Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού έχει μόνιμα το back key στην εφαρμογή της κάμερας. Από εκεί βγαίνεις εύκολα.

Παραξενιές μου ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το g4 την έχει πάρει κανονικά

 

 

 

στο αθόρυβο ή στη δόνηση

οκ,το ξέρω,αλλά ελεγα μήπως ειχε κάποια ρύθμιση,οπως εχει το s3 neo της γυναίκας μου,που αφαιρείται μεμονωμένα ο ηχος κλείστρου,ενω οι ένταση ήχου σε όλες τις άλλες εφαρμογές είναι στο επιθυμητό επίπεδο.

Ευχαριστώ πάντως....

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Μιλάει για την 6.0 σε AOSP... Αφού ακόμα για το G3 δεν έχει βγει επίσημα από LG.

Σε aosp ή cm λοιπόν έχει θέματα. Δεν είναι θέμα 6αρασ αλλά θέμα επικοινωνίας αυτής με το hardware του κινητού. Εκεί πασχει και έχει θέμα. Εδώ υπήρχαν θέματα με τις 5.1.1.

Η 6αρα στο νεξουσ που έχω τώρα ας πούμε είναι πραγματικά από τα καλύτερα που έχω δει ποτέ. Ταχυτατη και το doze κάνει τρομερή δουλειά. Ούτε greenify θες, ούτε amplify ούτε τίποτα. 7 ώρες το βράδυ έμεινε το κινητό στο 16%!!!!

Οπότε με το καλό και εδώ όταν θα έρθει πιστεύω θα βοηθήσει το κινητό.

 

είναι γενικά της 6 το θέμα με τις sd, όσοι δεν έχουν sd δεν θα το δουν το πρόβλημα

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

EΠΕΙΓΟΝ Πριν απο λιγο πηρα σφραγισμενο τζι 3 γαλλικο και το εβαλα πρωτη φορτιση με τη σιμ χωρις να το ενεργοποιησω και γραφει οτι κανει ενημερωση αντροιντ εφαρμογες πχ 45 απο 140 ειναι φυσιολογικο αυτο;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

EΠΕΙΓΟΝ Πριν απο λιγο πηρα σφραγισμενο τζι 3 γαλλικο και το εβαλα πρωτη φορτιση με τη σιμ χωρις να το ενεργοποιησω και γραφει οτι κανει ενημερωση αντροιντ εφαρμογες πχ 45 απο 140 ειναι φυσιολογικο αυτο;

Ναι προχωράς κανονικά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

EΠΕΙΓΟΝ Πριν απο λιγο πηρα σφραγισμενο τζι 3 γαλλικο και το εβαλα πρωτη φορτιση με τη σιμ χωρις να το ενεργοποιησω και γραφει οτι κανει ενημερωση αντροιντ εφαρμογες πχ 45 απο 140 ειναι φυσιολογικο αυτο;

Αν δεν έχεις δώσει google account, δεν μου φαίνεται λογικό.

Link to comment
Share on other sites

από την lg είναι το update όχι από την google.φυσιολογικό είναι το update
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις δώσει google account, δεν μου φαίνεται λογικό.

 

λογικοτατο ειναι εχεις δεν εχεις βαλει λογαριασμο.. διαβαζει το cache των εφαρμογων λογω λολλιποπ ενω αν ειχες κιτκατ δεν θα το εβλεπες καθολου

Link to comment
Share on other sites

λογικοτατο ειναι εχεις δεν εχεις βαλει λογαριασμο.. διαβαζει το cache των εφαρμογων λογω λολλιποπ ενω αν ειχες κιτκατ δεν θα το εβλεπες καθολου

Α έτσι εξηγείται, το δικό μου το αγόρασα πριν 1 χρόνο με ΚΚ, και δεν είδα να ξεκινάει ενημέρωση εφαρμογών πριν δώσω google account

Link to comment
Share on other sites

Αντε και τρομαξα δε του εχω βαλει ακομα τπτ ουτε λογαριασμους ουτε wifi ουτε σιμ ενεργοποιησα αλλα πρωτη φορα το βλεπω αυτο σε κινητο γιατι αραγε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα στοιχεια του λενε οτι κατασκευαστηκε 14 /9/15 και 21; βγηκε στα ραφια 509 σειρα οποτε δε θα εχω τπτ προβληματακια ε;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αντε και τρομαξα δε του εχω βαλει ακομα τπτ ουτε λογαριασμους ουτε wifi ουτε σιμ ενεργοποιησα αλλα πρωτη φορα το βλεπω αυτο σε κινητο γιατι αραγε;

 

αλλαζει ο runtime μεχρι και σε κιτκατ ειναι ο dalvik ενω σε λολλιποπ εχουμε art

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=392556

Link to comment
Share on other sites

οκ,το ξέρω,αλλά ελεγα μήπως ειχε κάποια ρύθμιση,οπως εχει το s3 neo της γυναίκας μου,που αφαιρείται μεμονωμένα ο ηχος κλείστρου,ενω οι ένταση ήχου σε όλες τις άλλες εφαρμογές είναι στο επιθυμητό επίπεδο.

