Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και προς το παρον ξεχναει και WSMTools, τουλαχιστο μεχρι να γινει port και στη MIUI V.6
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα λοιπόν και από εμένα!

Παρακολουθώ αρκετά το κινητό το εν λόγω και μου έχει δημιουργηθεί η εξής απορία: από τη στιγμή που δεν διαβάζω κάπου για GorillaGlass πάει να πει ότι?

και εάν όντως δεν έχει, έχει τουλάχιστον κάποιο γνωστό αξιολογο display protection?

Panasonic GD87 -- Nokia7600 -- Motorola RAZR V3 -- Motorola V360 -- SE W610i -- LG KC550 -- SE Aino - SE NeoV -- LG G Flex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα λοιπόν και από εμένα!

Παρακολουθώ αρκετά το κινητό το εν λόγω και μου έχει δημιουργηθεί η εξής απορία: από τη στιγμή που δεν διαβάζω κάπου για GorillaGlass πάει να πει ότι?

και εάν όντως δεν έχει, έχει τουλάχιστον κάποιο γνωστό αξιολογο display protection?

Gorilla Glass 3 εχει,αλίμονο αν δεν είχε.

http://www.xiaomiworld.com/xiaomi-mi4.html

 

Η 64Gb εκδοση κυκλοφορεί πουθενα η ειναι στα προσεχως;

Απο τον Σεπτέμβριο η 64αρα η 3G only οχι η LTE που παει πιο αργά.

 

ΥΓ: και εδω μια γεύση απο τη MIUI 6

http://www.phonearena.com/news/Did-you-know-Xiaomis-new-MIUI-6-skin-is-the-most-shameless-iOS-rip-off-youll-ever-see_id59444

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Gorilla Glass 3 εχει,αλίμονο αν δεν είχε.

http://www.xiaomiworld.com/xiaomi-mi4.html

 

Είμαι τυφλός τα παρατάω :P . Εμπιστεύομαι την γνώμη σου!

Panasonic GD87 -- Nokia7600 -- Motorola RAZR V3 -- Motorola V360 -- SE W610i -- LG KC550 -- SE Aino - SE NeoV -- LG G Flex
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά της κινεζικής έκδοσης με την ευρωπαϊκή είναι οτι δεν θα δουλεύει 4g; δηλαδή αν δεν έχω καθόλου ίντερνετ στο κινητό κ το δουλεύω μονο με wi-fi π.χ θα δουλεύει κανονικά; μήπως υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα που μπορεί να αγνοω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο που πωλειται τώρα απο τα καταστήματα δεν δουλεύει 4G στην ελλαδα....αλλα 3G δουλεύει σίγουρα ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο που πωλειται τώρα απο τα καταστήματα δεν δουλεύει 4G στην ελλαδα....αλλα 3G δουλεύει σίγουρα ?

 

Δεν έχουν 4g γενικά, αργότερα θα βγουν τόσο το td lte όσο και το FDD-LTE lte.

 

Το WCDMA παίζει κανονικά στα 3g Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή !!!!

Εμφανίστηκε κλώνος του Mi4!!!

http://Http://xiaomibbs.wordpress.com/2014/08/21/xiaomi-mi-4-clone-shows-up-be-careful-for-purchasing/

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, έχει κανείς παραγγείλει και να του έχει σταλεί (έστω tracking number) το Mi4 black? Το ρωτάω γιατί το έχω παραγγείλει από vickmall (λευκό) επειδή δεν υπάρχει διαθέσιμο ακόμη σε μαύρο μου είπαν αλλά το minideal ισχυρίζεται ότι το έχει. Το έχει πάρει κανείς από εκεί ή από αλλού? Το μαύρο εννοώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι προτείνετε;Να το παραγγείλω όπως είναι με κινέζικα και αγγλικά ή να είναι Multilanguage;Στην πρώτη περίπτωση εύκολα δεν μπαίνει η ελληνική ρομ;Ευχαριστώ πολύ.
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, έχει κανείς παραγγείλει και να του έχει σταλεί (έστω tracking number) το Mi4 black? Το ρωτάω γιατί το έχω παραγγείλει από vickmall (λευκό) επειδή δεν υπάρχει διαθέσιμο ακόμη σε μαύρο μου είπαν αλλά το minideal ισχυρίζεται ότι το έχει. Το έχει πάρει κανείς από εκεί ή από αλλού? Το μαύρο εννοώ

 

Και εμένα θα με ενδιέφερε αν ήξερε κάποιος που υπάρχει σίγουρα σε μαύρο!

Ακόμα καλύτερα αν μας έλεγε κάποιος που να το έχει παραλάβει σε μαύρο!

 

Ευχαριστώ

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη το θεμα του Mi4 δεν το κατεχω, εδω http://www.chinapadmall.com/android-smart-phone τι παιζει και εχει δυο τυπους με διαφορα σχεδον 150Ε?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη το θεμα του Mi4 δεν το κατεχω, εδω http://www.chinapadmall.com/android-smart-phone τι παιζει και εχει δυο τυπους με διαφορα σχεδον 150Ε?

