Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, σχετικά με την μπαταρία, έβαλα cyanogen 12 (lollipop) και έχω 2 ημέρες γεμάτες με πάρα πολύ χρήση. Και φυσικά καθόλου lag.

Αυτά για όποιον ενδιαφέρεται...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μαλλον αυτο θα εννοειτε! :rolleyes:

Το softkeyz τουλαχιστον στην KK δεν δουλευει με το G3.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σχετικά με την μπαταρία, έβαλα cyanogen 12 (lollipop) και έχω 2 ημέρες γεμάτες με πάρα πολύ χρήση. Και φυσικά καθόλου lag.

Αυτά για όποιον ενδιαφέρεται...

Στην cm12 δουλευουν ολα εκτός εγγραφης 4κ? Εχεις δει κατι αλλο που δεν δουλευει; Την nightly official εβαλες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σχετικά με την μπαταρία, έβαλα cyanogen 12 (lollipop) και έχω 2 ημέρες γεμάτες με πάρα πολύ χρήση. Και φυσικά καθόλου lag.

Αυτά για όποιον ενδιαφέρεται...

 

Βρε ενδιαφερόμαστε αλλά το πολύ χρήση δεν λέει τίποτα. Χρόνους και ρυθμίσεις. Αυτά ενδιαφέρουν.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς χρόνους και ρυθμίσεις; αν λες για την διάρκεια υπολόγισε γύρω στις 45 με 50 ώρες συνεχούς λειτουργίας. Από ρυθμίσεις δεν έχω ενεργοποιήσει powersave, και δουλεύει δύο λογαριασμους στο google full (mail, g+, contacts, calendar, etc) και το Facebook, RSS reader, LinkedIn, Shazam, Skype όλα με push notification. Εχει και live wallpaper αρκετά βαρύ (ocean hd). Τι άλλο χρειάζεται; α και WiFi πάντα ανοιχτό και φυσικά LTE. Location services κλειστά γιατί έχει ακόμα bug, το ανοιγω όταν το χρειάζομαι
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αυτο θα εννοειτε! :rolleyes:

 

Νομίζω θέλει root κι xposed?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θέλει root κι xposed?

Ακυρο εκανα λαθος

Νομιζα οτι γινοτανε χωρις exposed οπως στο gflex απλα δεν θα ητανε διαφανα στην home screen αλλα εκανα λαθος.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θέλει root κι xposed?

 

Ακυρο εκανα λαθος

Νομιζα οτι γινοτανε χωρις exposed οπως στο gflex απλα δεν θα ητανε διαφανα στην home screen αλλα εκανα λαθος.

Αλλαζουν χωρις xposed!!

Κατεβαζεις οποιο θελεις, και το κανεις εγκατασταση! Δεν ξερω για τα συγκεκριμενα, αλλα τα περισσοτερα απ' αυτα ειναι απλο apk!

Το επιλεγεις μετα απο:

Ρυθμισεις/ Προβολη/ Πληκτρα αφης αρχικης οθονης/ Χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζουν χωρις xposed!!

Κατεβαζεις οποιο θελεις, και το κανεις εγκατασταση! Δεν ξερω για τα συγκεκριμενα, αλλα τα περισσοτερα απ' αυτα ειναι απλο apk!

Το επιλεγεις μετα απο:

Ρυθμισεις/ Προβολη/ Πληκτρα αφης αρχικης οθονης/ Χρωμα.

 

Ειχα και γω αυτην την εντυπωση αλλα δοκιμασα καποιοα και δεν δουλευουν γι αυτο εγραψα ακυρο.

Εσυ το δοκιμασες και δουλευουν?

Μπορει σε μενα να φταιει διοτι εχω custom rom (Android now 8.3)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και γω αυτην την εντυπωση αλλα δοκιμασα καποιοα και δεν δουλευουν γι αυτο εγραψα ακυρο.

Εσυ το δοκιμασες και δουλευουν?

