Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα το εχω πει πριν πολλες σελιδες οτι ειναι φυσιολογικο και δεν υπαρχει κανενα προβλημα αφου η μπαταρια δεν ανεβαζει θερμοκρασιες... Απλα το αναφερω για να δειξω οτι και αλλες συσκευες ανεβαζουν θερμομρασιες οχι μονο το g3 που το εχουμε κανει καραμελα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν... εγώ περιορισα αρκετά το θέμα της υπερθέρμανσης... έκανα αλλαγή στην κάρτα sd... είχα μια samsung 32gb... και την αντικατεστησα με μια Kingston 16gb...λογικά θα παιζουν ρόλο και τα λιγότερα gb γιατί πλέον φτάνει μέχρι 39-40... παραπάνω παααρα πολύ δύσκολα...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο καλος τροπος να εξαφανιστει η υψηλη θερμοκρασια ειναι να ριξετε την ταση του ρευματος του επεξεργαστη, και δεν εχει υψηλες θερμοκρασιες και εχει και παρα πολυ καλυτερη μπαταρια. δεν καταλαβαινει αν ειναι καλοκαιρι η αν εισαι 3 ωρες ασταματητα brwosing μαζι με viber πχ. βεβαια με εναν καλο επεξεργαστη για undervolt εγω πχ χρησιμοποιω τον IntelliMM η των Hyper που εχει ισορροπημενη σταθμη Mhz ουτε γρηγορο αλλα ουτε αργο με μια καλη rom γινετε απιστευτα γρηγορος με ελαχιστη θερμοκρασια κ παρα πολυ καλη μπαταρια. ενοητε θελει root. αν και ειναι το επισημο thread καποιοι φανταζομαι θα ειστε root ισως σας χρειαστει μιας που καλοκαιριασε και τα g3 φανταζομαι θα ξεπερνα του 60 βαθμους μεσα σε 10 λεπτα και μιας και λετε για θερμοκρασιες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξερει κάνεις πως γινετε να δουλέψει η λειτουργία εύρεση του κινητού μου ? Δοκίμασα μέσω της εφαρμογής ανδροιδ και δεν κάνει τίποτα ούτε χτυπάει ούτε με αφήνει να πατήσω το κουμπί για εύρεση.εχω αφήσει το gps ανηχτο..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο καλος τροπος να εξαφανιστει η υψηλη θερμοκρασια ειναι να ριξετε την ταση του ρευματος του επεξεργαστη, και δεν εχει υψηλες θερμοκρασιες και εχει και παρα πολυ καλυτερη μπαταρια. δεν καταλαβαινει αν ειναι καλοκαιρι η αν εισαι 3 ωρες ασταματητα brwosing μαζι με viber πχ. βεβαια με εναν καλο επεξεργαστη για undervolt εγω πχ χρησιμοποιω τον IntelliMM η των Hyper που εχει ισορροπημενη σταθμη Mhz ουτε γρηγορο αλλα ουτε αργο με μια καλη rom γινετε απιστευτα γρηγορος με ελαχιστη θερμοκρασια κ παρα πολυ καλη μπαταρια. ενοητε θελει root. αν και ειναι το επισημο thread καποιοι φανταζομαι θα ειστε root ισως σας χρειαστει μιας που καλοκαιριασε και τα g3 φανταζομαι θα ξεπερνα του 60 βαθμους μεσα σε 10 λεπτα και μιας και λετε για θερμοκρασιες.

 

Φιλε δωσε πληροφοριες στο νημα τροποποιησεων

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θελω να ρωτησω αν ενα πορτογαλικο g3 που βρισκω μεταχειρισμενο καλυπτεται απο την lg hellas με πληρη εγγυηση...

Εφοσον φιλε μου υπαρχει αποδειξη αγοράς και δεν ειναι ρουταρισμενο ναι.

Link to comment
Share on other sites

Και εφοσον δεν εχει σταλει για σερβις ενω ηταν ρουταρισμενο... Αν δει η lg οτι η συσκευη ειναι ρουταρισμενη τοτε χανεις την εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

Και εφοσον δεν εχει σταλει για σερβις ενω ηταν ρουταρισμενο... Αν δει η lg οτι η συσκευη ειναι ρουταρισμενη τοτε χανεις την εγγυηση.