 

Τπ φτηνό δεν υπάρχει ακόμα! Είναι και καλά η έκδοση με LTE... Εγώ θα σου έλεγα μακριά από αυτό το site... Δε μου γεμίζει το μάτι!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ρωταω βλακεια, αλλα η εκδοση LTE πιο φτηνη?

Οσον αφορα το site, εισαι ™νεος™ και γι αυτο μαλλον δεν το ξερεις. Αυτο το site πριν κανενα χρονο θεωρουνταν απολυτα αξιοπιστο και αρκετα παιδια ειχαν ψωνισει απο εκει (διαβασε το νημα του mi2) χωρις προβλημα και ηταν και οι πιο φτηνοι. Απλα αργουσαν λιγο παραπανω γιατι δεν κρατουσαν καθολου stock. Ο κοσμος (οπως κι εγω) σταματησε να το προτιμαει (χωρις ουσιαστικο λογο θα ελεγα) οταν αλλαξε ιδιοκτητη. Τελος του off topic.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Φτηνότερο αλλά όπως πάντα out of stock. Μόλις μπει σε στοκ θα γράψουν την κανονική τιμη
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ρωταω βλακεια, αλλα η εκδοση LTE πιο φτηνη?

Οσον αφορα το site, εισαι ™νεος™ και γι αυτο μαλλον δεν το ξερεις. Αυτο το site πριν κανενα χρονο θεωρουνταν απολυτα αξιοπιστο και αρκετα παιδια ειχαν ψωνισει απο εκει (διαβασε το νημα του mi2) χωρις προβλημα και ηταν και οι πιο φτηνοι. Απλα αργουσαν λιγο παραπανω γιατι δεν κρατουσαν καθολου stock. Ο κοσμος (οπως κι εγω) σταματησε να το προτιμαει (χωρις ουσιαστικο λογο θα ελεγα) οταν αλλαξε ιδιοκτητη. Τελος του off topic.

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση περί του site! Δεν το ήξερα γιατί όντως είμαι νέος στην παρέα :D

Πάντως μακριά!

Εδώ η Xiaomi δεν έχει ανακοινώσει ακόμα καλά καλά πότε θα πρωτοκυκλοφορήσει...

Απλά βάλανε μια εικόνα και μια άκυρη τιμή για κράχτη χωρίς στην ουσία να ισχύει τίποτα από τα 2...

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Το κλασσικο κολπο των Κινεζων, στα out of stock μπαινει τιμη κραχτης..

Ειπα κι εγω, 801 με 230€..(οσο το mi2s /32 σημερα χαχαχα) και μετα ειδα το out of stock...

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Γεία στην παρέα.Είμαι κάτοχος mi3 και θέλω να παώ σε mi4.Απο πιο μαγαζί μου προτείνετε και έχει βγεί η έκδοση 16gb με LTE;Αν όχι πότε την περιμένουμε να ξέρω σε πόσο χρονικό διάστημα θα δώσω το mi3.
Link to comment
Share on other sites

Γεία στην παρέα.Είμαι κάτοχος mi3 και θέλω να παώ σε mi4.Απο πιο μαγαζί μου προτείνετε και έχει βγεί η έκδοση 16gb με LTE;Αν όχι πότε την περιμένουμε να ξέρω σε πόσο χρονικό διάστημα θα δώσω το mi3.

Η μοναδική έκδοση που κυκλοφορεί γενικώς είναι η απλή έκδοση, όχι LTE, 16GB. Εάν θέλεις να αγοράσεις αυτή την έκδοση, μπορείς κάλλιστα να την πάρεις και από εδώ. Ακούγεται ότι μάλλον τέλος του μήνα θα κυκλοφορήσει η απλή πάλι 64GB έκδοση.Η LTE ακούγεται για νοέμβριο ίσως.....

Link to comment
Share on other sites

είναι κάποιος που έχει αγοράσει το συγκεκριμένο κινητό και μπορεί να μας πει κάποιες παραπάνω λεπτομέρειες ;
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι...Το παρήγγειλα σήμερα από vickmall με αγγλική ρομ.Αν αποφασίσω να βάλω ελληνικά, γίνεται εύκολα;Ευχαριστώ πολύ.
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Η MIUI είναι η μόνη rom που μ' αρεσει. Μισω το app drawer του Android...

Αν με απογοητεύσει το i6 και δε βγάλει 32gb έκδοση, με βλέπω για mi4 κ μένα (Όταν με το καλό βγει το 64lte).

Edited by sxizwdogwlo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε μια εβδομαδα ξεκινά η κυκλοφορία της 64αρας έκδοσης.

Ήδη διαθέσιμη προς προ παραγγελία στην τιμή των 372 ευρω.

http://www.xiaomishop.com/135-xiaomi-mi4-64gb-smartphone.html

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από vickmall...!Πρώτη φορά με xiaomi (εντάξει πριν μια βδομάδα πήρα ενα hongmi για την κοπελιά) και έχω εντυπωσιαστεί με ποιότητα , οθόνη, αίσθηση ένα κομματι μασίφ. Απ τα λίγα που είδα, πάει σφαίρα, δορυφόροι σε dt. Αntutu v5.0 για όσους αρέσκονται 43645 και v5.0 beta1 43134
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...