Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχετε πάρει όλοι το update? Εμένα ακόμα να έρθει. Το σύνδεσα και στο υπολογιστή και πάλι λέει έχω το latest! :cry:

 

Υπάρχει άλλος τρόπος? (πέρα από root γιατί είναι της κοπέλας μου και δεν θέλει).

Το κινητό είναι από Ιταλία branded TIM (βλέπω το logo όταν κάνει εκκίνηση).

Για να περασεις official rom δε χρειαζεται root!!

Κατεβαζεις τη rom που θελεις και την περνας με flash tool 2014:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Link to comment
Share on other sites

!!!! Ηταν πολυ φανερο στην συσκευη που αλλαξες? Τωρα δεν υπαρχει καθολου? Το δικο μου δεν λες βγαζει ματι αλλα οταν το φοντο ειναι ασπρο φαινεται πολυ λιγο... Η συμβουλη σας ποια ειναι? Ειμαι απο κυπρο, το κινητο ειναι 32γιγα και παρτιδας 406 παρολο που το αγορασα πριν δυο εβδομαδες...

 

Ειναι οσο φανερο οσο και στο βιντεο του βλαχακη στο 39.45...LG G3 hands-on (Greek):

 

Όχι, δεν ήταν ενοχλητικό και δεν ήταν ο λόγος που άλλαξα τη συσκευή, αλλά για dead pixel και πολύ ενοχλητικά παράσιτα.

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι πρέπει να ανησυχείς, ούτε να αλλάξεις συσκευή αν σε όλα τα άλλα θέματα είναι μια χαρά και είσαι ευχαριστημένος. Στο βίντεο του Βλαχάκη δε βλέπω τίποτα σπουδαίο. Εμένα ήταν χειρότερο γιατί σε μαύρη εικόνα φαινόταν ελάχιστα πιο πολύ, ενώ σε αυτόν δε φαίνεται τίποτα απ' όσο είδα.

Link to comment
Share on other sites

Σαρανταρια άνετα, 42+ και τα g2 βαράνε, το θέμα είναι να δουλεύει άψογα το κινητό για να το ευχαριστηθείς κι εσύ κι εγώ και όλοι μας

George +1.. Ποιος ασχολειται με bench ακομα;; Και τα Samsung υψηλα τα score βγαζουν.. :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν ήταν ενοχλητικό και δεν ήταν ο λόγος που άλλαξα τη συσκευή, αλλά για dead pixel και πολύ ενοχλητικά παράσιτα.

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι πρέπει να ανησυχείς, ούτε να αλλάξεις συσκευή αν σε όλα τα άλλα θέματα είναι μια χαρά και είσαι ευχαριστημένος. Στο βίντεο του Βλαχάκη δε βλέπω τίποτα σπουδαίο. Εμένα ήταν χειρότερο γιατί σε μαύρη εικόνα φαινόταν ελάχιστα πιο πολύ, ενώ σε αυτόν δε φαίνεται τίποτα απ' όσο είδα.

Ευχαριστω πολυ φιλε... Δεν θα προχωρησω σε διαδικασια αλλαγης μιας και ειναι ελαχιστο... Αυτα τα πραγματα αυξανονται με τον καιρο ή ειναι σταθερο σαν του g pad? Και ναι μπορω να πω πως ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με το κινητο οπως και ξαναειπα...

