κάρτα μνήμης Class 10 κανένα πρόβλημα από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με την LG Hellas, με διαβεβαίωσαν πως η εταιρία είναι ενήμερη για το πρόβλημα και πως σκοπεύει να κυκλοφορήσει καινούριο firmware (εντός δεκαημέρου μου είπαν) που θα δορθώνει το bug. Για DOA μου είπε ο υπάλληλος ότι δεν ξέρει αν θα το δεχτεί ή όχι το υπεύθυνο τμήμα, αλλά πως ακόμα και καινούρια συσκευή να μου δώσουν, πιθανότατα και εκείνη να έχει το ίδιο πρόβλημα. Πάντως το θέμα είναι γενικευμένο απ'ότι φαίνεται και αυτό είναι θετικό γιατί σίγουρα δεν πρόκειται να το αφήσουν έτσι...

Υπομονή λοιπόν και ψυχραιμία!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Το θετικό είναι ότι είναι θέμα software και όχι hardware, οπότε θα διορθωθεί... Υπομονή όπως είπε ο φίλος σε όσους το αγόρασαν... Συμβαίνουν αυτά... H LG έχει δείξει πολύ καλά δείγματα τελευταία χρόνια οπότε δεν νομίζω να αργήσει... Αφού το παραδέχθηκαν και στην αντιπροσωπεία όλα οκ...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ εγώ εξακολουθώ και δοκιμάζω ROM...
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...