Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλώς ήρθες φίλε μου! Για το πρώτο κατέβασε το LG pc suite και συνδεσε να δεις μήπως σου έχει το update εκεί και δεν σου έχει έρθει ΟΤΑ ακόμα. Τα κουμπια κάτω σου είναι κλασσικά δηλαδή σπιτάκι, τοξακι κτλ? Ή σαν του playstation X, τετράγωνο, τρίγωνο?

 

Για το δεύτερο πήγαινε ρυθμίσεις - δεδομένα κινητής τηλεφωνίας - πατάς τις τελιτσες πάνω δεξιά - δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -πας λειτουργία δικτύου επιλέγεις το gsm /wcdma /lte

 

το face recognition που το βρίσκεις και τί κάνει για να το δοκιμάσω?

 

 

Τα κλασσικα κουμπια εχω, σπιτάκι, τοξακι κτλ.

Για το δευτερο θεμα , ακριβως αυτο ειναι το προβλημα μου, δεν υπαρχει η επιλογη gsm /wcdma /lte.

Βρηκα αυτο στο internet και απλα ρωταω αν εχει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα.

 

Do the following -

 

1. From the dailer, type in 3845#*855#

2. Select LTE Only

3. Modem Setting

4. RAT Selection

5. GSM/WCDMA/LTE Auto

 

You should now receive 4G but everytime you reboot, you have to repeat this procedure

 

 

Το face recognition ειναι μια ακομα επιλογη να ξεκλειδώνει την οθονη (μοτιβο, PIN...)

 

ωραία άρα δεν έχει πάρει την h συνδέσου με pc suite... για το 4G νομίζω δεν έχει ακουστεί ξανά ενδεχομένως να βοηθούσε ενα reset σε περίπτωση που δεν έκανες μετά την εγκατάσταση της lollipop και αναγνώριση προσώπου το δικό μου δεν έχει και νομίζω δεν είχε ποτε. Στα samsung το έχω δει

 

 

edit: της συναδέλφου που κάθεται δίπλα μου το g3 έχει μια επιλογή στο κλείδωμα που λέει smartlock ενώ το δικό μου δεν το έχει και έχουμε το ίδιο firmware ξέρει κανείς γιατί εγω δεν το έχω?????????? :worry::worry::worry::worry::worry::worry:

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το face recognition στο βγάζει ως επιλογή στο smart lock ως trusted face. Δεν το έχω δοκιμάσει. Επίσης μου εμφανίζει και LTE δίκτυο κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

 

ωραία άρα δεν έχει πάρει την h συνδέσου με pc suite... για το 4G νομίζω δεν έχει ακουστεί ξανά ενδεχομένως να βοηθούσε ενα reset σε περίπτωση που δεν έκανες μετά την εγκατάσταση της lollipop και αναγνώριση προσώπου το δικό μου δεν έχει και νομίζω δεν είχε ποτε. Στα samsung το έχω δει

 

Μήπως ο φίλος πάνω εννοεί: ρυθμίσεις/Προβολή/έξυπνη οθόνη??

Εγώ το χρησιμοποιώ αυτό και με έχει βολέψει αφάνταστα..Το έχω να κλείνει η οθόνη αυτόματα στα 30" και ενεργοποιημένη την έξυπνη οθόνη που στα 25"ανοίγει η μπροστινή κάμερα και αν ανιχνεύσει πρόσωπο εξακολουθεί να μένει αναμμένη και αν όχι κλείνει

Link to comment
Share on other sites

Το face recognition στο βγάζει ως επιλογή στο smart lock ως trusted face. Δεν το έχω δοκιμάσει. Επίσης μου εμφανίζει και LTE δίκτυο κανονικά.

 

εμένα το δικό μου δεν έχει καθόλου smartlock οεο έτσι δεν ανησυχώ! :lol::lol::lol::lol:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το face recognition στο βγάζει ως επιλογή στο smart lock ως trusted face. Δεν το έχω δοκιμάσει. Επίσης μου εμφανίζει και LTE δίκτυο κανονικά.

