Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την εντύπωση ότι λήγει το υπόλοιπο τους σε 2 μήνες όπως όλα τα υπόλοιπα cu πακέτα.

 

Έχω κι εγώ μια ερώτηση, έχω ένα από τα παλιά φοιτητικά πακέτα cu που δε χρειάζεται ανανέωση υπολοίπου και δεν έχω ανανεώσει ποτέ.

 

Προχθές μου έστειλαν μια προσφορά σύμφωνα με την οποία αν ανανεώσω μέχρι αύριο θα μου αποδοθούν δωρεάν 200' προς όλους και 2gb για 30 ημέρες. Φοβερή προσφορά, αλλά μήπως ανανεώνοντας μεταβεί το φοιτητικό cu σε κατάσταση αναγκης ανανέωσης άνα 2μηνο ώστε να μη χαθεί το υπόλοιπο;

 

και εμενα το ιδιο! μου ηρθε 2gb και 200λεπτα προς ολους για 30 ημερες με μια ανανεωση χρονου ομιλιας εως 17/11. επισης μου δινει το πακλετο 3gb και 200λεπτα προς ολους για 30 ημερες με 3 ευρω . στειλε 010 στο 1355 μεχρι 17/11 και καντα δικα σου !

εγω επειδη χρησιμοποιω μονο τις δωρεαν παροχες εχω να βαλω καρτα κοντα 3 χρονια , αρα δεν το βλεπω να βαζω καρτα. μονο αμα ειναι αναγκη διοτι χρησιμοποιω το intertelecom και με 1 ευρω ειμαι καλυμενος και στελνω μυνηματα απο dosms παλι με 1 ευρω οποτε την βγαζω με 2 ευρω τον μηνα! αναλογα βεβαια την χρηση μου μπορει να φτασει εως και 4 ευρω τον μηνα. γενικα δεν κανω χρηση παντως.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!

Έχοντας βολευτεί τα τελευταία χρόνια με ένα καρτοσυμβόλαιο, έχω χάσει επαφή με το cu (ένα φοιτητικό που είχα δυστυχώς το ξέχασα χωρίς κάρτα και μου έληξε) και θα ήθελα τα φώτα σας!! Μπήκα στη σελίδα της vodafone και γράφουν αυτά:

ΔΩΡΕΑΝ για τους 3 πρώτους μήνες 1000 λεπτά προς όλους & 600ΜΒ από το φοιτητικό πακέτο Xclusive 7

ΔΩΡΕΑΝ 600ΜΒ & 600’ προς CU, αυτόματα χωρίς να βάλεις κάρτα, κάθε μήνα

ΔΩΡΕΑΝ 500ΜΒ από το Just Surf Bonus | Bonus Ανανέωσης

ΔΩΡΕΑΝ 1 SHAKE με κάθε ανανεώση από 10 ευρώ και πάνω.

Ισχύει ότι χωρίς ανανέωση έχεις κάθε μήνα 600 mb και 600 λεπτά και αν ναι πόσο συχνά πρέπει να βάζεις κάρτα για να "διατηρείς" αυτό το πλεονέκτημα? Αυτά αν σου περισσέψουν μεταφέρονται στον επόμενο μήνα όπως παλιά ή όχι πια?? Και τέλος παλιότερα μας έδιναν το φοιτητικό πάσο στη vodafone (το 2015) και τότε μας έδιναν δωρεάν μια κάρτα για φοιτητικό cu, αυτό ισχύει φέτος???? Ευχαριστωωωώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!

Έχοντας βολευτεί τα τελευταία χρόνια με ένα καρτοσυμβόλαιο, έχω χάσει επαφή με το cu (ένα φοιτητικό που είχα δυστυχώς το ξέχασα χωρίς κάρτα και μου έληξε) και θα ήθελα τα φώτα σας!! Μπήκα στη σελίδα της vodafone και γράφουν αυτά:

ΔΩΡΕΑΝ για τους 3 πρώτους μήνες 1000 λεπτά προς όλους & 600ΜΒ από το φοιτητικό πακέτο Xclusive 7

ΔΩΡΕΑΝ 600ΜΒ & 600’ προς CU, αυτόματα χωρίς να βάλεις κάρτα, κάθε μήνα

ΔΩΡΕΑΝ 500ΜΒ από το Just Surf Bonus | Bonus Ανανέωσης

ΔΩΡΕΑΝ 1 SHAKE με κάθε ανανεώση από 10 ευρώ και πάνω.

