Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλέον πρεπει να εχω 4000 λεπτα για βοδιαφον απλα δεν μπορεις να παρεις για ολα τα δικτια το μονο που μου την σπαει γιατι σε ωρα αναγκης ουτε εναπαντητη δεν μπορεις νακανεις........ το καναν επειτιδες για βαλε ποσα βγαζουν απο τοσους χρηστες με αυτο το κολπο.
Link to comment
Share on other sites

εχω κάνει αίτηση φορητότητας απο τις 23 δεκεμβρίου σε cu φοιτητικό και ακόμα εχω wind. τοσο πολύ κρατάει η φορητότητα? οσες φορες μιλησα με εξυπηρετηση πελατων μου λενε οτι ειναι υπο επεξεργασία και θα ενεργοποιηθεί τις επομενες μερες
Link to comment
Share on other sites

εχω κάνει αίτηση φορητότητας απο τις 23 δεκεμβρίου σε cu φοιτητικό και ακόμα εχω wind. τοσο πολύ κρατάει η φορητότητα? οσες φορες μιλησα με εξυπηρετηση πελατων μου λενε οτι ειναι υπο επεξεργασία και θα ενεργοποιηθεί τις επομενες μερες

 

Η Wind σε δεσμευει,κανει τα κολπα της.Καταγγελια στην ΕΕΤΤ και πολυ αργησες.Εφοσον το πασο σου ειναι σε ισχυ και τα εγγραφα σωστα,η φορητοτητα επρεπε να γινει μεσα σε 4-5 μερες το πολυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα σε ολους το συγκεκριμενο πακετο νομιζω το κανανε επίτηδες στα 6 ευρω και ελαχιστη 10 ευρω ενω παλια εβαζες οσο ηθελες.τωρα καθε φορα που λιγει ο μηνας ξεκιναει και μου τρωει τα ευρω χωρις να ενημερωνει οτι τελείωσε η προσφορά.

 

 

Απλα βαζε το πακετο των 8€,και καλο ειναι καθε τοσο να το τσεκαρεις.Παιρνε τα ψιλα κωδικους σε μικελ και 1+1 γενικα ή βαζε 1Gb/1€ για ολη την μερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, αυτές τις μέρες θα πάρω φοιτητική ταυτότητα και θα πάρω και φοιτητικό νούμερο που θα μου δώσουν, ήθελα να ρωτήσω άμα ισχύει ακόμα αυτό που μεταβάλλεται η ημερομηνία λήξης κάθε φορά χωρίς να βάλεις κάρτα όπως γινοταν παλιά ή αν το αλλάξανε τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, αυτές τις μέρες θα πάρω φοιτητική ταυτότητα και θα πάρω και φοιτητικό νούμερο που θα μου δώσουν, ήθελα να ρωτήσω άμα ισχύει ακόμα αυτό που μεταβάλλεται η ημερομηνία λήξης κάθε φορά χωρίς να βάλεις κάρτα όπως γινοταν παλιά ή αν το αλλάξανε τωρα.

 

3μηνο κανονικά η λήξη υπολοίπου σε όσα CU "έγιναν" {"μπήκαν στον κόσμο"} του φοιτητικού CU από Δεκέμβρη 2016.

 

Αρνητικό μεν (πχ εμένα μου μπήκε και φραγή 4μηνο το Δεκέμβρη παρότι φοιτητικό CU),

αλλά μπορεί να έχει κ θετικές "παρενέργειες" για το βαθύ μέλλον (>2020)....:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω φοιτητικό cu και επειδή η κάρτα σιμ είναι micro θέλω να την αλλάξω σε nano. Θα πληρώσω κάτι για την Αλλαγή?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να την αλλάξει. Οι nano είναι λεπτότερες.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα αν την κόψεις.

Οδηγίες στο google.

Αν χαλάσει κάνεις αμέσως αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Στα ''καινούργια'' φοιτητικά αν δεν ανανεώσεις μπαίνει φραγή στο τετράμηνο ,οπως με την cosmote?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Στα ''καινούργια'' φοιτητικά αν δεν ανανεώσεις μπαίνει φραγή στο τετράμηνο ,οπως με την cosmote?

