Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτο με τον ενα μηνα για απεριοριστα mb ισχυει με τα 10 ευρω ; η υπαρχει καποιος περιορισμος ?
Link to comment
Share on other sites

Aυτο με τον ενα μηνα για απεριοριστα mb ισχυει με τα 10 ευρω ; η υπαρχει καποιος περιορισμος ?

 

Εαν ευνοείτε εαν υπάρχει κόφτης, όχι δεν υπάρχει. Εαν ευνοείτε εαν θα έχει καλή ταχύτητα αυτά εξαρτάτε απο το μέρος που είστε και πόσα άτομα είναι ταυτόχρονα στο διαδύκτιο απο την ίδια περιοχή μέσω vodafone.

.
Link to comment
Share on other sites

EIΣAI ΦOITHTHΣ; ΠPOKEIMENOY NA EΠEKTEINEIΣ THN ΦOITHTIKH ΠPOΣΦOPA ΣTON CU APIΘMO ΣOY, ΣTEIΛE MAΣ TON CU APIΘMO ΣOY KAI ΔIKAIOΛOΓHTIKO ΦOITHTHΣ ΣE IΣXY (ΠAΣO H ΔIKAIOΛOΓHTIKO ΣΠOYΔΩN AΠO IΔIΩTIKH ΣXOΛH) MEXPI 10/01 ΣTO cu@vodafone.com

 

Με θυμήθηκαν μετά από μια δεκαετία :P

Άραγε θα ενεργοποιηθεί το προνομιακό μετά?

Δεν το αναφέρει όπως αλλά μηνύματα που είχα δει εδώ.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

EIΣAI ΦOITHTHΣ; ΠPOKEIMENOY NA EΠEKTEINEIΣ THN ΦOITHTIKH ΠPOΣΦOPA ΣTON CU APIΘMO ΣOY, ΣTEIΛE MAΣ TON CU APIΘMO ΣOY KAI ΔIKAIOΛOΓHTIKO ΦOITHTHΣ ΣE IΣXY (ΠAΣO H ΔIKAIOΛOΓHTIKO ΣΠOYΔΩN AΠO IΔIΩTIKH ΣXOΛH) MEXPI 10/01 ΣTO cu@vodafone.com

 

Με θυμήθηκαν μετά από μια δεκαετία :P

Άραγε θα ενεργοποιηθεί το προνομιακό μετά?

Δεν το αναφέρει όπως αλλά μηνύματα που είχα δει εδώ.

 

Καλημέρα ποτέ είχες ενεργοποιήσει το φοιτητικό νούμερο σου ? Το 2010? . Εγώ από το 2007 ή 2008 πρέπει να είναι εΐναι και ακόμα δεν μου το έχουν κόψει.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι που ίσως και να εχει ειπωθεί εδω παλι. Ρο φοιτητικό πακέτο των 7 ευρώ από πότε άλλαξε η διάρκεια του στις 28 μέρες; ανανέωσα ενα νούμερο σήμερα και εξεπλάγην μπορώ να πω καθώς ένα μήνα πριν ηταν στις 30 μερες
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εβαλα των 8.5 για να το εχω σίγουρο. Η εφαρμογή το έγραφε για 28 ημέρες το πακέτο των 7. Ευχαριστώ πάντως
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εβαλα των 8.5 για να το εχω σίγουρο. Η εφαρμογή το έγραφε για 28 ημέρες το πακέτο των 7. Ευχαριστώ πάντως

 

Στην εφαρμογή αλλά και στο site του cu στο tell me more γράφει για 30ημερες διάρκεια πακέτου για αυτό των 7ευρω. Εσύ που το είδες για τις 28 ημέρες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι που ίσως και να εχει ειπωθεί εδω παλι. Ρο φοιτητικό πακέτο των 7 ευρώ από πότε άλλαξε η διάρκεια του στις 28 μέρες; ανανέωσα ενα νούμερο σήμερα και εξεπλάγην μπορώ να πω καθώς ένα μήνα πριν ηταν στις 30 μερες

