Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίμενα να περάσουν οι μέρες μέχρι να πλησιάσει η 15η αυγούστου που θα αρχίσουν οι αποστολές, ώστε να μη "τρέχει " το 45ημερο του paypal (έκανα βλακεία? τρέχει αφού σταλεί?) και σήμερα η τιμή του στο minideal σκαρφάλωσε 360 από 300 ευρώ που ήταν!

 

μάλλον κάναμε και οι δυο *******. τώρα θα πρέπει να περιμένουμε σεπτέμβρη-οκτώμβρη για να πέσει η τιμή εκει πάλι. βέβαια το vickmall ειναι στα 335 αλλα και πάλι ειναι 35ευρω πάνω

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μάλλον κάναμε και οι δυο *******. τώρα θα πρέπει να περιμένουμε σεπτέμβρη-οκτώμβρη για να πέσει η τιμή εκει πάλι. βέβαια το vickmall ειναι στα 335 αλλα και πάλι ειναι 35ευρω πάνω

 

Το merimobiles to έχει 400$, προπαραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για τη συσκευή (αν δε προκύψει πάλι κάποια άλλη υποχρέωση και πάνε όλα καλά), σε τι τιμή το βλέπεται να παίζει τα Χριστούγεννα, ίσως και προς Φεβρουάριο;
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα εδω με 375 δολλαρια προ παραγγελια αλλα δεν δεχεται paypal πανω απο 350 δολαρια http://www.fastcardtech.com/Xiaomi-MI4-pre-order.html
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για τη συσκευή (αν δε προκύψει πάλι κάποια άλλη υποχρέωση και πάνε όλα καλά), σε τι τιμή το βλέπεται να παίζει τα Χριστούγεννα, ίσως και προς Φεβρουάριο;

Πιστεύω ότι θα παίζει στα 250 με 280 ευρώ..ανάλογα τις εκδώσεις , τα κινεζομάγαζα κτλ..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα παίζει στα 250 με 280 ευρώ..ανάλογα τις εκδώσεις , τα κινεζομάγαζα κτλ..

 

Ότι πρέπει. Κι εγώ εκεί υπολόγιζα πάνω κάτω :up:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται,

 

σκεφτομαι να παρω το xiaomi Mi4, οι τιμη ειναι στα $450-480 σε minideal, to2c kai merimobiles.

To spemall το εχει $404. Ως τωρα γενικα ψωνιζω μονο απο Minideal και ειναι αξιοπιστο με καλη υποστηριξη. Να ρισκαρω με spemall? Μου φαινεται λιγο περιεργη η τοσο μεγαλη διαφορα στην τιμη. Δυστυχως δε μπορω να περιμενω γιατι ειμαι χωρις συσκευη λογω ατυχηματος...

 

Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται,

 

σκεφτομαι να παρω το xiaomi Mi4, οι τιμη ειναι στα $450-480 σε minideal, to2c kai merimobiles.

To spemall το εχει $404. Ως τωρα γενικα ψωνιζω μονο απο Minideal και ειναι αξιοπιστο με καλη υποστηριξη. Να ρισκαρω με spemall? Μου φαινεται λιγο περιεργη η τοσο μεγαλη διαφορα στην τιμη. Δυστυχως δε μπορω να περιμενω γιατι ειμαι χωρις συσκευη λογω ατυχηματος...

 

Τι λετε?

 

Μεγάλη ξενέρα από το minideal!

Έχω αγοράσει πάνω από 30 κινητά από αυτούς, αλλά αυτό που έπαθα με το mi4 με ξενέρωσε άπειρα...

Έσκασα λοιπόν πριν 7 μέρες 400 δολλάρια για το κινητό.

Να σημειωθεί ότι τότε ήμουν μεταξύ mi4 και One plus One...

Διάλεξα το Mi4 διότι μου εγγυηθήκανε ότι αυτή η τιμή που έχουν θα είναι και η τιμή που θα το πάρω...