 

Η Vodafone βαζει φραγη παντως στο 4μηνο.Δεν την αποφευγεις πλεον.

Η μονη που δεν το εφαρμοζει ειναι η Wind.

Αλλα αν θες να συντηρεις νουμερο μπορεις μεσω του cashback απο το myvodafone app οπου με τα χρηματα που μαζευεις σου βγαινει τζαμπα η συντηρηση.

Εγω το κανω στην κοσμοτε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone βαζει φραγη παντως στο 4μηνο.Δεν την αποφευγεις πλεον.

Η μονη που δεν το εφαρμοζει ειναι η Wind.

Αλλα αν θες να συντηρεις νουμερο μπορεις μεσω του cashback απο το myvodafone app οπου με τα χρηματα που μαζευεις σου βγαινει τζαμπα η συντηρηση.

Εγω το κανω στην κοσμοτε.

 

Βαζει εφαρμογη η βοντα στο 4μηνο;;; δε νομιζω φιλε μου, εχω να ανανεωσω απο 17/01/2017. Κανονικα δουλευει ο αριθμος μου.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone βαζει φραγη παντως στο 4μηνο.Δεν την αποφευγεις πλεον.

Η μονη που δεν το εφαρμοζει ειναι η Wind.

Αλλα αν θες να συντηρεις νουμερο μπορεις μεσω του cashback απο το myvodafone app οπου με τα χρηματα που μαζευεις σου βγαινει τζαμπα η συντηρηση.

Εγω το κανω στην κοσμοτε.

 

Όχι μόνο δε βάζει φραγή στο φοιτητικό μου η βοντα, αλλά μεταφέρει και το χρηματικό υπόλοιπο κάθε μήνα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στα ''καινούργια'' φοιτητικά αν δεν ανανεώσεις μπαίνει φραγή στο τετράμηνο ,οπως με την cosmote?

 

ΝΑΙ:

Στα νέα φοιτητικά CU (που δλδ γίνονται/"μπαίνουν στον κόσμο") των φοιτητικών:

Μπαίνει φραγή 4μήνου.

 

Αυτό ισχύει για όσα CU "μπήκαν"/"μπαίνουν" ως φοιτητικά από το Δεκέμβρη 2016 και μετά.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ:

Στα νέα φοιτητικά CU (που δλδ γίνονται/"μπαίνουν στον κόσμο") των φοιτητικών:

Μπαίνει φραγή 4μήνου.

 

Αυτό ισχύει για όσα CU "μπήκαν"/"μπαίνουν" ως φοιτητικά από το Δεκέμβρη 2016 και μετά.

 

πολυ σωστο ετσι εγινε σε εμενα!

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον τα λεπτα ομιλιας για το ιδιο το δικτιο δεν της χανεις τα προσθετη αυτα που χανοντε ειναι προς ολα τα δίκτυα μου φενεται τσαμπα ανανεώνω καθε μηνα ετσι και αλλιως δεν μιλαω τοσο πια χαμενα πανε.
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταργηθεί η μεταφορά των λεπτών και ΜΒ αν βάλεις ξανά το πακέτο;Αυτό λἐει:https://www.vodafonecu.gr/paketa/inner/student-xclusive-7/

 

''

Tell me more!

 

Η προσφορά των 1200 SMS αντί 100 ισχύει μέχρι 31/01

Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 3 λεπτά και μετά ισχύει χρέωση ανά λεπτό

Για ενεργοποίηση του πακέτου μέσω SMS, στέλνεις 97 με δωρεάν SMS στο 1252

Όσα λεπτά ομιλίας, sms ή MB δε χρησιμοποιηθούν, με τη λήξη του πακέτου δεν μεταφέρονται αλλά χάνονται

Μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο μέχρι 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα

Το πακέτο δεν ισχύει στο εξωτερικό

Οι τιμές περιλαμβάνουν Φ.Π.Α.

 

''

 

ήξερα ότι μεταφέρονται όπως στο W.U.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταργηθεί η μεταφορά των λεπτών και ΜΒ αν βάλεις ξανά το πακέτο;Αυτό λἐει:https://www.vodafonecu.gr/paketa/inner/student-xclusive-7/

 

''

Tell me more!

