Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:blink::blink::blink::confused::wacko: πολυ λιγα δεν ειναι τα 320$? το ειδα και στο coolicool 250e..

πολύ χαμηλή τιμή

Πρέπει να είναι η κινέζικη έκδοση όμως... η τιμή πάντως είναι ανταγωνιστική ακόμα και σε σχέση με το mi3!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οπως γράφουν και στο ibuygou:

 

The first Mi4 released will be for WCDMA only, we are expecting other versions later this year which include LTE band support.

 

To be clear, TDD-LTE bands will NOT work outside of China mainland, if you require European LTE band support you will need to purchase the FDD-LTE version (date not yet announced).

 

Οπότε όσοι θέλουν 4G θα πρέπει να περιμένουν τέλος του χρόνου ίσως και αρχές του 2015.Για τους υπόλοιπους που αρκούντε στο WCDMA τότε σε κανά δυό μήνες θα μπορούν να το παραγγείλουν.

 

edit: Σήμερα έκανε και την εμφάνιση του στο pandawill όπου έχουν καθορίσει την τιμή στα 470$.

Στο Minideal κοστίζει 450$ .Στο Antelife , 438$ . Στο merimobiles και στο Ibuygou στα 400$.

Ολες οι παραπάνω τιμές αφορούν την wcdma έκδοση με 16GB και αφορούν pre-order.

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

The first Mi4 released will be for WCDMA only, we are expecting other versions later this year which include LTE band support.

Αν τελικά ισχύει κάτι τέτοιο πρέπει να είναι προσεκτικοί όσοι αγοράζουν νομίζοντας ότι θα υποστηρίζει 4G...

Link to comment
Share on other sites

Οπως γράφουν και στο ibuygou:

 

The first Mi4 released will be for WCDMA only, we are expecting other versions later this year which include LTE band support.

 

To be clear, TDD-LTE bands will NOT work outside of China mainland, if you require European LTE band support you will need to purchase the FDD-LTE version (date not yet announced).

 

Οπότε όσοι θέλουν 4G θα πρέπει να περιμένουν τέλος του χρόνου ίσως και αρχές του 2015.Για τους υπόλοιπους που αρκούντε στο WCDMA τότε σε κανά δυό μήνες θα μπορούν να το παραγγείλουν.

 

edit: Σήμερα έκανε και την εμφάνιση του στο pandawill όπου έχουν καθορίσει την τιμή στα 470$.

Στο Minideal κοστίζει 450$ .Στο Antelife , 438$ . Στο merimobiles και στο Ibuygou στα 400$.

Ολες οι παραπάνω τιμές αφορούν την wcdma έκδοση με 16GB και αφορούν pre-order.

 

Έχω την εντύπωση πως θα αρχίσει να είναι διαθέσιμη η ευρωπαική έκδοση από το τέλος Οκτωβρίου και όχι τόσο αργά όπως κάτι αντίστοιχο είχε συμβεί και με το hongmi που είχε κυκλοφορήσει πέρυσι τέτοιο καιρό .

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικά μεταξύ Xiaomi Mi4 vs Huawei Honor 6 vs OnePlus One

http://1-ps.googleusercontent.com/x/www.gizchina.com/i0.wp.com/www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/680x400xxiaomi-Mi4-vs-Huawei-Honor-5-vs-OnePlus-One-Antutu-V5-Benchmarks.png,qfit=1024,P2C1024.pagespeed.ic.PmKzlXQa_z.jpg

 

http://www.gizchina.com/2014/07/23/benchmarks-war-xiaomi-mi4-vs-huawei-honor-6-vs-oneplus-one/

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικά μεταξύ Xiaomi Mi4 vs Huawei Honor 6 vs OnePlus One

http://1-ps.googleusercontent.com/x/www.gizchina.com/i0.wp.com/www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/680x400xxiaomi-Mi4-vs-Huawei-Honor-5-vs-OnePlus-One-Antutu-V5-Benchmarks.png,qfit=1024,P2C1024.pagespeed.ic.PmKzlXQa_z.jpg