Edited by takis6666

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια (καλα Χριστουγεννα δεν λεω ηδη περασαν και αυτα παμε για τα επομενα :p) Εχω αγορασμενο το κινητο απο τις 19/12 με το που το ανοιξα μου εκανε μια ενημερωση λογισμικου και μου περασε την 4,4,2....δεν μου εχει ερθει καμια ειδοποιηση με ΟΤΑ για την λολιποπ μηπως να δοκιμασω με το suite? Ξερει κανεις πως γινεται μεσω του suite? Δυο αρνητικα εχω μονο ακομα και μεσα στο σπιτι το σημα ειναι πολυ χαμηλο δηλαδη στις 5 γραμμες που εχει ποιανω μονο μια ενω σε αλλα κινητα που ειχα φουλ δεν ξερω γιατι γινεται αυτο και ενα τελευταιο οταν μιλαω στο τηλ γινεται κατι σαν διακοπες και χανεται η συνδεση για λιγα δευτερολεπτα και το εχω τσεκαρει δεν ειναι μονο σε μια επαφη αλλα σε ολες και δεν ξερω τι να κανω...Ευχαριστω για οτι και αν απαντησετε :)
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια (καλα Χριστουγεννα δεν λεω ηδη περασαν και αυτα παμε για τα επομενα :p) Εχω αγορασμενο το κινητο απο τις 19/12 με το που το ανοιξα μου εκανε μια ενημερωση λογισμικου και μου περασε την 4,4,2....δεν μου εχει ερθει καμια ειδοποιηση με ΟΤΑ για την λολιποπ μηπως να δοκιμασω με το suite? Ξερει κανεις πως γινεται μεσω του suite? Δυο αρνητικα εχω μονο ακομα και μεσα στο σπιτι το σημα ειναι πολυ χαμηλο δηλαδη στις 5 γραμμες που εχει ποιανω μονο μια ενω σε αλλα κινητα που ειχα φουλ δεν ξερω γιατι γινεται αυτο και ενα τελευταιο οταν μιλαω στο τηλ γινεται κατι σαν διακοπες και χανεται η συνδεση για λιγα δευτερολεπτα και το εχω τσεκαρει δεν ειναι μονο σε μια επαφη αλλα σε ολες και δεν ξερω τι να κανω...Ευχαριστω για οτι και αν απαντησετε :)

Να πω την αληθεια εγω το ανοιξα εχτες και σημερα που αναζητησα αναβαθμησεις μου εβγαλε την κιτκατ V20l.. Θα την περασω οταν εχω μπαταρια και το πιο πιθανο να σας ενημερωσω

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια (καλα Χριστουγεννα δεν λεω ηδη περασαν και αυτα παμε για τα επομενα :p) Εχω αγορασμενο το κινητο απο τις 19/12 με το που το ανοιξα μου εκανε μια ενημερωση λογισμικου και μου περασε την 4,4,2....δεν μου εχει ερθει καμια ειδοποιηση με ΟΤΑ για την λολιποπ μηπως να δοκιμασω με το suite? Ξερει κανεις πως γινεται μεσω του suite? Δυο αρνητικα εχω μονο ακομα και μεσα στο σπιτι το σημα ειναι πολυ χαμηλο δηλαδη στις 5 γραμμες που εχει ποιανω μονο μια ενω σε αλλα κινητα που ειχα φουλ δεν ξερω γιατι γινεται αυτο και ενα τελευταιο οταν μιλαω στο τηλ γινεται κατι σαν διακοπες και χανεται η συνδεση για λιγα δευτερολεπτα και το εχω τσεκαρει δεν ειναι μονο σε μια επαφη αλλα σε ολες και δεν ξερω τι να κανω...Ευχαριστω για οτι και αν απαντησετε :)

 

μήπως το έχεις σε 4g και δεν έχει καλό σήμα ενώ την άλλη συσκευή την είχες σε 3g?

Link to comment
Share on other sites

μήπως το έχεις σε 4g και δεν έχει καλό σήμα ενώ την άλλη συσκευή την είχες σε 3g?

 

Oχι φιλε γιατι δεν εχω καθολου 4g,η καρτα μου ειναι μονο για 3g ειναι ιδια που χρησιμοποιουσα και στα αλλα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα πως μπορω να δω τα χρωματα των οθωνων?πρεπει να μπω στο κρυφο μενου? Edited by moyro
Link to comment
Share on other sites

Oχι φιλε γιατι δεν εχω καθολου 4g,η καρτα μου ειναι μονο για 3g ειναι ιδια που χρησιμοποιουσα και στα αλλα κινητα.

Μήπως η κάρτα σιμ σου είναι παλια και την έχεις βάλει με αντάπτορα; Εάν ναι δοκίμασε με μια προβλεπόμενη.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η κάρτα σιμ σου είναι παλια και την έχεις βάλει με αντάπτορα; Εάν ναι δοκίμασε με μια προβλεπόμενη.

 

Με ανταπτορα ειναι ναι...θα παω αυριο στην κοσμοτε να μου δωσει μια 4g να την εχω κιολας γιατι στον γερμανο μου ειπαν οτι δεν γινεται επειδη εχω καρτα!

