Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει η σύζυγος φοιτητικό cu, ήρθε η εποχή που άρχισαν να την καλούν για λήξη του φοιτητικού. Μια φορά απάντησε τους είπε πως είναι στην εργασία και δεν μπορεί να μιλήσει, από εκείνη τη στιγμή δεν μίλησε ξανά μαζί τους. 

Την προσφορές προτείνουν συνήθως; 

(Σκέφτομαι μήπως, της κάνω ένα unlimited συμβόλαιο, να ησυχάσει κι αυτή αλλά κι εγώ.)

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, andreasomageiras said:

Έχει η σύζυγος φοιτητικό cu, ήρθε η εποχή που άρχισαν να την καλούν για λήξη του φοιτητικού. Μια φορά απάντησε τους είπε πως είναι στην εργασία και δεν μπορεί να μιλήσει, από εκείνη τη στιγμή δεν μίλησε ξανά μαζί τους. 

Την προσφορές προτείνουν συνήθως; 

(Σκέφτομαι μήπως, της κάνω ένα unlimited συμβόλαιο, να ησυχάσει κι αυτή αλλά κι εγώ.)

Δεν υπάρχει καμία προσφορά από τη στιγμή που καταργήθηκε και το special, απλά θα της πουν να στείλει τα δικαιολογητικά , δλδ πάσο, για να συνεχίσει να το έχει 

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου φοιτητικό Cu που έληξε τον Ιούνιο αλλά δεν έκανα κάποια ενέργεια ανανέωσης υπάρχει η παρακάτω προσφορά.

Vod2.jpg

Vod1.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, knight666 said:

Με 11,8€ για 30 μέρες δίνει: 3GB, Απεριόριστα λεπτά ομιλίας, 100 sms προς όλους & 3GB από το Cu Shake.

Αυτό δεν είναι προσφορά. Είναι πακέτο που υπάρχει σε όλα τα CU.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, paanos said:

Που είναι η προσφορά; 

Ποιος μίλησε για προσφορά;

Σου λέει "έληξε η φοιτητική προσφορά" πάρε αυτό.

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

@gpapas640 Δεν το ήξερα φίλε μου.

Νόμιζα ότι ήταν κάτι σαν το Special αλλά τελικά την έχουν όλα τα Cu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, knight666 said:

@gpapas640 Δεν το ήξερα φίλε μου.

Νόμιζα ότι ήταν κάτι σαν το Special αλλά τελικά την έχουν όλα τα Cu.

Από 28 Αυγούστου το πακέτο αυτό θα προσφέρει:

•1000' λεπτά,κάποια μηνύματα και 2 GB για την ίδια τιμή 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Από 28 Αυγούστου το πακέτο αυτό θα προσφέρει:

•1000' λεπτά,κάποια μηνύματα και 2 GB για την ίδια τιμή 

Το ίδιο θα ισχύει και για εμάς που έχουμε την προσφορά για εννέα μήνες, όλα απεριόριστα με 13 ευρώ (11,82);;;

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, costastro said:

Το ίδιο θα ισχύει και για εμάς που έχουμε την προσφορά για εννέα μήνες, όλα απεριόριστα με 13 ευρώ (11,82);;;

Όχι,μην ανησυχείς

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Από 28 Αυγούστου το πακέτο αυτό θα προσφέρει:

•1000' λεπτά,κάποια μηνύματα και 2 GB για την ίδια τιμή 

Πότε το ανακοίνωσαν αυτό πάλι;

Edit: ok το βρήκα..

Μετά άμα λέω ότι είναι συμφωνημένα από πριν το μερίδιο των πελατών που έχει η κάθε εταιρεία και δεν θέλουν να αλλάξει έχω άδικο;;

Με ποιον τρόπο είναι ανταγωνιστικοί δλδ; Με το να έχουν ακριβώς τα ίδια πακέτα;

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Στα 25€αρια "πως" θα φσγωθουν τα 600GB σε 30 μερες? Εκτος εαν τηρηθει το 300GB ανα ημερολογιακο μηνα!