Ισχύει ότι χωρίς ανανέωση έχεις κάθε μήνα 600 mb και 600 λεπτά και αν ναι πόσο συχνά πρέπει να βάζεις κάρτα για να "διατηρείς" αυτό το πλεονέκτημα? Αυτά αν σου περισσέψουν μεταφέρονται στον επόμενο μήνα όπως παλιά ή όχι πια?? Και τέλος παλιότερα μας έδιναν το φοιτητικό πάσο στη vodafone (το 2015) και τότε μας έδιναν δωρεάν μια κάρτα για φοιτητικό cu, αυτό ισχύει φέτος???? Ευχαριστωωωώ!!

 

ολα ισχυουνε παραπανω που γραφεις που αποδιδονται δωρεαν. ναι μεταφερονται τα mb και τα λεπτα ομιλιας στον επομενο μηνα χωρις να κανεις κατι. μιλαω για τις δωρεαν παροχες 600 λεπτα προς cu και 600mb .

οσο για την ημερομηνια ληξης εχει αναφερθει οτι στα νεα νουμερα οτι δεν ισχυει η αυτοματη ανανεωση του αριθμου. παντως εμενα που το εχω απο παλια δεν μου το εχουνε κοψει ακομα και το πασο το εχω δωσει πισω χρονια τωρα .. επισης μου ανανεωνεται αυτοματα καθε μηνα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Από το φοιτητικό cu ισχύουν για χρήση εντός ΕΕ;

 

1. τα δωρεάν 600' προς cu και τα 600 mb κάθε μήνα; εχουν μαζευτεί πολλά...

2. Τα mb από πάρε να χεις;

3. Από προσφορά ανανέωσης επίσης έλαβα 200' προς όλους και 2gb. Αυτά; (Να σημειώσω ότι δεν άλλαξε τίποτα ως προς τη μη ανάγκη ανανέωσης εσαεί, ευχαριστώ τον P_papadis παραπάνω)

4. Τα φοιτητικά πακέτα;

 

Επίσημα ξέρω ότι δεν ισχύουν, βέβαια άλλα λένε και άλλα ισχύουν στην πράξη.

Συγχωρέστε με αν έχουν απαντηθεί παλαιότερα, αλλά έχω την εντύπωση ότι αλλάζουν ανά πάσα στιγμή...

Edited by chtrig
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν λεπτά προς το ίδιο δίκτυο δεν ιαχύουν σε καμμία εταιρεία στο roaming.

Όλα τα άλλα παίζουν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Πριν λίγες μέρες παρέλαβα το πάσο μου, ως μεταπτυχιακός φοιτητής.

Κατά την παραλαβή του, η υπάλληλος της Vodafone μου είπε ότι δικαιούμαι ένα φοιτητικό cu.

Αν και η ίδια με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει κανένα θέμα, λόγω του ότι έχω ήδη άλλα δυο φοιτητικά στο όνομα μου (ένα συμβόλαιο και ένα cu), αλλά με άλλο πάσο (από προπτυχιακό), δεν το πήρα αμέσως, ώστε να το ψάξω καλύτερα.

Επειδή δεν πολυεμπιστευομαι τους υπαλλήλους, καθώς πολλές φορές στο παρελθόν μου έχουν δώσει ανακριβείς πληροφορίες, ρωτάω και εσάς, μήπως και ξέρετε κάτι περισσότερο...

1) Εάν πάρω φοιτητικό cu στο νέο μου πάσο, υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί πρόβλημα με τις άλλες δύο συνδέσεις που εχω; Έστω υπόψη ότι οι άλλες δύο συνδέσεις είναι ενεργές από το 2016, ενώ το πάσο με το οποίο τις έβγαλα εκδόθηκε αρχές του 2005.

2) Το cu λόγω μεταπτυχιακού, ξέρετε για πόσο καιρό ισχύει; Ισχύει κάποιος κανόνας τύπου ν+2, άρα 2+2=4 χρόνια το πολύ;

3) Μπορεί να γίνει και φορητότητα, ώστε αριθμός που είναι ήδη στο όνομα μου, να ενταχθεί σε φοιτητικό πρόγραμμα cu;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Πριν λίγες μέρες παρέλαβα το πάσο μου, ως μεταπτυχιακός φοιτητής.

