Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πιστεύω κι εγώ πως αξίζει το xiaomi ...το μόνο που ξεφεύγει είναι το μέγεθος κατα τα αλλα πιθανον να ειναι και πιο γρηγορο απο το g3 και με καλύτερα χρώματα

 

To μόνο που με χαλάει είναι το μέγεθος ενώ το G3 από ότι κατάλαβα είναι πολύ compact.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To μόνο που με χαλάει είναι το μέγεθος ενώ το G3 από ότι κατάλαβα είναι πολύ compact.

παιδια ας κρατησουμε το φορουμ μονο για g3.υπαρχει αναλογο φορουμ για επιλογη συσκευης.φιλικα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Nα υποθεσω αυτη ειναι η περιβοητη ρωγμη ε;

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160216/2b5a036e7b49aff4b74e220aed8f62c3.jpg

 

Τι κανουμε τωρα; Το εχει αφησει κανεις ετσι χωρις service; Χειροτερεψε;

Link to comment
Share on other sites

Nα υποθεσω αυτη ειναι η περιβοητη ρωγμη ε;

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160216/2b5a036e7b49aff4b74e220aed8f62c3.jpg

 

Τι κανουμε τωρα; Το εχει αφησει κανεις ετσι χωρις service; Χειροτερεψε;

 

Εγω ... Το εχω αφησει και ειναι απο το τελος του καλοκαιριου εμενα και δεν εγινε τιποτα

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έτσι το παράτησα, πέρα από το αισθητικό κομμάτι δεν υπάρχει λόγος να το στείλει κάποιος
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, σκέφτομαι την αγορά το G3 γιατί μου αρέσει πολύ σαν συσκευή και επιπλέον έχει γομαροχαρακτηριστικά ακόμα και 2 χρόνια μετά που για μένα είναι υπερ αρκετα(δεν παιζω games), αλλά με προβληματίζουν οι τιμές που βλέπω στο skroutz.

Τι παίζει και έχουν τόσο μεγάλη διαφορά? Οι τιμές για τα 32GB ξεκινάνε απο 264€ και φτάνουν μέχρι και τα 400€.

Ρωτάω γιατι απ ότι έχω δει υπάρχει και κινέζικος κλώνος του G3 και μην την πατήσουμε.

Στο επίσημο site της LG δείχνει τα μαγαζιά που οι τιμές κυμαίνονται στα 400€, τα υπόλοιπα να υποθέσω είναι παραεισαγωγής που φέρνουν τα άλλα μαγαζιά? τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

όλα τα ίδια είναι.προσωπικά δεν θα έδινα 265 για το g3, θα έδινα 60 παραπάνω για το g4
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Κινησου άφοβα από σκρουτζομαγαζο με καλές κριτικές 5 αστέρια με πολλά feedbacks ,για μένα δεν έχει νόημα να σκάσεις 400 ευρώ από επίσημο μαγαζί. ..το μόνο που σου παρέχει παραπάνω είναι ότι σε περίπτωση προβληματικης συσκευής στην αντικαθιστουν αντί να στην επισκευασουν, όμως τα περισσότερα σκρουτζομαγαζα έχουν doa 7ημερών οπότε δεν έχεις λόγο να φοβηθείς κάτι. ... η γνώμη μου απλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αξίζει τώρα και η αγορά του g4, είναι πολύ χαμηλή η τιμή για κινητό λιγότερο από ενός χρόνου ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ... Το εχω αφησει και ειναι απο το τελος του καλοκαιριου εμενα και δεν εγινε τιποτα

Ευχαριστω παιδια.. Ουτε εγω εχω καμια ορεξη να το τρεχω σε service. Στην τελικη, αν "ανοιξει" με τον καιρο θα βρω και δικαιολογια να παρω καινουριο :rolleyes:

και εγώ έτσι το παράτησα, πέρα από το αισθητικό κομμάτι δεν υπάρχει λόγος να το στείλει κάποιος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση, άρα παίρνω ελεύθερα! :thanks:

Όσο για το g4 θα το σκεφτώ αν και κλείνω περισσότερο στο g3.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω και τις δύο ρωγμές εδώ και πολύ καιρό και δεν δημιουργούν κάποιο θεμα πέρα του αισθητικού.