"Στα πολυπλοκα αφηγηματα, τυπου 3 σελιδες λεπτομερειες, παντα υπαρχει καποιο λαθος". Αρα πρωτης ταξεως ευκαρια να εκμεταλλευτουν την τρυπα τα "γατονια".

Μασημενη τροφη ποια ειναι η τρουπα, ΜΟΝΟ βλαπτει οσους (>95%) την μυρηκαζουν μασημενη. Επιπλεον επιτιθεμενοι σε αυτους (<5%) που καθε φορα την "ανακαλυπτουν".

Καλη τυχη στους αξιους της μοιρας τους (>95% αναμεταξυ μας). Μονο προς το χειροτερο τα επομενα χρονια. Σεις φααααατεεεε αναμεεεενοντας.

Υ.Γ.: Το 600GB το απεσυραν αμεσα σε λιγες ωρες, σε μερα αργιας. Αποδειξη οτι μας διαβαζουν εδω μεσα. Ικανοι ακομα και τα screenshots να αμφισβητησουν:

 

Screenshot_20240727_182033_Chrome.jpg

Τα "γατονια" μη τους αποκαλυπτετε τιποτα. Αφηστε τους να "αυτοδιαλυθουνε" μες στη μυθιστορηματικη αφηγηματικοτητα σελιδων επι σελιδων τους.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα Vodafone σήμερα να αγοράσω έναν αριθμό cu και να το μετατρέψω σε φοιτητικό καθώς η σύζυγος είναι φοιτήτρια σε ιδιωτικό ΙΕΚ και με την βεβαίωση σπουδών δεν γίνεται λένε μετατροπή σε φοιτητικό αλλά μόνο με κανονικό πάσο.. εν το μεταξύ με την ίδια βεβαίωση πριν 10 μέρες μετέτρεψε ένα καρτοκινητο what’s up σε φοιτητικό σε κατάστημα Γερμανός.. υπάρχει λύση; 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, rs280ps said:

Πήγα σε κατάστημα Vodafone σήμερα να αγοράσω έναν αριθμό cu και να το μετατρέψω σε φοιτητικό καθώς η σύζυγος είναι φοιτήτρια σε ιδιωτικό ΙΕΚ και με την βεβαίωση σπουδών δεν γίνεται λένε μετατροπή σε φοιτητικό αλλά μόνο με κανονικό πάσο.. εν το μεταξύ με την ίδια βεβαίωση πριν 10 μέρες μετέτρεψε ένα καρτοκινητο what’s up σε φοιτητικό σε κατάστημα Γερμανός.. υπάρχει λύση; 

Δυστυχώς όχι. Και εμένα το ίδιο μου είχαν πει,ενώ σε γνωστό στην πράσινη για να του ανανεώσουν το φοιτητικό συμβόλαιο του ζητάνε πάσο και υπάρχει πιθανότητα να μην του τα ανανεώσουν(!!!!)

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Δυστυχώς όχι. Και εμένα το ίδιο μου είχαν πει,ενώ σε γνωστό στην πράσινη για να του ανανεώσουν το φοιτητικό συμβόλαιο του ζητάνε πάσο και υπάρχει πιθανότητα να μην του τα ανανεώσουν(!!!!)

