Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρετε πως μπορούμε να βγάλουμε απτην οθόνη κλειδώματος τις ειδοποιήσεις? (Πχ θελω να μη φαίνεται το βαιμπερ εκεί ούτε ότι έκανα κάποια εφαρμογή απντέιτ)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@takaros31 Καλοριζικο! Απο που το πηρες αν επιτρεπεται;

Γιατι πηρα τηλεφωνο το Kaizer αλλα λεει δεν μπορουν να μου πουν ποια ειναι η παρτιδα.

Link to comment
Share on other sites

@takaros31 Καλοριζικο! Απο που το πηρες αν επιτρεπεται;

Γιατι πηρα τηλεφωνο το Kaizer αλλα λεει δεν μπορουν να μου πουν ποια ειναι η παρτιδα.

 

ευχαριστω φίλος!απο kaizerstore (πανεπιστημίου) χτες 411 παρτιδα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως μπορούμε να βγάλουμε απτην οθόνη κλειδώματος τις ειδοποιήσεις? (Πχ θελω να μη φαίνεται το βαιμπερ εκεί ούτε ότι έκανα κάποια εφαρμογή απντέιτ)

Για το viber θα πας να το κανείς μέσα από τις ρυθμίσεις του viber...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φίλος!απο kaizerstore (πανεπιστημίου) χτες 411 παρτιδα

Ευχαριστω! Εγω ψαχνω για ασπρο αλλα κανενα μαγαζι δεν θελει να μου απαντησει ποια παρτιδα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Εγω ψαχνω για ασπρο αλλα κανενα μαγαζι δεν θελει να μου απαντησει ποια παρτιδα ειναι.

 

θεωρητικά οτι παρτίδες υπάρχουν αυτή τη στιγμη είναι απροβλημάτιστες ή με πολύ λιγότερα προβλήματα τουλάχιστον

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το 32gb αγορασμένο απο κύπρο παρτίδα 406 και δεν ανυσηχώ. Όπως είπε και ενας συμφορουμίτης μερικές σελίδες πριν δεν υπάρχει κάποια ελαττωματική παρτίδα αλλα και σε περίπτωση εύρεσης κάποιου προβλήματος υπάρχει ΠΑΝΤΑ η εγγύηση

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ φίλε από kaizer store μου τα μασούσε λίγο για το ποια παρτίδα ειναι , αλλά τελικά ειναι 411, Τρίτη το παρήγγειλα σήμερα το πήρα..

32gb titanium grey

Edited by kompokompo
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας διχνει τα weather animation στην Lock screen σε lolipop? Εμενα δεν παιζει και δεν με αφηνει να βαλω ουτε και widget.
Link to comment
Share on other sites

To πηρα κ εγω σε 32GB σημερα απο skroutzoμαγαζο, αυριο θα το εχω.

Ζητησα σειρα 411 αλλα δεν ειχαν. Ειχαν την 410 οποτε τους ειπα οκ να το στειλουν.

Εντυπωσεις σε καμια βδομαδα θα γραψω.

Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα και εγω ενα 32αρι ασπρο απο το KaizerShop.

Ελπιζω ολα να πανε ομαλα.

Εντυπωσεις απο εβδομαδα!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως μπορούμε να βγάλουμε απτην οθόνη κλειδώματος τις ειδοποιήσεις? (Πχ θελω να μη φαίνεται το βαιμπερ εκεί ούτε ότι έκανα κάποια εφαρμογή απντέιτ)

 

Πας Ρυθμίσεις>Ηχος>Ειδοποιήσεις>

εφαρμογες

Edited by rostropol
edit
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εαν κανω την αναβαθμιση σε lollipop ενω ειμαι ροοτ σε KitKat v10l τι θα γινει?
τι εγινε παιδια κανενας δεν απανταει?
Link to comment
Share on other sites

τι εγινε παιδια κανενας δεν απανταει?

