Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με καλούν κι εμένα από το 2182189789! :cry::cry::cry:

 

3η συνεχόμενη μέρα σήμερα, αλλά δεν το σήκωσα, γιατί έλεγα πως ήταν καμιά μούφα εταιρία...

 

Μπορώ ν' ανανεώσω το φοιτητικό CU για άλλα 5 χρόνια, καθώς είμαι ακόμα φοιτητής;

 

Φυσικά και μπορείς.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς.

 

Μακάρι. Μπορώ να έχω μαζί με το φοιτητικό και τα 10€ δώρο από την Ευρωπαϊκή κάρτα νέων;

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι. Μπορώ να έχω μαζί με το φοιτητικό και τα 10€ δώρο από την Ευρωπαϊκή κάρτα νέων;
Ναι βεβαίως και μπορείς

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

dual sim σε φοιτητικό CU τι παίζει;

Γνωρίζετε κόστος και αν υπάρχει κίνδυνος να χαθεί η φοιτητική έκπτωση λόγω της αλλαγής; (να ζητάνε πάλι πάσο κλπ);

Έχω 2 συσκευές και θέλω σε δύσκολες συνθήκες να χρησιμοποιώ τη δεύτερη.

Link to comment
Share on other sites

dual sim σε φοιτητικό CU τι παίζει;

Γνωρίζετε κόστος και αν υπάρχει κίνδυνος να χαθεί η φοιτητική έκπτωση λόγω της αλλαγής; (να ζητάνε πάλι πάσο κλπ);

Έχω 2 συσκευές και θέλω σε δύσκολες συνθήκες να χρησιμοποιώ τη δεύτερη.

 

Δεν μου είχε ξαναζητηθεί σε κατάστημα πάσο όταν έκανα αντικατάσταση στις κάρτες λόγω κλοπής της μίας.

Συνεχίζει κανονικά η dual sim να λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Με καλούν κι εμένα από το 2182189789! :cry::cry::cry:

 

3η συνεχόμενη μέρα σήμερα, αλλά δεν το σήκωσα, γιατί έλεγα πως ήταν καμιά μούφα εταιρία...

 

Μπορώ ν' ανανεώσω το φοιτητικό CU για άλλα 5 χρόνια, καθώς είμαι ακόμα φοιτητής;

 

Και που δεν το σήκωνα τόσες μέρες, δεν άλλαξε κάτι... Μου ήρθε μήνυμα πριν λίγο.

 

ΘA ΘEΛAME NA ΣE ENHMEPΩΣOYME OTI TO ΦOITHTIKO ΣOY ΠAΣO EXEI ΛHΞEI. ΠPOKEIMENOY NA ΔIATHPHΣEIΣ THN ΦOITHTIKH ΣOY ΠPOΣΦOPA ΣTON APIΘMO ΣOY ΘA XPEIAΣTEI NA MAΣ ENHMEPΩΣEIΣ ΓIA TH NEA ΣOY ΦOITHTIKH IΔIOTHTA EΦOΣON ΣYNEXIZEIΣ TIΣ ΣΠOYΔEΣ ΣOY. EΠIKOINΩNHΣE MAZI MAΣ ΣTO 2106702868 MEXPI TIΣ 01/03 ΓIA NA ENHMEPΩΘEIΣ ANAΛYTIKA ΓIA TA NEA ΠPONOMIAKA ΠAKETA.

Link to comment
Share on other sites

Και που δεν το σήκωνα τόσες μέρες, δεν άλλαξε κάτι... Μου ήρθε μήνυμα πριν λίγο.

 

ΘA ΘEΛAME NA ΣE ENHMEPΩΣOYME OTI TO ΦOITHTIKO ΣOY ΠAΣO EXEI ΛHΞEI. ΠPOKEIMENOY NA ΔIATHPHΣEIΣ THN ΦOITHTIKH ΣOY ΠPOΣΦOPA ΣTON APIΘMO ΣOY ΘA XPEIAΣTEI NA MAΣ ENHMEPΩΣEIΣ ΓIA TH NEA ΣOY ΦOITHTIKH IΔIOTHTA EΦOΣON ΣYNEXIZEIΣ TIΣ ΣΠOYΔEΣ ΣOY. EΠIKOINΩNHΣE MAZI MAΣ ΣTO 2106702868 MEXPI TIΣ 01/03 ΓIA NA ENHMEPΩΘEIΣ ANAΛYTIKA ΓIA TA NEA ΠPONOMIAKA ΠAKETA.