ξαναμιλησα με το παιδι που το πουλαει και ειναι απειραχτο οποτε μαλλον θα προχωρησω στην αγορα.... ειναι κατι αλλο που πρεπει να προσεξω; ξεχασα να πω οτι ειναι το 32αρι 4ων μηνων

Link to comment
Share on other sites

Αφου ισχυει η εγγυηση μην ανησυχεις... Καποια κινητα εβγαλαν ραγισματα στο πλαισιο διπλα στο μικροφωνο και καποια αλλα κιτρινιλες στην οθονη... Αλλα ολα αυτα τα καλυπτει η εγγυηση...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Εδω και δυο εβδομαδες το κινητο βρισκεται σε bootloop καθε φορα που ανοιγω το internet η τα δεδομενα της καρτοκινητης.

Ανοιγει μεχρι να δω το σημα της LG και σβηνει κανοντας ακριβως το ιδιο εκτος αν το βαλω στο φορτιστη του! τοτε ολα λειτουργουν σωστα και το ιντερνετ και ολα.

Αν αφαιρεσω παρ΄λλα αυτα το φορτιστη με κλειστο ιντερνετ τοτε το κινητο λειτουργει κανονικα αν τον αφαιρεσω με ανοιχτο το ιντερνετ τοτε κανει bootloop μεχρι να το ξαναβαλω στο φορτιστη.

Εχω δοκιμασει factory reset, να αλλαξω την Stock ROM που ειχα σε Resurrection Remix ROM με factory reset κλπ τιποτα δεν δουλεψε.

Δεν ξερω τι γινεται οποιος ξερει αν στειλει μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω το g3 το 32αρι και πρόσφατα μετέφερα το συμβόλαιο μου απο την cosmote στην wind και απο τότε έχω θέμα με την μετάδοση δεδομένων. Όταν συνδέομαι με wifi μου ανοίγει κανονικά τις σελίδες ενώ όταν ανοίγω τα δεδομένα δεν φορτώνει τις σελίδες. Απο τη wind που είπαν ότι εφόσον φαίνεται το εικονίδιο πάνω οτι συνδέθηκε στο ιντερνετ είναι θέμα του κινητού και όχι δικό τους. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Αν ήταν θέμα του κινητού δε θα είχα το ίδιο πρόβλημα και με το wifi?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω το g3 το 32αρι και πρόσφατα μετέφερα το συμβόλαιο μου απο την cosmote στην wind και απο τότε έχω θέμα με την μετάδοση δεδομένων. Όταν συνδέομαι με wifi μου ανοίγει κανονικά τις σελίδες ενώ όταν ανοίγω τα δεδομένα δεν φορτώνει τις σελίδες. Απο τη wind που είπαν ότι εφόσον φαίνεται το εικονίδιο πάνω οτι συνδέθηκε στο ιντερνετ είναι θέμα του κινητού και όχι δικό τους. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Αν ήταν θέμα του κινητού δε θα είχα το ίδιο πρόβλημα και με το wifi?

Σύγκρινέ το με κάποιο άλλο τηλέφωνο στην ίδια περιοχή. Ή δες το σε μια άλλη περιοχή. Πάντως εγώ έφυγα από την wind για αυτόν ακριβώς τον λόγο. Σε κάποιες περιοχές εκεί που πιάνουν οι άλλες εταιρίες 4G η wind δεν έχει ούτε 3G.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με την περιοχή μου το κάνει παντού. Μου φάνηκε περίεργο αυτο που μου είπαν ότι είναι θέμα κινητού γιατί όσο ήμουν στην cosmote δεν είχα κανένα θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με την περιοχή μου το κάνει παντού. Μου φάνηκε περίεργο αυτο που μου είπαν ότι είναι θέμα κινητού γιατί όσο ήμουν στην cosmote δεν είχα κανένα θέμα.

Πες τους να σου αλλάξουν την sim μπας και φταιει αυτη.

Πηγαινε και στις ρυθμισεις δικτύου και διάλεξε χειροκινητα το δίκτυο της wind μπας και δουλεψει.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω το g3 το 32αρι και πρόσφατα μετέφερα το συμβόλαιο μου απο την cosmote στην wind και απο τότε έχω θέμα με την μετάδοση δεδομένων. Όταν συνδέομαι με wifi μου ανοίγει κανονικά τις σελίδες ενώ όταν ανοίγω τα δεδομένα δεν φορτώνει τις σελίδες. Απο τη wind που είπαν ότι εφόσον φαίνεται το εικονίδιο πάνω οτι συνδέθηκε στο ιντερνετ είναι θέμα του κινητού και όχι δικό τους. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Αν ήταν θέμα του κινητού δε θα είχα το ίδιο πρόβλημα και με το wifi?

