Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα υπηρχε θεμα συγκρισης αναμεσα στα 2 κινητα εαν το ui του g3 δεν ηταν τοοοοοοοοοοσο αργο... Εχθες το εβαλα διπλα διπλα με το g2 του κολλητου μου και το g3 ηταν εκνευριστικα πιο αργο...

 

Μήπως ο φίλος σου έχει πειράξει τα εφέ από το μενού για προγραμματιστές και σου φαίνεται πιο γρήγορο? Για Κάνε το κι εσύ να δεις διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως ο φίλος σου έχει πειράξει τα εφέ από το μενού για προγραμματιστές και σου φαίνεται πιο γρήγορο? Για Κάνε το κι εσύ να δεις διαφορά...

Δεν τα εχει πειραξει...αντιθετως εγω τα ειχα πειραξει και τα επανεφερα. Το προβλημα δεν ειναι οτι αργει να ανοιξει την καρτελα του μενου αλλα το περιεχομενο της. Τι εννοω....

 

Το τεστ το εκανα με της καρτελα των ρυθμισεων... Πατησαμε ταυτοχρονα το εικονιδιο των ρυθμισεων... Στο g3 ανοιξε ελαααχιστα πιο γρηγορα η καρτελα αλλα αργησε να εμφανιστει το περιεχομενο της σε σχεση με το g2... Δηλαδη εμενα ασπρισε η οθονη λιιιιγο πιο γρηγορα αλλα οι επιλογες εμφανιστηκαν αρκετα πιο μετα... Το ιδιο ειναι τσεκαρισμενο και με xiaomi redmi note που επισης ηταν πολυ πιο γρηγορο...

 

Τι να πω ισως το δικο μου ειναι πιο αργο απο τα αλλα μιας και εχω επισης προβληματα με συνεχη σφαλματα της αρχικης οθονης...

 

Το φιλαρακι μου πινει νερο στο ονομα του g2 και λεει ειναι το πιο γρηγορο κινητο που ειχε...και ειχα παρα πολυ καλα κινητα... Το μονο που δεν του αρεσει ειναι η καμερα.

 

Το μονο που ισως αλλαζει ειναι το οριο των εφαρμογων που τρεχει στο παρασκηνιο και επιλεγη την αναγκαστικη αποδοση cpu... Αλλα αυτη τη φορα δεν ειχε πειραξει τιποτα απο αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το lg g3 έχει πάει στα 315 ευρώ (το 3gb ram - 32gb μνήμη)

 

Το λιγουρεύομαι, αλλά με ενδιαφέρει να πάρει 5.1 γιατί η 5.0 θεωρώ πως είναι απαράδεκτη...

Ακόμα και το 16ρι να πάρεις, το οποίο έχω εγώ, με την 5.0 πραγματικά το κινητο πετάει και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. Κάποιοι φίλοι φυσικά, μπορεί να έχουν άλλη άποψη, αλλά προσωπικά θεωρώ οτι δε χρειάζεται να κολλάς στην 5.1. Δεν το χρησιμοποιώ για gaming, αλλά για φυσιολογική, καθημερινή χρήση και λειτουργεί υποδειγματικά. Εάν πάρουμε 5.1, σαφώς δε θα μας χαλάσει, αλλά η μεγάλη υπόθεση είναι η Μ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το G3 32GB το εισαγεται πλέον από την επίσημη αντιπροσωπία?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το G3 32GB το εισαγεται πλέον από την επίσημη αντιπροσωπία?

Το G3 32 gb πάντα το εισήγαγε!!

Με το G2 το 32αρι είχαμε θεματάκια στην αρχή με την εγγύηση ;)

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Το G3 32 gb πάντα το εισήγαγε!!

Με το G2 το 32αρι είχαμε θεματάκια στην αρχή με την εγγύηση ;)

 

Α, μάλιστα! Μπερδεύτικα, τότε. Νόμιζα ότι το θέμα ήταν με το G3.