Δλδ κ να μιλήσω αργότερα με εξυπηρέτηση cu δεν θα δεχτούν την βεβαίωση φοίτησης; 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, rs280ps said:

Δλδ κ να μιλήσω αργότερα με εξυπηρέτηση cu δεν θα δεχτούν την βεβαίωση φοίτησης; 

Μίλα δεν χάνεις κάτι,αλλά πιθανότατα να σου πουν το ίδιο. Και στην πράσινη που σου πήραν την βεβαίωση τυχερός ήσουν 

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε ηλεητρονικα και οχι σε καταστημα

στειλε μειλ εδω

custudent@vodafone.com

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, rs280ps said:

Πήγα σε κατάστημα Vodafone σήμερα να αγοράσω έναν αριθμό cu και να το μετατρέψω σε φοιτητικό καθώς η σύζυγος είναι φοιτήτρια σε ιδιωτικό ΙΕΚ και με την βεβαίωση σπουδών δεν γίνεται λένε μετατροπή σε φοιτητικό αλλά μόνο με κανονικό πάσο.. εν το μεταξύ με την ίδια βεβαίωση πριν 10 μέρες μετέτρεψε ένα καρτοκινητο what’s up σε φοιτητικό σε κατάστημα Γερμανός.. υπάρχει λύση; 

θα κάνεις την αίτηση από vodafonecu.gr και σε λίγες μέρες θα είναι φοιτητικό 

Link to comment
Share on other sites

Οταν μια εταιρια κινητης δε μπορει να ελεγξει τους υπαλληλους της πχ "που" δινουν φοιτητικα και ποσα # στον καθε "πελατη" αναμενομενο στις ιδιοτητες των ελληνων καταναλωτων που εχει ως target group βεβαια, δε φταιει μονο η εταιρια

ΤΟΤΕ αναμενομενο αργα η γρηγορα να φτασει στις ιδιου τυπου πολιτικες οπως το ελληνικο κρατος:

"Φωτια στο Ζουμπερι; 112 παντου σε ολη την Αττικη, και "οποιον παρει ο Χαρος"".

Προφανως και δε φταιει κυριως η εταιρια, αλλα κυριως το target group που αναφερεται.

"Ετσι", απο την αλλη μερια, επιβιωσαν τοσες χιλιετιες διπλα στους Οθωμανους, αρα εχει λογο που ειναι "ετσι" το tatget group της και δεν υπαρχει ουτε 0% πιθανοτητα να αλλαξει αυτο, πχ να γινουμε ευρωπαιοι στην "ΜΗ κουτοπονηρια".

Κοψιμο των φοιτητικων χωρις επαρκη στοιχεια λοιπον, τυπου: "112 παντου και "Οποιον παρει ο Χαρος".

Δε προκειται να ειναι τιποτα αλλο ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΕΡΟ στο target group της και "Τα χλωρα μαζι με τα ξερα"._

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Nikolas_620ti said:

θα κάνεις την αίτηση από vodafonecu.gr και σε λίγες μέρες θα είναι φοιτητικό 

Οποτε αγοράζω κανονικά από κατάστημα αριθμό και μετά κάνω αίτηση; 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, rs280ps said:

Οποτε αγοράζω κανονικά από κατάστημα αριθμό και μετά κάνω αίτηση; 

σωστα, ετσι εκανα πριν μερικους μηνες

εφερα με φορητοτητα ενα νουμερο, και εστειλα τα δικαιολογητικα στο μειλ που εγραψα (το οποιο μειλ μου το εδωσαν απο την εξθπηρετιση πελατων στο chat)

σε 3-4 μερες ηταν φοιτιτικο και εκτος απο αυτο μου ενεργοποιησαν για 3 μηνες δωρεαν το πακετο meapola 11.8 ευρω

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα και πάλι!

Screenshot_20240808-011523_Messages.png

Screenshot_20240808-011551_My CU.png

Screenshot_20240808-011613_My CU.png

Screenshot_20240808-011645_My CU.png

Screenshot_20240808-011652_My CU.png

Screenshot_20240808-011706_My CU.png

Screenshot_20240808-011730_My CU.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2024 at 1:25 ΜΜ, rs280ps said:

Οποτε αγοράζω κανονικά από κατάστημα αριθμό και μετά κάνω αίτηση; 

γιατι δεν αγοραζεις κατευθειαν αριθμο απο vodafonecu.gr? εκτος αν θες να ψαξεις τους αριθμους για βρεις κατι στα μετρα σου 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...