 

Η προσφορά των 1200 SMS αντί 100 ισχύει μέχρι 31/01

Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 3 λεπτά και μετά ισχύει χρέωση ανά λεπτό

Για ενεργοποίηση του πακέτου μέσω SMS, στέλνεις 97 με δωρεάν SMS στο 1252

Όσα λεπτά ομιλίας, sms ή MB δε χρησιμοποιηθούν, με τη λήξη του πακέτου δεν μεταφέρονται αλλά χάνονται

Μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο μέχρι 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα

Το πακέτο δεν ισχύει στο εξωτερικό

Οι τιμές περιλαμβάνουν Φ.Π.Α.

 

''

 

ήξερα ότι μεταφέρονται όπως στο W.U.

 

Το αλλάξανε;Το ίδιο βλέπω και στα απλά πακέτα...

Link to comment
Share on other sites

Το αλλάξανε;Το ίδιο βλέπω και στα απλά πακέτα...

 

αυτό παλιά το έγραφε και στα απλά πακέτα και όταν ενεργοποιούσες το ίδιο πακέτο πριν την λήξη του μεταφέρονταν. εκτιμώ ότι μπορεί να μεταφέρονται κανονικά και να γράφει βλακείες το site μόνο άμα το δοκιμάσει κανένας θα ξέρει! . όσο για το πακέτο με 6 ευρώ το cu talk a lot 600 επειδή το ενεργοποιώ στους γονείς μου μεταφέρονται, πάντως λαμβάνουμε ένα μυνημα ότι έληξε το bonus δεν το θυμάμαι καλά μπορεί να λήγει μόνο το online bonus ,,η να μην λήγει και να είναι συστημικό λάθος το μυνημα !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα εκτός θέματος για την φραγή σε καρτοκινήτα Wind μετακινήθηκαν στο αντίστοιχο νήμα στην ενότητα της Wind.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με κάλεσαν απο το 2182189789

 

Δέχθηκα και εγώ μια κλήση από τον εν λόγω αριθμό... Δυστυχώς δεν το σήκωσα γιατί το εξαιρετικό btw True Caller, μου το εμφάνιζε ως κλήση spam... Πιθανότατα θα μου πουν το ίδιο για διακοπή των πακέτων φοιτητικού... Για να είμαι ειλικρινής το περίμενα ότι κάποτε θα γίνονταν, καθώς το έχω από το ... 2011 και ακόμα και το τότε το πάσο μου δεν ίσχυε, έτσι μου το είχαν δώσει... :p

Anyway αν μου προτείνουν το προγραμματάκι με τα 14 ευρώ, σαφώς θα πω ναι, καθώς δίνω 10 το μήνα τώρα, οπότε μιλάμε για διαφορά 4 ευρώ το μήνα και θα είμαι σίγουρα καλυμμένος σε ομιλία με 1000' προς όλους, 500 προς Voda αλλά και σε data με 3gb... Nομίζω είναι σούπερ τιμή και θα το κάνω με 24μήνη δέσμευση να τελειώνουμε... Θα το σκεφτόμουν για το cu specials που πάλι νομίζω με καλύπτουν οι παροχές του, ωστόσο τη 10άρα κάρτα θα τη βάζω πάλι, οπότε τι 10, τι 14... Νομίζω το συγκεκριμένο καρτοπρόγραμμα είναι πιο ολοκληρωμένο... Αν με ξαναπάρουν, θα ενημερώσω για το τι μου είπαν... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δέχθηκα και εγώ μια κλήση από τον εν λόγω αριθμό... Δυστυχώς δεν το σήκωσα γιατί το εξαιρετικό btw True Caller, μου το εμφάνιζε ως κλήση spam...

.

Αν με ξαναπάρουν, θα ενημερώσω για το τι μου είπαν... ;)

 

Αν δεν απενεργοποιήσεις όμως το Trucaller, δεν βλέπω να δέχεσαι ΠΟΤΕ την κλήση. :)

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αλλα αν θες να συντηρεις νουμερο μπορεις μεσω του cashback απο το myvodafone app οπου με τα χρηματα που μαζευεις σου βγαινει τζαμπα η συντηρηση.

Εγω το κανω στην κοσμοτε.

 

για δώσε πληροφορίες, τι ειναι αυτό το cash back?

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...