 

Και εμένα μου ήρθε το ίδιο μήνυμα ότι θα το κόψουν στις 27/01 αλλά ακόμα και σήμερα έχω κανονικά τα φοιτητικά πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε το ίδιο μήνυμα ότι θα το κόψουν στις 27/01 αλλά ακόμα και σήμερα έχω κανονικά τα φοιτητικά πακέτα.

 

Έκανα σήμερα αίτηση στη σχολή για να μου δώσουν Βεβαίωση Σπουδών. Θα την έχω μέχρι την Τρίτη. Θα τους πάρω ένα τηλέφωνο στη Vodafone, στον αριθμό που μου έστειλαν, για να ρωτήσω τι θα κάνω για ν΄ανανεωθεί το φοιτητικό.

 

Σε 1 χρόνο τελειώνω με αυτή τη σχολή και μετά μάλλον θα συνεχίσω για Master στην Πληροφορική.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρόκειται να ταξιδέψω Γερμανία και Ολλανδία.

Τι ισχύει με το roaming σε φοιτητικό και τι πακέτο χρειάζομαι για ομιλία/data?

Link to comment
Share on other sites

H Επίσημη θέση της Vodafone είναι ότι το φοιτητικό δεν παίζε στο roaming.

18 μήνες όμως τώρα τα μέλη του Myphone και εγώ προσψωπικά βεβαιώνουμε ότι στην πράξη παίζει κανονικά σε όλες τις χώρες της Ε.Ε.

Βεβαίως όπως ισχύει και σε όλες τις εταιρείες τα λεπτά ομιλίας προς όλους μόνο παίζουν και όχι τα λεπτά προς CU.

Link to comment
Share on other sites

οπότε με καλύπτει το φοιτητικό πακέτο των 7€ για data/voice ή θα πρέπει αν αγοράσω κάποιο πακέτο, πριν φύγω από Ελλάδα?

Από πλευράς ρυθμίσεων, σε τι δίκτυο θα πρέπει αν μπω?

Link to comment
Share on other sites

οπότε με καλύπτει το φοιτητικό πακέτο των 7€ για data/voice ή θα πρέπει αν αγοράσω κάποιο πακέτο, πριν φύγω από Ελλάδα?

Από πλευράς ρυθμίσεων, σε τι δίκτυο θα πρέπει αν μπω?

 

Το φοιτητικό των 7€ παίζει κανονικά.1000' και 600MB+ CU Shake+Just Surf Bonus+600MB που μπαίνουν κάθε 1η του μηνα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχω το πακετο τν 8.5 ευρω

Καθε μηνα μου δίνουν δωρο 600mb

Και εχω το καθε πσκ αυτο το δωρο που δίνει (λεπτα και mb νομιζω)

 

Τις επομενες μερες πάω Γαλλια και Γερμανία. Τι θα μπορω να χρησιμοποιήσω?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το πακετο τν 8.5 ευρω

Καθε μηνα μου δίνουν δωρο 600mb

Και εχω το καθε πσκ αυτο το δωρο που δίνει (λεπτα και mb νομιζω)

 

Τις επομενες μερες πάω Γαλλια και Γερμανία. Τι θα μπορω να χρησιμοποιήσω?

 

Λοιπόν τα 600MB δώρο κάθε 1η του μήνα ισχύουν,το πακέτο με 8,5€ ισχύει κανονικά.

Cu Shake,Just Surf Bonus ισχύουν.

Το ΠΣΚ δώρο 1000' προς όλους δεν ισχύει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα 600MB δώρο κάθε 1η του μήνα ισχύουν,το πακέτο με 8,5€ ισχύει κανονικά.

Cu Shake,Just Surf Bonus ισχύουν.

Το ΠΣΚ δώρο 1000' προς όλους δεν ισχύει.