 

Ήμουν χρόνια cosmote. Πήρα αριθμό wind. Απογοήτευσή κανονικά. Τι να τα κάνω τα δωρεάν ΜΒ αν δεν έχω καθόλου σήμα πουθενά; Τώρα έχω Vodafone και είμαι πολύ καλύτερα με τα δωρεάν ΜΒ που έχω..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω το g3 το 32αρι και πρόσφατα μετέφερα το συμβόλαιο μου απο την cosmote στην wind και απο τότε έχω θέμα με την μετάδοση δεδομένων. Όταν συνδέομαι με wifi μου ανοίγει κανονικά τις σελίδες ενώ όταν ανοίγω τα δεδομένα δεν φορτώνει τις σελίδες. Απο τη wind που είπαν ότι εφόσον φαίνεται το εικονίδιο πάνω οτι συνδέθηκε στο ιντερνετ είναι θέμα του κινητού και όχι δικό τους. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Αν ήταν θέμα του κινητού δε θα είχα το ίδιο πρόβλημα και με το wifi?

Εγω στη Q που εχω για να εχεις δεδομενα πρεπει να εχεις τσεκαρισμενη και την περιαγωγή στα δικτια αλλιώς δεν δουλεύουν τα δεδομένα

Κοίταξε μήπως φταίει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ένα hard reset βάζοντας του με kg flash tool μια στοκ ρομ και δες

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα.

Πριν λίγες μέρες έγινα κάτοχος ενός LG G3.

Ψάχνω εδώ και μερες να αλλαξω το στυλ στα πληκτρα αφής αρχικής οθόνης και δεν βρίσκω πως αλλαζει.

Έχω δει να το αλλάζουν σε κινητά μου δεν έχουν custom rom.

Ξέρει κανείς πως αλλαζει?

Ευτυχισμένος κάτοχος Note 3:p
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ένα hard reset βάζοντας του με kg flash tool μια στοκ ρομ και δες

 

To δοκιμασα και εβγαλε οτι δεν μπορει να συνδεθει με τον server να δοκιμασω παλι σε ενα λεπτο.

Το θεμα ειναι οτι προσπαθω να ξεφορτωθω το recovery και το root για να το παω στην αντιπροσωπεια να το επισκευασει και δεν ξερω τι να κανω επειδη ετισ οπως ειναι θα το βγαλουν εκτος εγγυησης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα.

Πριν λίγες μέρες έγινα κάτοχος ενός LG G3.

Ψάχνω εδώ και μερες να αλλαξω το στυλ στα πληκτρα αφής αρχικής οθόνης και δεν βρίσκω πως αλλαζει.

Έχω δει να το αλλάζουν σε κινητά μου δεν έχουν custom rom.

Ξέρει κανείς πως αλλαζει?

ρυθμισης προοβολη

Πληκτρα αφης και εκει αλλαζεις

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισης προοβολη

Πληκτρα αφης και εκει αλλαζεις

Δεν μπορώ να αλλαξω από εκεί μέσα στυλ μόνο σειρά!

Ευτυχισμένος κάτοχος Note 3:p
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να αλλαξω από εκεί μέσα στυλ μόνο σειρά!

Όταν λες στυλ; Θέλει root η παραμετροποίηση των πλήκτρων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω το g3 το 32αρι και πρόσφατα μετέφερα το συμβόλαιο μου απο την cosmote στην wind και απο τότε έχω θέμα με την μετάδοση δεδομένων. Όταν συνδέομαι με wifi μου ανοίγει κανονικά τις σελίδες ενώ όταν ανοίγω τα δεδομένα δεν φορτώνει τις σελίδες. Απο τη wind που είπαν ότι εφόσον φαίνεται το εικονίδιο πάνω οτι συνδέθηκε στο ιντερνετ είναι θέμα του κινητού και όχι δικό τους. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Αν ήταν θέμα του κινητού δε θα είχα το ίδιο πρόβλημα και με το wifi?

Έχεις βάλει το APN της Wind; Απ' ότι θυμάμαι δεν το παίρνει μόνο του στη Wind.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...