 

αυτο ακριβως εννοω.

απλα δεν εχω καταφερει να το κανω να δουλεψει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως ο φίλος πάνω εννοεί: ρυθμίσεις/Προβολή/έξυπνη οθόνη??

Εγώ το χρησιμοποιώ αυτό και με έχει βολέψει αφάνταστα..Το έχω να κλείνει η οθόνη αυτόματα στα 30" και ενεργοποιημένη την έξυπνη οθόνη που στα 25"ανοίγει η μπροστινή κάμερα και αν ανιχνεύσει πρόσωπο εξακολουθεί να μένει αναμμένη και αν όχι κλείνει

 

Οχι φιλε μου δεν εννοω αυτο, την έξυπνη οθόνη την χρησιμοποιώ και εγω και οντως βολευει παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Smartlock έχετε όλοι στις επιλογές του κλειδώματος?

 

Εμενα το έχει ναι... Αλλά για να το χρησιμοποιήσεις πρέπει να επιλέξεις πρώτα ένα τύπο κλειδώματος (όχι το Σύρετε)

Link to comment
Share on other sites

Ρε αγορινες για λυστε μου μια απορια οσον αφορα το LTE.

Στις ρυθμισεις - λειτουργεια δικτυου σε εσας υπαρχει επιλογη μονο LTE?

Γιατι εγω αποτι ξερω επιλογη μοναχικη εχουν μονο τα wcdma και gsm.

Το LTE ειναι μονο στο αυτοματο.

Μετα εκει που λεει εταιριες δικτυου εαν διαλεξεις αναζητηση σου δινει διαφορες επιλογες που εχει και το LTE

Ετσι δεν ειναι κανονικα ?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το έχει ναι... Αλλά για να το χρησιμοποιήσεις πρέπει να επιλέξεις πρώτα ένα τύπο κλειδώματος (όχι το Σύρετε)

Εμένα δεν το εμφανίζει καν σαν επιλογή

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]57991[/ATTACH] μου λείπει τελείως!!!!

Σορρυ για το διπλό ποστ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα υπάρχει.

Υπάρχει περίπτωση να θέλει κατέβασμα από το smartworld?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδε κανενας αυτο που ρωτησα πριν για τις ρυθμισεις δικτυων και lte?

Τελικα ειαι ετσι οι επιλογες?

Και εμένα μόνο στο αυτόματο έχει lte

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα μονο στο Auto εχει lte αλλα για να δουλέψει το 4G χρειάστηκε να πάρω τηλ. στη Cosmote να μου το ενεργοποιησουν.
Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ το ίδιο, μόνο αυτόματη επιλογή από όλα + LTE. Το ανέφερα χωριστά επειδή ο tassos_t δεν έβλεπε καθόλου επιλογή με LTE. Δηλαδή αυτό: GSM/WCDMA/LTE Auto.

 

Ξεμπερδευτήκαμε πιστεύω :D

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ το ίδιο, μόνο αυτόματη επιλογή από όλα + LTE. Το ανέφερα χωριστά επειδή ο tassos_t δεν έβλεπε καθόλου επιλογή με LTE. Δηλαδή αυτό: GSM/WCDMA/LTE Auto.

 

Ξεμπερδευτήκαμε πιστεύω :D

 

Ακριβως, εγω δεν βλεπω την επιλογη GSM/WCDMA/LTE Auto.

Παιδια ειναι λογικο να μην υπαρχει επιλογη ΜΟΝΟ LTE, καθως το 4G δικτυο δεν εχει μεγαλη καλυψη πουθενα ακομα και αν ειχαμε σαν επιλογη μονο LTE το πιο πιθανο ειναι να ημασταν εκτος δικτυου συνεχεια.

Θα περασει καιρος ακομα για να δουμε επιλογη μονο LTE.

Σχετικα με το δικο μου θεμα , δεν το εχει κανενας αλλος τελικα?