Κατά την παραλαβή του, η υπάλληλος της Vodafone μου είπε ότι δικαιούμαι ένα φοιτητικό cu.

Αν και η ίδια με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει κανένα θέμα, λόγω του ότι έχω ήδη άλλα δυο φοιτητικά στο όνομα μου (ένα συμβόλαιο και ένα cu), αλλά με άλλο πάσο (από προπτυχιακό), δεν το πήρα αμέσως, ώστε να το ψάξω καλύτερα.

Επειδή δεν πολυεμπιστευομαι τους υπαλλήλους, καθώς πολλές φορές στο παρελθόν μου έχουν δώσει ανακριβείς πληροφορίες, ρωτάω και εσάς, μήπως και ξέρετε κάτι περισσότερο...

1) Εάν πάρω φοιτητικό cu στο νέο μου πάσο, υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί πρόβλημα με τις άλλες δύο συνδέσεις που εχω; Έστω υπόψη ότι οι άλλες δύο συνδέσεις είναι ενεργές από το 2016, ενώ το πάσο με το οποίο τις έβγαλα εκδόθηκε αρχές του 2005.

2) Το cu λόγω μεταπτυχιακού, ξέρετε για πόσο καιρό ισχύει; Ισχύει κάποιος κανόνας τύπου ν+2, άρα 2+2=4 χρόνια το πολύ;

3) Μπορεί να γίνει και φορητότητα, ώστε αριθμός που είναι ήδη στο όνομα μου, να ενταχθεί σε φοιτητικό πρόγραμμα cu;

 

1) Γνωστός μου ο οποίος μαζί με πάσο στο μεταπτυχιακό του έδωσαν και νέο CU δεν είχε ποτέ πρόβλημα. Μάλιστα το 1ο του CU ειναι από κείνα τα παλιά καλά που δε λήγουν ποτέ...

2) Θεωρητικά η ισχύς του φοιτητικού λήγει όταν λήγει και το πάσο (το γραφει πανω). Στην πράξη παραμένει φοιτητικό και μετά, χωρίς να αποκλειστεί η περίπτωση να σου ζητήσουν ανανέωση πάσο μετα απο καποιο διάστημα (οπότε και τέρμα το φοιτητικό).

3) Αν εννοείς ότι έχεις αριθμό σε άλλη εταιρία, μπορεί να κάνεις κανονικά φορητότητα και εγγραφή ως φοιτητικό. Ταυτόχρονα, αν έχεις κάποιον άλλο αριθμο ως φοιτητικό με το ίδιο εγγραφο (π.χ. το νεο νούμερο που θα σου δώσουν μαζί με το πάσο), αυτός δε θα ειναι φοιτητικό πλέον, αλλα ένα κανονικό CU.

 

Καλά κάνεις και είσαι καχύποπτος, καταστήματα και κεντρικά λένε πολλές φορές αντίθετα πράγματα.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

1) Γνωστός μου ο οποίος μαζί με πάσο στο μεταπτυχιακό του έδωσαν και νέο CU δεν είχε ποτέ πρόβλημα. Μάλιστα το 1ο του CU ειναι από κείνα τα παλιά καλά που δε λήγουν ποτέ...

2) Θεωρητικά η ισχύς του φοιτητικού λήγει όταν λήγει και το πάσο (το γραφει πανω). Στην πράξη παραμένει φοιτητικό και μετά, χωρίς να αποκλειστεί η περίπτωση να σου ζητήσουν ανανέωση πάσο μετα απο καποιο διάστημα (οπότε και τέρμα το φοιτητικό).

3) Αν εννοείς ότι έχεις αριθμό σε άλλη εταιρία, μπορεί να κάνεις κανονικά φορητότητα και εγγραφή ως φοιτητικό. Ταυτόχρονα, αν έχεις κάποιον άλλο αριθμο ως φοιτητικό με το ίδιο εγγραφο (π.χ. το νεο νούμερο που θα σου δώσουν μαζί με το πάσο), αυτός δε θα ειναι φοιτητικό πλέον, αλλα ένα κανονικό CU.