 

30 μέρες ακόμα το βλέπω να λέει και απλά έχει προστεθεί αυτό: Αν έχεις κάνει online ανανέωση αξίας από 12€ και άνω: ΔΩΡΟ 1000' προς όλους για 7 ημέρες

.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το βράδυ λήγει η 2η δόση από το δώρο των πρώτων 3 μηνών. Δεν θα έπρεπε να έχει μπει η τρίτη;

 

Edit: μου προσθέσανε 7€ για να το ενεργοποιήσω μονος μου. Μπραβο τους, κ εξυπηρετηθηκα άμεσα μέσω του chat.

 

Edit 2: Μόλις ενεργοποιήθηκε μόνο του το πακέτο, όπως έπρεπε να γίνει αυτόματα. Μπραβο Vodafone, αν ήξερα δεν θα εβαζα το πακέτο και θα μου έμεναν τα 7€ :p

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Απορία σχετικά με τα φοιτητικά / student προγράμματα.

Είμαι σε vodafone καρτοπρόγραμμα εδώ και 34 μήνες περίπου (με δέσμευση 18 μηνών κάθε φορά) και πριν κανένα μήνα άρχισαν να με ενοχλούν σχετικά με την ανανέωση για άλλους 18 μήνες. Όμως αποφάσισα να πάω σε άλλο δίκτυο και έτσι έκανα αίτηση φορητότητας αριθμού. Λίγο μετά με πήραν τηλέφωνο και μου πρότειναν πολύ συμφέρον πρόγραμμα, student :

To Καρτοπρόγραμμα Student σας προσφέρει 1000 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα, 600 λεπτά προς Vodafone, 100 SMS προς όλους & 3GB για χρήση internet από το κινητό!

- με 12,41 € / μήνα (συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ & φόρος κινητής)

Πως ξεφυτρώνει αυτό τώρα; (δεν δικαιούμαι student). Πως όταν κανείς κάνει αίτηση να πας σε άλλο δίκτυο βγαίνουν οι καλές προσφορές;

 

Παράλληλα έχω δει κάτι ανάλογο να γίνεται από κάποιον που κάπως τα καταφέρνει με την cosmote στο φατσοβιβλίο ...

 

Υπάρχει κάποιο ρίσκο να είναι κανείς σε τέτοιο πρόγραμμα χωρίς τα απαραίτητα δικαιολογητικά;

Edited by mesastou
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις ρίσκο γιατί η κλήση ηχογραφείται.

Εκανες αίτηση για καρτοκινητο στην άλλη εταιρία, σωστα;

Όταν βλέπουν αίτηση φορητότητας προσπαθούν να σε κρατήσουν. Συνήθως πλέον με τις αλλαγές στον νόμο δεν προλαβαίνουν, ή και να προλάβουν πρέπει να πληρώσεις τη ρήτρα στον νεο (εκτός αν εκανες αίτηση για καρτοκινητο).

Γενικά, οι εταιρίες προσπαθούν να επιτύχουν το μέγιστο κέρδος. Αν καταφέρουν να σε κρατήσουν με τα 18€, θα είναι ευχαριστημένοι. Αν δουν ότι φεύγεις, θα σου δώσουν και τα 12€ για να μείνεις και να μην τα χάσουν.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

έχει πετύχει κανένας σας στο ίντερνετ αυτό:

qnWtuj0.png

 

είναι απάτη;

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται στα δώρα που παίρνεις το πρώτο τρίμηνο, δηλαδή το student 7 για το πρώτο τρίμηνο και τα 600 λεπτά προς CU +ΜΒ που παίρνουν όλα τα φοιτητικά κάθε μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται στα δώρα που παίρνεις το πρώτο τρίμηνο, δηλαδή το student 7 για το πρώτο τρίμηνο και τα 600 λεπτά προς CU +ΜΒ που παίρνουν όλα τα φοιτητικά κάθε μήνα.