Edited by tassos_t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πρώτη φορά γράφω στο θέμα, γιατί χρόνια κάτοχος μόνο samsung s, άφησα το s5 και πήρα το g3 32 το έχω λίγες ώρες και η πρώτη εντύπωση είναι καλή.

Στο κλείδωμα οθόνης γίνεται να ξυπνάει με διπλό πάτημα με επιλογή κλειδώματος συρσυμο?

Sorry να κλειδώνει με διπλό πάτημα ήθελα να πω

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως, εγω δεν βλεπω την επιλογη GSM/WCDMA/LTE Auto.

Παιδια ειναι λογικο να μην υπαρχει επιλογη ΜΟΝΟ LTE, καθως το 4G δικτυο δεν εχει μεγαλη καλυψη πουθενα ακομα και αν ειχαμε σαν επιλογη μονο LTE το πιο πιθανο ειναι να ημασταν εκτος δικτυου συνεχεια.

Θα περασει καιρος ακομα για να δουμε επιλογη μονο LTE.

Σχετικα με το δικο μου θεμα , δεν το εχει κανενας αλλος τελικα?

 

Κοιτα για το face unlock δεν ξερω τι γινεται αλλα οσων αφορα το LTE κοιτα λιγο και εδω

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/help/lte-problem-flashing-rom-t3050557

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/help/lg-g3-lose-hspap-flash-android-5-rom-t3048104

 

Επισης εαν κoiταξεις στο μαρκετ εχει προγραμματα που μπορεις με εναν διακοπτη να αλλαξεις σε lte.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που ροταω σηνεχια αλλα σκεφτομαι να το παρω γι αυτο ροταω.. Ο ηχος ειναι καλος εχει δυνατο ηχειο?? και εσεις που το εχετε εντυπωσεις τι λετε?? σε αυτο το σιτε http://www.insomnia.gr/_/articles/%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B1/insomnia-review/%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%83%CE%B7-lg-g3-r7084 λενε ολοι στα σχολια οτι ειναι χαλια το κινητο και ειναι πολυ καλυτερο το htc m8 ολοι αυτο λενε εσεις τι λετε που το εχετε???? Edited by dbalaba
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα για το face unlock δεν ξερω τι γινεται αλλα οσων αφορα το LTE κοιτα λιγο και εδω

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/help/lte-problem-flashing-rom-t3050557

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/help/lg-g3-lose-hspap-flash-android-5-rom-t3048104

 

Επισης εαν κoiταξεις στο μαρκετ εχει προγραμματα που μπορεις με εναν διακοπτη να αλλαξεις σε lte.

 

Ευχαριστω φιλε μου , το θεμα ειναι οτι εγω δεν εχω φλασαρει rom, το προβλημα το ειχα απο την στιγμη που το ανοιξα το τηλεφωνο

με μαμα rom.

 

 

ενταξει παιδια , issue solved!!!

εκανα την αναβαθμιση απο το LG suite και τωρα την βλεπω και εγω την επιλογη auto GSM/WCDMA/LTE !!!!!!

Edited by tassos_t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πρώτη φορά γράφω στο θέμα, γιατί χρόνια κάτοχος μόνο samsung s, άφησα το s5 και πήρα το g3 32 το έχω λίγες ώρες και η πρώτη εντύπωση είναι καλή.

Στο κλείδωμα οθόνης γίνεται να ξυπνάει με διπλό πάτημα με επιλογή κλειδώματος συρσυμο?

Sorry να κλειδώνει με διπλό πάτημα ήθελα να πω

 

Μα κλειδώνει με διπλό πάτημα!!

Δεν κατάλαβα κάτι καλά;

Μήπως άλλαξες launcher;

Link to comment
Share on other sites

Μα κλειδώνει με διπλό πάτημα!!

Δεν κατάλαβα κάτι καλά;

Μήπως άλλαξες launcher;

 

Ναι έχω τον nova.

Εν τω μεταξύ ο nova ήταν η πρώτη δουλειά σε κάθε galaxy.

Εδώ δεν χρειάζεται να αλλάξουμε laouncher?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...