Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Antutu το 16αρι μου έδωσε 41765

 

Πως τα βγαζετε αυτα τα σκορ? Στο ιντερνετ ολα δινουν κοντα στα 35-37000.! :confused:

Οσο για το ηχειο ειναι πολυ ποιοτικο και δυνατο. Καμια σχεση με το g2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγώ αυτό βλέπω 37000 38000 εκεί μέσα αν και δεν το έτρεξα ακόμη το δικό μου δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω. Ο ήχος του πολύ καλός αλλά γενικά κάτι αρνητικό δεν έχω βρει ακόμα στο κινητό .. Μια μέρα το έχω περίπου και δεν το αφήνω από τα χέρια μου
Link to comment
Share on other sites

Και ένα δικό μου antutu...σε 32αρι... :p http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=54528&d=1419540460
Link to comment
Share on other sites

Και μενα 41126 εβγαλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο 32αρι ποσο ελευθερη ραμ εχετε εσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα και παλιότερα αν σας δουλεύει το φορητό σημείο πρόσβασης και μου απαντησε 1 ατομο οτι του δουλεύει.θα ηθελα αν μπορούν και κάποιοι άλλοι να το δοκιμάσουν και αν η συνδεδεμένη συσκευή μπαίνει στο ίντερνετ

Το δικο μου απο τοτε που το αγόρασα δεν το εχω καταφερει και με κιτκατ και με λολιποπ

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα και παλιότερα αν σας δουλεύει το φορητό σημείο πρόσβασης και μου απαντησε 1 ατομο οτι του δουλεύει.θα ηθελα αν μπορούν και κάποιοι άλλοι να το δοκιμάσουν και αν η συνδεδεμένη συσκευή μπαίνει στο ίντερνετ

Το δικο μου απο τοτε που το αγόρασα δεν το εχω καταφερει και με κιτκατ και με λολιποπ

 

φυσικά και δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Πως τα βγαζετε αυτα τα σκορ? Στο ιντερνετ ολα δινουν κοντα στα 35-37000.! :confused:

Οσο για το ηχειο ειναι πολυ ποιοτικο και δυνατο. Καμια σχεση με το g2.

 

Αν και να ξερετε οτι η πραγματικη ταχυτητα καθε κινητου φαινεται στη χρηση και οχι στα νουμερα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι το κινητο εχει lag που δεν θα επρεπε για τα spec του. Επισης λογω αναλυσης τα 3d graphics ειναι μειωμενα. Το g2 με κιτκατ πιανει 13000 με 14000 στο antutu στα 3d ενω αυτο με lolipop πιανει 11500 με 12500. Επισης σε βαρια παιχνιδια τυπου modern combat 5 φαινεται η αδυναμια του με καποια μικρα κοψιματακια που κανει καποιες φορες σε σχεση με g2 και gflex. Ειδικα στο δεύτερο το παιχνιδι δεν κανει κιχ.
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι το κινητο εχει lag που δεν θα επρεπε για τα spec του. Επισης λογω αναλυσης τα 3d graphics ειναι μειωμενα. Το g2 με κιτκατ πιανει 13000 με 14000 στο antutu στα 3d ενω αυτο με lolipop πιανει 11500 με 12500. Επισης σε βαρια παιχνιδια τυπου modern combat 5 φαινεται η αδυναμια του με καποια μικρα κοψιματακια που κανει καποιες φορες σε σχεση με g2 και gflex. Ειδικα στο δεύτερο το παιχνιδι δεν κανει κιχ.

 

Eνας απο τους λογους που δεν εκανα την μεταβαση απο το g2 στο g3 ηταν η ηλιθια επιλογη για qhd.

Να σου πω την αμαρτια μου ωραια ειναι να την εχεις αλλα κατ εμε αχρηστη παντελως στις 5.5 ιντσες. Η διαφορα ειναι πολυ πολυ μικρη και ειναι λογικο.

