Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λάθος μήνυμα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν μου ήρθε κάποιο τέτοιο μήνυμα και το έχω φοιτητικό 8 χρόνια!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν μου ήρθε κάποιο τέτοιο μήνυμα και το έχω φοιτητικό 8 χρόνια!!
Σου ήρθε το μήνυμα για την λήξη του υπόλοιπου στις 11/4 ;;;

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε το μήνυμα για την λήξη του υπόλοιπου στις 11/4 ;;;

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Ναι ήρθε τότε.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα οπότε να υποθέσω ότι σε όσους δεν ήρθε το μήνυμα της λήξης τους ήρθε ειδοποιητηριο για διακοπή

 

Και ακόμα να υποθέσω ότι η αυτόματη ανανέωση θα πάει σύντομα περίπατο, θα θέλει μια ανανέωση κάθε 6 μήνες για τους φοιτητές

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα οπότε να υποθέσω ότι σε όσους δεν ήρθε το μήνυμα της λήξης τους ήρθε ειδοποιητηριο για διακοπή

 

Και ακόμα να υποθέσω ότι η αυτόματη ανανέωση θα πάει σύντομα περίπατο, θα θέλει μια ανανέωση κάθε 6 μήνες για τους φοιτητές

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Στυγνός εκβιασμός πιστεύω είναι το μήνυμα , δεν ίσχυει .

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στυγνός εκβιασμός πιστεύω είναι το μήνυμα , δεν ίσχυει .
Για τώρα δεν ισχύει αλλά έχω μια υποψία ότι η ημερομηνία πλέον δεν θα ανανεώνεται στους φοιτητές

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Για τώρα δεν ισχύει αλλά έχω μια υποψία ότι η ημερομηνία πλέον δεν θα ανανεώνεται στους φοιτητές

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Μένει να δούμε στη πράξη..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου ήρθε σήμερα το μήνυμα για τη διακοπή στις 30/3 ακριβώς 8 χρόνια και 1 μήνα από την έναρξη του αντί για 3 χρόνια που ειχα την ειδική προσφορά.

Οι επιλογές είναι δύο παιδιά, η cu special η φοιτητικο καρτοπρογραμμα που με έχουν πάρει ενα σωρό φορές στα 13,55€

Αναλυτικότερα εδώ

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/apokleistikes-prosfores-mono-gia-esena/

Διαλέγει και παίρνει ο κάθενας, εγώ μάλλον παραμένω σε cu λέω τους έχω πει 2-3 φορές όχι που με πήραν για να μη μπλέξω με συμβόλαια αν και το σκέφτομαι λίγο γιατί ουσιαστικά 1,5€ διαφορά είναι πάνω κάτω.

 

ΥΓ: έχει κανει κάποιος πρόσφατα να επαλήθευσει αν το 13,55€ είναι τελικη με όλους τους φόρους κινητής μέσα;

ΥΓ2: ειναι κανονικά διαθέσιμες οι πρόσφορες του cu around στο φοιτητικο καρτοπρογραμμα?

 

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου είναι από τα πρώτα φοιτητικά που έβγαλε η Vodafone κάπου στο 2010 αν θυμάμαι καλά (μπορεί και ποιο νωρίς) δουλεύει κανονικά μέχρι και σήμερα και του βάζω 10€ τον χρόνο και αν, πάντα στην sim 2 του κινητού. Μου έχει έρθει το μήνυμα για λήξη υπολοιπου τον Απρίλιο όπως και σε άλλους, αλλά το μήνυμα της λήξης δεν μου έχει έρθει. Όπως και να έχει αν λήξει και σταματήσει να μου δίνει τα μηνιαία μπόνους δεν θα κλάψω. Έχω ήδη έτοιμη roaming κάρτα με 50gb σε 4g stick που περιμένει να πάρει την θέση της Vodafone ;)
Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου ήρθε σήμερα το μήνυμα για τη διακοπή στις 30/3 ακριβώς 8 χρόνια και 1 μήνα από την έναρξη του αντί για 3 χρόνια που ειχα την ειδική προσφορά.

Οι επιλογές είναι δύο παιδιά, η cu special η φοιτητικο καρτοπρογραμμα που με έχουν πάρει ενα σωρό φορές στα 13,55€

Αναλυτικότερα εδώ

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/apokleistikes-prosfores-mono-gia-esena/

Διαλέγει και παίρνει ο κάθενας, εγώ μάλλον παραμένω σε cu λέω τους έχω πει 2-3 φορές όχι που με πήραν για να μη μπλέξω με συμβόλαια αν και το σκέφτομαι λίγο γιατί ουσιαστικά 1,5€ διαφορά είναι πάνω κάτω.

 

ΥΓ: έχει κανει κάποιος πρόσφατα να επαλήθευσει αν το 13,55€ είναι τελικη με όλους τους φόρους κινητής μέσα;

ΥΓ2: ειναι κανονικά διαθέσιμες οι πρόσφορες του cu around στο φοιτητικο καρτοπρογραμμα?