Περάσανε λοιπόν 7 μέρες και τους ρωτάω τι γίνεται, αφού το βλέπω με 480 δολλάρια in stock.

Μου λένε ότι το έχουν και ότι πρέπει να στείλω κιάλλα 80 δολλάρια για να το στείλουν.

 

Τους λέω την ιστορία και ότι θα κάνω dispute γιατί δεν είμαι κορόιδο και μου κάνουν αυτόματα refund τα λεφτά!

Αποτέλεσμα? Θα τα περιμένω άλλες 3 μέρες μέχρι να εμφανιστούν στην τράπεζα! Δεν τα είχα εδώ και μια εβδομάδα!

Δεν παράγγειλα τότε το One plus one του οποίου η τιμή τώρα ανέβηκε.

 

Αντε να πάνε να χεστούνε! Ξαφνικά αποκτήσανε πελατία και δε τουσ νοιάζει τίποτα...

 

(Να σημειωθεί ότι όποιος είχε κάνει preorder από ibuygou.com στα 399$ θα το πάρει και με 399$!!!!! Ρώτησα στο chat τους και ήδη στείλανε στα preorders το κινητό στα λεφτά αυτά)

Edited by Zacharias99
Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ψωνισει το xiaomi mi3 και το xiaomi redmi για την γυναικα μου,ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτους,και παρειγγειλα το xiaomi mipad ηδη.Το συνιστω το μαγαζι.
Link to comment
Share on other sites

Spemall απαραδεχτοι!

 

Παω να παραγγειλω σημερα και βλεπω οτι εχουν βαλει εξτρα επιλογη.

Ship in 1 day : 363 euros

Ship in 15 days : 310 euros

 

Μεχρι χτες δεν υπηρχε αυτη η επιλογη.

Αν ειναι να περιμενω 15 μερες θα εχει πεσει η τιμη γενικα πιθανοτατα!!

απιστευτοι!

Link to comment
Share on other sites

Ε τα κινεζάκια τον πήρανε ψηλά τον αμανε

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ε τα κινεζάκια τον πήρανε ψηλά τον αμανε

όλα θέμα προσφοράς και ζήτησης είναι, δεν υπάρχει αρκετό στοκ είναι πολύ καινούργιο σαν μοντέλο και η ζήτηση είναι στα ύψη, λογικό και επόμενο όλα αυτά, σε ένα 2-3μηνο θα ναι πολύ διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη ξενέρα από το minideal!

 

Τους λέω την ιστορία και ότι θα κάνω dispute γιατί δεν είμαι κορόιδο και μου κάνουν αυτόματα refund τα λεφτά!

Αποτέλεσμα? Θα τα περιμένω άλλες 3 μέρες μέχρι να εμφανιστούν στην τράπεζα! Δεν τα είχα εδώ και μια εβδομάδα!

Δεν παράγγειλα τότε το One plus one του οποίου η τιμή τώρα ανέβηκε.

 

Αντε να πάνε να χεστούνε! Ξαφνικά αποκτήσανε πελατία και δε τουσ νοιάζει τίποτα...

 

(Να σημειωθεί ότι όποιος είχε κάνει preorder από ibuygou.com στα 399$ θα το πάρει και με 399$!!!!! Ρώτησα στο chat τους και ήδη στείλανε στα preorders το κινητό στα λεφτά αυτά)

 

Tελικά ευτυχώς δε το προπαρήγγειλα κι εγώ με 399 από minideal , θα πάθαινα τα ίδια. Βέβαια τη πλήρωσε ο φίλος εδώ. Το προπαρρήγγειλα από vickmall τελικά στα 449 δολλάρια και μου το στείλαν χτες σε αυτή την τιμή, παρότι όσο πλησίαζε η 15 αυγούστου ητιμή ανέβηκε στα 479 και 499. Βέβαι αυτό είναι και το νορμαλ έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Tελικά ευτυχώς δε το προπαρήγγειλα κι εγώ με 399 από minideal , θα πάθαινα τα ίδια. Βέβαια τη πλήρωσε ο φίλος εδώ. Το προπαρρήγγειλα από vickmall τελικά στα 449 δολλάρια και μου το στείλαν χτες σε αυτή την τιμή, παρότι όσο πλησίαζε η 15 αυγούστου ητιμή ανέβηκε στα 479 και 499. Βέβαι αυτό είναι και το νορμαλ έτσι?

