Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω φιλε μου , το θεμα ειναι οτι εγω δεν εχω φλασαρει rom, το προβλημα το ειχα απο την στιγμη που το ανοιξα το τηλεφωνο

με μαμα rom.

 

Κοιτα πολυ πιθανο ειναι να μην εχει κατσει καλα.

Για μενα το καλυτερο ειναι να περασεις παλι απο την αρχη την μαμα ρομ για να δεις τουλαχιστον αν εξακολουθει να το κανει.

Θελει πειραματισμο το ρημαδι δυστυχως.

Εγω στην λολιποπ εχω θεμα με το gps. Καποιες φορες μου κανει drop το σημα και επανερχεται. Στην κιτκατ δoυλευει αψογα και δεν κανει απολυτως τιποτα και τωρα το εχω κιτκατ και το τεσταρω με screen recorder γιατι βαριεμαι να το κοιταω συνεχεια.

Αν σου πω τι εχω κανει και τι εχω δοκιμασει θα μου πεις οτι παλαβωσα τελειως. Μιλαμε για ωρες δοκιμες και φλασσαρισματα το ενα μετα το αλλο. Το μονο που δεν δοκιμασα ειναι μαμα lolipop και αυτο γιατι απο εμφανιση δεν μου αρεσει και τοσο το στοκ και δεν παιζει xposed ακομα καλα.

Τελικα αποδειχτηκε και αυτο ενα απο τα πολλα bug της λολιποπ και απο τι ειδα μπορει ουτε στην 5.1 να φτιαχνει συμφωνα με καποια φλασσαρισματα που κανανε καποιοι σε nexus τις πρωτες δοκιμαστικες rom που εδωσε η google.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι έχω τον nova.

Εν τω μεταξύ ο nova ήταν η πρώτη δουλειά σε κάθε galaxy.

Εδώ δεν χρειάζεται να αλλάξουμε laouncher?

Ο nova καλό κάνει, κακό δεν κάνει! ;)

Θα βάλεις αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock

Και μέσα απ' τα gestures του nova prime ορίζεις αυτή την εφαρμογή στη επιλογή "Διπλό πάτημα"!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα πολυ πιθανο ειναι να μην εχει κατσει καλα.

Για μενα το καλυτερο ειναι να περασεις παλι απο την αρχη την μαμα ρομ για να δεις τουλαχιστον αν εξακολουθει να το κανει.

Θελει πειραματισμο το ρημαδι δυστυχως.

Εγω στην λολιποπ εχω θεμα με το gps. Καποιες φορες μου κανει drop το σημα και επανερχεται. Στην κιτκατ δoυλευει αψογα και δεν κανει απολυτως τιποτα και τωρα το εχω κιτκατ και το τεσταρω με screen recorder γιατι βαριεμαι να το κοιταω συνεχεια.

Αν σου πω τι εχω κανει και τι εχω δοκιμασει θα μου πεις οτι παλαβωσα τελειως. Μιλαμε για ωρες δοκιμες και φλασσαρισματα το ενα μετα το αλλο. Το μονο που δεν δοκιμασα ειναι μαμα lolipop και αυτο γιατι απο εμφανιση δεν μου αρεσει και τοσο το στοκ και δεν παιζει xposed ακομα καλα.

Τελικα αποδειχτηκε και αυτο ενα απο τα πολλα bug της λολιποπ και απο τι ειδα μπορει ουτε στην 5.1 να φτιαχνει συμφωνα με καποια φλασσαρισματα που κανανε καποιοι σε nexus τις πρωτες δοκιμαστικες rom που εδωσε η google.

 

 

ευχαριστω για την βοηθεια, οπως εγραψα και παραπανω, το θεμα λυθηκε, περασα το update με το LG suite και τωρα ολα καλα.

Το βλεπω εγω το ονειρο καθε μερα με τα θεματα του προγραμματισμου και του ποσα πραγματα μπορουν να πανε στραβα ...λογο δουλειας.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια, οπως εγραψα και παραπανω, το θεμα λυθηκε, περασα το update με το LG suite και τωρα ολα καλα.

Το βλεπω εγω το ονειρο καθε μερα με τα θεματα του προγραμματισμου και του ποσα πραγματα μπορουν να πανε στραβα ...λογο δουλειας.

Ε ναι αφού δεν σου είχε έρθει ΟΤΑ από pc suite σχεδόν πάντα την βρίσκεις αν την έχουν πάρει όλοι! Εμενα με βλέπω για κανένα reset αν και μου φαίνεται δεν μου είναι και το χρήσιμο να έχω αναγνώριση προσώπου αλλά δείχνει ότι κάτι δεν πήγε καλά στην εγκατάσταση της lollipop

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο nova καλό κάνει, κακό δεν κάνει! ;)

Θα βάλεις αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock

Και μέσα απ' τα gestures του nova prime ορίζεις αυτή την εφαρμογή στη επιλογή "Διπλό πάτημα"!