Μπορει σε μενα να φταιει διοτι εχω custom rom (Android now 8.3)

Και εγώ τα δοκίμασα και δεν δουλεύουν. Νομίζουν δούλευαν μόνο σε kit kat γιατί διάβασα κάπου αλλού ότι για να δουλέψει πρέπει να κάνεις tik σε μια επιλογή που έδινε η kit kat αλλά η lolli εν την δίνει

 

http://lg-g3.wonderhowto.com/how-to/add-more-soft-key-styles-your-lg-g3-no-root-required-0156718/

 

Και όπως γράφουν και άλλοι χρήστες από κάτω δεν λειτουργεί σε lollipop

 

Δεν υπάρχει η επιλογή να ενεργοποιησεις το transparend backround

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και γω αυτην την εντυπωση αλλα δοκιμασα καποιοα και δεν δουλευουν γι αυτο εγραψα ακυρο.

Εσυ το δοκιμασες και δουλευουν?

Μπορει σε μενα να φταιει διοτι εχω custom rom (Android now 8.3)

Καθολου απιθανο τοτε και μη δουλευουν σε lollipop.......

Εχω βασικα εχω LG G2, με custom rom kit kat του G3, και εχω δοκιμασεις πολλα τετοια και δουλευουν κανονικα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κια απο εμενα.

 

Ξερει καποιος αν γινεται να απενεργοποιηθει η επαναλαμβανομενη δονηση που κανει το κινητο υστερα απο καποια ωρα οταν εχει φτασει στο 100% της φορτισης οταν συνενδεμενο στον φορτιστη?

Ειμαι σε stock lolipop, και επειδη αφηνω το κινητο να φορτιζει το βραδυ, με ξυπναει η δονηση μεσα στα αγρια μεσανυχτα... :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κια απο εμενα.

 

Ξερει καποιος αν γινεται να απενεργοποιηθει η επαναλαμβανομενη δονηση που κανει το κινητο υστερα απο καποια ωρα οταν εχει φτασει στο 100% της φορτισης οταν συνενδεμενο στον φορτιστη?

Ειμαι σε stock lolipop, και επειδη αφηνω το κινητο να φορτιζει το βραδυ, με ξυπναει η δονηση μεσα στα αγρια μεσανυχτα... :P

 

Να πίνεις ένα ποτηράκι κρασί για να κοιμάσαι πιο βαριά :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κια απο εμενα.

 

Ξερει καποιος αν γινεται να απενεργοποιηθει η επαναλαμβανομενη δονηση που κανει το κινητο υστερα απο καποια ωρα οταν εχει φτασει στο 100% της φορτισης οταν συνενδεμενο στον φορτιστη?

Ειμαι σε stock lolipop, και επειδη αφηνω το κινητο να φορτιζει το βραδυ, με ξυπναει η δονηση μεσα στα αγρια μεσανυχτα... :P

Εμένα δεν κάνει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν κάνει αυτό

Ούτε το δικό μου και το έψαξα λίγο και δεν βρίσκω κάπου δυνατότητα ενεργοποίησης/απενεργοποιησης

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα δοκίμασα και δεν δουλεύουν. Νομίζουν δούλευαν μόνο σε kit kat γιατί διάβασα κάπου αλλού ότι για να δουλέψει πρέπει να κάνεις tik σε μια επιλογή που έδινε η kit kat αλλά η lolli εν την δίνει

 

http://lg-g3.wonderhowto.com/how-to/add-more-soft-key-styles-your-lg-g3-no-root-required-0156718/

 

Και όπως γράφουν και άλλοι χρήστες από κάτω δεν λειτουργεί σε lollipop

 

Δεν υπάρχει η επιλογή να ενεργοποιησεις το transparend backround

 

Εννοείται δεν λειτουργεί.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το δικό μου και το έψαξα λίγο και δεν βρίσκω κάπου δυνατότητα ενεργοποίησης/απενεργοποιησης

 

Λογικα το κανει αν μεινει συνδεδεμενο παραπανω απο καποια ωρα (αρκετη) και ενω εχει φορτιστει πληρως.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα το κανει αν μεινει συνδεδεμενο παραπανω απο καποια ωρα (αρκετη) και ενω εχει φορτιστει πληρως.

