Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Κάτι άλλο... Το cu βγάζει το καλοκαίρι προσφορές τύπου απεριόριστα data για x ημέρες δωρεάν ή αντί κάποιου μικρού χρηματικού ποσού;

Για παράδειγμα, πέρυσι το καλοκαίρι έδινε στα συμβόλαια απεριόριστα data με 6,9€ για 15 ημέρες, τα οποία επειδή μοιράζονταν με άλλες συσκευές με βόλεψε αφάνταστα.

 

Ναι,πιο πολλές από το καρτοσυμβολαιο που έχω εγώ.

Αν και προσωπικά,όσο είχα καρτοκινητό δεν έκανα συχνά ανανέωση,με βόλευε άλλη εταιρεία λόγω κάλυψης στα σημεία που κινούμαι.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS εκανα πατάτα. Με πήραν τηλ από την Vodafone μόλις τώρα και μου έκαναν προσφορά 13.50 τελική τιμή με 1000 λεπτά προς όλους 600 προς cu και 5000gb ίντερνετ.την αποδεχτηκα έδωσα τα στοιχεία μου όλα κανονικά και μου είπαν θα μου έρθει μνμ σε λίγη ώρα για ενεργοποιοηση.ομως το φοιτητικό το έχω τώρα 4 χρονια αλλά δεν ήταν στο όνομα μου δεν ήταν στο όνομα μου.τωρα τι θα γίνει θα μου το κόψουν τελείως? Δεν έπρεπε να απαντήσω στο τηλ εκανα βλακεια! Παρακαλώ οποίος ξέρει να μου πει..
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούν να στο κόψουν. Αν δεν απάντησε ο ιδιοκτήτης αλλά κάποιος άλλος , κανονικά δεν μπορούν να αποδεχτούν το συμβόλαιο.

Αλλά επειδή τους ενδιαφέρουν τα συμβόλαια , το πιό πιθανό είναι να το περάσουν στο όνομα σου.

Link to comment
Share on other sites

Μην πατήσεις απλά το λινκ που θα ερθει και δεν θα ενεργοποιηθεί το συμβόλαιο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούν να στο κόψουν. Αν δεν απάντησε ο ιδιοκτήτης αλλά κάποιος άλλος , κανονικά δεν μπορούν να αποδεχτούν το συμβόλαιο.

Αλλά επειδή τους ενδιαφέρουν τα συμβόλαια , το πιό πιθανό είναι να το περάσουν στο όνομα σου.

 

Ευχαριστώ πολύ. είχες δίκιο μου έστειλαν να ενεργοποιηθεί η προσφορά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην πατήσεις απλά το λινκ που θα ερθει και δεν θα ενεργοποιηθεί το συμβόλαιο.

 

Τι εννοεις? Πριν από λίγο μου ήρθε το μήνυμα για συναίνεση και το πάτησα.. δεν ενεργοποιηθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το πάτησες ναι ενεργοποιήθηκε. Αν δεν το πατούσες και το αγνοουσες, θα παρέμενες στο φοιτητικό.

 

Edit: τώρα μπήκα στο κλίμα. Κανονικά δεν θα έπρεπε να προχωρήσει αφού δεν είσαι ο κάτοχος της γραμμής, το συμβόλαιο ομως ενεργοποιήθηκε στον κάτοχο της γραμμής (δηλαδή όχι σε εσένα). Δεν γίνεται τόσο εύκολα η μεταβίβαση, πρέπει να δώσει ο κάτοχος εντολή στην εταιρία και αυτή να μεταβιβάσει τον αριθμό στον νέο κάτοχο.

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το πάτησες ναι ενεργοποιήθηκε. Αν δεν το πατούσες και το αγνοουσες, θα παρέμενες στο φοιτητικό.

 

Edit: τώρα μπήκα στο κλίμα. Κανονικά δεν θα έπρεπε να προχωρήσει αφού δεν είσαι ο κάτοχος της γραμμής, το συμβόλαιο ομως ενεργοποιήθηκε στον κάτοχο της γραμμής (δηλαδή όχι σε εσένα). Δεν γίνεται τόσο εύκολα η μεταβίβαση, πρέπει να δώσει ο κάτοχος εντολή στην εταιρία και αυτή να μεταβιβάσει τον αριθμό στον νέο κάτοχο.