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου.

Έχω ακόμα μια απορία για αρχή.

Τα πλήκτρα αφής πως αλλάζουν σειρά?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο αυτή η επιλογή του smart lock. Έχει και επιλογή ξεκλειδώματος ανάλογα με την τοποθεσία. Έτσι π.χ. στο σπίτι μου το έχω πάντα ξεκλείδωτο και δεν πατάω το knock code κάθε λίγο, αυτό με βόλεψε. Αλλά και μόνο το ότι κάτι λείπει είναι λόγος να κάνεις reset. :rolleyes:

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου.

Έχω ακόμα μια απορία για αρχή.

Τα πλήκτρα αφής πως αλλάζουν σειρά?

Settings > Display > Home touch buttons > Button combination

 

Συγγνώμη αν δεν βολεύει λόγω αγγλικού μενού. Δε θα απέχουν και πολύ οι μεταφράσεις.

Edited by Cronut
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο αυτή η επιλογή του smart lock. Έχει και επιλογή ξεκλειδώματος ανάλογα με την τοποθεσία. Έτσι π.χ. στο σπίτι μου το έχω πάντα ξεκλείδωτο και δεν πατάω το knock code κάθε λίγο, αυτό με βόλεψε. Αλλά και μόνο το ότι κάτι λείπει είναι λόγος να κάνεις reset. :rolleyes:

 

 

Settings > Display > Home touch buttons > Button combination

 

Συγγνώμη αν δεν βολεύει λόγω αγγλικού μενού. Δε θα απέχουν και πολύ οι μεταφράσεις.

Ε ναι θα το κάνω άσχετα αν θα το χρησιμοποιω ή όχι... Αύριο θα ψάξω διεξοδικά το g3 της συναδέλφου να δω αν λείπει και τίποτα άλλο :p:p:p:p:p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδε κανενας αυτο που ρωτησα πριν για τις ρυθμισεις δικτυων και lte?

Τελικα ειαι ετσι οι επιλογες?

 

Χρειάζεται να το κατεβάσετε την εφαρμογή lte configs απο το κέντρο ενημέρωσης της lg και να το τρέξετε...

Δείτε το screenshot..kubwt2tidk63nkccpe21qizonqmt3tzy

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα απο xposed cpu temp και οταν χρησιμοποιω για ωρα το κινητο (καμια οριτσα browsing youtube) δειχνει 60-65 βαθμους κελσιου... Ειμαι σε λογικα πλαισια?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, ύστερα από 5 μέρες που το έχω το κινητό, αν και με την L, βίωνα ένα εκνευριστικό lag που το καταλαβαίνεις καθόλη τη λειτουργία. Ειδικά στο παράθυρο των επαφών η εναλλαγή στις καρτέλες γίνεται πολύ ενοχλητική... Ψάχνωντας βρήκατο παρακάτω site όπου απλά θέτωντας off κάποιες ρυθμίσεις περί κλίμακας κινούμενης εικόνας, πλέον είναι σαν να έχω το g2, το lag εξαφανίστηκε σε τεράστιο βαθμό!!

 

Δεν ξέρω αν έχει ποσταριστεί στο παρελθόν και δε το ήξερα εγώ ως νέος χρήσης του G3, αλλά όποιος ενδιαφέρεται να πράξει άμεσα τις παρακάτω ρυθμίσεις!!

 

http://www.digitaltrends.com/mobile/lg-g3-problems/14/#lag

 

Υπάρχει και σε βιντεακι

 

Edited by JimZe
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, ύστερα από 5 μέρες που το έχω το κινητό, αν και με την L, βίωνα ένα εκνευριστικό lag που το καταλαβαίνεις καθόλη τη λειτουργία. Ειδικά στο παράθυρο των επαφών η εναλλαγή στις καρτέλες γίνεται πολύ ενοχλητική... Ψάχνωντας βρήκατο παρακάτω site όπου απλά θέτωντας off κάποιες ρυθμίσεις περί κλίμακας κινούμενης εικόνας, πλέον είναι σαν να έχω το g2, το lag εξαφανίστηκε σε τεράστιο βαθμό!!

 

Δεν ξέρω αν έχει ποσταριστεί στο παρελθόν και δε το ήξερα εγώ ως νέος χρήσης του G3, αλλά όποιος ενδιαφέρεται να πράξει άμεσα τις παρακάτω ρυθμίσεις!!

