Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και χρονια πολλα.παιδια σκευτομαι την αγορα του g3 32.ποια ειναι η γνωμη σας;η μπαταρια κραταει σε φυσιολογικα επιπεδα;και γενικα αν ειναι οντως τοσο καλο που διαβαζω.ευχαριστω

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..έχει βάλει κανείς σας το Greenify να δουλεύει σε non root device?....έχετε δει αποτελέσματα? εγώ είχα από Note 3 αγορασμένο το Donation Package με τα πειραματικά χαρακτηριστικά ενεργοποιημένα... πιστεύω θα δω αύξηση στις επιδόσεις...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο με την θηκη που αφαιρειται το καπακι δεχεται φθορα στο μερος αναμεσα στην καμερα και στα πληκτρα ηχου... Εχετε και εσεις το ιδιο, μου αρεσει πολυ η θηκη αλλα αυτο με χαλασε πολυ...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

τελικά το πήρα!μαύρο 32αρι σειρά 411 από ολλανδία μου ειπαν.εχει ερθει νομιζω και το λολιποπ. ποια είναι η θήκη η επισημη της lg circle case που βγαζεις το καπακι του κινητου για να μπει?δεν το ξεχωριζω στο σκρουτζ και δε θέλω την αλλη

 

η 340 φιλε.καλα χριστουγγενα

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζουμε φωτογραφία σε μια επαφή στο κινητό γιατί δεν εμφανίζεται ολόκληρη αλλά εμφανίζεται μόνο ένας σχετικά μικρός στρογγυλός κύκλος με την φώτο μέσα ? Δε γίνεται να φαίνεται μεγαλύτερη η φωτο ??
Link to comment
Share on other sites

Σαρανταρια άνετα, 42+ και τα g2 βαράνε, το θέμα είναι να δουλεύει άψογα το κινητό για να το ευχαριστηθείς κι εσύ κι εγώ και όλοι μας
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά σε όλους με υγεία!

 

Mετά την αναβάθμιση σε lollipop η μπαταρία κρατάει λιγότερο. Ειδικότερα βλέπω ότι καταναλώνει αρκετή στην αναμονή ενώ παλιά με kitkat το κινητό κοιμόταν βαθιά! Σκέφτηκα να κάνω hard reset αλλά φοβάμαι μήπως δεν μπορώ να μεταφέρω το sygic στην κάρτα γιατί οι οδηγίες στο site της sygic αφορούν την μεταφορά σε kitkat και όχι σε lollipop.

 

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος μείωση στη διάρκεια?

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά σε όλους με υγεία!

 

Mετά την αναβάθμιση σε lollipop η μπαταρία κρατάει λιγότερο. Ειδικότερα βλέπω ότι καταναλώνει αρκετή στην αναμονή ενώ παλιά με kitkat το κινητό κοιμόταν βαθιά! Σκέφτηκα να κάνω hard reset αλλά φοβάμαι μήπως δεν μπορώ να μεταφέρω το sygic στην κάρτα γιατί οι οδηγίες στο site της sygic αφορούν την μεταφορά σε kitkat και όχι σε lollipop.

 

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος μείωση στη διάρκεια?

 

Είναι θέμα lollipop ακόμα και σε pure android. Θεωρώ ότι δε θα σε βοηθήσει το hard reset.

Ιδίως όταν το play services παθαίνει κοκοπλοκο η μπαταρία πάρει νεράκι...ας ελπίσουμε να το λύσουν.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω μια απορία... Όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο κ έρθει ένα μήνυμα η ειδοποίηση στο Facebook φαίνεται κανονικά στην lock screen μπορείς να το διαβάσεις δηλαδή .. Σε άλλα τηλέφωνα είδα ότι γράφει κρυφό περιεχόμενο βγάζει την ειδοποίηση αλλά δεν μπορείς να διαβάσεις κατευθείαν τι γράφει.. Πως μπορώ να το κάνω αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Στις δυο γωνιες παρατηρειτε και εσεις λιγο εντονοτερο φωτισμο?

Και ενα γρηγορο review.