Ευχαριστώ, πολύ!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το πήρα και εγώ το g3 32gb και αυτό που βλέπω και διαβάζω και εδώ, το μόνο μελανό σημείο είναι η μπαταρία. Λέω να το πάω αντιπροσωπία μήπως την αλλάξουν. Λέτε να δω κάτι καλύτερο ή τα ίδια πράγματα?
Link to comment
Share on other sites

Τι καλύτερο να δεις? 3000 έχει, 3000 θα σου βάλουν. Προφανώς καινούρια σημαίνει δεν έχει πέσει ακόμα η απόδοση της. Μόνο αυτό

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το πήρα και εγώ το g3 32gb και αυτό που βλέπω και διαβάζω και εδώ, το μόνο μελανό σημείο είναι η μπαταρία. Λέω να το πάω αντιπροσωπία μήπως την αλλάξουν. Λέτε να δω κάτι καλύτερο ή τα ίδια πράγματα?

Την πραγματική διάρκεια της μπαταρίας θα την δείς μετά από 4-5 κύκλους πλήρους φόρτισης.

Αν μετά από αυτό, δεν σου βγάζει την ημέρα με μαξιμουμ 3-4 ώρες οθόνης στο αυτόματο, τότε μάλλον έχει πρόβλημα. Εξαρτάται βέβαια και από την ποιότητα σήματος κινητής, αν έχεις data ανοιχτά, εφαρμογές κακογραμμένες που τρώνε ενέργεια στο παρασκήνιο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη θα τρελαθω... Οταν ανοιγετε τις ρυθμισεις απο το μενου σας εμφανιζει και εσας πρωτα την καρτελα των ρυθμισεων χωρις επιλογες και μετα εμφανιζονται οι επιλογες; Για να καταλαβετε ποσο αργει εβγαλα screen shot με την πρωτη προσπαθεια... Και το κινητο δεν ειναι καθολου φορτωμενο... 3-4 εφαρμογες και καθολου φωτογραφιες κτλ... Επισης δεν εχω καν καρτα μνημης... Μιλαμε για το 16αρι

 

[ATTACH]62522[/ATTACH]

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη θα τρελαθω... Οταν ανοιγετε τις ρυθμισεις απο το μενου σας εμφανιζει και εσας πρωτα την καρτελα των ρυθμισεων χωρις επιλογες και μετα εμφανιζονται οι επιλογες; Για να καταλαβετε ποσο αργει εβγαλα screen shot με την πρωτη προσπαθεια... Και το κινητο δεν ειναι καθολου φορτωμενο... 3-4 εφαρμογες και καθολου φωτογραφιες κτλ... Επισης δεν εχω καν καρτα μνημης... Μιλαμε για το 16αρι

 

[ATTACH]62522[/ATTACH]

 

Ναι το έχω παρατήσει και εγώ αυτό.Άλλες φορές δεν υπάρχει καθυστέρηση άλλες φορές για της τάξης των 3 δευτερολέπτων άλλες 2.Κάθε φορά ποικίλει.Πάντος αυτό το παρατήρησα τώρα τελευταία να το κάνει. :wacko:

 

Edit Εγώ έχω το 32 με 3GB

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη θα τρελαθω... Οταν ανοιγετε τις ρυθμισεις απο το μενου σας εμφανιζει και εσας πρωτα την καρτελα των ρυθμισεων χωρις επιλογες και μετα εμφανιζονται οι επιλογες; Για να καταλαβετε ποσο αργει εβγαλα screen shot με την πρωτη προσπαθεια... Και το κινητο δεν ειναι καθολου φορτωμενο... 3-4 εφαρμογες και καθολου φωτογραφιες κτλ... Επισης δεν εχω καν καρτα μνημης... Μιλαμε για το 16αρι

 

[ATTACH]62522[/ATTACH]

Το έκανε πάντα από την πρώτη μέρα που βγήκε απλά δεν το είχες παρατηρήσει. Όταν το είχε πρωτοπαρει η φίλη μου πέρυσι τον Αύγουστο την τρολαρα για αυτό το λόγο με το note μου (πριν πάρω το g3 εγω) . Είναι καθαρά θέμα ui και έκανε έτσι από kit Kat ακόμα στο λέω εγγυημένα γιατί ήταν αντικείμενο συζήτησης. Και εγώ που έχω 32αρι έτσι κάνει. Το κάνει πλέον και στο g2 που δεν το έκανε ποτέ όταν έμπαινες στις ρυθμίσεις (το έχω δώσει στη γυναίκα μου) σε μικρότερο βαθμό μεν αλλά το κάνει. Αν θες να το λύσεις λίγο το θέμα γυρνάς το μενού ρυθμίσεων σε λίστα και όχι σε καρτέλες.