 

http://www.digitaltrends.com/mobile/lg-g3-problems/14/#lag

 

Υπάρχει και σε βιντεακι

 

 

Καλά τα λέει ο Κουθραπάλι πάντως :D:D:D

 

Τις έχει κάνει κανένας αυτές τις αλλαγές να μας πει εντυπώσεις??

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι ημίμετρα..

Ούτε lag έχω,ούτε χρειάζεται να ρίξω την ανάλυση, αλλά ούτε τα animations να απενεργοποιήσω..

Και το πιο βασικό γιατί να βάλω greenify από την στιγμή σε κατάσταση αναμονής δεν έχω battery drain(4-5% σε 8ωρο την νύχτα)

Το καλλίτερο που θα προτείνω εγώ είναι να περαστεί η lollipop με full wipe και σετάρισμα από την αρχή

 

Εγώ εκτός από factory reset πριν φλασάρω την 5 έκανα και wipe internal memory..βέβαια αυτό συνίσταται μόνο αν έχεις micro sd με την Rom εκεί..

Διότι αν έχεις την Rom για flash στην εσωτερική και κάνεις διαγραφή, χάνεται και δεν θα έχεις να φλασάρεις..

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε απλο ρουτ για λολι;
Ναι βγήκε. Διάβασε λίγες σελίδες εδώ και στις τροποποιήσεις και θα βρείς το link.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο αυτή η επιλογή του smart lock. Έχει και επιλογή ξεκλειδώματος ανάλογα με την τοποθεσία. Έτσι π.χ. στο σπίτι μου το έχω πάντα ξεκλείδωτο και δεν πατάω το knock code κάθε λίγο, αυτό με βόλεψε. Αλλά και μόνο το ότι κάτι λείπει είναι λόγος να κάνεις reset. :rolleyes:

 

 

Καλημερα, πως το εχεις ενεργοποιησει ?εννοω μετα την ενεργοποιηση του smart lock (τοποθεσια η face recognition )

 

σου βγαζει επιπλεον επιλογες στο "διαλεξτε κλειδωμα οθονης"?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο αυτή η επιλογή του smart lock. Έχει και επιλογή ξεκλειδώματος ανάλογα με την τοποθεσία. Έτσι π.χ. στο σπίτι μου το έχω πάντα ξεκλείδωτο και δεν πατάω το knock code κάθε λίγο, αυτό με βόλεψε. Αλλά και μόνο το ότι κάτι λείπει είναι λόγος να κάνεις reset. :rolleyes:

 

 

Καλημερα, πως το εχεις ενεργοποιησει ?εννοω μετα την ενεργοποιηση του smart lock (τοποθεσια η face recognition )

 

σου βγαζει επιπλεον επιλογες στο "διαλεξτε κλειδωμα οθονης"?

Το ξεκλειδωμα αναλογα με την τοποθεσια πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Το ξεκλειδωμα αναλογα με την τοποθεσια πως γίνεται?

 

 

θεωρητικα γινεται μεσω smart lock στο κλειδωμα οθονης, πρακτικα ας περιμενουμε τον φιλο που το εχει ενεργοποιησει

και του δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Επιστρέψω σήμερα με απορία καινούργια..

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με ρουτ σε κανένα τηλέφωνο μου.

Το g3 το πήρα ροοταρισμενο. Ο άνθρωπος μου είπε αν θέλω να μου το γυρίσει σε στοκ αλλά τελευταία στιγμή του είπα να μην το κάνει και να το αφησει όπως είναι. Έχει περασμένη την cloudyg3 2. 1.

Τι εστει αυτό? Παίρνει Update ota? Σε περίπτωση που χρειαστώ εγγύηση γυρνάει στοκ για να ειμαι οκ?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Επιστρέψω σήμερα με απορία καινούργια..

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με ρουτ σε κανένα τηλέφωνο μου.

Το g3 το πήρα ροοταρισμενο. Ο άνθρωπος μου είπε αν θέλω να μου το γυρίσει σε στοκ αλλά τελευταία στιγμή του είπα να μην το κάνει και να το αφησει όπως είναι. Έχει περασμένη την cloudyg3 2. 1.

Τι εστει αυτό? Παίρνει Update ota? Σε περίπτωση που χρειαστώ εγγύηση γυρνάει στοκ για να ειμαι οκ?

 

Τι εστει αυτό?

custom rom

Παίρνει Update ota?

Οχι αν δεν εισαι με μαμα rom δεν εχει ota update.

Σε περίπτωση που χρειαστώ εγγύηση γυρνάει στοκ για να ειμαι οκ?

