Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι αλλαξε η samsung? Παντα κατεγραφε τις αλλαγες σε ρομ και το αποθηκευε αλλα γινοταν να σβησεις αυτα τα δεδομενα...

Με τον knox πλέον μπορείς?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με τον knox πλέον μπορείς?

 

Όχι, δεν μπορείς, αν ο knox γράψει δεν ξεγράφει και στην ουσία αυτό σημαίνει ότι κάποιος ξεχνά τα πειράγματα ή την εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπορείς, αν ο knox γράψει δεν ξεγράφει και στην ουσία αυτό σημαίνει ότι κάποιος ξεχνά τα πειράγματα ή την εγγύηση

Αυτό λέω... Όχι πως αυτό δικαιολογεί το κακογραμμενο λογισμικό της lg αλλά τουλάχιστον μπορείς να βάλεις μια custom και να παρακαμψεις τυχόν βλακειες της... Διαβάζω για το s6 και λέω κρίμα... Τελικά το note 4 είναι μονόδρομος για την αλλαγή του note μου ήδη μου ξένισε να κατέβω σε ίντσες αλλά τώρα που είδα και χειρότερη αυτονομία από το g3... Bye Bye...

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οντως το εψαξα λιγο και το knox δεν μπορεις να το προσπερασεις...ακομα... Παντως και παλια στα samsung δεν ηταν αρκετο να φλασαρεις τη στοκ ρομ αλλα επρεπε να σβησεις και την καταγραφη του φλασαρισματος της custom rom...

 

Υπαρχει καποιος που να χρησιμοποιει knock code και μετα απο καθε κληση να του μπλοκαρει και να ζηταει κωδικο;

Link to comment
Share on other sites

Το software έχει διορθωθεί κατά πολύ. Άριστο εννοείται δεν έχει γίνει και αμφιβάλλω ότι θα γίνει. Σε software βέβαια και το touchwiz δεν τα πάει καλύτερα.. Και το note που έχω έχει αρκετά θεματακια... Στο g3 τουλάχιστον αν θες πας σε custom χωρίς θέμα με εγγυήσεις κτλ στη Sammy τι κάνεις? Τεσπα είναι νωρίς ακόμα για το s6 για να το καταδικασω αλλά νομίζω ότι ήταν αυτονόητο με τα δεδομένα που εμείς ήδη ξέραμε ότι με τόσο μικρή μπαταρία και τέτοια ανάλυση θα υπάρχει θέμα αυτονομίας... Όσο μη ενεργοβορος και αν είναι ο επεξεργαστής. Τουλάχιστον ελπίζω η lg να κατάλαβε ότι την έκανε και με τα νέα panel του g4 να το στρώσει λίγο το θέμα αν και η οι 4:30-5:00 ώρες οθόνη αυτονομία του g3 δεν το λες άσχημα απλά θα θέλαμε και λίγο καλύτερα (βλέπε g2,gflex)

 

Δικό μου το λάθος που δεν ήθελα να κάνω σύγκριση με το s6 άπλα να πω την γνώμη μου για το g3 που το είχα 6 μήνες και μόλις πήρα για την κοπελιά μου το Huawei 6 plus το πούλησα για να πάρω και εγώ το ίδιο. Καλά δεν το συζητάμε για το s6 που διάβασα σε review πως κάνει redraw νταξ απλά απαράδεκτο. Πάντως το κινητό (G3) για τα 280 που ζητάει αυτήν την στιγμή είναι πολύ καλό. Ελπίζω στο G4 να προσέξουν περισσότερο τα λάθει του G3 και να λειτουργεί σωστά απο την αρχή .

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Δικό μου το λάθος που δεν ήθελα να κάνω σύγκριση με το s6 άπλα να πω την γνώμη μου για το g3 που το είχα 6 μήνες και μόλις πήρα για την κοπελιά μου το Huawei 6 plus το πούλησα για να πάρω και εγώ το ίδιο. Καλά δεν το συζητάμε για το s6 που διάβασα σε review πως κάνει redraw νταξ απλά απαράδεκτο. Πάντως το κινητό (G3) για τα 280 που ζητάει αυτήν την στιγμή είναι πολύ καλό. Ελπίζω στο G4 να προσέξουν περισσότερο τα λάθει του G3 και να λειτουργεί σωστά απο την αρχή .

