Jump to content

Samsung Galaxy Tab 4 (7"/8"/10.1")


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλα ναι ουτε η τηλεοραση μου η samsung συνδεεται με ιντερνετ, εχει συνδεση με καλωδιο (HDMI)?

νομίζω .....Ούτε USB MHL.HDMI... υποστηρίζει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 204
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ την tab 4 lollipop 5.1.1 καλή είναι μονο που βγάζει που και που ένα σφάλμα τώρα δεν θυμάμαι τι ακριβώς αλλα καλή μπορώ να πω ότι είναι
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχω το Tab 4 - 8.0 LTE (SM-T335) , ξερει κανεις αν μπορει να διαβασει 160αρι (160gb)εξωτερικο δισκο; ισως απλα να μην εχει την δυνατότητα , γιαυτο το ρωταω. Με otg καλωδιο που δοκιμασα δεν αναβει καν το λαμπακι του σκληρου, ειτε είναι ntfs είτε fat fornat, ενω πχ ενα στικακι 4gb το διαβαζει με το otg Edited by johnnis
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Tab 4 - 8.0 LTE (SM-T335) , ξερει κανεις αν μπορει να διαβασει 160αρι (160gb)εξωτερικο δισκο; ισως απλα να μην εχει την δυνατότητα , γιαυτο το ρωταω. Με otg καλωδιο που δοκιμασα δεν αναβει καν το λαμπακι του σκληρου, ειτε είναι ntfs είτε fat fornat, ενω πχ ενα στικακι 4gb το διαβαζει με το otg

Έβαλες εξωτερική τροφοδοσία στο δίσκο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιρνει εξωτερικη τροφοδοσια ο σκληρός

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλες εξωτερική τροφοδοσία στο δίσκο?

 

Δεν παίρνει εξωτερική τροφοδοσία ο σκληρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,. Έχω ένα θέματακι με το wifi της συσκευής μου tab 4 10.1 .

Ενώ είναι συνδεδεμένο σε ΟΠΟΙΟΔΉΠΟΤΕ wifi, μετά από λίγο χάνει την σύνδεση με το ίντερνετ, αλλά παραμένει σύνδεμενο στο wifi, και τα βελάκια κάτω την ένδειξη του σήματος σταματάνε να αναβοσβηνουν. Έχει δει κάτι παρόμοιο κάποιος, και αν ναι πως το αντιμετώπισε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, σκέπτομαι σοβαρά να το αγοράσω και θα ήθελα να μάθω αν τελικά έχει καλό gps και αν μπορεί να εγκατασταθεί το kodi και το plex γιατί σε ένα s3 neo και μια Onda v40 elite που έχω δεν μπορεί να εγκατασταθεί το kodi. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Εδέησα να πάρω ota Lollipop 5.0.2 σήμερα. Αλληλούια! :D

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πριν ένα χρόνο κ κάτι μέρες είχα αγοράσει στους δικούς μου ένα tab 4 (T530) από σκρουτζομάγαζο (νομίζω CRC Πολωνίας;). Είναι ακόμα στην εγγύση. Δεν τους έχω κάνει root (δε το χρειάζονται εξάλλου). Μετά την τελευταία αναβάθμιση σε 5.0.2 η μπαταρία έχει αρχίσει να κάνει ένα κάρο νερά, τις τελευταίες μέρες δε, είναι σα να μη φορτίζεται καθόλου. Σήμερα συγκεκριμένα, το έβαλαν φόρτιση από το προηγούμενο βράδυ κ όταν το άνοιξαν (ενώ έδειχνε 100%) η ταμπλέτα πήγε κατ' ευθείαν στο 0%. Κατ' ευθείαν όμως, σα να μην είχε γεμίσει ποτε. Επίσης «γεμίζει» για την πλάκα του σε μισή ώρα.

 

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κάτι αντίστοιχο; Πώς το αντιμετώπισε; Πόσο κόστισε μέσα σε εγγύηση; Τέλος, επειδή το Χαϊδάρι πέφτει μακρυά (έως υπερβολικά μακρυά), πώς λέγεται το άλλο service που υποτίθεται ότι είναι στο Γέρακα (φαντάζομαι δεν υπάρχουν ποιοτικές διαφορές μεταξύ των 2 service, ναι;);

 

Ευχαριστώ πολύ.