Το g2 που ακομα εχω, ειναι πιο γρηγορο γενικοτερα και παλι ειναι λογικο. Ναι μεν snapdragon 800 εναντι 801 αλλα σε 1080p.

Κατι που ηθελα απο την πρωτη στιγμη που ειδα το g3, ηταν να μπορουσε να εχει 1080p αναλυση. Τοτε πιστευω θα ηταν ολα τα λεφτα.

Καλυτερη μπαταρια, λιγοτερες θερμοκρασιες και θεωρω χωρις να το εχω δοκιμασει ηδη (γιατι θα το δοκιμασω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ) οτι θα ειναι καλυτερο και στα παιχνιδια που αναφερεις και στην πλοηγηση και παντου.

Ριξτε μια ματια οσοι δεν το εχετε δει....πιστευω οτι αξιζει τον κοπο και με χαροποιησε ιδιαιτερα σημερα που το ξαναεψαξα στο youtube.

Οταν πρωτοειχε βγει το g3 το εψαχνα και στους xda ελεγαν οτι δεν μπορει να γινει. Τελικα...εγινε.! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν και να ξερετε οτι η πραγματικη ταχυτητα καθε κινητου φαινεται στη χρηση και οχι στα νουμερα..

 

Συμφωνω απολυτως αλλα κατι δεν μου παει καλα με το δικο μου...

Οσοι εχετε ανεβασει εικονα εδω μεσα, εχετε 41000+ ενω εγω κυμαινομαι στα 39600 περιπου και οι περισσοτεροι στο youtube παιζουν στα 32-36000. Το τηλεφωνο μου ειναι 16αρι παρτιδα 412 και ειναι εντελως στοκ χωρις περασμενες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παρακολουθω το θεμα και ειμαι κατοχος του lg g2 και ηθελα να παω στο g3 σαν αναβαθμιση και με αυτα που διαβαζω αρχισα να το σκεφτομαι.

Ειναι δυνατον να ειναι πιο αργο απο το προηγουμενο??δηλαδη τα οποια προβληματα δε λυθηκαν ουτε με τη νεα αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παρακολουθω το θεμα και ειμαι κατοχος του lg g2 και ηθελα να παω στο g3 σαν αναβαθμιση και με αυτα που διαβαζω αρχισα να το σκεφτομαι.

Ειναι δυνατον να ειναι πιο αργο απο το προηγουμενο??δηλαδη τα οποια προβληματα δε λυθηκαν ουτε με τη νεα αναβαθμιση?

 

Θα στο θεσω διαφορετικα. Επειδη εχω και τα 2 τηλεφωνα στα χερια μου και πρεπει να κρατησω ενα φυσικα, αυτο θα ειναι το g3.

Ειναι πιο ολοκληρωμενο τηλεφωνο. Αν θες αναλυτικα τις διαφορες μπορω να στις αναφερω. Αξιζει και με το παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχα ανεβάσει ενα screenshot στο antutu με stock lollipop 45819. Πειραματικά κ μόνο έτρεξα ένα σήμερα με ανάλυση full hd για να δώ κατα πόσο υπάρχει cpu bottleneck στην qhd του κινητού μας. Τα παρών νούμερα είναι με AN HD 8.3. Τα αποτελέσματα....
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Και γω παιρνω με lolipop περιπου 46000 αλλα το lag υπαρχει να πω την αληθεια. Και οπως ειπα τα γραφικα στο 3d δεν πανε πανω απο 12500 τουλαχιστον σε μενα.
Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχα ανεβάσει ενα screenshot στο antutu με stock lollipop 45819. Πειραματικά κ μόνο έτρεξα ένα σήμερα με ανάλυση full hd για να δώ κατα πόσο υπάρχει cpu bottleneck στην qhd του κινητού μας. Τα παρών νούμερα είναι με AN HD 8.3. Τα αποτελέσματα....