 

Οποτε κομπλε ειμαι δεν θα χρειαστει καποιο "ιδιαιτερο" πακετο. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, πάσο από το Ανοιχτό πανεπιστήμιο Κύπρου γνωρίζεται αν το δέχεται η vodafone για αλλαγή πακέτου από cu σε cu φοιτητικό?
fake! :X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, πάσο από το Ανοιχτό πανεπιστήμιο Κύπρου γνωρίζεται αν το δέχεται η vodafone για αλλαγή πακέτου από cu σε cu φοιτητικό?

 

Αν πας σε εξωτερικό πωλητή,όχι κατάστημα ίσως να γίνεται.

Και επειδή δεν λήγει ποτέ το συγκεκριμένο πάσο,απλα δεν θα στο κοψουν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε εξωτερικό πωλητή,όχι κατάστημα ίσως να γίνεται.

Και επειδή δεν λήγει ποτέ το συγκεκριμένο πάσο,απλα δεν θα στο κοψουν.

 

Το πάσο μου έχει κανονικά ημερομηνία λήξης.

fake! :X
Link to comment
Share on other sites

Το πάσο μου έχει κανονικά ημερομηνία λήξης.

 

Παλιότερα πάντως δεν είχε,και το γνωρίζω προσωπικά

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Οι καθηγητές πανεπιστημίων δικαιούνται φοιτητικά νούμερα;

Ένας καθηγητής μου έλεγε ότι μόνο η Vodafone δίνει φοιτητικά στου καθηγητές και ότι δεν λήγει ποτέ!

Στο chat που ρώτησα λέει ότι δεν δίνουν σε καθηγητές παρα μόνο σε φοιτητές....wtf?

Link to comment
Share on other sites

Οι καθηγητές πανεπιστημίων δικαιούνται φοιτητικά νούμερα;

Ένας καθηγητής μου έλεγε ότι μόνο η Vodafone δίνει φοιτητικά στου καθηγητές και ότι δεν λήγει ποτέ!

Στο chat που ρώτησα λέει ότι δεν δίνουν σε καθηγητές παρα μόνο σε φοιτητές....wtf?

 

Το ακαδημαϊκό προσωπικό δικαιούται νομίζω τις broadband προσφορές για φοιτητές.Για φοιτητικό αριθμό δεν γνωρίζω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε αυτό: :cry:

 

Θα πάω να ζητήσω βεβαίωση σπουδών από τη σχολή, αλλά μετά τι θα πρέπει να κάνω?

 

 

ΣE ENHMEPΩNOYME OTI MEXPI THN ΔEYTEPA 18/3 H ΦOITHTIKH ΠPOΣΦOPA ΣOY ΘA ΛHΞEI KAI ΘA ANTIKATAΣTAΘEI ME TH NEA ΠPOΣΦOPA CU SPECIAL. TA XPEΩΣIMA ΠAKETA ΠOY EXEIΣ ENEPΓOΠOIHΣEI ΘA ΠAPAMEINOYN ΓIA XPHΣH EΩΣ TH ΛHΞH TOYΣ. ΘA ΛABEIΣ ΣYNTOMA SMS ME THN ENEPΓOΠOIHΣH THΣ NEAΣ ΠPOΣΦOPAΣ

Link to comment
Share on other sites

Δόξα τω Θεώ, εμένα δεν με ακουμπήσαν!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε αυτό: :cry:

 

Θα πάω να ζητήσω βεβαίωση σπουδών από τη σχολή, αλλά μετά τι θα πρέπει να κάνω?

 

 

ΣE ENHMEPΩNOYME OTI MEXPI THN ΔEYTEPA 18/3 H ΦOITHTIKH ΠPOΣΦOPA ΣOY ΘA ΛHΞEI KAI ΘA ANTIKATAΣTAΘEI ME TH NEA ΠPOΣΦOPA CU SPECIAL. TA XPEΩΣIMA ΠAKETA ΠOY EXEIΣ ENEPΓOΠOIHΣEI ΘA ΠAPAMEINOYN ΓIA XPHΣH EΩΣ TH ΛHΞH TOYΣ. ΘA ΛABEIΣ ΣYNTOMA SMS ME THN ENEPΓOΠOIHΣH THΣ NEAΣ ΠPOΣΦOPAΣ

 

 

Πόσο καιρο το ειχες?

Εγω εκλεισα τον τριτο χρονο και ειμαι στον 4το.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...