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέπτομαι σοβαρά να το αγοράσω και θα ήθελα να μάθω αν τελικά έχει καλό gps και αν μπορεί να εγκατασταθεί το kodi και το plex γιατί σε ένα s3 neo και μια Onda v40 elite που έχω δεν μπορεί να εγκατασταθεί το kodi. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Kodi χρησιμοποιώ εγώ κανονικότατα. Και σου προτείνω Μάλιστα να βάλεις το προφίλ retouchedή κάπως έτσι, που είναι πολύ φιλικότερο για χρήση με ταμπλέτα, επιλέγοντας τα μεγάλα κουμπιά.

 

 

Πριν ένα χρόνο κ κάτι μέρες είχα αγοράσει στους δικούς μου ένα tab 4 (T530) από σκρουτζομάγαζο (νομίζω CRC Πολωνίας;). Είναι ακόμα στην εγγύση. Δεν τους έχω κάνει root (δε το χρειάζονται εξάλλου). Μετά την τελευταία αναβάθμιση σε 5.0.2 η μπαταρία έχει αρχίσει να κάνει ένα κάρο νερά, τις τελευταίες μέρες δε, είναι σα να μη φορτίζεται καθόλου. Σήμερα συγκεκριμένα, το έβαλαν φόρτιση από το προηγούμενο βράδυ κ όταν το άνοιξαν (ενώ έδειχνε 100%) η ταμπλέτα πήγε κατ' ευθείαν στο 0%. Κατ' ευθείαν όμως, σα να μην είχε γεμίσει ποτε. Επίσης «γεμίζει» για την πλάκα του σε μισή ώρα.

 

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κάτι αντίστοιχο; Πώς το αντιμετώπισε; Πόσο κόστισε μέσα σε εγγύηση; Τέλος, επειδή το Χαϊδάρι πέφτει μακρυά (έως υπερβολικά μακρυά), πώς λέγεται το άλλο service που υποτίθεται ότι είναι στο Γέρακα (φαντάζομαι δεν υπάρχουν ποιοτικές διαφορές μεταξύ των 2 service, ναι;);

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Ναι και σε εμένα κάνει περίπου το ίδιο

Νομίζω όμως ότι τα προβλήματα άρχισαν πριν βάλω την 5.0, μπορεί όμως να είναι η ιδέα μου.

Έχει πέσει αρκετά η απόδοση της μπαταρίας, μερικές φορές μοιάζει να φορτίζει πολύ γρήγορα και άλλες πολύ αργά .Πάντως τις καλύτερες φορτίσεις τις κάνω με τον αυθεντικό του φορτιστή, που, μπορεί να αργεί λίγο, αλλά κρατάει η μπαταρία περισσότερο (όχι στα παλιά στάνταρ ). Το τάμπλετ το πήρα τον Φεβρουάριο του 2015.

Edited by koolxs2973
Link to comment
Share on other sites

Kodi χρησιμοποιώ εγώ κανονικότατα. Και σου προτείνω Μάλιστα να βάλεις το προφίλ retouchedή κάπως έτσι, που είναι πολύ φιλικότερο για χρήση με ταμπλέτα, επιλέγοντας τα μεγάλα κουμπιά.

 

 

Ναι και σε εμένα κάνει περίπου το ίδιο

Νομίζω όμως ότι τα προβλήματα άρχισαν πριν βάλω την 5.0, μπορεί όμως να είναι η ιδέα μου.

Έχει πέσει αρκετά η απόδοση της μπαταρίας, μερικές φορές μοιάζει να φορτίζει πολύ γρήγορα και άλλες πολύ αργά .Πάντως τις καλύτερες φορτίσεις τις κάνω με τον αυθεντικό του φορτιστή, που, μπορεί να αργεί λίγο, αλλά κρατάει η μπαταρία περισσότερο (όχι στα παλιά στάνταρ ). Το τάμπλετ το πήρα τον Φεβρουάριο του 2015.