 

Πριν 1.5 χρόνο ήθελα μια βεβαίωση κινητου για υπηρεσία, είχα πάει στην Vodafone και είχε τα στοιχεία του κατόχου τα άλλαξε και έβαλε τα δικά μου. Δεν ξέρω αν παιζει ρόλο αυτό.εαν δεν εγκριθεί θα μου έρθει μνμ η θα παραμείνει έτσι όπως ήταν?

Link to comment
Share on other sites

Πριν 1.5 χρόνο ήθελα μια βεβαίωση κινητου για υπηρεσία, είχα πάει στην Vodafone και είχε τα στοιχεία του κατόχου τα άλλαξε και έβαλε τα δικά μου. Δεν ξέρω αν παιζει ρόλο αυτό.εαν δεν εγκριθεί θα μου έρθει μνμ η θα παραμείνει έτσι όπως ήταν?

 

Τώρα την πάτησες..

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν εγκριθεί θα μου έρθει μνμ η θα παραμείνει έτσι όπως ήταν?
Από τη στιγμή που είπες τα στοιχεία σου και σου είπε οκ, τότε ο αριθμός ανήκει σε εσένα. Αν δεν ήταν τα δικά σου στοιχεία, δεν θα προχωρούσε τη διαδικασία.

Επίσης σου ήρθε το sms και το αποδεχτηκες. Μπορείς να πατήσεις ξανά πάνω στον σύνδεσμο και να κατεβάσεις σε pdf το συμβόλαιο, ώστε να δεις τα στοιχεία του κατόχου της γραμμής.

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν εγκριθεί θα μου έρθει μνμ η θα παραμείνει έτσι όπως ήταν?
Από τη στιγμή που είπες τα στοιχεία σου και σου είπε οκ, τότε ο αριθμός ανήκει σε εσένα. Αν δεν ήταν τα δικά σου στοιχεία, δεν θα προχωρούσε τη διαδικασία.

Επίσης σου ήρθε το sms και το αποδεχτηκες. Μπορείς να πατήσεις ξανά πάνω στον σύνδεσμο και να κατεβάσεις σε pdf το συμβόλαιο, ώστε να δεις τα στοιχεία του κατόχου της γραμμής.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που είπες τα στοιχεία σου και σου είπε οκ, τότε ο αριθμός ανήκει σε εσένα. Αν δεν ήταν τα δικά σου στοιχεία, δεν θα προχωρούσε τη διαδικασία.

Επίσης σου ήρθε το sms και το αποδεχτηκες. Μπορείς να πατήσεις ξανά πάνω στον σύνδεσμο και να κατεβάσεις σε pdf το συμβόλαιο, ώστε να δεις τα στοιχεία του κατόχου της γραμμής.

 

Οκ πάτησα επάνω στο μήνυμα κατέβασα το αποδεικτικό και γράφει τα δικά μου στοιχεία.. επίσης μου είπαν θα με πάρουν τηλ να μου δώσουν 30 gb για να τα καταλωσω σε 3 μηνες ..να ρωτήσω και κάτι άλλο αν δεν γίνει καμία στραβή

(που δεν νομίζω) ξέρεις από ποτέ θα ενεργοποιηθεί η προσφορά? Η έχει ενεργοποιηθεί από τότε που πάτησα? Υπάρχει περίπτωση αν με βρούνε να μου κόψουν το συμβόλαιο ανά πάσα στιγμή?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα αν τελικά το ήθελες το καρτοσυμβόλαιο ή όχι. Απο την στιγμή πάντως που θα προχωρήσει και θα το έχεις σε χρήση, δε νομίζω προσωπικά να στο κόψουν πριν τη λήξη του
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. μου έστειλαν μήνυμα και γράφει δεν ολοκληρώθηκε το αίτημα μου..σας ευχαριστώ όλος για την βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα απλά να μοιραστώ μία ιστορία:

 

Προ τριμηνίας πήρε η κόρη μου το πάσο της και πήγαμε στη Voda να κάνoyme το κινητό της φοιτητικό.

Μετά από 3 διαφορετικές αιτήσεις (διότι όλες "σκόνταφταν" σε τεχνικό πρόβλημα) μας είπαν τελικά ότι δε γίνεται

να γίνει φοιτητικό το κινητό της, γιατί αυτό το πάσο ήδη χρησιμοποιείται σε άλλο νούμερο!