Να ξέρεις ότι αλλάζει όλη η οθόνη για τις ρωγμές και οι νέες οθόνες είναι λίγο κάπως στο άσπρο τους όπως έχει αναφερθεί. Πράττεις όπως θες.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα το κινητο procordia για αλλαγη πλαισιου απο τις ρωγμες. Αρχικα ημουν διστακτικος απο αυτα που ακουγα για την φωτεινοτητα της οθονης, αλλα τελικα το εστειλα. Μαλιστα ειχε μερικα χτυπηματα αλλα η αλλαγη εγινε κανονικα. Προκειται για συσκευη παραγωγης 08/2014 , η νεα οθονη μπορω να πω οτι πιο φωτεινη και εχει πολυ πολυ καλο λευκο, καμμια σχεση με τις φωτο που υπαρχουν σε προηγουμενα ποστ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση, άρα παίρνω ελεύθερα! :thanks:

Όσο για το g4 θα το σκεφτώ αν και κλείνω περισσότερο στο g3.

 

Φίλε, το g4 ανώτερο στα πάντα(πλην ίσως μπαταρίας, που όμως και το g3 δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο) , αν δεν υπήρχε το θέμα με τις πλακέτες θα στο συνέστηνα ανεπιφύλακτα. Για μένα η διαφορά των συσκευών είναι πολύ παραπάνω(~150€) από τα 60€ που έχουν τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση, άρα παίρνω ελεύθερα! :thanks:

Όσο για το g4 θα το σκεφτώ αν και κλείνω περισσότερο στο g3.

 

Πάρτο από το Kaizer shop που έχει και σχεδόν 5 αστεράκια, στα 270 μαζί με μεταφορικά, είσαι πολύ καλά νομίζω. Εκτός βέβαια αν θες να κάνεις 5-7 μέρες υπομονή μέχρι να ανακοινωθεί το LG G5 και ίσως πέσει λίγο ακόμα η τιμή του g3..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Να με συγχωρείτε αν έχει αναφερθεί ξανά στο παρελθόν, αλλά o χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος για να διαβάσω όλες τις σελίδες που έχουν γραφτεί για το g3.

Θέλω να μάθω λοιπόν αν το g3 υποστηρίζει micro sdxc γιατί διάβασα ότι δεν υποστηρίζουν όλα τα κινητά. Στο gsmarena για παράδειγμα αναφέρει μόνο micro sd.

Επί τη ευκαιρία να πω ότι υπάρχουν τεράστιες διαφορές στις τιμές, τουλάχιστον στα 64gb που κοιτάω εγώ. Στα σκρουτζομάγαζα βρίσκω με ένα 20άρικο και σε media markt και public φτάνουν το 50άρικο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Να με συγχωρείτε αν έχει αναφερθεί ξανά στο παρελθόν, αλλά o χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος για να διαβάσω όλες τις σελίδες που έχουν γραφτεί για το g3.

Θέλω να μάθω λοιπόν αν το g3 υποστηρίζει micro sdxc γιατί διάβασα ότι δεν υποστηρίζουν όλα τα κινητά. Στο gsmarena για παράδειγμα αναφέρει μόνο micro sd.

Επί τη ευκαιρία να πω ότι υπάρχουν τεράστιες διαφορές στις τιμές, τουλάχιστον στα 64gb που κοιτάω εγώ. Στα σκρουτζομάγαζα βρίσκω με ένα 20άρικο και σε media markt και public φτάνουν το 50άρικο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Πάνω από τα 32gb υποχρεωτικά είναι sdxc οι κάρτες και φυσικά υποστηρίζονται από το G3.

 

SDXC

SDXC is the next version of the SD standard, which is designed to allow storage capacities from 32 GB to 2 TB (Terabytes). SDXC cards in current production have capacities up to 64 GB only. They are formatted with exFAT file format.

 

Πρόσφατα άλλαξα σε μεγαλύτερη με Kingston 64gb sdxc κάτω από τα €20

Η ταχύτητα διαμεταγωγής του κινητού δεν δικαιολογεί τις ακριβές κάρτες, πάρε class 10 ή U1 και θα είσαι άρχοντας.