 

Εγώ το Δεκεμβριο του 14, αλλά δεν έχω δοκιμάσει φορτίσεις με άλλο φορτιστή. Μήπως ξέρεις (ή κάποιος άλλος από την παρέα εδώ) πώς λέγεται το service στο Γέρακα που ασχολείται με Samsung, γιατί το άλλο στο Χαϊδάρι που μου έχουν γράψει στην απόδειξη είναι υπερβολικά μακρυά. Έχω σκοπό να το πάω με το που τελειώσουν οι γιορτές. Τουλάχιστον, αν είναι θέμα του νέου λειτουργικού κ όχι της μπαταρίας, να τους πω να κάνουν downgrade στο 4.4 που δεν είχε κανένα πρόβλημα.

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Πρόσφατα έγινα κάτοχος του Galaxy Tab E και παίζοντας το Plants vs Zombies 2 είδα ότι αργεί πολύ στα περισσότερα σημεία του παιχνιδιού. Διάβασα στο Internet ότι το ίδιο συμβαίνει και στο Tab 4. Συμβαίνει και σε εσάς; Έχετε βρει κάποια λύση;

Είπα να το αναφέρω και εδώ επειδή είστε περισσότεροι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι παιδια είμαι με το μανίσιο ROM στη συσκευη και για να πω την αλήθεια η γρηγοράδα της συσκευης βρισκεται σε μέτρια επίπεδα..:(

 

Υπάρχει κάποιο αναλυτικό (και οσο γινεται απλο) tutorial για να κανω root και να περάσω κάποιο πιο ελαφρύ ROM στην συσκευη?Ποιο είναι το καλύτερο ROM κατα την άποψη σας?

Εαν κάποιο παιδι χρησιμοποιεί κάποιο ROM το οποίο καθιστα την συσκευη αισθητα πιο γρηγορη και ανταποκρίσιμη τον παρακαλώ να μοιραστεί την εμπειρία χρήσης..:)

 

Ειδα ενα βιντεο στο youtube αλλα μου φανηκε ελαφρως επικίνδυο για brick κτλ κτλ

Εχω το απλούστερο και φθηνοτερο μοντελο Galaxy Tab 4 7" SM-230

Edited by analwsimos
LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι παιδια είμαι με το μανίσιο ROM στη συσκευη και για να πω την αλήθεια η γρηγοράδα της συσκευης βρισκεται σε μέτρια επίπεδα..:(

 

Υπάρχει κάποιο αναλυτικό (και οσο γινεται απλο) tutorial για να κανω root και να περάσω κάποιο πιο ελαφρύ ROM στην συσκευη?Ποιο είναι το καλύτερο ROM κατα την άποψη σας?

Εαν κάποιο παιδι χρησιμοποιεί κάποιο ROM το οποίο καθιστα την συσκευη αισθητα πιο γρηγορη και ανταποκρίσιμη τον παρακαλώ να μοιραστεί την εμπειρία χρήσης..:)

 

Ειδα ενα βιντεο στο youtube αλλα μου φανηκε ελαφρως επικίνδυο για brick κτλ κτλ

Εχω το απλούστερο και φθηνοτερο μοντελο Galaxy Tab 4 7" SM-230

Η διαδικασία είναι απλή . Από εδω http://forum.xda-developers.com/tab-4 βρες ποιο custom recovery κάνει για την έκδοση που έχεις .. (μάλλον εδώ είσαι .. http://forum.xda-developers.com/tab-4/orig-development/twrp-2-7-1-0-galaxy-tab-4-7-0-t2830030 ..ρώτα όμως ...εγκατάσταση με odin )

Μετα κατέβασε οποία rom θέλεις την αποθηκεύεις στη sd card ...reboot σε recovery .. βρίσκεις τη rom που κατέβασες και την κάνεις εγκατάσταση ...χρόνος από 10 έως 20 λεπτά.. (δεν χρειάζεται να κάνεις root ..οι περισσότερες rom έρχονται pre rooted )

Με root ,custom rom θα χάσεις την εγγύηση ... για rom εδώ http://forum.xda-developers.com/tab-4

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι απλή . Από εδω http://forum.xda-developers.com/tab-4 βρες ποιο custom recovery κάνει για την έκδοση που έχεις .. (μάλλον εδώ είσαι .. http://forum.xda-developers.com/tab-4/orig-development/twrp-2-7-1-0-galaxy-tab-4-7-0-t2830030 ..ρώτα όμως ...εγκατάσταση με odin )

