Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ήρθε ένα update στην κοπέλα μου γύρω στα 25 MB ενώ είχε το τελευταίο τώρα το μπορεί να είναι αυτό δεν ξέρω κανένα patch ασφαλείας μήπως!ήρθε και σε κανέναν άλλον με την τελευταία έκδοση φάσματος μικρό update ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό το LG Phone From που το βρίσκουμε?

 

Από εδώ.

 

@kostashark, σε ουγγρικό τίποτα. Παραμένει η 21a

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε ένα update στην κοπέλα μου γύρω στα 25 MB ενώ είχε το τελευταίο τώρα το μπορεί να είναι αυτό δεν ξέρω κανένα patch ασφαλείας μήπως!ήρθε και σε κανέναν άλλον με την τελευταία έκδοση φάσματος μικρό update ;

 

Τ Ι Π Ο Τ Α εδώ.

Το δοκίμασα και με το lg pc suite έτσι για να σβήσω κάθε ελπίδα απόψε.

Δηλαδή θα πάρουμε μηνιαία (τελευταία ήταν στις 4/11) πριν τη μεγάλη αναβάθμιση του Marshmallow!

Γιατί μου βγάζει ένα κακό προαίσθημα αυτό δεν ξέρω.

Πόσο να μας την αργήσουν άραγε ένα χρόνο.

Μέχρι τον Ιανουάριο.

Πάει το δώρο και αυτό το χρόνο στον επόμενο όπως και πέρσι.

Τελικά όλα ίδια μένουν!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το LG Phone From που το βρίσκουμε?

Ειναι εφαρμογη στο google play. Σου λεει χωρα προελευσης, ημερομηνια παραγωγης και τελευταια εκδοση λογθσμικου ηια τη συσκευη σου.

Link to comment
Share on other sites

21.44 MB update ειναι τωρα δεν ξερω απο που ειναι το κινητο δεν το κοιταξα ποτε να πω την αληθεια! το 16αρι ειναι παντως!

 

  1. http://postimg.org/image/aeq68kfsj/
  2. http://postimg.org/image/omfux7shf/
  3. http://postimg.org/image/c597a1xbn/

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν βγάζει κάτι άλλο...λέει ότι έχω το τελευταίο ενημερωμένο λογισμικό v21a για την ακρίβεια (μοντέλο 32αρι σειρά 510).
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

21ΜΒ για Major update αποκλείεται να ήταν οπότε δεν υπάρχει λόγος να τρελαίνεστε.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει στο g3 στην καμέρα σε σχέση με το g2, εκτός από τα προφανή που ανέφερες, δεν το χω ψάξει αλλά σίγουρα το τελικό αποτέλεσμα που δίνει το g3 είναι εμφανώς αναβαθμίσμενο σε σχέση με του g2.

Στο G4 έχει κάνει αρκετά βήματα μπροστά σε σχέση με τους προκατόχους, αν υπάρχουν τα λεφτά, θα συμφωνήσω ότι είναι μονόδρομος.

 

ούτε εγώ ξέρω τι έχει αλλάξει, αλλά είναι σίγουρα πολύ καλύτερο το αποτέλεσμα και από κει που του g2 ήταν απλά ικανοποιητική, του g3 ήταν από τις καλύτερες της γενιάς του

 

ειδικά σε χαμηλό φωτισμό είχε για πλάκα note και iphone, θα συμφωνήσω ότι δεν έχει το sharpness των samsung, όμως βαστάει αρκετά καλά ακόμα και τώρα.

 

του g4 είναι σίγουρα βελτιωμένη, όμως με το αρχικό firmware στο αυτόματο κάτι δε μου πήγαινε καλά σε δύσκολους φωτισμούς, αλλά με τις ρυθμίσεις κάνεις ο,τι θες.

βέβαια καλές είναι και αυτές αλλά για μένα σαν απλό χρήστη που θέλει μια γρήγορη φωτογραφία το αυτόματο είναι το Α και το Ω.

για αυτό και ποτέ δεν άντεξα τη συμβίωση με sony που στο αυτόματο ήταν πολύ κακά και σε ανάγκαζαν να ασχολείσαι με ρυθμίσεις και για αυτό είναι αρκετά επιτυχημένα τα iphone που από μόνα τους χωρίς καμιά γνώση βγάζεις καλές φωτογραφίες.

 

ποτέ δεν ήμουν κατά της απλότητας της κάμερας του g3 και παρόλο που βρίσκω πολύ θετικό αυτό που έκαναν στο g4 για όσους θέλουν το κάτι παραπάνω, στη πραγματικότητα εμένα και πολλούς άλλους δε μας πολυνοιάζει..

