Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα ... Έχω ένα ιταλικό G3 και πριν από λίγο έλαβα την αναβάθμιση ... Αφού περίμενα και έγιναν όλα κανονικά πήγα να δω της πληροφορίες του λογισμικού και γράφει ακόμα 4.4.2 . κάνω κάτι επιπλέον ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου συμβαινει το εξης παραξενο. Παρολο που ξερω οτι η θυρα micro usb ειναι 2.0 και οχι 3.0, οταν το συνδεω στο pc σε θυρα ειτε 2.0 ειτε 3.0 μου βγαζει το γνωστο μηνυμα των windows οτι η συσκευη μου θα ειναιπιο γρηγορη αν συνδεθει σε μια θυρα USB3.0. Εχει τυχει σε κανεναν κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα ... Έχω ένα ιταλικό G3 και πριν από λίγο έλαβα την αναβάθμιση ... Αφού περίμενα και έγιναν όλα κανονικά πήγα να δω της πληροφορίες του λογισμικού και γράφει ακόμα 4.4.2 . κάνω κάτι επιπλέον ?

Κανονικά θα έπρεπε να γράφει 5.0.ξαναπανε ρυθμίσεις ενημέρωση να δεις

Link to comment
Share on other sites

Στο κάτω μέρος βλέπω ένα reware που πιάνει χώρο 2,32G.Προσπαθώ να καταλάβω αν είναι κάτι που έχω περάσει εγώ η είναι του τηλεφώνου.Δίνει δυνατότητα διαγραφής πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Στο κάτω μέρος βλέπω ένα reware που πιάνει χώρο 2,32G.Προσπαθώ να καταλάβω αν είναι κάτι που έχω περάσει εγώ η είναι του τηλεφώνου.Δίνει δυνατότητα διαγραφής πάντως.

Μάλλον έχεις το My Backup pro...... Αυτό δημιουργεί folder Rerware ....

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν θα έπρεπε πλέον καν να συζητείται η χρήση εφαρμογών όπως το clean master κλπ.,βασικά έχω αρκετούς γνωστούς που τα χρησιμοποιούν σε διάφορα κορυφαία κινητά (S5,Z3,G3,M8 κλπ.....)-αμέσως καταλαβαίνω την ασχετοσύνη τους,πλέον ούτε θα μπω στην διαδικασία να τους εξηγήσω αυτά που ξέρω και θα μπορούσαν και εκείνοι να ξέρουν αν ενδιαφερόντουσαν....:confused::wacko:;).

Ολα αυτά μου θμίζουν το HTC Legend με 512 ram προ Χριστού....:lol::lol: όπoυ είχα βάλει τότε το Advanced Task Killer....ε ακόμα και τότε είδα πως δεν προσφέρει τίποτα σχεδόν εκτός από battery drain:mad:,τώρα αν μιλάμε ακόμα για τέτοιες φουντουκοεφαρμογές με τα νεα hardware και τις τελευταίες εκδόσεις λειτουργικού(ειδικά στο G3 η Lollipop) τι να πω....κάτι δεν μου κάθεται σωστά....:wacko:;)

 

Συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω, όσο για το clean master σου κολλάει και antivirus για να σου "ελαφρύνει" τη cpu σε αδύναμα κινητά σκέτη τραγωδία όπως μου εξήγησε φιλαράκι με μεγάλη εμπειρία στο android.

Για αυτά τα παλιά κινητά να ένα σκέτο που κάνει δουλειά Auto Memory Manager

 

Όσο αναφορά το G3 τι να πω ήμαρτον λίγο διάβασμα δεν βλάπτει Διαχείριση μνήμης στο λειτουργικό Android

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σκεφτομαι να παρω το G3.

Οταν τραβηξω καποιο βιντεο ή φωτο μπορω να εχω σαν προεπιλογη να αποθηκευεται στην καρτα μνημης?

Αν ναι, μετα μπορω να το δω ή θα μου βγαλει καποιο μηνυμα οτι δεν ειναι δυνατη η αναπαραγωγη του αρχειου?

Ρωταω γιατι το εχω δει αυτο σε καποιες συσκευες.

Επισης αυτο το αρχειο μπορω να το διαγραψω κατευθειαν απο το κινητο ή μονο μεσω του PC?

Ειμαι μεταξυ Galaxy S4 και G3.

Αν καποιος εχει εμπειρια και απο τα δυο καλοδεχουμενη η γνωμη του

Link to comment
Share on other sites

το Phonegallery γι αλλη μια φορα μου απεδειξε την ασχετοσυνη του και την ανικανοτητα του.παραγγειλα χτες το μοντελο με τα 32gb.τονισα 3 φορες τηλεφωνικα και αλλες τοσες με email να ειναι 411 σειρα.

παρελαβα σημερα και διαπιστωνω οτι ειναι 408 σειρα.τι κανω τωρα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το Phonegallery γι αλλη μια φορα μου απεδειξε την ασχετοσυνη του και την ανικανοτητα του.παραγγειλα χτες το μοντελο με τα 32gb.τονισα 3 φορες τηλεφωνικα και αλλες τοσες με email να ειναι 411 σειρα.

