Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν κατεβασεις την notification bar επανω στους γρηγορους διακοπτες εχει εναν διακοπτη που λεει ληξη οθονης. Πατωντας τον αλλάζει ο χρονος απενεργοποιησης της οθονης.:)

Επισης αν το κρατησεις πατημενο σε παει στις ρυθμισεις.

 

 

Eυχαριστω πολυ!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εαν εβαζε fhd ποιος ο λογος να σου δωσει 4κ video να το δεις που,στην 4κ τηλεοραση που εχουν ελαχιστοι?

Έεεε γιατί τώρα που το βλέπεις το 4K video? Το κινητό μας έχει QHD οθόνη δηλαδή 2Κ.

UHD είναι το 4Κ πληροφοριακά. Αρα ο ισχυρισμός είναι άκυρος. Με FHD οθόνη και λιγότερο "βαρύ" θα ήταν το κινητό, και καλύτερη αυτονομία θα είχε κατά πολύ, και άριστα αποτελέσματα απεικόνισης και πάλι. Δεν λέω ότι με χαλάει ή τρομερή εικόνα που έχω τώρα αλλά πρακτικά είναι αχρείαστη σε αυτό το μέγεθος.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έεεε γιατί τώρα που το βλέπεις το 4K video? Το κινητό μας έχει QHD οθόνη δηλαδή 2Κ.

UHD είναι το 4Κ πληροφοριακά. Αρα ο ισχυρισμός είναι άκυρος. Με FHD οθόνη και λιγότερο "βαρύ" θα ήταν το κινητό, και καλύτερη αυτονομία θα είχε κατά πολύ, και άριστα αποτελέσματα απεικόνισης και πάλι. Δεν λέω ότι με χαλάει ή τρομερή εικόνα που έχω τώρα αλλά πρακτικά είναι αχρείαστη σε αυτό το μέγεθος.

 

Κοιτα να δεις , θα συμφωνησω μαζι σου απολυτως αλλα να πω και γω την αμαρτια μου?

Μολις ειδα το βιντεακι που εχει ως demo η συσκευη επαθα πλακα. Μιλαμε τρελλαθηκα και σε συνδυασμο με την μη υπαρξη σοβαρου delevopment που δεν ειχε το τηλεφωνο που ειχα με εκανε και αποχωριστηκα το αγαπημενο μου GFLEX στο οποιο ακομα εχω να λεω οτι πιο γρηγορο τηλ δεν εχει περασει απο τα χερια μου.

Και πιστεψε με εχω δοκιμασει αρκετα αλλα κανενα σαν τo GFLEX. Τωρα η lg με το G3 εκανε ενα βημα μπροστα διοτι τωρα οι νεες ναυαρχιδες θα βγουνε με ιδια αναλυση.

Αλλα αλλο να την οδηγαει ενας snapdragon 801 με andreno 330 και αλλο ο 810 με adreno 430.

Tο λαθος ητανε οτι μπορουσε να βαλει τον 805 με τον adreno 420 διοτι ητανε σε φαση οπως τωρα το GFLEX 2 που εβαλαν τον 810 και οχι τον 805.

Σιγουρα θα πηγαινε καλυτερα και ισως να αποφευγαμε και το υπαρχων lag, αν και γι αυτο ευθυνεται η LG και το λογισμικο της.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις , θα συμφωνησω μαζι σου απολυτως αλλα να πω και γω την αμαρτια μου?

Μολις ειδα το βιντεακι που εχει ως demo η συσκευη επαθα πλακα. Μιλαμε τρελλαθηκα και σε συνδυασμο με την μη υπαρξη σοβαρου delevopment που δεν ειχε το τηλεφωνο που ειχα με εκανε και αποχωριστηκα το αγαπημενο μου GFLEX στο οποιο ακομα εχω να λεω οτι πιο γρηγορο τηλ δεν εχει περασει απο τα χερια μου.

Και πιστεψε με εχω δοκιμασει αρκετα αλλα κανενα σαν τo GFLEX. Τωρα η lg με το G3 εκανε ενα βημα μπροστα διοτι τωρα οι νεες ναυαρχιδες θα βγουνε με ιδια αναλυση.

Αλλα αλλο να την οδηγαει ενας snapdragon 801 με andreno 330 και αλλο ο 810 με adreno 430.

Tο λαθος ητανε οτι μπορουσε να βαλει τον 805 με τον adreno 420 διοτι ητανε σε φαση οπως τωρα το GFLEX 2 που εβαλαν τον 810 και οχι τον 805.

Σιγουρα θα πηγαινε καλυτερα και ισως να αποφευγαμε και το υπαρχων lag, αν και γι αυτο ευθυνεται η LG και το λογισμικο της.