 

http://www.gizchina.com/2014/07/23/benchmarks-war-xiaomi-mi4-vs-huawei-honor-6-vs-oneplus-one/

 

οι αριθμοι ειναι μουφα, το One plus δεν βγαζει τοσο ουτε με σφαιρες και οχι οτι φταιει το one plus αλλα ο 801 μεχρι 37500 αντε να βγαλει, το ιδιο ισχυει και για τα mi4 και honor, μπορει το mi4 να ειναι μπροστα αλλα ελαχιστα, στην κλιμακα του 37000 με 38000 :)

 

σορρυ λαθος μου, ειδα οτι ειναι αλλη εκδοση antutu αυτη που βγαζουν τοσο υψηλη βαθμολογια, μολις τωρα την εκανα και εβγαλε το mi3 μου 43000 οποτε δεν μπορουμε να την συγκρινουμε με το παλιο antutu γιατι προφανως μετραει αλλιως, και ειχε και διαφορετικα test, μπορειτε να το βρειτε στο playstore antutu benchmark x july 2014

Edited by Saleakos
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που πωλειται τώρα έχει 3G στην ελλαδα ? παίζει κανονικά ?

 

Nαι κανονικα φιλε μου! Το 3G λειτουργει. Το προβλημα υφιστανται στις συχνοτητες του 4G. Απ'οτι γραφεται μετα τον Οκτωβριο θα κυκλοφορησει η εκδοση LTE που θα λειτουργει σην Ευρωπη.

Link to comment
Share on other sites

Μια ωραία σύγκριση για τις δυνατότητες της κάμερας του ΜΙ4 σε σχέση με το i5s - HTC M8 - S5 απο το miui forum.

Camera shootout: Mi 4, Galaxy S5, iPhone 5S, HTC One M8

http://en.miui.com/thread-29862-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi4 sheds NFC as only 1% of people used it!

 

Εντάξει, ξενέρα αν ισχύει.. Ναυαρχίδα του 2014/15 χωρίς NFC (!).

 

Αλλά υπέρυθρες έχει..

Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia C7-00
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα καθολου δε με νοιαζει δε το χω χρησιμοποιησει ποτε και ειναι το πρωτο που απενεργοποιω οταν πρωτοστηνω ενα τηλ..

Βεβαια ας υπηρχε γι αυτους που το χρειάζονται

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατά τη γνώμη μου είναι κοντοφθαλμία από μέρους τους. Θέλουν να επεκταθούν παγκοσμίως αλλά αγνοούν ( ; ) ότι η χρήση του NFC είναι περισσότερο διαδεδομένη στη Δύση. Δεν ξέρω, δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι μόνο το 1% των χρηστών το χρησιμοποιεί.

 

Άσε που μου τι δίνει να αποφασίζουν οι εταιρίες τι εχω εγώ ανάγκη. π.χ "τι να την κάνεις την κάρτα μνήμης, έχουμε το τζαμάουα cloud".

 

Τέλος πάντων, θα δείξει..

Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia C7-00
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν ξέρω ούτε ένα άτομο. Όλοι μια δύο φορές έστειλαν φωτογραφίες για να το δοκιμάσουν και αυτό ήταν

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν ξέρω ούτε ένα άτομο. Όλοι μια δύο φορές έστειλαν φωτογραφίες για να το δοκιμάσουν και αυτό ήταν

 

Συμφωνω απόλυτα. Αχρηστο ειναι για μενα και εφετζιδικο, αλλα οχι πρακτικο, αλλα περι ορέξεως.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μπορειτε να με βοηθησετε ; Τελικα το mi4 ειναι 32 bit η 64 bit;

 

 

http://www.concept-phones.com/cool-concepts/xiaomi-mi4-rendered-early-features-4-speakers-64-bit-cpu/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μπορειτε να με βοηθησετε ; Τελικα το mi4 ειναι 32 bit η 64 bit;

 

 

http://www.concept-phones.com/cool-concepts/xiaomi-mi4-rendered-early-features-4-speakers-64-bit-cpu/

 

32bit είναι... Αυτό το άρθρο είναι παλιό και δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα...