Μετα κατέβασε οποία rom θέλεις την αποθηκεύεις στη sd card ...reboot σε recovery .. βρίσκεις τη rom που κατέβασες και την κάνεις εγκατάσταση ...χρόνος από 10 έως 20 λεπτά.. (δεν χρειάζεται να κάνεις root ..οι περισσότερες rom έρχονται pre rooted )

Με root ,custom rom θα χάσεις την εγγύηση ... για rom εδώ http://forum.xda-developers.com/tab-4

 

ευχαριστω πολυ πολυ

εκανα ηδη root την συσκευη με το Odin τωρα θα ψαξω το πιο ελαφρυ ROM για το Τ230 μου :happy:

 

Αν καποιος ενδιαφερεται για root για το Τ230 περιγραφεται με απλα βηματα εδω

LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

Kodi χρησιμοποιώ εγώ κανονικότατα. Και σου προτείνω Μάλιστα να βάλεις το προφίλ retouchedή κάπως έτσι, που είναι πολύ φιλικότερο για χρήση με ταμπλέτα, επιλέγοντας τα μεγάλα κουμπιά.

 

 

 

 

Ναι και σε εμένα κάνει περίπου το ίδιο

Νομίζω όμως ότι τα προβλήματα άρχισαν πριν βάλω την 5.0, μπορεί όμως να είναι η ιδέα μου.

Έχει πέσει αρκετά η απόδοση της μπαταρίας, μερικές φορές μοιάζει να φορτίζει πολύ γρήγορα και άλλες πολύ αργά .Πάντως τις καλύτερες φορτίσεις τις κάνω με τον αυθεντικό του φορτιστή, που, μπορεί να αργεί λίγο, αλλά κρατάει η μπαταρία περισσότερο (όχι στα παλιά στάνταρ ). Το τάμπλετ το πήρα τον Φεβρουάριο του 2015.

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μάλλον θα το πάρω τις επόμενες ημέρες.

Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

σκεφτομαστε να παρουμε το Samsung Galaxy Tab 4 7.0" (8GB) ... το φθηνοτερο μοντελο βλεπω ειναι το T230.. τα υπολοιπα παρακατω δεν ξερω τι διαφορες εχουν..

Το θελουμε πιο πολυ για Ιντερνετ και για κανει video chat (οποτε η μπροστινη καμερα να εχει λιγο αξιοπρεπες βιντεο)... το συγκεκριμενο πως ειναι;

Με το 1.5 GB πως παει; σερνεται ή παλευεται;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτο το Samsung Galaxy Tab 4 - 8.0 3G (SM-T331) με Kitkat επανω και χτες που προσπαθησα να του κανω χειροκινητα update μου ελεγε οτι δεν γινεται γιατι εχει περαστει καποιο unofficial update (ή καπως ετσι, δεν το εχω μπροστα μου τωρα).

Το ταμπλετ ειναι απο Κοτσωβολο και δεν εχει περαστει καποιο update γενικοτερα. Ειναι μαμισιο δηλ. Καποια ιδεα????? :(:(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Περασα τη dirty unicorns χθες και πεταει το tablet, τη προτεινω για οσους ψαχνουν καποια ρομ για το συγκεκριμενο tablet :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Περασα τη dirty unicorns χθες και πεταει το tablet, τη προτεινω για οσους ψαχνουν καποια ρομ για το συγκεκριμενο tablet :happy:

Εννοεις την 6.0.Λειτουργούν όλα καλά? Έχεις δοκιμάσει την 5.1.1? Υπάρχει λίνκ για την 5.1.1? στο xda δεν φαίνεται.

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα στην παρεα!!

θα ηθελα να ρωτησω αν το Tab 4 7inc υποστηριζει doubletap unlock?

ευχαριστω προκαταβολικα

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα!!

θα ηθελα να ρωτησω αν το Tab 4 7inc υποστηριζει doubletap unlock?

ευχαριστω προκαταβολικα

Άμα κατεβάσεις nova launcher prime ναι, αλλιώς μόνο lg για αυτή τη δυνατότητα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 4 (7"/8"/10.1")

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...