Και εγω που το αφήνω όλο το βράδυ δεν το κάνει. Εκτός και αν πέφτω τόσο μπετό που δεν το ακούω.. :p:p:p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2η μερα εμπειριας χρησης, οφειλω να πω οτι το κινητο ειναι φοβερο. Μου αρεσουν τα παντα, εκτος απο 3 πραγματακια και δεν ξερω αν υπαρχουν λυσεις.

1) Η μπαταρια. Κραταει εχει ισως την μιση διαρκεια απο το g2. Βεβαια εχω 2 φορτισεις ακομα και δεν ξερω αν "θα στρωσει".

 

2) Οταν μιλαω και εχει ησυχια, ακουω ενα πραγμα σαν τριξιματακι στο ακουστικο. Οχι τριξιμο ηχειου, αλλα κατι σαν παρεμβολη-παρασιτο ειδικα οταν μιλαω εγω (ταυτοχρονα με τη φωνη μου). Θα δειξει...

 

3) Σε σχεση με το G2 το κινητο εχει λιγο lag. Π.χ. κατεβαζω την notification bar και "λαγκαρει". Μολις την ανεβασω και την ξανακατεβασω παιζει μια χαρα. Επισης το παρατηρω και στα transitions-animations. (τα εχω βαλει ηδη στο 0.5x speed).

Σε καμια περιπτωση δεν ειναι S4, αλλα το G2 ηταν λιγο πιο "ευκινητο". Θεωρω οτι με lollipop θα στρωσει μιας και ειμαι Stock unrooted 4.4.2.

Κατα τα αλλα Οθονη καταπληκτικη, βλεπω στο 50% ανετα ενω με τo g2 ηθελα 60-65% για να βλεπω ετσι, την καμερα την εχω ξεκινησει στο ψαξιμο επισης πολυ καλη, ηχειο αψογο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς χρόνους και ρυθμίσεις; αν λες για την διάρκεια υπολόγισε γύρω στις 45 με 50 ώρες συνεχούς λειτουργίας. Από ρυθμίσεις δεν έχω ενεργοποιήσει powersave, και δουλεύει δύο λογαριασμους στο google full (mail, g+, contacts, calendar, etc) και το Facebook, RSS reader, LinkedIn, Shazam, Skype όλα με push notification. Εχει και live wallpaper αρκετά βαρύ (ocean hd). Τι άλλο χρειάζεται; α και WiFi πάντα ανοιχτό και φυσικά LTE. Location services κλειστά γιατί έχει ακόμα bug, το ανοιγω όταν το χρειάζομαι

 

Αυτά όπως τα λες + SOT και ώρες κλήσεων. Αυτά είναι τα σημαντικά. Γιατί πάλι οι ώρες αναμονής μόνες τους δεν λένε πολλά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω τη συσκευή απο σκρουτζ και είδα σε κάτι ποστς λίγεσ μέρες πριν κάτι για branded & unbranded..μπορείτε να με διαφωτίσετε τι σημαίνει , τι πρέπει να επιλέξω και πως το μαθαίνεις αυτό όταν πας να αγοράσεις απο σκρουτζμάγαζο? ευχαριστώ!!!

 

Παιδιά καλημέρα! αν γνωρίζει κάποιος , ας απαντήσει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! αν γνωρίζει κάποιος , ας απαντήσει

 

branded = εταιρεία κινητής. Δεν είναι κλειδωμένο αλλά θα έχεις ας πούμε ένα bootanimation της εν λόγω εταιρείας.

 

unbranded = Από την ίδια την LG χωρίς παρέμβαση.

 

Κάθε κινητό συνοδεύεται από έναν τριψήφιο κωδικό που δηλώνει για ποια χώρα προορίζεται και άρα τι ρομ φοράει. Αν υποθέσουμε λέμε τώρα ότι 6GR είναι τα ελληνικά μπορεί και να υπάρχει μοντέλο με τριψήφιο COS που είναι της cosmote.(δεν είναι αληθινοί κωδικοί αλλά φανταστικοί έτσι).