 

Συμφωνώ και είδες λέω ότι όντως έχει τρομερή οθόνη απλά το θεωρώ ας πούμε "μη λειτουργικο" και λόγω του 801 και όχι του 805 αλλά και της 3000 μπαταρίας. Διότι είχε το G2 πριν που στο θέμα αυτονομίας για High-End-ναυαρχίδα ήταν ότι καλύτερο στην αγορά. Και ήταν κρίμα να έχει ένα τόσο βελτιωμένο τηλέφωνο σε όλους τους τομείς και να χάνει στην αυτονομία σε σχέση με τον προκάτοχο του.

Καλά για το ότι θα ήταν πιο εύκολο να σηκωθεί αυτή η ανάλυση δεν το συζητώ.

Σίγουρα όμως δεν είναι άσχημο το αποτέλεσμα. Όπως επίσης δεν είναι όμως και θέμα του 4K video η οθόνη.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις , θα συμφωνησω μαζι σου απολυτως αλλα να πω και γω την αμαρτια μου?

Μολις ειδα το βιντεακι που εχει ως demo η συσκευη επαθα πλακα. Μιλαμε τρελλαθηκα και σε συνδυασμο με την μη υπαρξη σοβαρου delevopment που δεν ειχε το τηλεφωνο που ειχα με εκανε και αποχωριστηκα το αγαπημενο μου GFLEX στο οποιο ακομα εχω να λεω οτι πιο γρηγορο τηλ δεν εχει περασει απο τα χερια μου.

Και πιστεψε με εχω δοκιμασει αρκετα αλλα κανενα σαν τo GFLEX. Τωρα η lg με το G3 εκανε ενα βημα μπροστα διοτι τωρα οι νεες ναυαρχιδες θα βγουνε με ιδια αναλυση.

Αλλα αλλο να την οδηγαει ενας snapdragon 801 με andreno 330 και αλλο ο 810 με adreno 430.

Tο λαθος ητανε οτι μπορουσε να βαλει τον 805 με τον adreno 420 διοτι ητανε σε φαση οπως τωρα το GFLEX 2 που εβαλαν τον 810 και οχι τον 805.

Σιγουρα θα πηγαινε καλυτερα και ισως να αποφευγαμε και το υπαρχων lag, αν και γι αυτο ευθυνεται η LG και το λογισμικο της.

 

Ενδεικτικα και το note 4 και το nexus 6 εχουν lag και καποια framedrops και shuttering, οποτε αν ειναι θεμα αναλυσης, δεν φτανει ουτε ο 805, να δουμε με τον 810 και 4gb ram και ΑΝ στρωσουν τα πραγματα. Λογικα παιζει με καμια cm να ειναι πιο γρηγορο παντως στα επιπεδα oneplus one/htc one που ειναι απο τα πιο γρηγορα. Ψηνομαι να την δοκιμασω, αλλα απο την αλλη χανεις ολες τις χαζομαριτσες, αλλα εν τελει χρησιμες προσθηκες της lg. Παντως η 2k αναλυση αξιζει, αφηστε τους να λενε οτι θελουν, ειπαμε, ας στρωσει η αγορα να εχουν ολοι οι μεγαλοι παιχτες τετοιες οθονες και θα δειτε πως ξαφνικα ολοι θα βλεπουν την διαφορα. Ελπιζω συντομα να δωσει η lg poled 1440p, μακαρι να το κανει στο g4.

Link to comment
Share on other sites

χαίρετε παίδες έχω το 16αρι το χρυσό... πίσω στο καπάκι κ ακριβώς κάτω απ τα πλήκτρα όταν ακουμπάω το κινητό κάνει λες κ έχει τρίτο κουμπί κ κάνει κλικ :mad: , το κάνει κ σε εσάς?
Link to comment
Share on other sites

χαίρετε παίδες έχω το 16αρι το χρυσό... πίσω στο καπάκι κ ακριβώς κάτω απ τα πλήκτρα όταν ακουμπάω το κινητό κάνει λες κ έχει τρίτο κουμπί κ κάνει κλικ :mad: , το κάνει κ σε εσάς?

Οχι φιλε μου σε μενα προσωπικα δεν κανει κατι. Μηπως δεν το εχεις κουμπωσει καλα?

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου σε μενα προσωπικα δεν κανει κατι. Μηπως δεν το εχεις κουμπωσει καλα?

 

χαίρετε παίδες έχω το 16αρι το χρυσό... πίσω στο καπάκι κ ακριβώς κάτω απ τα πλήκτρα όταν ακουμπάω το κινητό κάνει λες κ έχει τρίτο κουμπί κ κάνει κλικ :mad: , το κάνει κ σε εσάς?

Ούτε στο δικό μου το κάνει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου σε μενα προσωπικα δεν κανει κατι. Μηπως δεν το εχεις κουμπωσει καλα?