 

Πιστεύω στο g4 θα είναι καλύτερα τα πράγματα στην αρχή και αν είναι απροβλημάτιστο του ui μακάρι να μας το δώσουν ... Ίδωμεν... Off topic λίγο άλλο το Huawei τι λέει καλό? Συνοπτικά πες μου σε σχέση με το g3 να μην μας σβήσουν :p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω στο g4 θα είναι καλύτερα τα πράγματα στην αρχή και αν είναι απροβλημάτιστο του ui μακάρι να μας το δώσουν ... Ίδωμεν... Off topic λίγο άλλο το Huawei τι λέει καλό? Συνοπτικά πες μου σε σχέση με το g3 να μην μας σβήσουν :p

 

Μπαταριά καλύτερη.ui καλύτερο και σβέλτο.Ποιότητα κατασκευάσεις πολύ καλύτερη.Σήμα πολύ καλύτερο και ποιότητα κλήσης καλύτερη.Παιχνιδιάρα κάμερα με πολύ καλή ποιότητα την μέρα , την νύχτα το G3 λόγου dual tone flash και lazer focus.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εμφανίζεται το ρολόι το σερνεις με το δάχτυλο σαν να ξεκλειδωνεις. Έπειτα εμφανίζονται 3 κουμπιά. Το ένα από αυτά είναι οι ρυθμίσεις. Μπαίνεις εκεί και διαλέγεις

Edit: λάθος νόμιζα έλεγες για το quick circle

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εμφανίζεται το ρολόι το σερνεις με το δάχτυλο σαν να ξεκλειδωνεις. Έπειτα εμφανίζονται 3 κουμπιά. Το ένα από αυτά είναι οι ρυθμίσεις. Μπαίνεις εκεί και διαλέγεις

Edit: λάθος νόμιζα έλεγες για το quick circle

Ειμαι στη lollipop..δεν ξερω αν παιζει ρολο..στην κιτκατ εβαζα σερνοντας προς τα κατω.

Link to comment
Share on other sites

Παντως μπαταρια ,ψιλολαγκαρισματα κλπ δεν με πολυπροβλιματιζουν,μια χαρα ειναι.Το μονο μεγαλο αρνητικό για μενα ειναι το σημα του.Ειναι απαραδεκτο.Δεν ξερω αν φταει η δικια μου η συσκευη που δεν το νομιζω αλλα lumia 1020 και Ν8 εχουν σημα καμπανα σε περιοχες που το G3 ειναι στην μια γραμμη.Για 3g μια απο τα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

Παντως μπαταρια ,ψιλολαγκαρισματα κλπ δεν με πολυπροβλιματιζουν,μια χαρα ειναι.Το μονο μεγαλο αρνητικό για μενα ειναι το σημα του.Ειναι απαραδεκτο.Δεν ξερω αν φταει η δικια μου η συσκευη που δεν το νομιζω αλλα lumia 1020 και Ν8 εχουν σημα καμπανα σε περιοχες που το G3 ειναι στην μια γραμμη.Για 3g μια απο τα ιδια.

 

Το σήμα εξακολουθώ να πιστεύω ότι έχει σχέση με την απεικόνιση γιατί εγώ ακόμα και όταν έχω μια γραμμή βγάζω γραμμές πολύ γρήγορα και απροβληματιστα χωρίς διακοπές. Από εκεί που έχει μια γραμμή πάει ξαφνικά τέσσερις γιατί είναι οι εναλλαγές που κάνει από 4g σε 3g και 2g. Όταν έχεις μια γραμμή έχεις πρόβλημα στις κλήσεις ή αργό browsing?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και γω με το σήμα βλέπω σκαμπανεβάσματα. Την μια στιγμή 1 κουτάκι μετά ξαφνικά και τα 5. Και το έχω επιλογή μόνο Gsm. Μέσα από ρυθμίσεις-> σχετικά με το τηλέφωνο-> Δίκτυο-> ισχύς σήματος και εκεί βλέπω ότι παίζουν τα νουμερα.ΑΛΛΑ όντως δεν έχω κανένα απολύτως θέμα στις κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν νομίζω πως θα μας δώσουν επίσημα το UI του G4, όπως δεν έδωσαν το UI του G3 στο G2, ακόμα και αν μας δώσουν android update.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν νομίζω πως θα μας δώσουν επίσημα το UI του G4, όπως δεν έδωσαν το UI του G3 στο G2, ακόμα και αν μας δώσουν android update.