το θέμα είναι να βγάζεις το κινητό από τη τσέπη και χωρίς προσπάθεια να παίρνεις μια καλή φωτογραφία και το g3 αυτό το πράγμα το κάνει παραπάνω από καλά. φέτος το καλοκαίρι με αυτό είναι η πρώτη φορά που δεν έβγαλα να χρησιμοποιήσω καθόλου compact φωτογραφική, το αποτέλεσμα ήταν πολύ κοντά και δε χρειάστηκα δεύτερη συσκευή μαζί μου

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το τεχνικό hood με το χέρι? Πως γίνεται?

 

Με το χέρι σου προσπάθειες να κόψεις μια δυνατή πηγή φωτός όπως ήλιος ή κάτι άλλο έντονο να φτάσει στο φακό (απευθείας) και να μειώσει την αντίθεση της εικόνας δηλαδή την κάνει να φαίνεται ξεπλυμένη.

Αν ψάξεις τη λέξη hood στις εικόνες θα καταλάβεις γιατί μιλάω, είναι αυτό που έχουν οι φακοί μπροστά τους, στους ευρυγώνιους (όπως στα κινητά) είναι λίγο περίεργο το σχήμα τους γιατί η γωνία είναι μεγάλη.

Προσοχή να μη καλύψεις το θέμα με το χέρι ή ότι άλλο χρησιμοποιήσεις για το λόγο αυτό θα φανεί στη φωτογραφία καταστροφή.

Μιας και έγραψα για καταστροφή η μεγαλύτερη θα είναι να σου πέσει πάνω στη προσπάθεια το κινητό από το χέρι.

Μακριά από μας τέτοια!

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Να μας πέσει που;;

 

Κάτω στο έδαφος!

Στη προσπάθεια να σκιάσεις το φακό, συνάμα να μη καλύπτεις το θέμα σου, να κοιτάς την οθόνη και να τραβήξεις τη φωτογραφία σου μπορεί να προκύψει το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις έλαβα την 21c απο α
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως μπορούμε να δούμε αν είναι κλειδωμένο και σε ποιο πάροχο ? Πριν 2 βδομάδες πήρα την v20t.

Απο το android 5.0 θα πάμε κατευθειαν στην 6 ή θα πάρουμε και τα ενδιάμεσα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ πήρα το εν λόγο κινητό μεταχειρισμένο ρουταρισμενο, επειδή το άθλημα ξερουταρισμα δεν το κατέχω, υπάρχει εφαρμογή που να μπορώ να το κάνω unroot; Χωρίς πολλά τεχνάσματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ πήρα το εν λόγο κινητό μεταχειρισμένο ρουταρισμενο, επειδή το άθλημα ξερουταρισμα δεν το κατέχω, υπάρχει εφαρμογή που να μπορώ να το κάνω unroot; Χωρίς πολλά τεχνάσματα.

Εφαρμογή όχι. Για σίγουρο ξερουτάρισμα κάνεις εγκατάσταση της εργοστασιακής Rom.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ πήρα το εν λόγο κινητό μεταχειρισμένο ρουταρισμενο, επειδή το άθλημα ξερουταρισμα δεν το κατέχω, υπάρχει εφαρμογή που να μπορώ να το κάνω unroot; Χωρίς πολλά τεχνάσματα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401631

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Επιλέγοντας να κάνω αναβάθμιση τελικά αφού κατεβάσει όλο το πακέτα διαβάζω το μήνυμα

 

"μη έγκυρο πακέτο λογισμικού"

 

ξέρει κάποιος κάτι ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως μπορούμε να δούμε αν είναι κλειδωμένο και σε ποιο πάροχο ? Πριν 2 βδομάδες πήρα την v20t.

Απο το android 5.0 θα πάμε κατευθειαν στην 6 ή θα πάρουμε και τα ενδιάμεσα ?

Απο το lg phone from. Ειναι εφαρμογη στο market.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Επιλέγοντας να κάνω αναβάθμιση τελικά αφού κατεβάσει όλο το πακέτα διαβάζω το μήνυμα

 

"μη έγκυρο πακέτο λογισμικού"

 

ξέρει κάποιος κάτι ;

κατεβασες την σωστη εκδοση για το δικο σου τηλ? πχ D85521A_00-1.kdz?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλές γιορτές στην παρέα :)

 

Γρήγορη ερώτηση: μπορούμε να περάσουμε kdz MM 6.0 του Πολωνικού σε Γαλλικό μοντέλο;

Link to comment
Share on other sites

ναι, από όποια χώρα θες κατέβασε αρκεί να είναι για το d855.αν και δεν βγήκε ακόμα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...