 

α κατάλαβα! ευχαριστώ!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο ρίσκο να είναι κανείς σε τέτοιο πρόγραμμα χωρίς τα απαραίτητα δικαιολογητικά;

 

Από την στιγμή που αυτοί στο πρότειναν και σε συμφέρει, όρμα :)

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Απορία σχετικά με τα φοιτητικά / student προγράμματα.

Είμαι σε vodafone καρτοπρόγραμμα εδώ και 34 μήνες περίπου (με δέσμευση 18 μηνών κάθε φορά) και πριν κανένα μήνα άρχισαν να με ενοχλούν σχετικά με την ανανέωση για άλλους 18 μήνες. Όμως αποφάσισα να πάω σε άλλο δίκτυο και έτσι έκανα αίτηση φορητότητας αριθμού. Λίγο μετά με πήραν τηλέφωνο και μου πρότειναν πολύ συμφέρον πρόγραμμα, student :

 

Πως ξεφυτρώνει αυτό τώρα; (δεν δικαιούμαι student). Πως όταν κανείς κάνει αίτηση να πας σε άλλο δίκτυο βγαίνουν οι καλές προσφορές;

 

Παράλληλα έχω δει κάτι ανάλογο να γίνεται από κάποιον που κάπως τα καταφέρνει με την cosmote στο φατσοβιβλίο ...

 

Υπάρχει κάποιο ρίσκο να είναι κανείς σε τέτοιο πρόγραμμα χωρίς τα απαραίτητα δικαιολογητικά;

 

Εγω εκανα συμβολαιο τον Αύγουστο,με 5GB αντι για 3 στα 10,17€

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα συμβολαιο τον Αύγουστο,με 5GB αντι για 3 στα 10,17€
1000 λεπτά προς όλους;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην κόρη μου το ίδιο πακέτο της το πρόσφεραν με 15,90 και μιας κ διάβασα εδώ τις προσφορές που δεχτήκατε της είπα να το απορρίψει . Μέχρι 14 ευρώ και 5 γίγα Ίντερνετ ακούγεται καλό γιατί απαλλάσσεσαι απο την έγνοια της ανανέωσης καθε μήνα ..
Link to comment
Share on other sites

1000 λεπτά προς όλους;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι και 600’ προς Vodafone μαζι με 100 sms

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην κόρη μου το ίδιο πακέτο της το πρόσφεραν με 15,90 και μιας κ διάβασα εδώ τις προσφορές που δεχτήκατε της είπα να το απορρίψει . Μέχρι 14 ευρώ και 5 γίγα Ίντερνετ ακούγεται καλό γιατί απαλλάσσεσαι απο την έγνοια της ανανέωσης καθε μήνα ..

 

Ουτε 14€...

Καλύτερε καρτα ας μείνει,εκτος αν εχει σταθερο στο φοιτητικο της σπιτι οπου συμφερει.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν όλα αυτά με 10.50 ευρώ τότε μιλάμε για το απόλυτο συμβόλαιο, κάτι δικηγόροι φίλοι μου θα το εκτιμούσαν πολυ

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν όλα αυτά με 10.50 ευρώ τότε μιλάμε για το απόλυτο συμβόλαιο, κάτι δικηγόροι φίλοι μου θα το εκτιμούσαν πολυ

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

10,17€ δινω για 1000’ προς ολους,600’ σε Vodafone,100 sms και 5GB Internet... και το σταθερο ειναι αλλα 13€ εως 24Mbps με απεριόριστα σταθερα και 240’ προς κινητα.

Αν ημουν στον τόπο σπουδών μου θα ειχα αναβαθμίσει και σε 50/5 με το ανάλογο κόστος,οχι οτι δεν με καλύπτουν τα 10Mbps που πιάνω για ενα ατομο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...