Αυτό σημαίνει ότι για νέα έκδοση το ένα θα την πάρει όταν την δώσει η LG Hellas και το άλλο όταν δώσει η cosmote.

Όμως στα η αλλαγή από ρομ σε ρομ είναι τόσο εύκολη που δεν θα έπρεπε να σε νοιάζει. Βάζεις οποιαδήποτε στιγμή όποια θες.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

branded = εταιρεία κινητής. Δεν είναι κλειδωμένο αλλά θα έχεις ας πούμε ένα bootanimation της εν λόγω εταιρείας.

 

unbranded = Από την ίδια την LG χωρίς παρέμβαση.

 

Κάθε κινητό συνοδεύεται από έναν τριψήφιο κωδικό που δηλώνει για ποια χώρα προορίζεται και άρα τι ρομ φοράει. Αν υποθέσουμε λέμε τώρα ότι 6GR είναι τα ελληνικά μπορεί και να υπάρχει μοντέλο με τριψήφιο COS που είναι της cosmote.(δεν είναι αληθινοί κωδικοί αλλά φανταστικοί έτσι).

Αυτό σημαίνει ότι για νέα έκδοση το ένα θα την πάρει όταν την δώσει η LG Hellas και το άλλο όταν δώσει η cosmote.

Όμως στα η αλλαγή από ρομ σε ρομ είναι τόσο εύκολη που δεν θα έπρεπε να σε νοιάζει. Βάζεις οποιαδήποτε στιγμή όποια θες.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου !

Link to comment
Share on other sites

2η μερα εμπειριας χρησης, οφειλω να πω οτι το κινητο ειναι φοβερο. Μου αρεσουν τα παντα, εκτος απο 3 πραγματακια και δεν ξερω αν υπαρχουν λυσεις.

1) Η μπαταρια. Κραταει εχει ισως την μιση διαρκεια απο το g2. Βεβαια εχω 2 φορτισεις ακομα και δεν ξερω αν "θα στρωσει".

 

2) Οταν μιλαω και εχει ησυχια, ακουω ενα πραγμα σαν τριξιματακι στο ακουστικο. Οχι τριξιμο ηχειου, αλλα κατι σαν παρεμβολη-παρασιτο ειδικα οταν μιλαω εγω (ταυτοχρονα με τη φωνη μου). Θα δειξει...

 

 

Συναντάται σε πολλά g3 kai έχει ξανά γραφτεί και παλιότερα. Το κάνει και σε εμένα καμιά φορά, άσχετα αν έχω g2, το παράξενο είναι ότι το κάνει κυρίως σε επικοινωνία κινητό με κινητό, ενώ όταν στα σταθερά όταν μιλώ δεν εμφανίζεται το φαινόμενο :confused:

όσον αφορά την μπαταρία, σίγουρα θα σου κακό φανεί αρχικά μέχρι να συνηθίσεις. Αποτελεί και την αιτία που επέλεξα τελικά g2 kai όχι g3.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Συναντάται σε πολλά g3 kai έχει ξανά γραφτεί και παλιότερα. Το κάνει και σε εμένα καμιά φορά, άσχετα αν έχω g2, το παράξενο είναι ότι το κάνει κυρίως σε επικοινωνία κινητό με κινητό, ενώ όταν στα σταθερά όταν μιλώ δεν εμφανίζεται το φαινόμενο :confused:

όσον αφορά την μπαταρία, σίγουρα θα σου κακό φανεί αρχικά μέχρι να συνηθίσεις. Αποτελεί και την αιτία που επέλεξα τελικά g2 kai όχι g3.

 

Δεν λεω να φτασω την αυτονομια του g2 εξαλλου το g2 απο μονο του ειναι απο τις καλυτερες μπαταριες σε android. Tην κυριοτερη καταναλωση την εχω σε αναμονη. (τα δεδομενα τα εχω κλειστα αλλα μηπως να γυρισω απο 4g σε 2g?)

Εσυ ειχες g3 και ξαναγυρισες σε g2? Ειναι πολλες οι βελτιωσεις του G3 παντως για να κανω πισωγυρισμα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...