παρελαβα σημερα και διαπιστωνω οτι ειναι 408 σειρα.τι κανω τωρα?

 

Το γυρνας πισω απλα... Επιστροφη χρηματων

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=pages.view&page_id=4

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το Phonegallery γι αλλη μια φορα μου απεδειξε την ασχετοσυνη του και την ανικανοτητα του.παραγγειλα χτες το μοντελο με τα 32gb.τονισα 3 φορες τηλεφωνικα και αλλες τοσες με email να ειναι 411 σειρα.

παρελαβα σημερα και διαπιστωνω οτι ειναι 408 σειρα.τι κανω τωρα?

http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=pages.view&page_id=4

Link to comment
Share on other sites

το Phonegallery γι αλλη μια φορα μου απεδειξε την ασχετοσυνη του και την ανικανοτητα του.παραγγειλα χτες το μοντελο με τα 32gb.τονισα 3 φορες τηλεφωνικα και αλλες τοσες με email να ειναι 411 σειρα.

παρελαβα σημερα και διαπιστωνω οτι ειναι 408 σειρα.τι κανω τωρα?

 

 

Κοροϊδία να σου δώσουν διαφορετικό κινητό από αυτό που συμφώνησες.

Προσωπικά θα προτιμούσα να το επιστρέψω και να περιμένω λίγο περισσότερο χρονικό διάστημα για αυτό που θεωρώ ασφαλέστερη επιλογή παρά να σιχτιρίζω τον εαυτό μου αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Κοροϊδία να σου δώσουν διαφορετικό κινητό από αυτό που συμφώνησες.

Προσωπικά θα προτιμούσα να το επιστρέψω και να περιμένω λίγο περισσότερο χρονικό διάστημα για αυτό που θεωρώ ασφαλέστερη επιλογή παρά να σιχτιρίζω τον εαυτό μου αργότερα.

 

το 16αρι που ειχα ηταν 408 παρτιδα.

απλα φοβαμαι για προβληματα η αν εχει καποιες βελτιωσεις στις πιο νεες σειρες,κατι ειχε ακουστει για αλλες οθονες οτι ειχαν βαλει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σκεφτομαι να παρω το G3.

Οταν τραβηξω καποιο βιντεο ή φωτο μπορω να εχω σαν προεπιλογη να αποθηκευεται στην καρτα μνημης?

Αν ναι, μετα μπορω να το δω ή θα μου βγαλει καποιο μηνυμα οτι δεν ειναι δυνατη η αναπαραγωγη του αρχειου?

Ρωταω γιατι το εχω δει αυτο σε καποιες συσκευες.

Επισης αυτο το αρχειο μπορω να το διαγραψω κατευθειαν απο το κινητο ή μονο μεσω του PC?

Ειμαι μεταξυ Galaxy S4 και G3.

Αν καποιος εχει εμπειρια και απο τα δυο καλοδεχουμενη η γνωμη του

 

Ναι όλα αυτά που θέλεις να κάνεις στο κινητό μπορείς να τα κάνεις.

Προσωπικά σε ότι έχω πάρει μέχρι τώρα και έχω διαβάσει σχετικά για αυτά στο http://www.techradar.com στα review τους είμαι σχεδόν 100% σύμφωνος ιδιαίτερα με τα αρνητικά σημεία που επισημαίνουν κάτι που διαφοροποιεί το παραπάνω σάιτ από τα άλλα κατά την ταπεινή μου άποψη - αυτό μιας και αναφέρεις δύο κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες δεν μιλησα για πρόγραμμα καθαρισμού της μνήμης Ραμ αλλά το g2 είχε δικό του πρόγραμμα στο λειτουργικό που λεγόταν διαχείριση εργασιών και αυτό είχε και ένα βολικοτατο widget που ελευθερωνε μνήμη..μάλλον στο λειτουργικό του g3 δεν υπάρχει

Ταξιδιώτη το σάββατο το πήρα από Phone gallery σειρά 410 χρώμα χρυσό 32αρι..είναι στις καλές παρτίδες και καλά η 410?

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

το 16αρι που ειχα ηταν 408 παρτιδα.

απλα φοβαμαι για προβληματα η αν εχει καποιες βελτιωσεις στις πιο νεες σειρες,κατι ειχε ακουστει για αλλες οθονες οτι ειχαν βαλει.

 

409 6NE εδώ περιμένοντας τη Lollipop και δεν με πειράζει να περιμένω λιγάκι παραπάνω το γλειφιτζούρι.

Αν μπορείς να περιμένεις μερικές μέρες χωρίς συσκευή μη κουράζεις τον εαυτό σου τηλεφώνησέ τους για να κανονίσεις την αλλαγή της συσκευής σύμφωνα με τα συμφωνηθέντα.