Δεν εχω μεγαλη εμπειρια σε LG οποτε καλυτερα να απαντησει καποιος αλλος αλλα απο οτι εχω διαβασει , γυρνας στην stock rom και εισαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Τι εστει αυτό?

custom rom

Παίρνει Update ota?

Οχι αν δεν εισαι με μαμα rom δεν εχει ota update.

Σε περίπτωση που χρειαστώ εγγύηση γυρνάει στοκ για να ειμαι οκ?

Δεν εχω μεγαλη εμπειρια σε LG οποτε καλυτερα να απαντησει καποιος αλλος αλλα απο οτι εχω διαβασει , γυρνας στην stock rom και εισαι κομπλε.

 

γυρνάει κανονικά σε stock rom και είσαι κομπλέ με την εγγύηση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο αυτή η επιλογή του smart lock. Έχει και επιλογή ξεκλειδώματος ανάλογα με την τοποθεσία. Έτσι π.χ. στο σπίτι μου το έχω πάντα ξεκλείδωτο και δεν πατάω το knock code κάθε λίγο, αυτό με βόλεψε. Αλλά και μόνο το ότι κάτι λείπει είναι λόγος να κάνεις reset. :rolleyes:

Καλημερα, πως το εχεις ενεργοποιησει ?εννοω μετα την ενεργοποιηση του smart lock (τοποθεσια η face recognition )

 

σου βγαζει επιπλεον επιλογες στο "διαλεξτε κλειδωμα οθονης"?

 

Το ξεκλειδωμα αναλογα με την τοποθεσια πως γίνεται?

 

Γεια σας ξανά. :)

Λοιπόν, είμαστε και πάλι Settings > Lock screen > Smart Lock (εδώ ζητάει τον ισχύοντα κωδικό σας)

Η επόμενη οθόνη έχει τρεις επιλογές.

  1. Trusted devices
  2. Trusted places
  3. Trusted face

 

Στα trusted places έχει επιλογές home/work μέσω google maps και add customised place. Διαλέγει ο καθένας τι θέλει, βρίσκει την τοποθεσία και αν κάνεις save δεν κλειδώνει το κινητό όταν κινείσαι στην ακτίνα του trusted place.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ξανά. :)

Λοιπόν, είμαστε και πάλι Settings > Lock screen > Smart Lock (εδώ ζητάει τον ισχύοντα κωδικό σας)

Η επόμενη οθόνη έχει τρεις επιλογές.

  1. Trusted devices
  2. Trusted places
  3. Trusted face

 

Στα trusted places έχει επιλογές home/work μέσω google maps και add customised place. Διαλέγει ο καθένας τι θέλει, βρίσκει την τοποθεσία και αν κάνεις save δεν κλειδώνει το κινητό όταν κινείσαι στην ακτίνα του trusted place.

 

Εχεις δοκιμασει αν δουλευει το Trusted face?

Εγω το εχω ενεργοποιημενο αλλα δεν βλεπω καμια διαφορα.

το κινητο κλειδωνει κανονικα και μου ζηταει pin για να ξεκλειδωσει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ξανά. :)

Λοιπόν, είμαστε και πάλι Settings > Lock screen > Smart Lock (εδώ ζητάει τον ισχύοντα κωδικό σας)

Η επόμενη οθόνη έχει τρεις επιλογές.

  1. Trusted devices
  2. Trusted places
  3. Trusted face

 

Στα trusted places έχει επιλογές home/work μέσω google maps και add customised place. Διαλέγει ο καθένας τι θέλει, βρίσκει την τοποθεσία και αν κάνεις save δεν κλειδώνει το κινητό όταν κινείσαι στην ακτίνα του trusted place.

 

 

Βασικα μια ερωτηση. Αυτο ειναι στην λιλιποπ διοτι τωρα εχω κιτκατ στο τηλεφωνο για κατι δοκιμες που κανω και δεν το βρισκω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ξανά. :)

Λοιπόν, είμαστε και πάλι Settings > Lock screen > Smart Lock (εδώ ζητάει τον ισχύοντα κωδικό σας)

Η επόμενη οθόνη έχει τρεις επιλογές.

  1. Trusted devices
  2. Trusted places
  3. Trusted face

 

Στα trusted places έχει επιλογές home/work μέσω google maps και add customised place. Διαλέγει ο καθένας τι θέλει, βρίσκει την τοποθεσία και αν κάνεις save δεν κλειδώνει το κινητό όταν κινείσαι στην ακτίνα του trusted place.

 

τι να το κανς το bluetooth και το NFS...

Δεν θα ταν καλυτερο στα devices να εχει και συγκεκριμενα wifi? πχ να ξεκλειδωνει οταν ειμαι συνδεδεμενος στο wifi του σπιτιου μου..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...