 

:blink::blink::blink:

Εντελλει εχει διαφορα...! Πριν γυρισεις σε qhd κανε μερικα τεστ (κανενα game που να γνωριζεις) η browsing στο internet.

Επισης για ολα τα lg apps τα οποια ειναι γραμμενα σε qhd φυσικα, υπαρχει λυση αν σας ενδιαφερει σας δινω το Link για τροποποιηση στα dpi. (αν και θα το γνωριζετε ηδη).

Οσο για τα νουμερα στο antutu εγω ειμαι ακομα με 4.4.2 αν δεν απατωμαι, γιαυτο εχω χαμηλο score? και περα απο το score με την lollipop εγινε το τηλεφωνο πιο lag free η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κατοχος του κινητου απο χθες :D Πρωτες εντυπωσεις απλα ενθουσιασμενος..ηθελα να κανω μια ερωτηση.. Πως μπορω να παταω την οθονη οταν ειμαι στην καμερα και να βγαζει φωτογραφιες? γιατι τωρα μπορω μονο με το πληκτρο της καμερας :(
Link to comment
Share on other sites

Πατάς πάνω δεξια όταν είσαι στην κάμερα τις τελείτσες μια φορά κ εξαφανίζονται τα on screen buttons.Μετά πατώντας πάνω στο σημείο που θές να εστιάσεις κ voilla. :lol:

 

:blink::blink::blink:

Εντελλει εχει διαφορα...! Πριν γυρισεις σε qhd κανε μερικα τεστ (κανενα game που να γνωριζεις) η browsing στο internet.

Επισης για ολα τα lg apps τα οποια ειναι γραμμενα σε qhd φυσικα, υπαρχει λυση αν σας ενδιαφερει σας δινω το Link για τροποποιηση στα dpi. (αν και θα το γνωριζετε ηδη).

Οσο για τα νουμερα στο antutu εγω ειμαι ακομα με 4.4.2 αν δεν απατωμαι, γιαυτο εχω χαμηλο score? και περα απο το score με την lollipop εγινε το τηλεφωνο πιο lag free η οχι?

 

Δεν είχα δεί το post σου κ σου απάντησα στο thread τροποποιήσεις κ βελτιώσεις.Δεν έτρεξα game καθόλου γτ δέν άντεξα παραπάνω απο 5 λεπτά με την παρούσα ανάλυση.Σίγουρα άν είχε βγεί εργοστασιακά με full hd το κινητό μας θα είχε καλύτερα οπτικά αποτελέσματα.Αυτό που είδα ήταν ΤΡΑΓΙΚΟ....

Πιστεψέ με φίλε μου γνωρίζω τον όρο lag πολύ καλά απ το sg3 που έχω σαν 2ο smartphone. Lag στο g3 μου με custom an hd κ nova με καποιες τροποποιήσεις ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ....

Edited by paris_rx8
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Πατάς πάνω δεξια όταν είσαι στην κάμερα τις τελείτσες μια φορά κ εξαφανίζονται τα on screen buttons.Μετά πατώντας πάνω στο σημείο που θές να εστιάσεις κ voilla. :lol:

 

Χαχαχαχα μαγεια :P Ευχαριστω πολυ φιλε..επισης για το 4g πρεπει να ενεργοποιησω κατι καπου? η μονο περιαγωγη δεδομενων και το αλλο που λεει να επιλεγει και απο τα 3 δικτυα?

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχα ανεβάσει ενα screenshot στο antutu με stock lollipop 45819. Πειραματικά κ μόνο έτρεξα ένα σήμερα με ανάλυση full hd για να δώ κατα πόσο υπάρχει cpu bottleneck στην qhd του κινητού μας. Τα παρών νούμερα είναι με AN HD 8.3. Τα αποτελέσματα....

 

Εμενα με το ζορι ανεβαινει πανω απο 40.000 παντως. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...