Αν εχεις το superSU μπορεις να κάνεις μεσα απ' αυτο στέρηση δικαιωματων root!!

Κανε και μια απεγκατασταση των εφαρμογων που απαιτουν root και λογικα μπορεις να κανεις την αναβαθμιση χωρις προβλημα! Ετσι κι αλλιως μετα την ενημερωση το root θα χαθει....

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω μερικα για την αναβαθμιση σε Lollipop..Ειμαι στην 10L... Εχει νοημα να περασω ροοτ, κλπ και να φλασαρω ρομ με 20Ε η οχι? για να κρατησω το ροοτ? οχι πως με πολυ νοιαζει αλλα αν μπορει να υπαρχει δε με χαλαει...

 

επισης αν αποφασισω να πω με το LG Suite αναβαθμιση, κανει backup στα δεδομενα, κυριως σμς/λογαριασμους/αρχειο κλησεων, κλπ...?

Link to comment
Share on other sites

Πας Ρυθμίσεις>Ηχος>Ειδοποιήσεις>

εφαρμογες

 

Ωραίος φίλε αυτό έψαχνα! Βέβαια δε καταλαβαίνω γιατί ήταν στον ήχο αυτή η επιλογή και όχι στην Προβολή! :Ρ (άσχετο, στο printscreen σου το κουμπακι κάτω κάτω δεξιά δίπλα από το "Back" button τί είναι ? το'χεις root το κινητό? :D)

 

Ερώτηση: Στις ρυθμισεις του GPS τι έχετε ? Στη λειτουργία έχετε την επιλογή Εξοικονόμηση μπαταρίας ? Εγώ μέχρι τώρα το είχα στο Υψηλής ακρίβειας (GPS και δίκτυα). Μήπως αυτό μου κατανάλωνε τόση πολύ μπαταρία ? Και από κάτω στο "ΑΙΤΗΜΑ ΠΡΟΣΦΑΤΗΣ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑΣ" μου γράφει:

Υπηρεσίες Google Play (Υψηλή χρήση μπαταρίας)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε αυτό έψαχνα! Βέβαια δε καταλαβαίνω γιατί ήταν στον ήχο αυτή η επιλογή και όχι στην Προβολή! :Ρ (άσχετο, στο printscreen σου το κουμπακι κάτω κάτω δεξιά δίπλα από το "Back" button τί είναι ? το'χεις root το κινητό? :D)

 

Ερώτηση: Στις ρυθμισεις του GPS τι έχετε ? Στη λειτουργία έχετε την επιλογή Εξοικονόμηση μπαταρίας ? Εγώ μέχρι τώρα το είχα στο Υψηλής ακρίβειας (GPS και δίκτυα). Μήπως αυτό μου κατανάλωνε τόση πολύ μπαταρία ? Και από κάτω στο "ΑΙΤΗΜΑ ΠΡΟΣΦΑΤΗΣ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑΣ" μου γράφει:

Υπηρεσίες Google Play (Υψηλή χρήση μπαταρίας)

 

1η απορια:

Ρυθμισεις/ Προβολη/ Πληκτρα αφης αρχικης οθονης/ Συνδιασμος πληκτρων.

Δε θελει root

Πατωντας το, κατεβαζει τη notification bar

2η απορια:

Αν το εχεις ενεργο γενικώς,

καλυτερα να το εχεις στην "Εξοικονομιση μπαταριας" (μεσαια επιλογη).