 

Σκέψου είναι σαν το κόλλημα των Samsung όταν ανοίγουν dialer. Ρε παιδιά όσοι έχετε custom έτσι από περιέργεια το ίδιο κόλλημα τρώει εκεί?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω οτι το εκανε απο την αρχη... Απλα δεν ηξερα αν το κανει μονο σε εμενα... Λεω μηπως ηταν σαν τα σφαλματα αρχικης που μου τα βγαζει 3-4 φορες την ημερα ρνω στους υπολοιπους σπανια...
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω οτι το εκανε απο την αρχη... Απλα δεν ηξερα αν το κανει μονο σε εμενα... Λεω μηπως ηταν σαν τα σφαλματα αρχικης που μου τα βγαζει 3-4 φορες την ημερα ρνω στους υπολοιπους σπανια...

Σε λίστα πάντως αν το γυρίσεις είναι η νύχτα με την μέρα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το γυρισα σε λιστα και ειναι ακριβως το ιδιο... Την πρωτη φορα που ανοιγεις την καρτελα αργει και μετα αν ξαναδοκιμασεις ανοιγει πολυ γρηγορα... Αν ομως την κλεισεις απο τις προσφατες εφαρμογες παλι αργει...
Link to comment
Share on other sites

Το έκανε πάντα από την πρώτη μέρα που βγήκε απλά δεν το είχες παρατηρήσει.

 

Βασικά εννούσα ότι τώρα τελευταία αργεί περισσότερο να τα εμφανίσει.Απο την πρώτη μέρα το έκανε απλά αργούσε 1 max 2 δευτερόλεπτα.Δεν με ενοχλούσε αλλά έβλεπα να αργεί παραπάνω τώρα τελευαταία.Είπα ότι μπορεί αν είναι κόλλημα του ui και τώρα που το ανέφερε ο AlexVag ουσιαστικά επιβεβαίωσα την υποψία μου.

 

Edit Νόμιζα ότι απάντησες στο δικό μου post ενώ απάντησες στου AlexVag.Δική μου βλακεία :p

Edited by Themis2004

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερωτηση... Ποια παρτιδα και ποια χωρα προελευσης θεωρειται η καλυτερη?
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εννούσα ότι τώρα τελευταία αργεί περισσότερο να τα εμφανίσει.Απο την πρώτη μέρα το έκανε απλά αργούσε 1 max 2 δευτερόλεπτα.Δεν με ενοχλούσε αλλά έβλεπα να αργεί παραπάνω τώρα τελευαταία.Είπα ότι μπορεί αν είναι κόλλημα του ui και τώρα που το ανέφερε ο AlexVag ουσιαστικά επιβεβαίωσα την υποψία μου.

Στο G2 πάντως που έχω, όσο το είχα σε καρτέλες με μαμα launcher (στην αρχή) είχε ενα ψιλοlag. Από τότε που έβαλα nova prime, που ανοίγει by default τις ρυθμίσεις σε λίστα, ανοίγουν πάντα σχεδον αστραπιαία! Ή αν τύχει να καθυστερήσει θα είναι για κάτι msec!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερωτηση... Ποια παρτιδα και ποια χωρα προελευσης θεωρειται η καλυτερη?

Ολες οι χωρες το ιδιο ειναι... Αν αποφυγεις τις πρωτες παρτιδες που εβγαλαν περισσοτερα προβληματα παλι ειναι το ιδιο... Βεβαια τα αγγλικα εχουν παρει μια επιπλεον αναβαθμιση τη v20i που λενε οτι βελτιωσε παρα πολυ το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα το καταστημα και μου ειπε 503 παρτιδα και ειναι τσεχικο. ομως εχω την εντυπωση οτι υπαρχουν μεταγενεστερες παρτιδες και οτι τα γαλικα ειναι πιο καλα...
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

ρωτησα το καταστημα και μου ειπε 503 παρτιδα και ειναι τσεχικο. ομως εχω την εντυπωση οτι υπαρχουν μεταγενεστερες παρτιδες και οτι τα γαλικα ειναι πιο καλα...

Κατσε να δουμε αν αυριο θα εχουμε λεφτα...και αν εχουμε παρτο...

Link to comment
Share on other sites

Κατσε να δουμε αν αυριο θα εχουμε λεφτα...και αν εχουμε παρτο...

 

Χαχα λες?? Παντως καπου ειχα διαβάσει οτι η χωρα προελευσης παιζει μεγαλο ρολο στη συσκευη.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...