 

Μετά από αλλεπάλληλες προσπάθειες να πείσουμε ότι δεν είναι ελέφαντας και αφού

αντικρούσαμε το ότι η κόρη μου έχει δώσει τον αριθμό του πάσου της σε κάποιον άλλο, για να βγάλει αυτός φοιτητικό.

(Πράγμα αδύνατο γιατί η αίτηση του φοιτητικού έγινε την ίδια μέρα που εκείνη παρέλαβε το φοιτητικό πάσο από τη Voda.)

Συμβιβαστήκαμε με το να πάει ξανά η ίδια ΜΕ το πάσο της (σαν ιδιοκτήτρια αυτού) και το κινητό της και να κάνει αίτηση ΔΙΑΚΟΠΗΣ της φοιτητικής ιδιότητας από το άλλο νούμερο (το οποίο για λόγους προστασίας δεδομένων δε μας αποκάλυπταν άλλα ούτε και οι ίδιοι καλούσαν) και στη συνέχεια ξανακάναμε αίτηση η οποία πέρασε...

 

Η διαρροή της διαρροής...

Αυτά...

 

Υ.Γ.

Πληροφοριακά, σε τηλεφώνημα στη Cosmote, μας είπαν πως και εκεί υπάρχει φοιτητικό κινητό

με τον αριθμό πάσου της κόρης μου, το οποίο επίσης δεν μας αποκαλύπτουν...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει πρόσβαση στους κωδικούς της σχολής , μπορεί να μπει στο http://academicid.minedu.gov.gr/ και να βρει αντίγραφο της φοιτητικής τυτότητας μαζί με τους κωδικούς.

Ψάξε λοιπόν στο πιοι έχουν πρόσβαση στους κωδικούς της κόρης σου.

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99%, όταν παρέλαβε την ταυτότητα από το κατάστημα, της δώσανε και ένα νούμερο. Μέσα σε αυτά που υπέγραψε, ο πωλητής ‘λαθραία’ της έδωσε να υπογράψει έντυπο ταυτοποίησης, και έτσι έχει ένα νούμερο στο όνομά της με το πάσο.

Βρείτε αρχικά εκείνη τη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πάνω ο φίλος γράφει ότι το ίδιο έγινε στην κοσμοτε ...

 

Γίνεται όμως να βγάλεις φοιτητικό χωρίς να προσκομίσεις πάσο σε φυσική μορφή η έστω φωτογραφία του;;;;

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

βγάζεις φωτογραφία από το internet.

 

Screenshot-51.png

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, δεν το γνώριζα αυτό

 

Άρα αν κλαπούν τα στοιχεία ηλεκτρονικά την πάτησες

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θε έπρεπε να θεωρείται έγκυρο, δεν έχει τον μοναδικό κωδικό (123456789 λέει στη φωτογραφία).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δηλαδή αν κάποιος βάλει δικηγόρο για να ξεκαθαρίσει το θέμα προσωπικών δεδομένων, που μπορεί να φτάσει το ζήτημα? Το GDPR αναφέρει πως μπορεί να διεκδικήσει κάποιος εως και το 4% του τζίρου κάποιας εταιρείας που παρέβη το νόμο....
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αποδειχθεί ότι εμπλέκεται η εταιρία (κάποιος υπάλληλος πχ) σε αυτό και ότι δεν είναι ευθύνη του πελάτη.

Αν ξεκαθαρίσει αυτό, τότε ναι μπορείς να τους καταγγείλεις για καταπάτηση του όρου των προσωπικών δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει αλλάξει κάτι όσο αφορά στη λήξη των πακέτων; ξέρω ότι εληγαν στις 30 μέρες και έκανα ανανέωση στις 29 για να μη χάσω τα υπόλοιπα μου. Σήμερα που ανανέωσα είδα ότι γράφει λήξη στις 29 ημέρες, στις 7 Απριλίου. Πρέπει να ανανεώσω στις 28 μέρες;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

30 ημέρες είναι μέχρι τις 7 Απριλίου.

Όταν ο Μήνας έχει 31 όπως ο Μάρτιος , πάει μία μέρα πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...