Αν θες πλοηγηση χωρις data, στην τερμα κατω.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε αυτό έψαχνα! Βέβαια δε καταλαβαίνω γιατί ήταν στον ήχο αυτή η επιλογή και όχι στην Προβολή! :Ρ (άσχετο, στο printscreen σου το κουμπακι κάτω κάτω δεξιά δίπλα από το "Back" button τί είναι ? το'χεις root το κινητό? :D)

 

Ερώτηση: Στις ρυθμισεις του GPS τι έχετε ? Στη λειτουργία έχετε την επιλογή Εξοικονόμηση μπαταρίας ? Εγώ μέχρι τώρα το είχα στο Υψηλής ακρίβειας (GPS και δίκτυα). Μήπως αυτό μου κατανάλωνε τόση πολύ μπαταρία ? Και από κάτω στο "ΑΙΤΗΜΑ ΠΡΟΣΦΑΤΗΣ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑΣ" μου γράφει:

Υπηρεσίες Google Play (Υψηλή χρήση μπαταρίας)

 

Και εμενα με custom rom ομως μου ειχε το ιδιο και τα google play services ειχε φτασει 15%. Θεωρω οτι ειναι πολυ. Εχει drain προφανως. Μαλλον με 5.0.1 θα σωθουμε...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

1η απορια:

Ρυθμισεις/ Προβολη/ Πληκτρα αφης αρχικης οθονης/ Συνδιασμος πληκτρων.

Δε θελει root

Πατωντας το, κατεβαζει τη notification bar

2η απορια:

Αν το εχεις ενεργο γενικώς,

καλυτερα να το εχεις στην "Εξοικονομιση μπαταριας" (μεσαια επιλογη).

Αν θες πλοηγηση χωρις data, στην τερμα κατω.

 

Θενξ φίλε. Δε μου λες, στην Προβολή-> Κλείδωμα οθόνης-> Κινούμενη εικόνα καιρού ξέρεις τι είναι ? Το έχω ενεργό, ωστόσο τώρα που βρέχει στην τρέχουσα τοποθεσία μου δε βλέπω καμία αλλάγη στην οθόνη κλειδώματός μου. Απλά δε δουλεύει η επιλογή ή είναι κάτι άλλο ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εμενα με custom rom ομως μου ειχε το ιδιο και τα google play services ειχε φτασει 15%. Θεωρω οτι ειναι πολυ. Εχει drain προφανως. Μαλλον με 5.0.1 θα σωθουμε...

 

Οπότε δε μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά αυτό ε ? Δεν υπάρχει επιλογή να μην χρησιμοποιείται η τοποθεσία από το google play services ? Όπως και να'χει άλλαξα και την επιλογή που είχα να χρησιμοποιεί και το GPS και τα ασύρματα σε χρησιμοποιηση μόνο ασυρμάτων δικτύων και Wi-Fi να δω αν μου έτρωγε αυτό την μπαταρία. Ελπίζω να είναι αυτό για να μην ψάχνω φαντάσματα. Κατά τ'άλλα το κινητό με Lollipop πάει πιο στρωτά και με ελάχιστο lag έως καθόλου για έναν όχι και τόσο απαιτητικό χρήστη όπως εγώ. :) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ειμουνα στη 5 απο ota και το φλασαρα με τη ρουμανικη stock 4.4.2 kdz (στη φωτογραφία)απο το xda με το lg flash tool (ρουμανικο ειναι) και το αναβαθμισα με τον επισημο τροπο με το lg pc suite.Στη πρωτη εκινηση το κινητο δεν ειχε καν soft keys.Με hard reset εφτιαξαν αλλα ζεστάνετε πολυ και λαγκαρει.Δε ξερω τι να κάνω. Edited by vagetore
Link to comment
Share on other sites

Οπότε δε μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά αυτό ε ? Δεν υπάρχει επιλογή να μην χρησιμοποιείται η τοποθεσία από το google play services ? Όπως και να'χει άλλαξα και την επιλογή που είχα να χρησιμοποιεί και το GPS και τα ασύρματα σε χρησιμοποιηση μόνο ασυρμάτων δικτύων και Wi-Fi να δω αν μου έτρωγε αυτό την μπαταρία. Ελπίζω να είναι αυτό για να μην ψάχνω φαντάσματα. Κατά τ'άλλα το κινητό με Lollipop πάει πιο στρωτά και με ελάχιστο lag έως καθόλου για έναν όχι και τόσο απαιτητικό χρήστη όπως εγώ. :) :rolleyes:

 

Στα google settings έχεις κλείσει τις επιλογές του android device manager, νομίζω τώρα είναι μέσα στο security. Γενικώς αυτά που έχουν να κάνουν με το να βρείς το κινητό σου άμα το χάσεις. Και φυσικά το location reporting που καίει πολύ μπαταρία και ανεβάζει την χρήση των G services.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στα google settings έχεις κλείσει τις επιλογές του android device manager, νομίζω τώρα είναι μέσα στο security. Γενικώς αυτά που έχουν να κάνουν με το να βρείς το κινητό σου άμα το χάσεις. Και φυσικά το location reporting που καίει πολύ μπαταρία και ανεβάζει την χρήση των G services.

 

Που ακριβώς είναι οι ρυθμίσεις που λες φίλε μου ? Πάντως τώρα μέσα σε 5 ώρες έπεσε 6% μόνο η μπαταρία (από 97% σε 91%) με ανοιχτό Wi-Fi και τοποθεσία (στο Wi-Fi & χρήση ασυρματων δικτύων ONLY) (η διαφορά είναι ότι χθες που στο ίδιο διάστημα μου φαγε περίπου 25% στην τοποθεσία το είχα να κάνει ΚΑΙ χρήση GPS).

 

Δε μου λες, στην Προβολή-> Κλείδωμα οθόνης-> Κινούμενη εικόνα καιρού ξέρεις τι είναι ? Το έχω ενεργό, ωστόσο τώρα που βρέχει στην τρέχουσα τοποθεσία μου δε βλέπω καμία αλλάγη στην οθόνη κλειδώματός μου. Απλά δε δουλεύει η επιλογή ή είναι κάτι άλλο ?

Edited by Someone
+ερώτηση
Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς είναι οι ρυθμίσεις που λες φίλε μου ? Πάντως τώρα μέσα σε 5 ώρες έπεσε 6% μόνο η μπαταρία (από 97% σε 91%) με ανοιχτό Wi-Fi και τοποθεσία (στο Wi-Fi & χρήση ασυρματων δικτύων ONLY) (η διαφορά είναι ότι χθες που στο ίδιο διάστημα μου φαγε περίπου 25% στην τοποθεσία το είχα να κάνει ΚΑΙ χρήση GPS).

 

Δε μου λες, στην Προβολή-> Κλείδωμα οθόνης-> Κινούμενη εικόνα καιρού ξέρεις τι είναι ? Το έχω ενεργό, ωστόσο τώρα που βρέχει στην τρέχουσα τοποθεσία μου δε βλέπω καμία αλλάγη στην οθόνη κλειδώματός μου. Απλά δε δουλεύει η επιλογή ή είναι κάτι άλλο ?

 

Το google settings είναι μέσα στον drawer σου. Σαν εφαρμογή. Εκεί λοιπόν μέσα στο security -> ξετικάρεις τις πρώτες 2 επιλογές.

Μετά στο location -> σου ανοίγει μόνο του το παράθυρο των ρυθμίσεων και επίλέγεις location reporting και στις επιλογές βάζεις Off το reporting.

Έτσι φυσικά έχεις αχρηστεύσει την λειτουργία Find my phone (όπως το find my iphone) αλλά δεν χάνεις σε αυτονομία!

 

Το άλλο που ρωτάς, πρώτον σήμερα θα έχω το κινητό σε μία ώρα και δεύτερον και ελληνικά που μου το λες με μπερδεύει. Δεν χρησιμοποιώ ποτέ μα ποτέ ελληνική γλώσσα στο κινητό παρά μόνο στο πληκτρολόγιο. Οι μεταφράσεις πολλές φορές είναι σάπιες εως και απαράδεκτες. Μόνο αγγλικά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...