 

Εμένα με ξενέρωσε τελείως το όλο θέμα με το Minideal και ειλικρινά θα το σκεφτώ αν ξανααγοράσω από αυτούς!

Τα χρήματα μου τα έκαναν refund χωρίς καν να τους το ζητήσω...

 

Τελικά πήρα το Oneplus one 64άρι και μάλιστα πιο φτηνά, το οποίο και προτιμούσα λόγω 5.5 οθόνης!

Ο λόγος που ήθελα το xiaomi είναι ότι λατρεύω την εταιρία αυτή διότι έχουν περράσει σχεδόν όλα τα κινητά της εταιρίας από τα χέρια μου και έχω μείνει καταευχαριστημένος!

 

Τα κινητά της είναι το κάτι άλλο!!! Ειδικά το φηνίρισμα σε αυτό το Mi4 πρέπει να είναι φοβερό!!

Ας το χαρούν λοιπόν όσοι καταφέρανε και το πήρανε!!!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

για να ανοίξω λίγο το τοπίο φυσικό οι τιμές να ειναι ακριβές αφου εχει μεγάλη ζητήσει άλλα επειδή είχα αγοράσει από spemall 2 κινητά (M3 xiaomi) και τα 2 ήτανε μια χαρά και μου ήρθαν σε 15 μέρες οπως γράφουνε, πρόσφατα το ενα το χάλασε ενας φίλος μου *πειράματα με roms* το έστειλα πίσω για repair και το στείλανε στο εργοστάσιο με συνημμένο τελικά μου το φτιάξανε και πλήρωσα μονο τα μεταφορικά ωστε να ερθει γρηγορα.

μέχρι στιγμής θεωρώ τρομερά αξιόπιστο site αφού και αγορά έκανα και εγγυήσει δοκίμασα τοτε ναι θα ξανα προτιμήσω ξανά spemall.

 

ΥΣ: όσο για το minideal ειχα αναφέρει και εγω για κατι κινεζικα που κάνουνε αλλα αφου αγνουν και αγοράζουνε enjoy them.

Edited by Nick84
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ξενέρωσε τελείως το όλο θέμα με το Minideal και ειλικρινά θα το σκεφτώ αν ξανααγοράσω από αυτούς!

Τα χρήματα μου τα έκαναν refund χωρίς καν να τους το ζητήσω...

 

Τελικά πήρα το Oneplus one 64άρι και μάλιστα πιο φτηνά, το οποίο και προτιμούσα λόγω 5.5 οθόνης!

Ο λόγος που ήθελα το xiaomi είναι ότι λατρεύω την εταιρία αυτή διότι έχουν περράσει σχεδόν όλα τα κινητά της εταιρίας από τα χέρια μου και έχω μείνει καταευχαριστημένος!

 

Τα κινητά της είναι το κάτι άλλο!!! Ειδικά το φηνίρισμα σε αυτό το Mi4 πρέπει να είναι φοβερό!!

Ας το χαρούν λοιπόν όσοι καταφέρανε και το πήρανε!!!

Γιατί δε γράφεις την ιστορία σου στην ενότητα του minideal εδώ στο myphone? Nα δούμε τι θα απαντήσουν?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε γράφεις την ιστορία σου στην ενότητα του minideal εδώ στο myphone? Nα δούμε τι θα απαντήσουν?

 

Δεν έχεις άδικο... Έπρεπε να το είχα κάνει...