Ευτυχώς που δεν έδωσαν στο g2 το ui του g3 γιατί μπορεί να του έδιναν και μερικά από τα προβληματα του :p:p:p δεν ξέρω εγώ πιστεύω παίζει και να μας το δώσουν γιατί έπαιξε πολύ κράξιμο από του χρήστες τους g2 που δεν το πήραν. Και γενικά ξέρουν ότι το ui που χρησιμοποιεί το g3 και το flex 2 έχει πολλά θέματα οπότε χρειάζεται update ενώ του g2 ήταν απροβληματιστο.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που δεν έδωσαν στο g2 το ui του g3 γιατί μπορεί να του έδιναν και μερικά από τα προβληματα του :p:p:p δεν ξέρω εγώ πιστεύω παίζει και να μας το δώσουν γιατί έπαιξε πολύ κράξιμο από του χρήστες τους g2 που δεν το πήραν. Και γενικά ξέρουν ότι το ui που χρησιμοποιεί το g3 και το flex 2 έχει πολλά θέματα οπότε χρειάζεται update ενώ του g2 ήταν απροβληματιστο.

 

Αφου το g2 πειρε το ui του 3 με λολλιποπ

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Αφου το g2 πειρε το ui του 3 με λολλιποπ

Είσαι σίγουρος? Εν τω μεταξύ της γυναίκας μου το g2 ακόμα δεν έχει πάρει lollipop που είναι ελληνικό μάλλον πρέπει να συνδέσω με pc suite. Τώρα που στο pc έχω συνδεδεμένο το δικό μου κινητό πρέπει απλά να κατεβασω το pc suite για το g2 και να συνδέσω και της γυναίκας μου?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος? Εν τω μεταξύ της γυναίκας μου το g2 ακόμα δεν έχει πάρει lollipop που είναι ελληνικό μάλλον πρέπει να συνδέσω με pc suite. Τώρα που στο pc έχω συνδεδεμένο το δικό μου κινητό πρέπει απλά να κατεβασω το pc suite για το g2 και να συνδέσω και της γυναίκας μου?

 

Νομιζω δεν θα χρειαστει αλλο προγραμμα για το g2. G2 εγω δεν εχω, ειδα youtube ομως να τρεχουν stock 5.0.2 στο g2 μπορει να μην εφθασε ελλαδα ακομη... Στο gpad μου βγηκε π.χ λολλιποπ για κορεα και ενας dev την δημοσιευσε για ολους..

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παντως ο κολλητος που εχει το g2 τρεχει το ui του g3... Αλλα ρουταρε και το φλασαρε αυτος αν δεν κανω λαθος...
Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα μου με το G2(πρώην δικό μου) έχει πάρει από τις πρώτες την 5.0.2 καθότι vodafone Γερμανίας και ναι έχει κανονικά το ui του G3 το οποίο ρολλάρει πιο smooth και καλύτερα από ότι στο δικό μου g3...

 

Οπότε ευελπιστούμε στο UX 4.0

Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα μου με το G2(πρώην δικό μου) έχει πάρει από τις πρώτες την 5.0.2 καθότι vodafone Γερμανίας και ναι έχει κανονικά το ui του G3 το οποίο ρολλάρει πιο smooth και καλύτερα από ότι στο δικό μου g3...

 

Οπότε ευελπιστούμε στο UX 4.0

 

Το g2 παιδες πηρε 5.0.2 που εχει βελτιωσεις σε σχεση με την 5.0 που εχουμε εμεις

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγα Post πιο πανω που λετε για το σημα. Ειχα και εγω το ιδιο θεμα, παντα το σημα ηταν χαμηλο 1-2 μπαρες ενω στο αλλο μου κινητο ηταν 4-5 μπαρες. Βεβαια δεν ειχα καποιο προβλημα οι κλισεις γινοταν κανονικα και ηταν πεντακαθαρες. Σε android 5.1.1 εδω και μια εβδομαδα που το εχω αυτο το θεμα με την μπαρα του σηματος εχει φτιαχτει. Τωρα πια δειχνει κανονικα το σημα 4-5 μπαρες.
Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα μου με το G2(πρώην δικό μου) έχει πάρει από τις πρώτες την 5.0.2 καθότι vodafone Γερμανίας και ναι έχει κανονικά το ui του G3 το οποίο ρολλάρει πιο smooth και καλύτερα από ότι στο δικό μου g3...

 

Οπότε ευελπιστούμε στο UX 4.0

Δεν το γνωριζα ότι το έχουν πάρει.

Ξερει καποιος παιδια?

Φίλε μου τα έψαξα από την πρώτη στιγμή που το έγραψες δεν βρίσκω καμία επιλογή για αλλά γύρου ρολογιού εκτός αν έχεις θήκη quick circle.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωριζα ότι το έχουν πάρει.

 

Φίλε μου τα έψαξα από την πρώτη στιγμή που το έγραψες δεν βρίσκω καμία επιλογή για αλλά γύρου ρολογιού εκτός αν έχεις θήκη quick circle.

Σε ευχαριστω πολυ φιλε για τον κοπο σου..τι να κανω θα ζησω με αυτο το ρολοι!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...