Έχεις ανοίξει το κουτί του κινητού εννοώ τη ταινία ασφαλείας; ...αν και για μένα δεν μπορεί να παίξει ρόλο αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες δεν μιλησα για πρόγραμμα καθαρισμού της μνήμης Ραμ αλλά το g2 είχε δικό του πρόγραμμα στο λειτουργικό που λεγόταν διαχείριση εργασιών και αυτό είχε και ένα βολικοτατο widget που ελευθερωνε μνήμη..μάλλον στο λειτουργικό του g3 δεν υπάρχει

Ταξιδιώτη το σάββατο το πήρα από Phone gallery σειρά 410 χρώμα χρυσό 32αρι..είναι στις καλές παρτίδες και καλά η 410?

 

ναι μια χαρα εισαι.

και με το 408 νομιζω δεν υπηρχε θεμα απλα δεν ξερω αν εχει βελτιωθει κατι απο κει και περα η οχι.ας διαφωτισουν τα παιδια.

 

δεν εχω ανοιξει τιποτα και το προσπαθω να παραμεινει ετσι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες δεν μιλησα για πρόγραμμα καθαρισμού της μνήμης Ραμ αλλά το g2 είχε δικό του πρόγραμμα στο λειτουργικό που λεγόταν διαχείριση εργασιών και αυτό είχε και ένα βολικοτατο widget που ελευθερωνε μνήμη..μάλλον στο λειτουργικό του g3 δεν υπάρχει

Ταξιδιώτη το σάββατο το πήρα από Phone gallery σειρά 410 χρώμα χρυσό 32αρι..είναι στις καλές παρτίδες και καλά η 410?

 

Πως και δεν υπάρχει αυτό που αναφέρεις είναι μέσα στο μενού του τηλεφώνου σαν smart cleaning

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες δεν μιλησα για πρόγραμμα καθαρισμού της μνήμης Ραμ αλλά το g2 είχε δικό του πρόγραμμα στο λειτουργικό που λεγόταν διαχείριση εργασιών και αυτό είχε και ένα βολικοτατο widget που ελευθερωνε μνήμη..μάλλον στο λειτουργικό του g3 δεν υπάρχει

 

Φιλε αν φοράς Kit Kat δοκιμασε αυτο και ενημερωσε μας:

https://docs.google.com/file/d/0Byxhp50H-N_ySGU0SXZUVDR0Q3c/edit?usp=docslist_api

Link to comment
Share on other sites

μολις ελαβα και γω την αναβαθμιση σε 408 κορεατικο. πριν την κανω εκτος απο backup πρεπει να κανω κατι? καποια διαγραφη η καποια προσθηκη η απλα το συνδεω και κανω την αναβαθμιση ?
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις πηρα σημερα απο kaizer το 32gb σε gold...Ειναι 411 SWS.Ακομα δεν το εχω ανοιξει....χεχεχε.Ερωτηση: Με το που μου βγαλει την αναβαθμιση για lollipop (παρθενικο ανοιγμα θα ειναι υπ᾽ οψην) να την κανω εγκατασταση μεσω OTA??Και μετα χρειαζεται να κανω factory reset ή οχι επειδη θα μπει αμεσως και δεν θα εχει σεταριστει σαν kitkat???
Link to comment
Share on other sites

ναι μια χαρα εισαι.

και με το 408 νομιζω δεν υπηρχε θεμα απλα δεν ξερω αν εχει βελτιωθει κατι απο κει και περα η οχι.ας διαφωτισουν τα παιδια.

 

δεν εχω ανοιξει τιποτα και το προσπαθω να παραμεινει ετσι.

Εγώ έχω ελληνικό 408 (32αρι) δεν έχει κανένα πρόβλημα, τέλεια συσκευή!!!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

το Phonegallery γι αλλη μια φορα μου απεδειξε την ασχετοσυνη του και την ανικανοτητα του.παραγγειλα χτες το μοντελο με τα 32gb.τονισα 3 φορες τηλεφωνικα και αλλες τοσες με email να ειναι 411 σειρα.

παρελαβα σημερα και διαπιστωνω οτι ειναι 408 σειρα.τι κανω τωρα?

Καταρχάς το μόνο σίγουρο είναι πως αφού ζήτησες νέας παρτίδας 411 και εκείνοι σε ενημέρωσαν πως έχουν διαθέσιμο(δηλαδή το τσέκαραν στην αποθήκη τους πρώτα) τότε αύριο κιόλας στείλτο πίσω.

Φοβάμαι όμως μήπως σου πουν πως δεν έχουν τελικά 410/411 παρτίδα και έχουν μόνο 408 για να αποφύγουν όλη αυτή την διαδικασία.....:confused:..μακάρι όμως να έχουν και να σου το στείλουν.

Σε κάθε περίπτωση όμως η παρτίδα κατασκευής δεν μπορεί να θεωρείται ελάττωμα ή λόγος που να δικαιολογεί την επιστροφή/ακύρωση αγοράς από μεριάς τους,να το έχεις υπόψη σου ναι χίλια δίκια έχεις αφού το διεύκρινησες κιόλας αλλά εκείνοι θα κινηθούν κάπως έτσι αρχικά,υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...