 

Καλά κάνεις και είσαι καχύποπτος, καταστήματα και κεντρικά λένε πολλές φορές αντίθετα πράγματα.

 

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

1) Άρα μάλλον δεν θα έχω πρόβλημα. Βασικά, ο κύριος λόγος που είμαι επιφυλακτικός είναι ότι ουσιαστικά, είμαστε επί του παρόντος όλο καλυμμένοι. Τυχόν νέο φοιτητικό θα δοθεί στον αδερφό μου ως συμπληρωματικός αριθμός, καθώς έχει ως βασικό το άλλο φοιτητικό μου από το προπτυχιακό, ενώ και εγώ είμαι κομπλέ με το φοιτητικό συμβόλαιο. Και φυσικά, μεγαλύτερη ζημιά θα μας κάνει εάν μας κόψουν τα φοιτητικά από το προπτυχιακό, στα οποία έχουμε κάνει φορητότητα αριθμούς που έχουμε εδώ και πολλά χρόνια, παρά το όφελος ενός καινούριου και μη απαραίτητου αριθμού...

2) Εδώ είναι ένα θέμα... Για παράδειγμα, το προπτυχιακό μου πάσο δεν έχει ημερομηνία λήξης, καθώς είναι από κατατακτήριες και δεν έχει δικαίωμα ειδικού εισιτηρίου και για αυτό και δεν αναγραφει ημερομηνίες. Μόνο πίσω, υπάρχει η ημερομηνία εγγραφής. Αλλά και για τα πάσο που έχουν ημερομηνία λήξης, νομιζω ότι η ισχύς των φοιτητικων δεν ταυτίζεται με αυτές, καθώς οι εταιρείες εφαρμόζουν κατ' ελαχιστο το ν+2. Για παράδειγμα, έστω ότι κάποιος μπήκε φέτος στο Πανεπιστημιο, η σχολή του είναι 4ετους φοίτησης και αμέσως έβγαλε φοιτητικο. Το πάσο του θα αναφέρει ισχύ από 09/2019 έως 08/2023, αλλά το φοιτητικό του (κανονικά) θα είναι ενεργό μέχρι 09/2025. Το θέμα είναι άλλο όμως... Εάν ο φοιτητής του παραδείγματος δεν βγάλει αμέσως το φοιτητικο, αλλά το κάνει τον 10/2021 πχ, θα του το δώσουν με ισχύ έως 10/2027 ή θα τον πάνε έως 09/2025; Από τις εταιρείες, νομίζω ότι η Cosmote εφαρμόζει τον δεύτερο κανόνα, ενώ η Vodafone τον πρώτο.

3) Οκ. Αυτό ήξερα από το 2016, αλλά δεν γνώριζα εάν αυτό είναι εφικτό ακόμα και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

1) Άρα μάλλον δεν θα έχω πρόβλημα. Βασικά, ο κύριος λόγος που είμαι επιφυλακτικός είναι ότι ουσιαστικά, είμαστε επί του παρόντος όλο καλυμμένοι. Τυχόν νέο φοιτητικό θα δοθεί στον αδερφό μου ως συμπληρωματικός αριθμός, καθώς έχει ως βασικό το άλλο φοιτητικό μου από το προπτυχιακό, ενώ και εγώ είμαι κομπλέ με το φοιτητικό συμβόλαιο. Και φυσικά, μεγαλύτερη ζημιά θα μας κάνει εάν μας κόψουν τα φοιτητικά από το προπτυχιακό, στα οποία έχουμε κάνει φορητότητα αριθμούς που έχουμε εδώ και πολλά χρόνια, παρά το όφελος ενός καινούριου και μη απαραίτητου αριθμού...