 

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν κάνω καμια ενέργεια θα μεταφερθεί αυτόματα από μόνο του στο cu special η πρέπει να κάνω κάποια ενέργεια;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω καμια ενέργεια θα μεταφερθεί αυτόματα από μόνο του στο cu special η πρέπει να κάνω κάποια ενέργεια;

Θα μεταφερθεί αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Θα μεταφερθεί αυτόματα.

 

Ευχαριστώ! Κάτι ακόμα. Επειδή έχω πρώην cyta νυν vodafone χωρίς συμβόλαιο να μπορούσα λεγοντας τους να κάνω συμβόλαιο σπίτι για 1 χρόνο να παρατείνω το φοιτητικό πακέτο;

Link to comment
Share on other sites

Και τι προνόμια έχει το cu special;

θα σου βαζει 600 λεπτα προς cu και 600 mb καθε μηνα δωρεαν και θα μπορεις να ενεργοποιησεις 1 πακετο του cu special που σου παρεχει 600 λεπτα προς ολους +600sms προς ολους +1200mb με κοστος 10 ευρω . Το cu special ισχυει για 2 χρονια . Επισης δεν παρατεινεται τωρα πια ημερομηνια ληξης οπως στο φοιτητικο ετσι εχω διαβασει θα το δω στην πραξη . Εχω φτιαξει ομαδα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474614&page=3 .

 

 

καλησπέρα μετά απο αρκετα χρονια στο φοιτητικο μου κοβουνε και το φοιτητικο μου μαλλον απο το 2007 ή 2008 το εχω και ελαβα το παρακατω μυνημα

Screenshot-2021-03-17-18-43-44.jpg

Screenshot-2021-03-17-18-43-52.jpg

Αρα μετα τις 30/3/21 θα μου καταργησουνε τα δωρεαν λεπτα και mb και θα μου βαλουνε καινουργια απο το cu special , αλλα στο cu special δεν θα ανανεωνεται η ημερομηνια ληξης του υπολοιπου και πρεπει να καθε εως 2 μηνες να βαζω καρτα για να μην χασω το υπολοιπο μου σε ευρω. Μονο αυτο αλλαζει σε εμενα τιποτα αλλο ουτε τα φοιτητικα πακετα ενεργοποιουσα αλλα μονο το dialy πακετο 200 λεπτα προς ολους με 1,50 ευρω/για 24 ωρες οταν το χρειαζομουνα και τις δωρεαν παροχες του cu χρησιμοποιουσα μονο .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι είμαι ήδη 26 μήνες στο CU special και δεν μου το έχουν αφαιρέσει. Για την ώρα έχει ξεπεράσει τα 2 χρόνια δηλαδή και συνεχίζει. Αν και η αλήθεια είναι ότι πέρα από τις δωρεάν παροχές, οι οποίες κατά βάση απλά μαζεύονται, δεν ενεργοποιώ πλέον πακέτο στο CU εδώ και περίπου 1,5 χρόνο, πιθανόν να παίζει κι αυτό ρόλο.
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι είμαι ήδη 26 μήνες στο CU special και δεν μου το έχουν αφαιρέσει. Για την ώρα έχει ξεπεράσει τα 2 χρόνια δηλαδή και συνεχίζει. Αν και η αλήθεια είναι ότι πέρα από τις δωρεάν παροχές, οι οποίες κατά βάση απλά μαζεύονται, δεν ενεργοποιώ πλέον πακέτο στο CU εδώ και περίπου 1,5 χρόνο, πιθανόν να παίζει κι αυτό ρόλο.
Ναι και μένα φίλος μου είναι απο τον 12/2018 και δεν έχει αλλαξει κάτι. Μάλλον θα μας ξεχάσουν και εκει μερικά χρόνακια παραπάνω...

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Cu special δίνει κάθε μήνα τα 600' προς CU και 600 mb άνευ ανανέωσης;;;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο Cu Special αν δεν ανανεώνεις καθόλου τον χρόνο ομιλίας σου μπαίνει φραγή στους 3 μήνες;

Το υπόλοιπο διάβασα ήδη ότι χάνεται στους 2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα CU Special που έχω, έχει χάσει τα € του αλλά 4 μήνες μετά τη τελευταία ανανεωση δεν έχει φραγή ούτε εισερχομένων ούτε εξερχόμενων, παίρνει κανονικά τα λεπτά και τα ΜΒ δώρο κάθε μήνα.

 

Cu special δίνει κάθε μήνα τα 600' προς CU και 600 mb άνευ ανανέωσης;;;

Ναι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα CU Special που έχω, έχει χάσει τα € του αλλά 4 μήνες μετά τη τελευταία ανανεωση δεν έχει φραγή ούτε εισερχομένων ούτε εξερχόμενων, παίρνει κανονικά τα λεπτά και τα ΜΒ δώρο κάθε μήνα.

 

 

Ναι.

 

Άρα είναι ακριβώς όπως το φοιτητικό ευτυχώς, αν δεν αγοράζεις πακέτα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...