κ γω στην αρχή νόμιζα οτι δεν το κουμπωσα καλά αλλα τελικά μάλλον οφείλεται στην ποιότητα του πλαστικού, σαν συσκευή πάντως είναι πολύ καλή απο άποψη απόδοσης αλλά απο κατασκευής δεν λέει κ πολλά, άλλωστε πλαστικό είναι δεν περίμενα κ τίποτα τρομερό σε ποιότητα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε μενα το κανει αλλα εμενα ειναι παρτιδα 412.

Μου θυμιζει εντονα το τριξιμο που ειχε το G2 στο ιδιο ακριβως σημειο, το οποιο διορθωθηκε με τις τελευταιες παρτιδες. Μονο που στο G2 δεν εχεις αφαιρουμενο καπακι οποτε δεν μπορεις να κανεις και πολλα.

Η το πας αντιπροσωπεια να στο αλλαξουν η απλα βαζεις ενα χαρτακι για να κλεισεις το "κενο" η απλα δεν ασχολεισαι καθολου. :)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το μοναδικο απο αυτα ποιοτικο ειναι το HTC αλλα εκει εχεις αλλα. Για να σου δωσει αναβάθμιση σου βγαζει την ψυχη + γεια σας εγγυηση αν ξεκλειδωθει + s-on s-off + βραχυκλυκλωματα για να δειχνουν κλειδωμενα κτλ Μακριά οσο και αν μου αρεσουν τα εφαγα στην μαπα αλλα πλεον δυσκολα θα ξαναπαω εκει.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε μενα το κανει αλλα εμενα ειναι παρτιδα 412.

Μου θυμιζει εντονα το τριξιμο που ειχε το G2 στο ιδιο ακριβως σημειο, το οποιο διορθωθηκε με τις τελευταιες παρτιδες. Μονο που στο G2 δεν εχεις αφαιρουμενο καπακι οποτε δεν μπορεις να κανεις και πολλα.

Η το πας αντιπροσωπεια να στο αλλαξουν η απλα βαζεις ενα χαρτακι για να κλεισεις το "κενο" η απλα δεν ασχολεισαι καθολου. :)

 

κ μένα 411 είναι...μπορέι να παραγγείλω κάποιο άλλο καπακι απο ebay να δώ αν το κάνει κ με εκέινο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κάτοχος εδώ και 20 μέρες αυτού του φοβερού κινητού ... Σήμερα μου έκανε το εξής κουλό όμως και με προβλημάτισε πολύ .... Ενώ έκανα κάποιες εφαρμογές αναβάθμιση στο play store έκλεισε μόνο του και έμεινε στο λογότυπο lg προσπάθησα να το κλείσω με το power button πατημένο αλλά δεν έκλεινε όποτε έβγαλα μπαταρία και το άνοιξα.... Εχει συμβεί σε κανένα άλλον να ανυσηχησω ;;;
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κάτοχος εδώ και 20 μέρες αυτού του φοβερού κινητού ... Σήμερα μου έκανε το εξής κουλό όμως και με προβλημάτισε πολύ .... Ενώ έκανα κάποιες εφαρμογές αναβάθμιση στο play store έκλεισε μόνο του και έμεινε στο λογότυπο lg προσπάθησα να το κλείσω με το power button πατημένο αλλά δεν έκλεινε όποτε έβγαλα μπαταρία και το άνοιξα.... Εχει συμβεί σε κανένα άλλον να ανυσηχησω ;;;

Φιλε μου μην στεναχωριεσαι. Σε αυτες τις συσκευες τετοιου ειδους κολληματα δικαιολογουνται μια στο τοσο. Επισης καλο ειναι μια φορα την μερα να κανουν και κανενα reboot. Μην δινεις σημασια. Αν στο εκανε συνέχεια τοτε να ανησυχουσες. Μπορει καποια εφαρμογη να μην εκατσε καλα και στο εκανε αυτο. :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μην στεναχωριεσαι. Σε αυτες τις συσκευες τετοιου ειδους κολληματα δικαιολογουνται μια στο τοσο. Επισης καλο ειναι μια φορα την μερα να κανουν και κανενα reboot. Μην δινεις σημασια. Αν στο εκανε συνέχεια τοτε να ανησυχουσες. Μπορει καποια εφαρμογη να μην εκατσε καλα και στο εκανε αυτο. :)

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση ρώτησα γιατί έχω διαβάσει ότι το κινητό Έχει θέματα ....κλείνει μόνο του , επανακινησεις από μόνο του κτλπ

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση ρώτησα γιατί έχω διαβάσει ότι το κινητό Έχει θέματα ....κλείνει μόνο του , επανακινησεις από μόνο του κτλπ

 