Απλά θεώρησα (λάθος μου) ότι είναι κοινή πολιτική όλων των κινεζομάγαζων.

Μετά από αρκετό καιρό όμως έμαθα ότι στο ibuygou το δώσανε όντως στην τιμή που το είχαν κάνει κάποιοι preorder (δηλαδή 399$)...

Τεσπα κακώς δεν το έκανα θέμα, αλλά επειδή γενικά έχω καλή συνεργασία με Minideal και επειδή βρήκα άμεσα πρόσκληση για το one plus one το άφησα να περάσει έτσι... ΚΑΚΩΣ βέβαια...

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο... Έπρεπε να το είχα κάνει...

Απλά θεώρησα (λάθος μου) ότι είναι κοινή πολιτική όλων των κινεζομάγαζων.

Μετά από αρκετό καιρό όμως έμαθα ότι στο ibuygou το δώσανε όντως στην τιμή που το είχαν κάνει κάποιοι preorder (δηλαδή 399$)...

Τεσπα κακώς δεν το έκανα θέμα, αλλά επειδή γενικά έχω καλή συνεργασία με Minideal και επειδή βρήκα άμεσα πρόσκληση για το one plus one το άφησα να περάσει έτσι... ΚΑΚΩΣ βέβαια...

 

Και τώρα μπορείς να το κάνεις για να δεις για ποιο λόγο αντέδρασαν έτσι...Δε πειράζει που έληξε η υπόθεση.Προστατεύουμε και επόμενους να μην τους φερθουν ανάλογα.:) Φιλικά , μη σε πρήζω, άμα θες. Πάντως και το vickmall όπως έγραψα και πριν μου το έστειλε με την preorder τιμή 449 και όχι 499 ή 479 που ανέβηκε αργότερα

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις παραγγείλει κανεις απο εδω;(παρέχουν και αξεσουάρ δωρεαν με κάθε παραγγελία)

http://www.xiaomishop.com/130-xiaomi-mi4-quad-core-16gb-64gb-smartphone.html

Λένε οτι στέλνουν απο αποθήκη της Ευρώπης εφόσον επιλέξεις dhl express αρα μηδέν κίνδυνος για τελωνεία.(ένας έλληνας ρώτησε κατω κατω στη σελίδα εκει που ειναι ερωτήσεις-απαντήσεις)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα μπορείς να το κάνεις για να δεις για ποιο λόγο αντέδρασαν έτσι...Δε πειράζει που έληξε η υπόθεση.Προστατεύουμε και επόμενους να μην τους φερθουν ανάλογα.:) Φιλικά , μη σε πρήζω, άμα θες. Πάντως και το vickmall όπως έγραψα και πριν μου το έστειλε με την preorder τιμή 449 και όχι 499 ή 479 που ανέβηκε αργότερα

 

Φίλε karamel έχεις δίκαιο!

Επειδή τα προβλήματα πρέπει να λέγονται τους έστειλα τελικά και στο επίσημο νήμα τους!

Ελπίζω την επόμενη φορά που είναι για κάποιο preorder ο κόσμος να ξέρει από που να ΜΗΝ ψωνίσει!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

 

Μήπως ήθελες να το αναρτήσεις στην ενότητα του honor 6 ή κάτι χάνω?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήθελες να το αναρτήσεις στην ενότητα του honor 6 ή κάτι χάνω?

 

Ναι γράψε λάθος αυτό ήθελα να παραθέσω:

http://www.gizchina.com/2014/08/17/sample-hdr-photos-xiaomi-mi4/

:X

Link to comment
Share on other sites

Η 64Gb εκδοση κυκλοφορεί πουθενα η ειναι στα προσεχως;

Κατι ακομη επειδη φοβαμαι λιγο την Miui θα μπορέσω να βαλω καποιον αλλον launcher η δεν παιζει;

Επίσης δέχεται gravity box?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...