 

 

Γνωριζει καποιος να μου πει πως μπορω να μαθω αν ειναι απο τα καινουρια μοντελα το δικο μου και την χωρα προελευσης? p.s. ειναι απο σκρουτζομαγαζο γιαυτο ρωταω!!Ειδα στο φορουμ ενα ωραιο θεμα που αφορα το g2με συχνες ερωτησεις κ.ά πιστευω θα ηταν καλο να φτιαχτει ενα και για το δικο μας κοσμημα!!!

Edited by Petr0ss
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει γινει εμμονη το θεμα με την οθονη στο κατω μερος και ειναι εμφανες μιας και μου αρεσει να επιλεγω την ασπρη navbar... Αυτο που με ανυσηχει ειναι το οτι ειμαι μονος μου με εξαιρεση εναν συμφορουμιτη που αντιμετωπισαμε αυτο το προβλημα... Μπορειτε σας παρακαλω να κοιταξετε και εσεις το κατω δεξια και αριστερα μερος της οθονης και να μου απαντησετε?

Ευχαριστω.

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Σε νοιάζει αν έχεις πρόβλημα η να μην είσαι μόνος σου στο πρόβλημα; .......αν είναι πρόβλημα... Η κάτω μπάρα έχει σαν εφέ ντεγκραντε και στα πλάγια που τελειώνει κάνει μια σκιουλα λογικοτατη. Αν θεωρείς ότι σου είναι ενοχλητικά πολύ απευθύνσου στο σέρβις που είναι πολύ σωστό και με το παραμικρό παραδέχεται και λύνει. Ακόμα δεν λύσαμε το ψυχολογικό με τις παρτίδες....Μην αποκτήσουμε άλλο με πιθανή σκίαση που ούτως ή άλλως δεν έχει αναφερθεί.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα μιλαμε για μονο τις ακριες και τιποτα περισσοτερο.. Ρωτησα δυο ατομα της οικογενειας και το ενα μου ειπε πως ναι με μονο ασπρη εικονα βλεπει τις δυο κατω ακρες να εχουν λιγο περισσοτερη φωτηνοτητα και το αλλο μου ειπε ολα ειναι στο μυαλο.. Δεν ξερω τι να κανω και ειμαι και απο κυπρο που υπαρχει ενδεχομενο να παω να το αναφερω και να μου πουν. Δεν βλεπουμε κατι η δεν αξιζει αλλαγη.... Αν ειναι μονο αυτο το μικρο φως στην ακρη υπαρχει πιθανοτητα να αυξηθει? Ξανα, ευχαριστω παιδια...

Το αν το εχουν και αλλοι με ενδιαφερει για να δω αν απλα δινω πολυ σημμασια η για να δεχτω συμβουλες....

Edited by takis6666

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Αφού ρώτησες και άλλους και δεν το πολυβλέπουν θα συμφωνήσω με Σένα ότι σου έχει γίνει εμμονή. Παρόμοια άλλα έντονα είχαν τα lg g pad v 500 εδώ και πάνω από χρόνο δεν αναφέρθηκε επιδείνωση.
Link to comment
Share on other sites

Εμμονη ειναι και θα περασει... Το κινητο παντως ΦΥΣΑΕΙΙΙ...

 

 

Υ.Γ τωρα που το σκεφτομαι και στο gpad μου δεν επιδεινώθηκε.... Δεν βοηθησε και τοσο διαβασμα στο threat με το οποιο μου δημιουργησε εμμονη και με τις παρτιδες (το δικο μου ειναι 406 παρολο που το αγορασα πριν 2 εβδομαδες.) τελοςπαντων... Σας ευχαριστω ολους και καλες γιορτες.

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Αναβάθμισα σε lollipop. Ήθελα να ρωτήσω..Υπάρχει τρόπος για root η απλα περιμένουμε?
Link to comment
Share on other sites

Εμμονη ειναι και θα περασει... Το κινητο παντως ΦΥΣΑΕΙΙΙ...