2) Εδώ είναι ένα θέμα... Για παράδειγμα, το προπτυχιακό μου πάσο δεν έχει ημερομηνία λήξης, καθώς είναι από κατατακτήριες και δεν έχει δικαίωμα ειδικού εισιτηρίου και για αυτό και δεν αναγραφει ημερομηνίες. Μόνο πίσω, υπάρχει η ημερομηνία εγγραφής. Αλλά και για τα πάσο που έχουν ημερομηνία λήξης, νομιζω ότι η ισχύς των φοιτητικων δεν ταυτίζεται με αυτές, καθώς οι εταιρείες εφαρμόζουν κατ' ελαχιστο το ν+2. Για παράδειγμα, έστω ότι κάποιος μπήκε φέτος στο Πανεπιστημιο, η σχολή του είναι 4ετους φοίτησης και αμέσως έβγαλε φοιτητικο. Το πάσο του θα αναφέρει ισχύ από 09/2019 έως 08/2023, αλλά το φοιτητικό του (κανονικά) θα είναι ενεργό μέχρι 09/2025. Το θέμα είναι άλλο όμως... Εάν ο φοιτητής του παραδείγματος δεν βγάλει αμέσως το φοιτητικο, αλλά το κάνει τον 10/2021 πχ, θα του το δώσουν με ισχύ έως 10/2027 ή θα τον πάνε έως 09/2025; Από τις εταιρείες, νομίζω ότι η Cosmote εφαρμόζει τον δεύτερο κανόνα, ενώ η Vodafone τον πρώτο.

3) Οκ. Αυτό ήξερα από το 2016, αλλά δεν γνώριζα εάν αυτό είναι εφικτό ακόμα και τώρα.

 

Υπάρχουν πολλά "παράδοξα". Ένα από αυτά είναι ότι τα παλιά φοιτητικά δε λήγουν ποτέ (ούτε καν φραγή εισερχομένων), ακόμα και αν έχεις να βάλεις κάρτα 2-3 χρόνια. Για κάποιο λόγο δικό τους, οι εταιρίες το επιτρέπουν αυτό (σίγουρα δε το κάνουν από μεγαλοψυχία), συνεπώς ποτέ δεν ξέρεις ποτέ μπορεί να αλλάξει. Το ίδιο συμβαίνει και με την ισχύ των φοιτητικών.

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να επωφελείσαι από το φοιτητικό όσο το έχεις, και "αν και εφ' όσον" έχεις θέμα, βλέπεις τι θα κάνεις τότε. Άλλωστε με τα καρτοκινητά παίζουν τόσο συχνά τιμολογιακές αλλαγές, που ο οποιος προγραμματισμός μπορεί να ανατραπεί.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό νούμερο θα καλέσω για να μιλήσω με την ομάδα του cu (οχι μέσω chat) γιατί μας κάλεσαν απο voda για να κάνουν ξανά (οπως είπαν) το νούμερο φοιτητικό.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

13830 είναι η εξυπηρέτηση της Vodafone. Αστική χρέωση στο 2106702000 ή 6944403830

 

Eυχαριστώ πολύ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σήμερα ενεργοποιησα το φοιτητικό πακέτο σε ένα κατάστημα και μου έβαλαν και δέκα ευρώ. Τώρα ποια εφαρμογή πρέπει να κατεβάσω γιατί στο ps έχει πολλές και χάθηκα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σήμερα ενεργοποιησα το φοιτητικό πακέτο σε ένα κατάστημα και μου έβαλαν και δέκα ευρώ. Τώρα ποια εφαρμογή πρέπει να κατεβάσω γιατί στο ps έχει πολλές και χάθηκα.
Κάνε αναζήτηση στο playstore με την λέξη κλειδί My CU. Θα στην βγάλει πρώτη πρώτη. Αν όχι είναι αυτή που θα γράφει από κάτω Vodafone greece
Link to comment
Share on other sites

Βγάζει μήνυμα ότι ο αριθμός δεν είναι σωστός.

 