Τί παρτίδα είναι? Οι πρώτες παρτίδες είχαν κάποια θέματα που με κάποια updates διορθώθηκαν. Ίσως κάποιο απο τα updates που κατέβαζες στο play store να δημιούργησε κάποιο πρόβλημα κατά την εγκατάσταση και να κράσαρε το κινητό! Δεν νομίζω να υπάρχει λόγος ανησυχίας! ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τί παρτίδα είναι? Οι πρώτες παρτίδες είχαν κάποια θέματα που με κάποια updates διορθώθηκαν. Ίσως κάποιο απο τα updates που κατέβαζες στο play store να δημιούργησε κάποιο πρόβλημα κατά την εγκατάσταση και να κράσαρε το κινητό! Δεν νομίζω να υπάρχει λόγος ανησυχίας! ;)

411 παρτίδα ελβετικό

Never give up
Link to comment
Share on other sites

411 παρτίδα ελβετικό

 

Ε καινούργιο είναι το εργαλείο! :D Εγώ πιστεύω τυχαίο ήταν και απλά έφαγε μια αναλαμπή κατά την εγκατάσταση των εφαρμογών! don't panic!!!! :cry:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση ρώτησα γιατί έχω διαβάσει ότι το κινητό Έχει θέματα ....κλείνει μόνο του , επανακινησεις από μόνο του κτλπ

Κοιτα στις περισσοτερες περιπτώσεις φταίει το software και οχι το hardware.

Οσο τα φορτωνεις τοσο δυσκολεύονται και καποιες φορες κανουνε χαζα πράγματα. Εγω παντως οτι τηλεφωνο και να ειχα απο android ολα μα ολα καποιες φορες ειχανε θεματα. Reboot απο μονα τους κολουσαν μερικες φορές και χρειαζοταν η να βγει η μπαταρια η πατημενο το power. Αλλα οχι καθε δυο και λιγο? Μιας και ειπα για power στο G3 αν μπεις σε download mode δεν κανει ρεσετ κρατωντας το power πατημενο?

Διοτι εγω δοκιμασα αλλα δεν εκανε και αναγκαστηκα να βγαλω μπαταρια.

Γνωριζει κανεις?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Άμα μάθει το μάτι σε οθόνες 2Κ και 4Κ μετά όλα λίγο πολύ σου φαίνονται κάπως και στο φινάλε καταλαβαίνεις την διαφορά αμέσως. Χαζευοντας το g3 πριν μερικούς μήνες ,με έκανε να προβω στην αγορά του tab pro 8.4 sammy με την whqd οθοναρα ,απο το οποίο είμαι απόλυτα ευχαριστημενος ,οποιαδήποτε αλλη οθόνη σε κινητά δεν με κεντρίζει καθόλου, το χω Άχτι το g3 και λογικά σε κανένα τρίμηνο θα το πάρω καλά να είμαστε... Κινητά Ζ2,Ζ3 ,htc , s5 κλπ ναυαρχίδες (πλην nexus 6 το οποίο δεν έχω δει,όπως και το meizu 4), δεν έχουν καμία σχέση στο μάτι μου, ας είναι ορισμένα απο αυτά πιο <γρήγορα> δίχως λαγκς ....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στις περισσοτερες περιπτώσεις φταίει το software και οχι το hardware.

Οσο τα φορτωνεις τοσο δυσκολεύονται και καποιες φορες κανουνε χαζα πράγματα. Εγω παντως οτι τηλεφωνο και να ειχα απο android ολα μα ολα καποιες φορες ειχανε θεματα. Reboot απο μονα τους κολουσαν μερικες φορές και χρειαζοταν η να βγει η μπαταρια η πατημενο το power. Αλλα οχι καθε δυο και λιγο? Μιας και ειπα για power στο G3 αν μπεις σε download mode δεν κανει ρεσετ κρατωντας το power πατημενο?

Διοτι εγω δοκιμασα αλλα δεν εκανε και αναγκαστηκα να βγαλω μπαταρια.

 

το δικό μου όταν κατέβαζα lolli απο pc suite κόλλησε δύο φορές σε download mode επειδή δεν είχα επιλέξει δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και δεν έκανε reset με το power button (εβγαλα μπαταρία αναγκαστικά) αρα θεωρητικά για να μην κανει και σε εσένα δεν θα γινεται

Edited by takaros31
κανένας τόνος ρε παιδιά! δεν είχα βάλει κανέναν.....

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ετσι ειναι διοτι σου δινει δυνατοτητα να βγαλεις μπαταρια. Ενω στα αλλα που ειναι ενσωματωμενη μπορεις, αφου δεν βγαινει δεν υπαρχει αλλος τροπος.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εκανα εγκατασταση lolli στο g3 μου και αυτο που εχω παρατηρήσει ειναι οτι οταν αγορασα το τηλ ειχε περιπου 10.5 g ελευθερα,ενω τωρα μετα την lolli,και με factory reset. Μόλις 8.80 g ελευθερα.ξερετε γιατι?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...