Το κινητο ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.. Η οθονη για μενα ειναι τελεια. Τα μονα παραπονα που εχω ειναι αυτο με τον φωτισμο στις δυο γωνιες κατω δεξια και αριστερα, η υποδοχη USB που την νιωθω να ειναι λιγο περιεργη και αυτο με την quickcircle ( το μερος αναμεσα στην καμερα και στα κουμπια δεχεται φθορα επειδή ειναι ψηλοτερο απο το υπολοιπο καπακι... Κατα τα αλλα το κινητο τα σπαειιι

Υ.Γ αυτο με το κατω μερος της οθονης ειναι φανερο μονο με ασπρο φοντο

Edited by takis6666

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδιά να ρωτήσω κάτι , εάν πατήσω το buton μετακίνηση σε sd-card θα μου πάει όλη την εφαρμογή στην κάρτα μου ?

 

 

Thanks

 

Θα σου πάει μόνο την εγκατάσταση της εφαρμογής...τα δεδομένα της θα τρέχουν κανονικά από την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου... Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος άλλος...

Link to comment
Share on other sites

Στις δυο γωνιες παρατηρειτε και εσεις λιγο εντονοτερο φωτισμο?

Και ενα γρηγορο review.

Το κινητο ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.. Η οθονη για μενα ειναι τελεια. Τα μονα παραπονα που εχω ειναι αυτο με τον φωτισμο στις δυο γωνιες κατω δεξια και αριστερα, η υποδοχη USB που την νιωθω να ειναι λιγο περιεργη και αυτο με την quickcircle ( το μερος αναμεσα στην καμερα και στα κουμπια δεχεται φθορα επειδή ειναι ψηλοτερο απο το υπολοιπο καπακι... Κατα τα αλλα το κινητο τα σπαειιι

Υ.Γ αυτο με το κατω μερος της οθονης ειναι φανερο μονο με ασπρο φοντο

 

Φαντάζομαι ότι αυτό ταηκδταη με μεγάλη προσοχή.δεν είναι πρόβλημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη το εχω ψαξει και δεν βρηκα τιποτα που να αναφερει τετοιο θεμα... Μπορει να ειναι και η ιδεα μου.... Μπορειτε να παρατηρεισετε και εσεις προσεχτικα για να δω αν δεν ειναι οντως προβλημα?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα lollipop ακόμα και σε pure android. Θεωρώ ότι δε θα σε βοηθήσει το hard reset.

Ιδίως όταν το play services παθαίνει κοκοπλοκο η μπαταρία πάρει νεράκι...ας ελπίσουμε να το λύσουν.

 

To έχεις διαπιστώσει και εσύ δλδ το θέμα με τη μείωση αυτονομίας?

Link to comment
Share on other sites

To έχεις διαπιστώσει και εσύ δλδ το θέμα με τη μείωση αυτονομίας?

 

Το έχω διαπιστώσει σε άλλες συσκευές αλλά και στο nexus 6 που υπάρχει το ίδιο θέμα με L.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη για τα πολλα ποστς αλλα το εχουν και αλλοι αυτο με το bleeding κατω αριστερα και δεξια?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πάρει όλοι το update? Εμένα ακόμα να έρθει. Το σύνδεσα και στο υπολογιστή και πάλι λέει έχω το latest! :cry:

 

Υπάρχει άλλος τρόπος? (πέρα από root γιατί είναι της κοπέλας μου και δεν θέλει).

Το κινητό είναι από Ιταλία branded TIM (βλέπω το logo όταν κάνει εκκίνηση).

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη για τα πολλα ποστς αλλα το εχουν και αλλοι αυτο με το bleeding κατω αριστερα και δεξια?

 

Το είχα στην πρώτη συσκευή και την έστειλα πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα στην πρώτη συσκευή και την έστειλα πίσω.

 

!!!! Ηταν πολυ φανερο στην συσκευη που αλλαξες? Τωρα δεν υπαρχει καθολου? Το δικο μου δεν λες βγαζει ματι αλλα οταν το φοντο ειναι ασπρο φαινεται πολυ λιγο... Η συμβουλη σας ποια ειναι? Ειμαι απο κυπρο, το κινητο ειναι 32γιγα και παρτιδας 406 παρολο που το αγορασα πριν δυο εβδομαδες...

Edited by takis6666

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...