καλεσε δωρεαν το 13840 ειτε απο κινητο vodafone ειτε απο δικτυο σταθερης ειτε απο αλλο κινητο τηλεφωνο ειναι δωρεαν.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει μήνυμα ότι ο αριθμός δεν είναι σωστός.
2106702000 τότε δοκίμασε. Το κινητό δεν λειτουργεί πάντα, δεν ξέρω γιατί.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους! Σήμερα επισκέφθηκα το φοιτητικό CU Store της Ζωγράφου (Παπάγου 67 και Παναγούλη), προκειμένου να παραλάβω το πάσο μου (διδακτορικό κάνω), του οποίου είχα αιτηθεί την επανέκδοση λόγω κλοπής. Ο εργαζόμενος του καταστήματος, μου πρότεινε να μου δώσει νέο φοιτητικό CU νούμερο. Αρνήθηκα, επειδή το πάσω μου λήγει σε έντεκα μήνες (10/2020). Μου απάντησε "μην αγχώνεσαι, θα σου το περάσω να ισχύει έως το 2035". Μου είπε επίσης, ότι θα μου βάζουν κάρτα αυτοί για τους επόμενους τέσσερις μήνες, καθώς και 9,5GB. (1) Είναι αλήθεια όλα αυτά, ή μου πούλησε παραμύθα? Έχει συμβεί σε κάποιον από εσάς κάτι παρόμοιο? (2) Και αν ακόμα είναι αλήθεια, υπάρχει περίπτωση η εταιρεία να πιστέψει ότι εγώ θα είμαι φοιτητής έως το 2035 και να μη μου το κόψει? (3) Υπάρχει περίπτωση ο τύπος να έχει χρησιμοποιήσει κάτι παράνομο (π.χ. πλαστό/ψεύτικο πάσο από κάποιον άλλο) και να βρεθώ στη μπουζού δίχως να το καταλάβω? Θα ήθελα τη γνώμη σας. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί πράγματι να βάλει μέχρι 8 χρόνια αλλά από όσο ξέρω δεν μπορεί να βάλει μέχρι το 35

Η Vodafone θα σου κόψει το κινητό πολλά χρόνια μετά και όχι όταν λήγει το πάσο.

Για 3 μήνες θα μπαίνουν δωρεάν τα 1000 λεπτά ομιλίας και τα 600 + 600 SMS προς CU Επιπλέον τελευταία με κα΄θε φοιτητικο πακέτο μπαινουν και GB προς video and Music ή προς chat .

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί πράγματι να βάλει μέχρι 8 χρόνια αλλά από όσο ξέρω δεν μπορεί να βάλει μέχρι το 35

Η Vodafone θα σου κόψει το κινητό πολλά χρόνια μετά και όχι όταν λήγει το πάσο.

Για 3 μήνες θα μπαίνουν δωρεάν τα 1000 λεπτά ομιλίας και τα 600 + 600 SMS προς CU Επιπλέον τελευταία με κα΄θε φοιτητικο πακέτο μπαινουν και GB προς video and Music ή προς chat .

Στο chat του CU που ρώτησα μου είπαν, ότι πράγματι το κατάστημα έχει καταχωρήσει ως ημερομηνία λήξης το 2035, αλλά δεν πρόκειται να κρατήσει τόσα χρόνια η φοιτητική προσφορά. Το πιθανότερο είναι, σύμφωνα με τα λεγόμενά τους, ότι ασχέτως με το πότε λήγει το πάσο, θα κοπεί το 2025 (4 τα βασικά έτη φοίτησης για διδακτορικό+2=6 χρόνια) Επίσης μου είπαν, ότι δε γίνεται να ξαναβάλω κάρτα τον Απρίλιο όπως μου είπε αυτός στο κατάστημα, επειδή στις 60 ημέρες μηδενίζεται το χρηματικό υπόλοιπο. Στο κατάστημα μου είπαν ότι κάθε 1η του μήνα, μαζί με τα δώρα που θα μπαίνουν, θα παίρνει παράταση και η λήξη του χρηματικού υπολοίπου, κάτι που δεν επιβεβαιώνουν στο chat. Θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει ένα με μηδενικό υπόλοιπο από το Σεπτέμβρη κ μου γράφει ότι το υπόλοιπο-0- λήγει 26-5-20. Κατέβασε την εφαρμογή. Εκεί φαίνονται όλα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει ένα με μηδενικό υπόλοιπο από το Σεπτέμβρη κ μου γράφει ότι το υπόλοιπο-0- λήγει 26-5-20. Κατέβασε την εφαρμογή. Εκεί φαίνονται όλα.

Πράγματι, μόλις τώρα είδα ότι έχει αλλάξει η ημερομηνία λήξης του χρηματικού μου υπολοίπου. Χθες που το ενεργοποίησα, έλεγε 20/01/2020, ενώ τώρα λέει 23/05/2020, χωρίς να κάνω κάτι. Μπράβο στην Vodafone!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...