Ευχαριστώ πάντως....

Νομίζω απαγορεύεται, το συζητούσαμε και σε κάποιο θέμα με xperia αυτό

Πρέπει να υπάρχει οδηγία να ακούγεται η κάμερα για να την αντιλαμβανόνται και οι γύρω, οπότε δε γίνεται να υπάρχει ρύθμιση μόνο για αυτό

 

Πάλι καλά να λες που κλείνει στο αθόρυβο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω απαγορεύεται, το συζητούσαμε και σε κάποιο θέμα με xperia αυτό

Πρέπει να υπάρχει οδηγία να ακούγεται η κάμερα για να την αντιλαμβανόνται και οι γύρω, οπότε δε γίνεται να υπάρχει ρύθμιση μόνο για αυτό

 

Πάλι καλά να λες που κλείνει στο αθόρυβο

Σε όλα τα κινητά που είχα ,μέσα στις ρυθμίσεις επέλεγα να μην ακούγετε το κλειστρο, τι οδηγίες και κουραφέξαλα

Link to comment
Share on other sites

αλλαζει ο runtime μεχρι και σε κιτκατ ειναι ο dalvik ενω σε λολλιποπ εχουμε art

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=392556

 

Μονο στα lg φανταζομαι γιατι σε ενα samsung με λολι δεν εγινε κατι αναλογο

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μονο στα lg φανταζομαι γιατι σε ενα samsung με λολι δεν εγινε κατι αναλογο

 

αν δεν κανω λαθος νομιζω σε ολα τα smartphones που τρεχουν με art... γι αυτο και καταλαμβανουν μεγαλυτερο χωρο στην μνημη... τωρα το πως μπουταρει καθε συσκευη δεν ξερω... μπορει να το κανει και η σαμυ αλλα κρυφα....

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει ενημερωση λογισμικου τωρα 280 mb τι να ειναι αραγε;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μου κανει ενημερωση λογισμικου τωρα 280 mb τι να ειναι αραγε;

 

Σιγουρα οχι mm. :)

Πιθανων να παρεις την 20D.

Link to comment
Share on other sites

οκ,το ξέρω,αλλά ελεγα μήπως ειχε κάποια ρύθμιση,οπως εχει το s3 neo της γυναίκας μου,που αφαιρείται μεμονωμένα ο ηχος κλείστρου,ενω οι ένταση ήχου σε όλες τις άλλες εφαρμογές είναι στο επιθυμητό επίπεδο.

Ευχαριστώ πάντως....

 

1 περίπτωση να κλείσεις γενικά τον ήχο ειπώθηκε ήδη και λιγάκι παλαβό επίσης.

2 περίπτωση να κλείσεις τον ήχο εκτός αυτούς που ορίζεις σε προτεραιότητα λιγάκι μπέρδεμα γιατί δεν το δουλεύω αυτό το σύστημα αλλά από τη μπάρα κατεβάζοντας τις ρυθμίσεις και ακουμπώντας το μεγάφωνο δουλεύει η σίγαση στο κλείστρο και στο auto focus στις 2 από τις 3 περιπτώσεις που θα βρεις. Το θέμα είναι να βρεις πως βάζεις σε προτεραιότητα αυτά που θέλεις!

Αν πατήσεις το δεξιό εικονίδιο με τη μπάρα κάτω αντιλαμβάνεσαι ότι μόνο η πρώτη επιλογή απενεργοποιεί αυτό που θέλεις και μόνο.

Αυτό το AF χωρίς ήχο στο OFF με πονοκεφαλιάζει γιατί ανάλογα την επιτυχία του διαφέρει και ο ήχος με την απουσία του δυσκολεύουν τα πράγματα ιδιαίτερα με φουλ ηλιοφάνεια.

 

Καλές γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα οχι mm. :)

Πιθανων να παρεις την 20D.

 

Πηρα την v21a

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

 

Στο Twitter έχει και screenshots από την MM του G3 όπου έχει το UX 4.0 :cool:

Όσοι έχετε Πολωνικά τσεκάρετε από τα Χριστούγεννα, εμείς ή θα την πάρουμε με τον Άι Βασίλη ή κοντά στου Άη Γιαννιού :p

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

EΠΕΙΓΟΝ Πριν απο λιγο πηρα σφραγισμενο τζι 3 γαλλικο και το εβαλα πρωτη φορτιση με τη σιμ χωρις να το ενεργοποιησω και γραφει οτι κανει ενημερωση αντροιντ εφαρμογες πχ 45 απο 140 ειναι φυσιολογικο αυτο;

 

Κομπλέ είσαι μην ανησυχείς. Έτσι συνέβη και στο δικό μου παρτίδα 510.Όπως το έγραψαν και τα υπόλοιπα παιδιά, είναι φυσιολογικότατο

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το έκανε με το που το πρώτο άνοιξα δηλαδή μόλις το έβγαλα από την συσκευασία για πρώτη φορά και το ενεργοποίησα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...