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Το γράφει καπου;

Για να είμαστε σίγουροι;

Αμα ειναι 32 bit μάλλον θα περιμενω να παρω το 64 bit!!!!

Ειπε οτι θα βγαλει 64bit?επισης μπορεις να μου εξηγήσεις τον λογο που θελεις να παρεις 64 bit?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχουν αρχίσει οι παραγγελίες, υπαρχει στα καταστήματα? το minideal εχει την καλύτερη τιμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Xiaomi Mi4 sheds NFC as only 1% of people used it!

 

Εντάξει, ξενέρα αν ισχύει.. Ναυαρχίδα του 2014/15 χωρίς NFC (!).

 

Αλλά υπέρυθρες έχει..

 

ίσως εφόσον αυτη η εκδοση κανονικά είναι για το δικό τους δίκτυο να μην τους νοιάζει το nfc, κι όταν βγεί η FDD-LTE να βάλουν και το nfc.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο βιντεάκι για το κινητό ..και κάνει και σύγκριση με το OnePlus One
Δυνατή η κάμερα του xiaomi.. Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν και εγώ μεταξύ Oneplus one και mi4...

Μου άρεσε η οθόνη (5.5") το 4G και το ότι ήταν πιο φτηνό και άμεσα διαθέσιμο το oneplus one...

 

Τελικά προπαρήγγειλα το mi4 γιατί μετά το mi2s που είχα, απλά αγάπησα αυτή την εταιρία!

Βέβαια τεράστιο φάουλ η έλλειψη 4G, αλλά τι να κάνουμε...

 

Το περιμένω πως και πως...

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν και εγώ μεταξύ Oneplus one και mi4...

Μου άρεσε η οθόνη (5.5") το 4G και το ότι ήταν πιο φτηνό και άμεσα διαθέσιμο το oneplus one...

 

Τελικά προπαρήγγειλα το mi4 γιατί μετά το mi2s που είχα, απλά αγάπησα αυτή την εταιρία!

Βέβαια τεράστιο φάουλ η έλλειψη 4G, αλλά τι να κάνουμε...

 

Το περιμένω πως και πως...

Έχει 4G το κινητό .. sdcard δεν πέρνει(αυτό με χαλάει εμένα) :( και LTE να μην υποστηρίζει κάποια συσκευή , πάλι δεν έχω θέμα ... άσε που δεν πιάνουμε παντού καλά 3G σήμα... Αλλά άμα πιάνει 3G με καλή εμβέλεια, μια χαρά τρέχει πάντως στο browser..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Έχει 4G το κινητό .. sdcard δεν πέρνει(αυτό με χαλάει εμένα) :( και LTE να μην υποστηρίζει κάποια συσκευή , πάλι δεν έχω θέμα ... άσε που δεν πιάνουμε παντού καλά 3G σήμα... Αλλά άμα πιάνει 3G με καλή εμβέλεια, μια χαρά τρέχει πάντως στο browser..

 

Δεν έχει 4G για Ευρώπη... Το μοντέλο αυτό που θα υποστηρίζει 4G στην Ευρώπη δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα πότε θα κυκλοφορήσει. Προσωπικά δεν έχω γεμίσει ποτέ κινητό με πάνω από 10GB οπότε δεν έχω θέμα με την χωρητικότητα :P

Αυτό που λες πάντως με το 3G ισχύει 100%... Αν έχεισ καλό σήμα 3G πιάνει τρελές ταχύτητες...

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα να περάσουν οι μέρες μέχρι να πλησιάσει η 15η αυγούστου που θα αρχίσουν οι αποστολές, ώστε να μη "τρέχει " το 45ημερο του paypal (έκανα βλακεία? τρέχει αφού σταλεί?) και σήμερα η τιμή του στο minideal σκαρφάλωσε 360 από 300 ευρώ που ήταν!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...