Φθηνότερα class 6 μικρές διαφορές αλλά από ταχύτητα δεν θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα και με μία τέτοια να το ξέρεις ψυχολογικά ίσως!

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε.

Σκεφτομαι γι αυτην εδω http://www.skroutz.gr/s/6071046/Toshiba-microSDXC-64GB-Class-10-with-Adapter-6A.html

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε.

Σκεφτομαι γι αυτην εδω http://www.skroutz.gr/s/6071046/Toshiba-microSDXC-64GB-Class-10-with-Adapter-6A.html

 

Προσωπικά πήρα http://www.skroutz.gr/s/7620481/Kingston-microSDXC-64GB-Class-10-U1-with-Adapter-45MB-s.html είχε ακριβότερα τότε. Την έχω πάνω από μήνα χωρίς επιπλοκές.

45/10 διάβασμα γράψιμο δεν νομίζω να έκανε διαφορά μια ταχύτερη κάρτα.

Καλύτερη επένδυση σε εφαρμογές παρά σε ταχύτητα που δεν αξιοποιείται, όπου και να διάβασα δεν διαπίστωσα μεγαλύτερη ανάγκη.

Εμένα στο βίντεο μέγιστη ανάλυση μου βγάζει κάτω από 300mbytes/min βίντεο για να βλέπεται όχι σβούρα την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια συγνωμη για την κουφη ερωτηση..αλλα βιντεο κληση μανησια ..δεν;

 

H κλασική βιντεοκλήση (μέσω τηλεφωνικού αριθμού) δεν υπάρχει. Δεν ξέρω αν υπήρχε ποτε στο android, μόνο η samsung νομίζω το είχε ή έχει. Ούτε στο google play εχω δει να υπάρχει αντίστοιχη εφαρμογή. Μόνο εφαρμογές τύπου viber, hangout κλπ.

Link to comment
Share on other sites

H κλασική βιντεοκλήση (μέσω τηλεφωνικού αριθμού) δεν υπάρχει. Δεν ξέρω αν υπήρχε ποτε στο android, μόνο η samsung νομίζω το είχε ή έχει. Ούτε στο google play εχω δει να υπάρχει αντίστοιχη εφαρμογή. Μόνο εφαρμογές τύπου viber, hangout κλπ.

ok.ευχαριστω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια συγνωμη για την κουφη ερωτηση..αλλα βιντεο κληση μανησια ..δεν;

 

Μονο τα samsung την υποστηριζουν

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, το g4 ανώτερο στα πάντα(πλην ίσως μπαταρίας, που όμως και το g3 δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο) , αν δεν υπήρχε το θέμα με τις πλακέτες θα στο συνέστηνα ανεπιφύλακτα. Για μένα η διαφορά των συσκευών είναι πολύ παραπάνω(~150€) από τα 60€ που έχουν τώρα.

 

ποιο θέμα με πλακέτες?για το g3 ή το g4?

 

θα πήγαινα σε g4 αλλά με χαλάει ο κλειδωμένος bl και ότι χάνεις την εγγύηση.όπως και ότι δεν έχει την υποστήριξη από την κοινότητα όπως το g3

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ποιο θέμα με πλακέτες?για το g3 ή το g4?

 

θα πήγαινα σε g4 αλλά με χαλάει ο κλειδωμένος bl και ότι χάνεις την εγγύηση.όπως και ότι δεν έχει την υποστήριξη από την κοινότητα όπως το g3

 

Θέμα με την πλακέτα έχει το G4.

Κλειδωμένο bl έχει και το G3. Και σε αυτό χάνεις την εγγύηση αν τον ξεκλειδώσεις ή του κάνεις root.

Όσο για την υποστήριξη της κοινότητας, λογικό είναι, γιατί είναι πιο παλιό και το έχουμε περισσότεροι.

Link to comment
Share on other sites

στο g3 περνάς το μαμα firmware και το στέλνεις, στο g4 δεν υπάρχει αυτό από ότι διαβάζω, το ξεκλειδώνεις, πάπαλα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...