 

 

Υ.Γ τωρα που το σκεφτομαι και στο gpad μου δεν επιδεινώθηκε.... Δεν βοηθησε και τοσο διαβασμα στο threat με το οποιο μου δημιουργησε εμμονη και με τις παρτιδες (το δικο μου ειναι 406 παρολο που το αγορασα πριν 2 εβδομαδες.) τελοςπαντων... Σας ευχαριστω ολους και καλες γιορτες.

 

Καλά 406 παρτίδα πήγαν και σού κάθισαν?

Αν μπορείς να το αλλάξεις για πάν ενδεχόμενο κανε το.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Άσε τον ανθρωπο να ηρεμήσει, μια χαρά θα είναι το κινητό, να περάσει ήρεμος τις γιορτές
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μία γνώμη έγραψα.κι ολοι γνωρίζουμε ότι 406 και 407 παρτίδα πως έτυχαν πολλά προβλήματά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγες δεν γινονται πλεον... Πρωτα πρωτα αν το παρω στο καταστημα και τους πω για παρτιδες κτλ θα με κοροϊδεύουν. Ασε που του εχω βαλει και την θηκη και το γυαλλακι του το οποιο εφαρμοσε ΤΕΛΕΙΑ. Θα ακουσω τους θετικους συμφορουμιτες και δεν θα αγχωθω αλλο γιατι νομιζω πως το παρατραβηξα λιγο... Οπως ειπαν και οι προλαλήσαντες υπαρχει και η διχρονη εγγυηση... Αρχιζω να πιστευω πως ολοι μπορει να εχουν αυτο με την οθονη απλα λογω μεγεθους να μην εδωσαν ποτε σημμασια...

Ξανα και ξανα σας ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες και. Τις συμβουλες και σας ευχομαι καλο υπολοιπο.. Υ.Γ απολογουμαι για τα ορθογραφικα...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα,ηθελα να σας ρωτησω εαν εχι κανεις το κινητο χωρις θηκη και μεβρανη προστασιας εαν χαραζει,και απο θηκη εχει να προτεινει κανεις απο ebay καποια?
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγες δεν γινονται πλεον... Πρωτα πρωτα αν το παρω στο καταστημα και τους πω για παρτιδες κτλ θα με κοροϊδεύουν. Ασε που του εχω βαλει και την θηκη και το γυαλλακι του το οποιο εφαρμοσε ΤΕΛΕΙΑ. Θα ακουσω τους θετικους συμφορουμιτες και δεν θα αγχωθω αλλο γιατι νομιζω πως το παρατραβηξα λιγο... Οπως ειπαν και οι προλαλήσαντες υπαρχει και η διχρονη εγγυηση... Αρχιζω να πιστευω πως ολοι μπορει να εχουν αυτο με την οθονη απλα λογω μεγεθους να μην εδωσαν ποτε σημμασια...

Ξανα και ξανα σας ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες και. Τις συμβουλες και σας ευχομαι καλο υπολοιπο.. Υ.Γ απολογουμαι για τα ορθογραφικα...

 

Εγώ θα το είχα στείλει κατευθείαν πίσω μετά την παραλαβή,δεν θα το άνοιγα καν.

Το πρώτο 16άρι G3 που είχα πάρει το καλοκαίρι είχε εμφανές light bleeding αλλά ήξερα καλά πως IPS χωρίς αυτό σε μικρό/μεγάλο βαθμό απλά δεν υπάρχει,και όμως υπάρχει στο 32άρι(410 παρτίδα) που πήρα πριν 2 εβδομάδες,μια απόλυτα ισορροπημένη σωστή οθόνη που με εξέπληξε ευχάριστα-σωστά λευκά και όλα καλά.

Πάντως 406 παρτίδα σχεδόν 6 μήνες απούλητο παράξενο είναι,μήπως είναι από επιστροφή-όταν το άνοιξες πρώτη φορά(το κουτί) αν θυμάσαι η ζελατίνα στην οθόνη που δείχνει τα specs είχε τίποτα φουσκάλες(δηλαδή σαν να είχε βγει και ξανατοποθετήθηκε)....https://www.youtube.com/watch?v=ntch6etF1fA ...όπως εδώ που φαίνεται καθαρά στο 0:52 και βέβαια όλο το κουτί φαίνεται σαν να έπαιζαν μπάλα μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...