Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με την LG Hellas, με διαβεβαίωσαν πως η εταιρία είναι ενήμερη για το πρόβλημα και πως σκοπεύει να κυκλοφορήσει καινούριο firmware (εντός δεκαημέρου μου είπαν)

 

Βγήκε η αναβάθμιση σήμερα το πρωι. v12g 15ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε η αναβάθμιση σήμερα το πρωι. v12g 15ΜΒ

 

Αν θέλεις βάζεις και link για τη rom? Thanks!

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις βάζεις και link για τη rom? Thanks!

 

Μέσω ΟΤΑ μου ήρθε.

Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο -> κέντρο ενημερώσεων -> Ενημέρωση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει καμία custom για το τηλ; Με aosp θα βλέπατε αν ειναι θέμα hw η sw

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει καμία custom για το τηλ; Με aosp θα βλέπατε αν ειναι θέμα hw η sw

 

To πρόβλημα είναι software γιατί "λύνεται" με Partial wakelock.

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Σωστά έχεις το λύνεται σε quotes διότι το partial wakelock δεν είναι λύση. Αμφιβάλλω αν είναι software issue αλλά μακάρι να είμαι λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος να απενεργοποιήσει τον θερμικό κόφτη, μήπως κι εμπλέκεται στην όλη ιστορία;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα χθες με την lg hellas και μου είπαν οτι θα βγέι αναβάθμιση που θα το διορθώσει αυτο το θέμα . Και σήμερα μου ήρθε ενημέρωση λογισμικού .

Εκδοση λογισμικου V10g .Tην έχει πάρει κανείς άλλος την αναβάθμιση ??

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν μου έχει παρουσιάσει shutdowns ! Μπορούμε να επιβεβαιώσουμε εάν τελικά η v10g διορθώνει το πρόβλημα? Έχω την αίσθηση ότι ρολλαρει καλύτερα η συσκευή ενώ η μπαταρία δεν έχει καμία σχέση με την αρχή ...

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν μου έχει παρουσιάσει shutdowns ! Μπορούμε να επιβεβαιώσουμε εάν τελικά η v10g διορθώνει το πρόβλημα? Έχω την αίσθηση ότι ρολλαρει καλύτερα η συσκευή ενώ η μπαταρία δεν έχει καμία σχέση με την αρχή ...

Για την μπαταρία εννοείς χειρότερη ;

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία εννοείς χειρότερη ;

Έχεις δίκιο δεν διευκρίνησα! Εννοώ καλύτερη μετά τις 4-5 πρώτες φορτίσεις αλλά και τα 2 firmware update που έχουν μεσολαβήσει . Όχι βέβαια σαν του G2 ,αλλά θεωρώ ότι είναι σε πολύ καλό επίπεδο. Γενικά το κινητό έιναι πολύ καλύτερο σε σχέση με αυτά που ακούγονται.

Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αναφορές στο XDA με την τελευταία έκδοση λογισμικού 10G το πρόβλημα του shutdown λύθηκε ΑΛΛΑ μετατράπηκε σε επανεκκινήσεις.

Έχουμε καμία αναφορά από κάποιον εδώ μέσα που έχει περάσει την 10G

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα τη γερμανική (οπότε θα κάνει restart αύριο λογικά... )
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

μηπως παιζει ρολο πρωτης παρτιδας s/n406 η συμβαινει και στην παρτιδα με s/n407?

 

Εγω εχω παρτιδα 407 με την εκδοση των 32gb εδω και 10 μερες ουτε ενα shutdown και με την v10g το κινητο παει σφαιρα ειδικα αν εχεις περασμενο τον Nova Launcher Prime δεν υπαρχει lag αντε κανα χαζο lag στις ρυθμισεις στην εναλλαγη των καρτελων.Η μπαταρια σιγουρα βελτιωθηκε με 70% φωτεινοτητα εβγαλα 5 ωρες και κατι ψηλα ανοιχτη οθονη ως που να πεσει η μπαταρια στο 5%.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα πέρασα την 10G στον φίλο θα σας πω εντυπώσεις η απόγευμα η αύριο λογικά για την ώρα το μόνο που παρατήρησα είναι ότι μειώθηκε το lag (κάτι σαν πάγωματα που έκανε) αλλά παρατήρησα ότι ζεσταίνεται κάπως
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν εντυπώσεις αποβτην v10 το lag μειώθηκε κατά πολύ το θέμα με shutdown όμως άλλαξε πριν έστηνε και δεν άνοιγε τώρα σβήνει και ανοίγει μόνο του
Link to comment
Share on other sites

Αντιθέτως εγώ, που αντιμετώπισα θέμα shutdown με ελβετικό 32αρι, από την 10ε και μετά δεν αντιμετώπισα το παραμικρό. Το κινητό λειτουργεί σαν...ελβετικο ρολόϊ :D
Link to comment
Share on other sites

Έχω κλείσει ήδη μια εβδομαδα χωρίς shutdown . Φτου μη το ματιασω!!!

είμαι 4 μέρες με την 10E και 3 μέρες με την 10g.

 

Το μάτιασα είχα το απόγευμα την πρώτη επανεκκίνηση.το θέμα είναι ότι ούτε που το πείρα χαμπάρι .το κατάλαβα όταν πήγα να δω τα στατιστικά της μπαταρίας.

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει κάνει δύο φορές επανεκκίνηση μέσα σε διάστημα 3 μερών. Έχω ελληνικό 32αρι με v10g. Από shutdowns δεν είχα ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κλείσει ήδη μια εβδομαδα χωρίς shutdown . Φτου μη το ματιασω!!!

 

Και γω τα ίδια... αλλά εγώ γύρισα στη "σωστή" rom (της cosmote έχουν μείνει στην 10b).

Διαφορές με πριν, το έχω αφήσει σε auto gsm/3g (πριν ήταν force 2g συνήθως) και ξήλωσα και το box.

 

Βέβαια υπάρχει το αρχικό bug με την οθόνη πρόσφατων εφαρμογών...

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...